NAUJIENOS, FOTOGALERIJA


2014 m.

2014-12-19
Projektinė diena ,,VALSO RITMU"

daugiau foto
2014-12-15
BENDRUOMENĖS VAKARAS
Vakaronė ,,Saulę smakas prarijo".
Dalyvavo ansamblis ,,Raskila".

daugiau foto

2014-12-17

Tradiciškai, prieš Naujuosius metus, Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos mokiniai su „Medeinės“ klubo nariais vyksta į mišką ir puošia eglutę miško paukšteliams. Šiais metais, gruodžio 17 d. į mišką vyko 10 mokinių iš 5b klasės su gamtos mokytoja R. Žižiene. Miškininkas Kęstutis Kakanis supažindino mokinius su miško gyventojais iš jų paliktų pėdsakų, atkreipė dėmesį į neatsakingą žmonių elgesį gamtoje (buvo sukeltas didžiulis gaisras), pasakojo apie miško naudą žmogui. Jis akcentavo, jog kiekvienas augalas yra vaistingas, tik reikia žinoti, kaip tai panaudoti. Mokiniai atkreipė dėmesį į inkilėlius. Miškininkas paaiškino, kam jie skirti ir kokia jų priežiūra. Tuomet mokiniai ieškojo gražiausios , patogiausios papuošimui eglutės ir patys pasipuošę, laukė atvykstančių „Medeinės„ klubo narių. Mokiniai visi kartu „puošė“ eglutę įvairiausiais paukšteliams skirtais skanėstais: obuolių, morkų, bulvių, burokėlių vėrinukais, o po to, prie jos sekė pasakas, deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, žaidė žaidimus. Visų nuotaika buvo puiki, nežiūrint žvarboko vėjo.
(Gamtos mokytoja R. Žižienė)


2014-12-17
E-pamoka „Asmeniniai finansai? Tai paprasta!”

2014 m. gruodžio 17 dieną 10 klasės mokiniai pilietiškumo pamokos metu (mokytoja Vilma Vyčienė) prisijungė prie e-pamokos, kurią parengė Toma Grinytė, Lietuvos banko vyriausioji specialistė, atsakinga už finansinio švietimo programą „Pinigų bitė“. Šioje e- pamokoje patraukliai ir paprastai buvo pristatyta, kodėl svarbu neišleisti gaunamų pinigų iš karto, o verčiau sumaniai juos kaupti ir vėliau įgyvendinti savo svajones. Taip pat pamokoje buvo pristatyti patarimai – kaip skolintis. Mokiniai išgirdo argumentus ir išvydo pavyzdžius , kad skolintis verta tik atsakingai ir apgalvotai. Susipažino su draudimu- kas yra draudimas ir kada jis reikalingas. Artėjant euro įvedimui , mokiniai išgirdo daug naudingos informacijos. Po pamokos remdamiesi įgytomis žiniomis ir sava patirtimi, dirbdami grupelėse mokiniai pristatė efektyvius asmeninių finansų taupymo būdus.


2014-12-06
Viešnagė Vokietijoje

Jonavos ,,Neries“ pagrindinės mokyklos ir Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokiniai gruodžio 3-6 dienomis viešėjo kalėdine dvasia gyvenančioje Vokietijoje. Šios išvykos sumanytoja ir iniciatorė – vokiečių k. mokytoja ekspertė L. Urbanavičienė. Devyni mūsų mokyklos 7-8 kl. mokiniai kartu su vokiečių k. mokytoja ir pavaduotoja ugdymui J. Vorošiliene aplankė Drezdeną ir Berlyną. Gruodžio 3d. anksti ryte išvykę iš Jonavos keliavome per Lenkiją ir kitą dieną atvykome į vieną gražiausių Vokietijos miestų - Drezdeną. Su gide Aušra vaikščiojome po miestą, grožėjomės nuo Briul terasos, kitaip vadinamos „Europos balkonu", atsiveriančiu nuostabiu Elbės vaizdu. Prieš akis vėrėsi nuostabūs vaizdai: įspūdingi renesansiniai Karališkieji rūmai su Karališkąja šeimos koplyčia, vienas pagrindinių miesto simbolių - Saksonijos valstybinis teatras, kuriame vyko daug pasaulinių premjerų, teatro aikštė, baroko šedevras - Cvingerio rūmai, įsikūrę tarp dviejų buvusių miesto sienų, meno galerija, atstatyta Dievo Motinos bažnyčia. Gruodžio pradžioje vokiečiai jau gyveno šv. Kalėdų nuotaika. Ir mes lankėmės Drezdeno kalėdinėje mugėje - vienoje seniausių Vokietijos kalėdinių mugių. Čia šventiškai išpuoštuose mediniuose nameliuose galėjome palepinti savo skrandžius dešrelėmis, kalėdiniu Drezdeno pyragu, karštais gėrimais... Aplankę Drezdeną, išvykome Berlyno link. Vaikščiojome po Vokietijos sostinę ir žavėjomės nuostabaus grožio Marijos bažnyčia, viena gražiausių Berlyno gatvių - Unter den Linden... Didelį įspūdį paliko pagrindinis miesto simbolis - Brandenburgo vartai, kurie buvo ir tebėra svarbių Berlyno įvykių liudininkai. Berlyną galima vadinti Vokietijos Kalėdų mugių sostine. Kalėdinis Berlynas sužavėjo gausiomis dekoracijomis, įspūdingais atrakcionais... Mugėje prekiaujama kalėdinėmis smulkmenomis ir dekoracijomis, rankdarbiais, galėjome pasisemti dovanų idėjų. O kokios Kalėdų mugės be spalvingų konditerijos gaminių, naminių sausainių, saldainių, meduolių... Paviešėję gražiausiuose Vokietijos miestuose, gruodžio 6 vakarą grįžome į Jonavą.


daugiau foto


2014-12-16
,,MOKINIAI SISIPAŽINO SU UAB „JONAVOS AUTOBUSAI“

pagal http://www.jonavosautobusai.lt/

,,Šių metų lapkričio mėnesį Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB „Jonavos autobusai“, kuria įsipareigojo bendradarbiauti, įgyvendinant vieną iš projekto „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme (I etapas)“ veiklų – mokinių profesinį veiklinimą. Pirmieji bendrovėje gruodžio 16 dienos popietę apsilankė grupė Jonavos "Neries" pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinių su mokytoja R.Žižiene. Duris į viešojo keleivinio transporto profesinį pažinimo pasaulį moksleiviams atvėrė bendrovės direktorius Edmundas Mulokas. Jis supažindino mokinius su įmonės istorija, darbo organizavimo procesu, vidaus tvarka ir profesijomis, aprodė autobusų stotį. Apžiūrėjus autobusų stotį direktorius padovanojo mokiniams po atšvaitą. Vėliau mokiniai autobusu buvo nuvežti į autobusų servisą. Čia juos pasitiko serviso vadovas Sigitas Vėbra. Jis mielai aprodė visą teritoriją, vedžiojo po dirbtuves, pasakojo apie autobusų remontą, dažymą, priežiūrą. Lankantis dirbtuvėse, mokiniai susipažino su ten dirbančiais žmonėmis, jų atliekamais darbais."DIDŽIUOJAMĖS!
2014-12-16
Mūsų mokyklos 8c kl. mokinių komanda
rajono ,,Aids" žinių konkurse užėmė 1-ąją vietą.
Komandą konkursui paruošė ir lydėjo A. Skirmantienė, I. Kazokienė.

Gruodžio 11 d. Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos 8c klasės mokinių komanda dalyvavo Jonavos rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių viktorinoje „Mes norime gyventi“, kurią organizavo Jonavos visuomenės sveikatos biuras. Viktorina buvo organizuojama pažymint Pasaulinė AIDS dieną, taip pat norint atkreipti dėmesį į ŽIV/AIDS/LPL bei narkomanijos problemas Lietuvoje ir pasaulyje. Viktorinoje dalyvavo Jonavos miesto bei rajono bendrojo lavinimo mokyklų Kulvos A.Kulviečio, „Neries“, Samulevičiaus progimnazijos ir Ralio gimnazijos mokinių komandos. Mūsų mokyklos komanda užėmė I-ąją vietą.


2014-12-11
Šių metų gruodžio 11 d. mokykloje vyko 5–8 klasių mokyklinė matematikos olimpiada.

SVEIKINAME MOKYKLINĖS MATEMATIKOS OLIMPIADOS NUGALĖTOJUS

5 klasė
I vieta - Alianskaitė Gabija, 5b kl.
II vieta - Dzedravičiūtė Miglė, 5a kl.
III vieta - Volodkaitė Henrieta, 5b kl.

6 klasė
I vieta – Trasykytė Augustė Ona, 6b kl.
II vieta - Marčiukaitis Adomas, 6b kl.
III vieta - Ladauskas Tautvydas, 6a kl.

7 klasė
I vieta - Dirma Mantas, 7b kl.
II vieta - Mackevičiūtė Urtė, 7b kl.
III vieta - Greičius Gabrielius, 7c kl.

8 klasė
I-II vieta - Bagdonavičiūtė Augustė, 8b kl.
I-II vieta - Kildišis Tomas, 8c kl.
III vieta - Šlepikas Andrius, 8d kl.
(Matematikos mokytoja E. Miliukienė)2014-12-08

„Hour of Code”
Gruodžio 8 d. visame pasaulyje vyko programavimo valandos („Hour of Code“) savaitė, kurios metu visi moksleiviai raginami susipažinti su programavimo pagrindais ir pamatyti, kad programavimas – ne toks ir sudėtingas užsiėmimas. Tikimasi, kad šiemet prie šios iniciatyvos prisijungė daugiau nei 100 mln. dalyvių iš viso pasaulio. Prisijungė ir mūsų mokiniai!
(IT mokytoja N. Urbonavičienė)


2014-11-29

Šių metų lapkričio 29 d. įvyko antroji Nacionalinė moksleivių akademijos (NMA) matematikos olimpiada 5 - 8 klasių mokiniams.
Tarp 221 iš visos Lietuvos atvykusių šeštokų dalyvavo ir mūsų mokyklos 6b mokiniai Arsenijus Zubkovas ir Ernestas Mazūras.
(Užimta atitinkamai 28 ir 114 vietos).
Užsukite į geografijos mokytojos E. Bieliauskaitės internetinę svetainę!


2014-12-02
Profesinio veiklinimo išvyka

Gruodžio 2 dieną Jonavos ,,Neries“ pagrindinės mokyklos 8a ir 8d klasių mokiniai (17 mokinių ir dvi mokytojos) dalyvavo profesinio veiklinimo išvykoje į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Išvyką organizavo karjeros konsultantė Daiva Zolubaitė Deksnienė. Muziejuje mus pasitiko besišypsanti muziejaus ekskursijų vadovė Danutė Blaževičienė. Ji mus supažindino su muziejuje dirbančių žmonių profesijomis. Pasirodo, kad čia reikalingi įvairių profesijų atstovai: ekskursijų vadovai, staliai, architektai, restauratoriai, edukacinių programų organizatoriai, virėjai, valytojai, sargai ir t.t. Savo pasakojimą vadovė paįvairino įdomiais klausimais ir užduotimis. Po profesinio veiklinimo programos mes aplankėme muziejaus ekspoziciją po atviru dangumi. Lietuvos liaudies buities muziejus - vienas didžiausių, 195 ha ploto užimantis ir daugiausiai eksponatų (140 pastatų ir daugiau nei 88 827 kilnojamų eksponatų) turintis muziejus Europoje po atviru dangumi. Muziejus atspindi XVIII a. pabaigos – XX a. pirmos pusės visų Lietuvos regionų - Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos valstiečių bei miestelėnų buitį, darbus, tradicijas. Švietė saulė, spigino šaltukas, tačiau nuotaika buvo puiki: ekskursija įdomi ir naudinga.
(Mokytojos D. Černiauskienė, D. Turauskienė)


2014-11-28
Išvyka į Jonavos rajono laikraščio „Naujienos“ redakciją
„Lapkričio 28 d. mes, dešimt 6b klasės mokinių, dalyvavome profesinio veiklinimo renginyje – „Naujienų“ redakcijoje. Ten susipažinome su vyriausiuoju laikraščio redaktoriumi Tadu Širvinsku . Jis mums papasakojo apie savo gyvenimą, apie žurnalisto ir redaktoriaus darbą. Man buvo įdomiausia sužinoti, kad žurnalistui nereikia turėti kažkokių ypatingų gebėjimų. Reikia gerai mokėti lietuvių kalbą, gerai valdyti kompiuterį, fotografuoti. Šiuos gebėjimus turi dažnas žmogus. Supratau, kad žurnalisto darbas yra atsakingas. Rašant pranešimą spaudai , svarbiausia yra sugalvoti tinkamą pavadinimą. Su mumis buvo atliktas tyrimas. Mes turėjome šiam susitikimui sugalvoti pavadinimą. Visų pavadinimai buvo geri, račiau geriausiu visi išrinkome Beatos pavadinimą „Žiūrėk, fotografuok, mąstyk į priekį!”. Susitikimo aptarimo metu paaiškėjo, kad ne visi norėtų būti žurnalistais. "
(Ugnė Valantaitė, 6b kl.)
daugiau foto

2014-11-27
Michailui Lermontovui - 200

„Lapkričio 27 d. aštuntų ir dešimtos klasių mokiniai turėjome smagią rusų kalbos pamoką apie vieną žymiausių rusų „aukso amžiaus“ poetą, romantinės literatūros atstovą Michailą Lermontovą, kuris būtų šiemet šventęs 200 – ąsias gimimo metines. Susipažinome su įdomia jo biografija, sužinojome, kad didis rusų klasikas buvo gabus menui apskritai: ne tik kūrė, bet ir piešė, grojo keliais muzikos instrumentais. Klausėmės, kaip aštuntokai skaitė gražius M. Lermontovo eilėraščius, o dešimtokai pateikė mums įvertinti, kaip jiems pasisekė poeto eiles išversti į lietuvių kalbą. Manau, ši pamoka patiko visiems, nes turėjome progą paklausyti išskirtinio žmogaus nuostabių eilių bei pajusti kūrybos dvasią."
(Bernadeta Gedvilaitė, 8c kl.)


2014-11-26
Popietė „Salomėjai Nėriai - 110"

Lapkričio 26 d. lietuvių kalbos mokytojos I. Baranauskaitė ir D. Balandienė 7–8 klasių mokinių komandas pakvietė paminėti poetės Salomėjos Nėries 110 – ąsias gimimo metines. Literatūrinėje popietėje mokiniai ne tik sužinojo naujų dalykų apie poetę, atsakė į viktorinos klausimus, dėliojo žodžių dėlionę, bet ir piešė viršelį eilėraščių rinkiniui, raiškiai skaitė S. Nėries eilėraščius, kuriuos įkvėpė M.K.Čiurlionio tapybos darbai, galėjo patys šiek tiek pabūti poetais – sukurti ketureilį. Popietės pabaigoje visi lingavo dainuodami kartu su V. Kernagiu „Mūsų dienos kaip šventė“ ir mėgavosi saldžia dovana.


daugiau fotoDIDŽIUOJAMĖS!
SVEIKINAME ARVYDĄ KRASAUSKĄ,
UŽĖMUSĮ I-ĄJĄ VIETĄ XXV ŠALIES JAUNŲJŲ GEOLOGŲ OLIMPIADOJE!


Lapkričio 21-22 d. pirmą kartą mūsų mokyklos mokiniai Arvydas Krasauskas, 7c kl., Norbertas Koncevičius, 7a kl., Raminta Vailenkaitė, 7b kl. ir Simona Bružaitė, 8b kl. su Jaunųjų geologų būrelio vadove, geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaite dalyvavo III-oje nacionalinėje mokslinėje konferencijoje „Geografija: mokslas ir edukacija“ ir XXV šalies jaunųjų geologų olimpiadoje. Lapkričio 21 d. mokiniai dalyvavo III-oje nacionalinėje mokslinėje konferencijoje „Geografija: mokslas ir edukacija“ Lietuvos edukologijos universitete kur išgirdo mokslininkų ir jų mokytojos Eugenijos Bieliauskaitės pranešimus. Docentas Rimantas Kontvainas mokinius supažindino su geografijos profesija, geografijos žemėlapių istorija, lauko praktikoje naudojamais prietaisais. Mokiniai susipažino su Lietuvos edukologijos universitetu. Po konferencijos mokiniai vyko į XXV šalies jaunųjų geologų olimpiadą, Užupio gimnazijoje, kur sprendė užduotis. Išsprendus užduotis buvo laisvas laikas. Laisvu laiku mokiniai su mokytoja susipažino su Vilniaus senamiesčiu, aplankė Euro parodą Valdovų rūmuose, pažiūrėjo 5D filmą. Vėliau kartu su visais olimpiados dalyviais žiūrėjo spektaklį Keistuolių teatre „Išėjau aš stotin“. Lapkričio 22 d. XXV šalies jaunųjų geologų olimpiados prizininkai buvo apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomais. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras medaliais ir atminimo dovanomis apdovanojo prizininkus ir visus dalyvius padėkos raštais. Mokytojos, parengusios prizininkus, buvo apdovanotos padėkų raštais ir atminimo dovanėle. Džiaugiamės ir sveikiname Arvydą Krasauską, užėmusį I-ąją vietą XXV šalies jaunųjų geologų olimpiadoje!!! Po apdovanojimų su visais dalyviais ėjome į Geležinkeliečių muziejų, kur vyko įdomi ekskursija. Visi su puikia nuotaika grįžome namo.
(Eugenija Bieliauskaitė, Jaunųjų geologų būrelio vadovė, geografijos mokytoja)
daugiau foto2014-11-24


Nacionalinė karjeros savaitė
Siekiant suteikti galimybę moksleiviams susipažinti su profesijų įvairove, globojami Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, lapkričio 24-28 d. Lietuvos mokyklose organizuojama Nacionalinė karjeros savaitė.9 klasės mokiniai klasės valandėlės metu, vadovaujami mokyklos psichologės S. Cėgienės, atliko LPIK testus.
(Mokytojos V. Dubikaitytė, S. Cėgienė).Nuošalyje neliko ir 10 klasės mokiniai - lapkričio 25 d. ekonomikos pamokoje sulaukėme svečių iš SEB banko. Šio banko atstovė, Aurelija Dorošenko, supažindino mokinius su SEB banko sukūrimo istorija, papasakojo apie vykdomas veiklas, teikiamas banko paslaugas. Kadangi nuo sausio pirmos dienos Lietuvoje įvedamas euras, p. Aurelija papasakojo apie euro privalumus, parengė mokiniams viktoriną.
(Mokytoja E. Miliukienė)Susitikimas su TV žurnalistu Žilvinu Žitkumi

6c klasėje lankėsi svečias iš televizijos – buvęs TV3 laidos „TV pagalba“ gelbėtojas, dabartinis LNK televizijos laidos „24 valandos“ kūrybinės grupės narys Žilvinas Žitkus. Klasės valandėlės metu svečias papasakojo mokiniams, kaip pats tapo TV žurnalistu, debiutavęs prodiuserinėje kompanijoje „Just TV“ kaip projekto vadovas, kurioje prodiuseris ir įžvelgė Žilvino Žitkaus gelbėtojo „talentą“. Vėliau teko dalyvauti ir laimėti anekdotų čempionate, laidose „Grand LT šou“, „Auksinis liežuvis“, „Komentatorių mūšis“, „Domus galerija“, dirbo ir „VRS kameroje“. Mokiniai sužinojo, kad TV žurnalisto darbas yra sunkus, bet tuo pačiu ir labai įvairus bei įdomus. Svečias davė nuostabių patarimų vaikams, kaip svarbu profesiją rinktis ne paskutinėse mokyklos klasėse, o domėtis viskuom ir atrasti sau patinkančią sritį dar nuo pradinių klasių. „Darbas turi teikti žmogui malonumą, tik tada būsi geras savo profesijos specialistas“. Svečias papasakojo apie savo pomėgį žvejybai ir apie paties sukurtą ir vestą laidą „Žilvino atostogos“. „Smagu dirbti, kai atliekamas darbas tau teikia malonumą ir dar už tai gauni gerą atlyginimą“ – šie TV žurnalisto žodžiai buvo labiausiai įsimintini mokinukams. Kadangi populiariausios laidos, kuriose dalyvavo ir dalyvauja Žilvinas Žitkus, „TV pagalba“ bei „24 valandos“ yra skirtos padėti žmonėms, susitikimo pabaigai svečias pabendravo su mokniais labai svarbia tema - apie gerumą, meilę, pagarbą ir pagalbą vieni kitiems. Žurnalistas mielai sutiko nusifotografuoti su mokiniais bei pasirašė mokyklos svečių knygoje.
(Mokytoja D. Prochorovienė)daugiau foto

Mokykloje svečiavosi projekto "Kam to?! reikia" praktikė P. Balkevičiūtė, projekto „Versli Lietuva" projektų vadovė, ir vedė 9-okams pamoką „Eksportas. Kas tai?"


daugiau fotoŠeštokai susipažino su „AIKOS vaikams"

daugiau fotoPenktokai kūrė "Profesijų medžius"

daugiau foto


Susitikome su kinologu!

daugiau foto

Susipažinome su šunų dresuotojo-kinologo profesija. Renginyje dalyvavo 6c, 6a ir 8b klasių mokiniai. Šių klasių valandėlės vyko mokyklos kieme, nes renginyje dalyvavo kinologas Robertas Jadzevičius su savo augintiniu bei šio kinologo dresuojami šuneliai, kuriuos parodyti atsivedė jų šeimininkai. Mokiniai galėjo sužinoti, kokių veislių šuniukai apsilankė svečiuose, kokios jų charakterio savybės, kaip juos auginti ir dresuoti. Kadangi šuneliai dresuojami, dalyvaujantys įvairiose parodose, ramūs ir išauklėti, mokiniai drąsiai galėjo su jais pabendrauti, paglostyti, nusifotografuoti. Kinologas Robertas Jadzevičius parodė keletą cirko numerių su savo augintiniu vokiečiu aviganiu. Mokiniai uždavė klausimų svečiams apie kinologo profesiją: kaip tapti kinologu, kur mokytis, ar bet kas gali tapti šunų dresuotoju.
(Mokytoja D. Prochorovienė)


Susitikome su Jonavos liaudiška kapela ,,Savi"
Naudinga ir prasminga 6b klasės ekskursija Kaune

,,Ekskursijos metu mes plačiau susipažinome su kario profesija ir sužinojome kaip reikia kalbėti, bei stovėti prieš auditoriją, kad visi tavęs klausytų, gavome naudingų patarimų, kaip save pristatyti kitiems. Šie gebėjimai yra naudingi visiems mokiniams ir bet kurios profesijos žmonėms. Pirmiausiai Kaune mes aplankėme Karo muziejų, ten mums pravedė pamoką apie NATO misiją Afganistane. Susipažinome, kokiomis sąlygomis mūsų kariai gyvena Afganistane, ką jie ten veikia, ką valgo. Po to dalyvavome renginyje „Romuvos“ kino teatre, į kurį pakvietė KTU . Renginys vadinosi „Aspirinas“. Ten vyko paskaita, kurią skaitė Mindaugas Samuolaitis - verslo konsultantas, lektorius, karjeros konsultantas, verslininkas. Viešo kalbėjimo specialistas, praktikas. Tarptautinio oratorystės ir lyderystės klubo „Toastmasters Kaunas“ prezidentas. Žiūrėjome filmą G. Benoriūtės „Pokalbiai rimtomis temomis” – be išorinio veiksmo, dekoracijų, peizažų ir specialiųjų efektų. Pagrindiniai filmo herojai, vaikai ir paaugliai, apdovanoti ypatingu gebėjimu apsakyti juos supantį pasaulį. Smagiausia, kad po renginio beveik visi gavome vertingų prizų iš renginio organizatorių. Grįždami išbandėme Kauno funikulierių, kuriuo užsikėlėme į Žaliakalnį."
(Metraštininkė Agnė Zupkevičiutė, 6 b klasė)


daugiau foto2014-11
Turininga 5a klasės kelionė į Vilnių!


daugiau foto

,,Lapkričio 11 d. mūsų klasės mokiniai išvažiavo į Vilnių. Pirma ekskursijos dalis buvo Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Jame mus supažindino su animacinių filmukų kūrimu. Sužinojome, kad yra 4 animacinių filmukų kūrimo technikos: pieštiniai, aplikaciniai, tūriniai ir kompiuteriniai. Buvo įdomu sužinoti, kad parodyti 10 min. animacinį filmuką, reikia nupiešti 25000 piešinių! Daug, ar ne?! Dar žiūrėjome lietuvių animatorių sukurtą filmuką “Baubas“. Sekančią valandėlę praleidome kitame edukaciniame užsiėmime, kur mums parodė ir paaiškino, kad yra lėlės marionetės ir lazdelėmis valdomos lėlės, dar mes ir patys turėjome progą vaidinti su jomis. Pasiskirstę vaidmenimis suvaidinome pasaką „Erškėtrožė“. Vėliau vykome į geležinkelininkų muziejų. Šiame muziejuje mums patiko, kadangi gavome užduotis ir turėjome vaikščiodami po visą muziejų rasti tam tikrą informaciją. Taip pat mums dar papasakojo apie įvairius geležinkelininkų darbus nuo bilietų pardavėjų, stoties budėtojų iki iešmininkų, mašinistų ir kt. Pasibuvę muziejuje, ėjome apžiūrėti lauko ekspoziciją – senus garvežius, šiuolaikinius lokomotyvus, geležinkelio remonto mašinas, vagonus. Mums visiems ši ekskrursija labai patiko. Vakare visi linksmi grįžome namo."
(Estela Baltramėnaitė, 5a klasės mokinė)


2014-11-21-23
Parodoje ,,Mokykla 2014"2014-11-19
Edukacinė pamoka Uolienų ir mineralų muziejuje

Šiandien Uolienų ir mineralų muziejų aplankė ir dalyvavo edukacinėje pamokoje Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos 11 mokinių iš 9 klasės su mokytoja Daiva Šimaitiene. Mokiniai išgirdo apie uolienas, jų kilmę, pamatė ir pačiupinėjo skirtinogos kilmės uolienų pavyzdžius, sužinojo kuo skiriasi uolienos nuo mineralų, pamatė fosilijų, aukso, sidabro, nešlifuotų brangakmenių ir kitų pavyzdžių. Edukacinės pamokos pabaigoje mokiniai išsprendė 10 klausimų testą, trys daugiausiai taškų surinkę mokiniai ir mokytoja gavo po atminimo dovanėlę. Mokytoja pasirašė svečių knygoje.
(Geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)
2014-11-18
DIDŽIUOJAMĖS!

Lapkričio 18 dieną Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos 3-4 klasių mokinių komanda dalyvavo visuomenės sveikatos biuro organizuojamojoje viktorinoje „Sveika mityba", kuri buvo skirta paminėti Europos sveikos mitybos dieną. Šios viktorinos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į tinkamos mitybos principus, raginimas sveikai maitintis. Viktorinoje dalyvavo 8 komandos iš miesto ir rajono mokyklų. Mūsų mokyklos komanda tapo III vietos laimėtoja. Komandą parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė I.Kazokienė
2014-11-13

DIDŽIUOJAMĖS!
Tarptautiniame Informatikos ir IT konkurse ,,BEBRAS" puikiai pasirodė
Emilija Vaidilauskaitė, 6 kl.
Austėja Pečiūraitė, 7 kl.
Tomas Kildišis, 8 kl.
Jie šauniausi rajone.
SVEIKINAME!


2014-11-12
Mokyklos kvadrato žaidimo taurės varžybos

daugiau foto

Lapkričio 12 dieną mokyklos sporto salėje vyko 6 klasių berniukų ir mergaičių kvadrato žaidimo taurės varžybos. Berniukų tarpe trečiąją vietą užėmė 6b klasės komanda, antrąją – 6c klasės komanda. Pirmąją vietą ir pereinamąją taurę iškovojo 6a klasės berniukai. Mergaičių tarpe trečiąją vietą užėmė 6a klasės komanda, antrąją – 6c klasės komanda. Pirmąją vietą ir pereinamąją taurę iškovojo 6b klasės mergaitės.
(Mokytoja Ž. Laurinavičienė)


2014-11-11
Lapkričio 11 d. mokykloje vyko Jaunųjų geologų olimpiada.
Savo geologijos žinias panoro patikrinti penkiolika mokinių. Vienuolika mokinių varžėsi pirmoje amžiaus grupėje (6-7 klasių) ir keturi mokiniai varžėsi antroje amžiaus grupėje (8-10 klasių).
Sveikiname prizinių vietų laimėtojus!
I amžiaus grupė (6-7 klasė):
I vieta – Arvydas Krasauskas, 7c kl.
II vieta – Norbertas Koncevičius, 7a kl.
III vieta – Raminta Vailenkaitė, 7b kl.


II amžiaus grupė (8-10 klasės):
I vieta – Simona Bružaitė, 8b kl.
II vieta – Ernesta Vištartaitė, 8b kl.
III vieta – Eglė Janionytė, 8a kl.

Olimpiados metu paaiškėjo ne tik kas žinojo apie geologiją daugiausiai, bet ir kurie keturi mokiniai, surinkę daugiausiai taškų, važiuos į XXV šalies jaunųjų geologų olimpiadą Vilniuje.Tai:
Arvydas Krasauskas, 7c kl.
Simona Bružaitė, 8b kl.
Norbertas Koncevičius, 7a kl.
Raminta Vailenkaitė, 7b kl.
Linkime sėkmės!
(Jaunųjų geologų būrelio vadovė, geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)2014-11-06

10-os klasės mokiniai lankėsi Jonavos girininkijoje.
Mokiniai pasodino 10 ąžuoliukų, sutvarkė poilsio zoną, žaidė aktyvius žaidimus. Miškininkai visus pavaišino keptomis dešrelėmis, saldainiais ir sausainiais. Girininkas Tadas Levinskas papasakojo apie savo mokslus mokykloje, kolegijoje, universitete.
Pabendravę prie vaišių stalo, mokiniai išvyko namo ir žadėjo sugrįšti žiemą.
(Mokytoja D. Ratautienė)2014-11-06

Mokykloje svečiavosi projekto "Kam to?! reikia" praktikė Asta Kaziukėnienė, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriaus vyriausioji specialistė, ir pravedė 10 klasės mokiniams turiningą pamoką.
(mokytoja E. Miliukienė)


daugiau foto
DIDŽIUOJAMĖS!
Jonavos ,,Neries“ pagrindinės mokyklos komanda 2014 metų birželio 4 d. Jonavos rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių konkurse „Ištiesk pagalbos ranką“ tapo nugalėtoja.
Nugalėtojai pelnė ypatingą prizą – programą nuotykių parke „Lokės pėda“.
Čia komandos nariams teko įveikti apie 60 tolimose kelionėse pasitaikančių išbandymų: beždžionių, tibetietiškus ir nepalietiškus tiltus, judančius rąstus, tinklus, sūpynes, balnakilpes, piratų kopėčias, šokti Tarzano šuolį, pereiti tirolietišką tiltą ir daugelį kitų. Įspūdinga buvo rugsėjo popietė, kurią mokiniai praleido nuotykių parke.
Džiugios akimirkos iš pramogų parko:


daugiau foto

2014-10-24
DIDŽIUOJAMĖS!
Jonavos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro
viktorinoje „Psichikos sveikata“
„Neries“ pagrindinės mokyklos komanda užėmė I-ąją vietą.


daugiau foto

2014-10-22
Projekto ,,Tautų tiltai" renginys ,,Pabūkime kartu"

Jonavos ,,Neries“ pagrindinė mokykla kartu su Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija, Vilniaus Lazdynų pagrindine ir Bezdonių J. Slovackio vidurine mokyklomis dalyvauja neformalaus vaikų švietimo projekte ,,Tautų tiltas“.
Projekto tikslas – stiprinti mokyklų, kuriose dėstoma lietuvių, lenkų, rusų ir baltarusių kalbomis, mokinių draugystę, supažindinti vieni kitus su papročiais, tradicijomis, siekiant skatinti tarpusavio bendravimą.
Spalio 22 d. mūsų mokykloje vyko šio projekto renginys - popietė ,,Pabūkime kartu...“ Svečius supažindinime su mokykla, aplankėme šiais metais įkurtą Uolienų ir mineralų muziejų. Popietės metu projekto dalyvės pristatė savo tautinius šokius, dainavo dainas.
Visi ragavome nacionalinių patiekalų ir žaidėme žaidimus.


daugiau foto


2014-10-22
Pilietinė akcija „Konstitucija gyvai" skirta LR Konstitucijos dienai paminėti

Pilietinė akcija vyko spalio 22 dieną, mokyklos Didžiojoje aktų salėje ilgosios pertraukos metu: 9.40-10.10 val. Visi dalyvaujantys mokiniai, mokytojai apie Konstituciją turėjo progą pasisakyti iš tribūnos. Kiekvienas perskaitė po vieną LR Konstitucijos teiginį apie piliečių teises ir pareigas. Pabaigoje 9 kl. mokiniai, atliko savo kūrybos dainą – repo stiliumi perteikė LR Konstitucijos teiginius. Kiekvienas išeidamas iš salės užrašė ant klevo lapo Konstitucijoje minimą teisę arba pareigą, kurią išgirdo, suprato, įsiminė.
(Metraštininkė Agnė Zupkevičiutė, 6b kl. mokinė)


daugiau foto


2014-10-21
„Kas ten kaukia kamine"

6 b klasės mokiniai „atgaivino" anksčiau mūsų mokykloje labai populiarią šventę „Kas ten kaukia kamine". Vakarėlį organizavo ir pravedė Arsenijus Z., Rokas T. ir Ernestas M. Visi mokiniai susikūrė kaukes ir vakarėlio metu buvo galima sutikti raganų, vampyrų, Pikų damą, Šauksmą ir daugelį kitų personažų. Organizatoriai parengė daugybę užduočių ir konkursų: „Atspėk kas maiše", „Pilipink moliūgui nosį", mumijos lipdymo , baisiausios nuotraukos, geriausios kaukės konkursas. Vakarėlis pavyko, visi su puikia nuotaika grįžome namo.
(Rokas Takarevičius, 6 b kl. mokinys)


daugiau foto


2014-10-23
TĖVŲ DIENA
17.00 val. 5-ų kl. mokinių tėvelių susirinkimas,
18.00-20.00 val. individualūs 5-10 kl. mokinių tėvelių susitikimai su dalykų mokytojais, specialistais.


2014-10-13

Kviečiame į atvirus ES programavimo savaitės renginius mokykloje!
ES Programavimo savaitės proga 2014 m. spalio 17 d. 12 val. Nacionalinė skaitmeninė koalicija Lietuvoje pirmą kartą organizuoja mokinių tėveliams seminarą internete (vebinarą) „Tėvams apie programavimą paprastai: ar verta vaikui tapti programuotoju?“.2014-10-08
,,Mūsų mažieji draugai"
Mūsų mokyklos 5-6 klasių mokiniai dalyvavo rajoniniame renginyje ,,Mūsų mažieji draugai", skirtame tarptautinei gyvūnų globos dienai. Mokiniai atsinešė savo augintinius, juos pristatė, dalyvavo gražiausio ir meiliausio augintinio rinkime, piešė savo svajonių augintinį, susipažino su rajono kinologais ir dresuotojais bei jų augintiniais.
Už aktyvią veiką mokyklos 5-6 kl. mokiniai apdovanoti padėkos raštu.
(Mokytoja D. Ratautienė)


2014-10-06

Mokykloje - sveikatingumo pertraukų akcija!

Akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ – tai Lietuvos mokyklų bendruomenių savaitinė akcija, kurios tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo.foto

Savaitės veiklos:
Pirmadienis - ,,Vandens galia“ (buvo pasirinkta mėlyna drabužių ir kitų atributų spalva). Stenduose ir ,,gyvai“ informuojama apie vandens poreikį ir naudą, bendruomenės nariai ragavo šaltinio, kelių rūšių mineralinį vandenį, rašė palinkėjimus vandeniui.
Antradienis -,,Judėjimo galia“ (dominavo žalia spalva, mokiniai žaidė kvadratą ir mokėsi linijinio šokio).
Trečiadienis -,,Tylos galia“ (balta spalva, mokyklos bendruomenės nariai mokėsi bendrauti labai tyliai, salėje tyliai skambant gamtos garsų muzikai vieni mokiniai piešė mandalas, kiti atsinešę pagalvėles ir minkštus žaislus tiesiog mėgavosi ramybe).
Ketvirtadienis - ,,Muzikos galia“ (geltona spalva; salėse skambėjo įvairių stilių muzika, pradinių kl. mokiniai dalyvavo judesių improvizacijoje, klausydamiesi E.Grigo kūrinio „Rytas“, ir ,,gyvo“ garso koncerte.
Penktadienis - ,,Padėkos diena“ (raudona spalva; kiekvienas bendruomenės narys rašė trumpą padėką draugui, tėvams, mokytojui ar kitam mokyklos darbuotojui. Spalvoti padėkų ,,drugeliai“ nutūpė ant stendų, padėkos laiškai keliavo į ,,pašto“ dėžutę.


2014-10-03

foto iš Mokytojo dienos

2014-10-02

EUROPOS JUDĖJIMO SAVAITĖS BĖGIMAS


video ir foto
APIE MUS RAŠO „Jonavos žinios"

2014-10-01

Mūsų mokyklos mokiniai Adrijus Kazlauskas ir Steponas Baravykas iš 6a klasės, Evelina Cekanoveckaitė ir Agnė Janionytė iš 7b klasės bei geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaite dalyvavo konferencijoje "GIS švietimui 2014", Vilniuje. Mokiniai pristatė savo sukurtus žemėlapius, o mokytoja skaitė pranešimą.

Uždaroji akcinė bendrovė „Hnit-Baltic“, Ugdymo plėtotės centras ir Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Kartografijos centras, siekdami puoselėti gimtosios vietos, krašto ir Lietuvos pažinimą, domėtis geografija ir geografinėmis informacinėmis sistemomis, paskelbė mokinių skaitmeninių žemėlapių konkursą - „Kuriu žemėlapį „Mano Lietuva“. Konkurso tikslas – gerinti gimtosios vietos, krašto ir Lietuvos pažinimą naudojant geografines informacines sistemas, kuriant skaitmeninius žemėlapius ir jais dalijantis su kitais interneto erdvėje.
8 mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja šiame konkurse.


2014-09-30

Dalyvaujame LR Konstitucijos egzamine

2014-09-26

EUROPOS KALBŲ DIENA

Rugsėjo 26 dieną mes švenčiame Europos kalbų dieną. Ši diena kasmet minima nuo 2001 m. rugsėjo 26 d. Europos kalbų diena yra skirta paraginti visus europiečius mokytis kalbų. Šią dieną pirmos pamokos metu visi penktokai ir ketvirtos klasės mokiniai buvo pakviesti į mokyklos didžiąją aktų salę, kur anglų kalbos mokytoja D. Černiauskienė pasveikino juos su Europos kalbų diena, pristatė jos paminėjimo siekius bei pateikė keletą faktų apie kalbas. Taip pat mokiniai mokinosi pasisveikinti įvairiomis Europos kalbomis, sakė patys greitakalbes lietuviškai bei išmoko jų kitomis kalbomis. Mokiniams labai patiko dainuoti ir žaisti žaidimą einant ratu. Patiems mažiausiems mūsų mokyklos mokiniams (1-3 kl.) užsienio kalbos pamokėles vedė Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokiniai. Jų mes sulaukėme jau trečius metus. Taip pat šią dieną užsienio kalbos pamokos metu mokiniai ant balto popieriaus lapo rašė frazeologizmus ir juos pavaizdavo. Mokinių parengtais darbeliais buvo papuoštas Europos kalbų dienai skirtas stendas ketvirtame aukšte.
(Užsienio kalbų mokytojai)


Viktorina „Kalbos atveria duris“


daugiau foto

Rugsėjo 26 d. mūsų mokyklos komanda, vadovaujama anglų kalbos mokytojų L. Bizokienės ir D. Turauskienės, dalyvavo kalbų viktorinoje ,,Kalbos atveria duris“. Ši viktorina vyko Jonavos ,,Senamiesčio“ gimnazijoje ir buvo skirta Europos Kalbų dienai paminėti. Dešimt mišrių komandų, sudarytų iš Jeronimo Ralio ir Senamiesčio gimnazijų, Raimundo Samulevičiaus ir Justino Vareikio progimnazijų, „Lietavos“, „Neries“, Ruklos Jono Stanislausko ir Užusalių pagrindinių mokyklų mokinių, kibo į darbą. Užduotys buvo įdomios ir įvairios : reikėjo atpažinti, kokiomis kalbomis atliekamos dainos ar parašytos tekstų ištraukos, nustatyti, kokioje šalyje yra skaidrėse demonstruojami lankyti objektai, atsakyti į ne vieną dešimtį teorinių klausimų apie Europos šalyse vartojamas kalbas. Užduotis vertino ,,daugiakalbė“ komisija, kurios darbe dalyvavo ir mūsų mokyklos anglų kalbos mokytoja D. Černiauskienė. Kiekvieną užduotį palydėdavo meniniai mokyklų pasirodymai. Ypač visiems patiko mūsų mokyklos mokinių šokiai ,,Kalinka“ ir ,,Airiškas džigas“, kuriuos parengė D. Bareikaitė. Visos komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais, o 1-3 vietų nugalėtojai gavo ir vertingas atminimo dovanėles. Norisi tikėti, kad tokių renginių, skatinančių rajono mokyklas bendrauti ir bendradarbiauti, ateityje bus daugiau.
(Anglų kalbos mokytoja D. Černiauskienė)


Europos kalbų diena 7c klasėje
(Mokytoja V. Kubiliūnienė)8c klasės mokinių grupė dalyvavo Vilniaus Lazdynų vidurinės mokyklos Tautinių dainų ir šokių renginyje “Tautų tiltas“. Čia dalyvavo ir projekto ,,Tautų tiltas“ dalyviai: P.Skorinos gimnazijos, Bezdonių J. Slovackio, Lazdynų ir mūsų - Jonavos ,,Neries“- mokyklų mokiniai . Koncerte skambėjo dainos lietuvių, rusų, lenkų, anglų kalbomis.
(Mokytoja S. Putina)


daugiau foto


2014-09-24
Projektinė diena "Kamštelių vajus"2014-09-12
Susipažinkime su
GYVENTOJŲ PERSPĖJIMO IR INFORMAVIMO SISTEMA2014-09-10
Projektas „NERIAM-1“

Mokykloje vykdomas projektas „NERIAM-1“, kuriuo siekiama pratęsti ankstesnio mokykloje vykdyto projekto „NERIAM“ idėjas, vienijančias mokinius bendroms veikloms. Ugdomas ir formuojamas teigiamas vaikų požiūris į sveiką gyvenimo būdą, estetinį suvokimą, plėtojama vaikų vaizduotė, smalsumas, įgyvendinamos jų kūrybinės idėjos.
Projekto vadovė Dalia Stundžienė.2014-09-10
Dalyvaujame
Europos mokyklų bendruomenės eTwinning programos projekte
„Career counselling and opportunities“


Projekto dalyviai - 10 klasės mokiniai, mokytoja N. Urbonavičienė.


2014 m. Rugsėjo 1-osios šventė

video

PRIMENAME
Papildomai užsisakyti naujas uniformas bus galima
2014 m. rugsėjo 10 d. nuo 17 val. 320 kab. Avansas - 50 Lt.


2014-08-27
DIDŽIUOJAMĖS!

Gytis Ramanauskas. Berniukų futbolo turnyre - ir viena mergaitė.
O toji mergaitė - mūsų Judita Sabatauskaitė!


Jonavoszinios.lt

2014-06-09-16
Mokykloje - vasaros stovykla "Saulėgrąžos"

daugiau foto

2014-06-18
Mokytojų gerosios patirties sklaidos konferencija


Siekiant nuolatinės mokytojų profesinės kompetencijos augimo ir ugdymo kokybės pažangos, skatinant metodinį ir dalykinį mokytojų bendradarbiavimą, jau ketvirtą kartą pasibaigus mokslo metams mūsų mokyklos Metodinė taryba inicijuoja konferenciją „Metų patirtis“. Mokytojai ruošia pranešimus ir metodinius darbus apie sėkmingiausias pamokas, darbo metodus, pristato su mokiniais atliktus tyrimus. Šiemet konferencijoje „Geroji patirtis. Sėkminga pamoka“ Metodinė taryba vėl kvietė mokytojus pasidalinti sėkmingiausių pamokų paslaptimi. Žinome, kad sėkmingai, gerai pamokai keliama daug reikalavimų. Tai ne tik puikus savo dalyko išmanymas ir mokytojo entuziazmas, bet ir įvykdytas pamokos uždavinys, įvairūs mokymo metodai ir strategijos, savarankiško mokymosi galimybės, laiku suteikta pagalba ir gautas rezultatas – išmokimas. Kiekviena pamoka – savotiška mokytojo ir mokinio kūryba. Šiemet konferencijoje pranešimus skaitė 12 mokytojų, buvo pristatyti 4 stendiniai pranešimai, konferencijos metu veikė metodinių darbų paroda. „Patirtis ir stebėjimai – patys didžiausi išminties šaltiniai“ – sakė Bendžminas Franklinas. Turime dirbti sumaniai, kad pasiektume gerų rezultatų.Todėl kasmet dalindamiesi savo stebėjimais, mokomės vieni iš kitų, kaupiame patirtį, siekiame, kad kiekvienas mokinys patirtų sėkmę.
(Metodinės tarybos sekretorė Daiva Balandienė)
daugiau foto


2014-06-06
PASKUTINIS SKAMBUTIS!


video
daugiau foto (10 kl.)
daugiau foto (8 kl.)

SVEIKINAME!


daugiau foto

2014-06-05
Mokslo metų užbaigimo šventė ,,MOKYKLOS GARBĖ 2014"2014-05-25
B A L S U O K I T E!
Mokykla dalyvauja MTC konkurse
„Bendruomeniškiausias MŪSŲ mokyklos renginys/projektas/akcija“.

Balsuokite už mūsų mokyklos renginį - „Neriečių kelionė per Lietuvą“ - internete ČIA
Renginio aprašymas


2014-06-04
„Ištiesk pagalbos ranką“

foto

2014 metų birželio 4 d. Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje vyko Jonavos rajono savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų mokinių konkursas „Ištiesk pagalbos ranką“, organizuojamas minint 2014 m. - Vaiko sveikatos metus.

Konkurso tikslas: skatinti mokinius ugdytis pirmosios pagalbos teikimo gebėjimus, mokytis kritiškai mąstyti ir išmintingai elgtis nelaimingų atsitikimų metu.
Konkurse dalyvavo J. Ralio gimnazijos, Senamiesčio gimnazijos, Politechnikos mokyklos, Šveicarijos pagrindinės mokyklos, „Neries“ pagrindinės mokyklos, Panoterių pagrindinės mokyklos, Kulvos pagrindinės mokyklos, Bukonių pagrindinės mokyklos, Žeimių pagrindinės mokyklos 9 - 10 klasių mokinių komandos. Kiekvieną komandą sudarė 5 mokiniai.

Konkurso atidaryme dalyvavo jaunieji maltiečiai - Maltos ordino pagalbos tarnyba, šoko ,,Neries“ pagrindinės mokyklos 5b klasės mokiniai (vadovė D.Bareikaitė).
VšĮ Jonavos greitosios pagalbos stoties darbuotojai demonstravo parodomąjį instruktažą konkurso dalyviams „Nukentėjusiojo gaivinimas“. Konkurso metu kiekviena komanda turėjo prisistatyti, atlikti žinių testą, suteikti pirmąją pagalbą, pademonstruoti pradinį suaugusio žmogaus (manekeno) gaivinimą, „nukentėjusiojo“ žaizdų tvarstymą, imobilizavimą ir transportavimą, komandų kapitonų rungtis – iškviesti greitąją pagalbą. Rungtyse teisėjavo VšĮ Jonavos greitosios pagalbos stoties skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistai.

Renginys buvo naudingas, nes vyko ne tik žinių patikrinimo varžybos, bet ir edukacija: kiekvienai komandai po užduoties atlikimo buvo komentuojamos klaidos, paaiškinama, kaip teisingai teikti pirmąją pagalbą. Konkurso dalyviai bendravo su jaunaisiais maltiečiais, susipažino su Maltos ordino pagalbos tarnybos veikla. Renginio pabaigoje visus dalyvius sužavėjo įspūdingas ,,Spartos“ klubo narių pasirodymas (vadovas A. Bankauskas).

Konkurse pirmąją vietą užėmė „Neries“ pagrindinės mokyklos komanda, antroji vieta atiteko Panoterių pagrindinės mokyklos komandai, trečiąją vietą užėmė Senamiesčio gimnazijos komanda.

Konkurso rėmėjai: Jonavos nuotykių parkas „Lokės pėda“, VšĮ „Kretingos maistas“, Jonavos kultūros centras. Jų įsteigtais prizais ir padėkomis apdovanotos komandos.

Konkursą organizavo mokytoja Ž. Laurinavičienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistės I. Kazokienė, L. Griniova.


2014-06-02
Akcija ,,Padovanok draugui žaislą"

Birželio 2 dieną lankėmės mūsų miesto dienos centruose. Vaikams dovanojome žaislus, kurios surinko mūsų mokyklos mokiniai. Mūsų tikslas - papuošti šypsenomis vaikučių veidus. Devintokų akcija ,,Padovanok draugui žaislą" pavyko!
(Patricija Valejeva, 9 kl. mokinė, mokytoja E. Miliukienė)2014-o5

Kaip ir kiekvienais metais, mokykla prisijungė prie
respublikinės akcijos “Gegužės mėnuo be smurto prieš vaikus”.Gegužės 01-30 d. mokykloje vyko akcija “GEGUŽĖS MĖNUO BE SMURTO - “SAUGI MOKYKLA” , kurios tikslas - kurti saugią mokyklos aplinką. Akcijos uždaviniai- skatinti mokinius mokytis pirmos pagalbos įgūdžių, ugdyti kritinį mąstymą, elgesį nelaimingų atsitikimų atveju, mokyti daryti sprendimus, keisti aplinkos situaciją. Ugdyti tarpusavio supratimo, tolerancijos kito nuomonei jausmus.
Akcijoje dalyvavo 1-10 klasių mokiniai, mokyklos bendruomenė, specialistai.
Vyko įvairi veikla:
„Ypatingi ketvirtadieniai“- skrybėlių diena; akinių nuo saulės diena; kaklaraiščių diena; žalios spalvos diena. ( soc. pedagogė A. Skirmantienė, mokyt. V. Vyčienė, 9 klasės mokinės Irmina Stepšytė, Patricija Valejeva, 10 kl. mokinys Justinas Česas).

Socialinių įgūdžių dienos - karšti stendai: „Kas yra jausmai“; „Šiandieną jaučiuosi...“, „Neliūdėk, nes...“ (psichologė S. Cėgienė, sveikatos priežiūros specialistė I. Kazokienė, soc. pedagogė A. Skirmantienė) Buvo pakviesti R. Samulevičiaus progimnazijos 5-8-tų klasių mokiniai, (vad. R. Petrusevičienė ir soc. pedagogė I. Grybauskienė), kurie pristatė integruotos projektinės veiklos spektaklį “Iliuzijos- mokslas ir mistika?” mūsų mokyklos 5-6 klasių mokiniams.

Rinkome draugiškiausią, šauniausią, paslaugiausią klasės mokinį(-ę). Mokslo metų užbaigimo šventėje „Mokyklos garbė“ į dangų paleidome balionus su draugiškiausių mokinių vardais.

Dalyvavome 9-10 klasių mokinių konkurse “Aš galiu padėti” (mokytojos Ž. Laurinavičienė, D. Bareikaitė, sveikatos priežiūros specialistė I. Kazokienė, soc. pedagogė A. Skirmantienė), kuriame užėmėme I-ąją vietą (dalyvavo 9 rajono mokyklos).
(Mokyklos socialinė pedagogė metodininkė Aldona Skirmantienė)


2014-05
Gegužės 7, 8, 12, 13, 14 dienomis mokykloje vyko mokinių testavimas.
Paaiškinimai tėvams - 1
Paaiškinimai tėvams - 2

2014-05-22
SVEIKINAME
mokyklinės rusų kalbos olimpiados nugalėtojus!

Gegužės 22 d. rusų k. mokytojos S. Putina ir J. Vorošilienė mokykloje organizavo rusų k. olimpiadą 8 kl. mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo 17 mokinių.
Nugalėtojais tapo:
I vieta - L. Pikelis (8b kl.),
II vieta - E. Gerasimovaitė (8a kl.),
III vieta - V. Sanikovaitė (8a kl.).

SVEIKINAME
rajono 6-7 klasių mokinių rusų kalbos dailyraščio konkurso nugalėtojus!

I vieta - Akvilė Andriūnaitė, (6b kl.),
II vieta - Eimantė Kiškytė, (6b kl.).
Nedaug taškų nuo jų atsiliko ir Evelina Cekanoveckaitė, Aistė Barysaitė, Viktorija Malanova.2014-05-19

Gegužės 19 dieną mūsų mokyklos mokiniai, kurie dalyvavo Kalbų ir Gamtos kengūrose, vertimų ir iliustracijų konkurse „Tavo žvilgsnis“, vyko į Vilniaus Simens arenoje vykusį baigiamąjį renginį. Ten susirinko mokiniai iš visos Lietuvos. Mums koncertavo choras“Kivi“, Linas Adomaitis , Vytauto Labučio džiazo grupė ir kiti. Smagiai praleidome laiką, gavome apdovanojimus, o kelionė namo tikrai neprailgo.
Eglė Janionytė, 7a klasė


2014-05
Uolienų ir mineralų muziejų aplankė pirmieji svečiai iš užsienio. Lukasz Kolada iš Lenkijos ir Desislava Dodeva iš Bulgarijos paliko įrašus svečių knygoje.2014-05-23

Gegužės 23 d. Ruklos Jono Stanislausko pagrindinėje mokykloje vyko rajoninė lietuvių kalbos kūrybinė popietė „Žodžių lietūs“, skirta lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio 300–osioms gimimo metinėms.


Šioje popietėje dalyvavo mūsų mokyklos komanda „Būrų ainiai“: penktokė Justina Narauskaitė, šeštokė Akvilė Andriūnaitė ir septintokės Diana Butkevičiūtė bei Gabrielė Čekanavičiūtė. Lietuvių kalbos mokytojos Irena Baranauskaitė ir Daiva Balandienė padėjo sugalvoti komandos pavadinimą ir šmaikštų donelaitišką prisistatymą. Atlikome įvairias kūrybines užduotis: pasitikrinome, ką žinome apie K.Donelaitį, kaip dėlionę sudėjome poeto sukurtos pasakėčios tekstą, kūrėme eilėraštį Donelaičiui, dainavome, skaitėme ir inscenizavome, žiūrėjome filmuką apie Karaliaučiaus kraštą, K.Donelaitį ir jo atminimo įamžinimą. Komisijai suskaičiavus balus, džiaugėmės, kad laimėjome pirmą vietą. Džiaugiamės, kad visas užduotis atlikome gerai, linksmai ir kūrybiškai praleidome popietę, sužinojome daug naujų dalykų.


SVEIKINAME!

XVI ketvirtų – penktų klasių
Lietuvos moksleivių respublikinės matematikos olimpiados

prizininkus ir dalyvius:
III vieta - Augustė Ona Trasykytė, 5 b klasė,
X vieta - Arsenijus Zubkovas, 5 b klasė.
(mokytoja Vilija Rimkevičienė)

2014–05–15
Rajoninė lietuvių kalbos mokytojų ir mokinių konferencija „Knygnešių keliais“


daugiau foto

Šiemet gegužės 7 dieną minėjome Spaudos atgavimo 110 – ąsias metines. Šiai dienai paminėti mūsų mokykloje vyko rajoninė lietuvių kalbos mokytojų ir mokinių konferencija „Knygnešių keliais“. Konferencijoje dalyvavo gausus svečių būrys: Lietuvos radijo laidos vedėja ir VU žurnalistikos intituto dėstytoja Giedrė Čiužaitė, Jonavos rajono laikraščio „Joneda“ redaktorė Aldona Skaisgirytė – Gedvilienė, Jonavos rajono laikraščio „Naujienos“ korespondentas Marius Glinskas, Jonavos krašto muziejaus muziejininkas ir restauratorius Artūras Narkevičius, Jonavos Justino Vareikio progimnazijos mokiniai bei Jonavos rajono Šveicarijos pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi savo mokytojų. Mokiniai skaitė savo parengtus pranešimus apie net 40 metų trukusį Spaudos draudimo laikotarpį (1864 – 1904), UNESCO įvertintą knygnešystės fenomeną, žymiausius Jonavos krašto knygnešius. Savo mintimis pasidalino ilgus metus šia tema domėjęsis, kaupęs medžiagą ir knygą apie Jonavos krašto knygnešius išleidęs Jonavos krašto muziejaus muziejininkas Artūras Narkevičius. Mokinių pranešimai apie pirmuosius lietuviškus laikraščius, įvairių istorinių laikotarpių leidinius vaikams, Jonavos laikraščius sukėlė diskusijas salėje. Suaugusieji turėjo progą prisiminti savo vaikystės ar jaunystės leidinius. Žurnalistė Giedrė Čiužaitė mokiniams papasakojo apie žurnalisto darbą, sąžiningos žiniasklaidos svarbą šiandieniniame pasaulyje ir kiekvieno iš mūsų galimybę pabūti žurnalistu. Antrojoje konferencijos dalyje mokiniai galėjo užduoti klausimų ir padiskutuoti su konferencijos svečiais apie laikraščio redaktoriaus ir korespondento, radijo žurnalisto, muziejininko darbo subtilybes. Šiandien sunku įsivaizduoti, kad galėtume rašyti ne lietuvių kalba, o „graždanka“. Mes, lietuvių kalbos mokytojos Vilija Adomėlienė, Daiva Balandienė, Irena Baranauskaitė, Virginija Dubikaitytė, Daiva Eimontienė, kviečiame visus susimąstyti, kokie esame laimingi turėdami savo gimtąją kalbą, galėdami ja kalbėti, skaityti ir rašyti.
(Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Balandienė)
daugiau foto


2014-05-12
Kompiuterininkų dienos mokykloje


2014-05-07
Rajono mokinių ir mokytojų matematikos konferencija „Kūrybiškumo ugdymas“

Gegužės 7 dieną Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje vyko rajono mokinių ir mokytojų matematikos konferencija „Kūrybiškumo ugdymas“, kurioje dalyvavo mūsų mokyklos 5-10 klasių mokiniai bei jų matematikos mokytojos, taip pat svečiai iš kitų rajono mokyklų: J.Ralio gimnazijos, R.Samulevičiaus progimnazijos, Užusalių ir Žeimių pagrindinių mokyklų, Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinės mokyklos. Konferencijos metu vyko mokinių darbų paroda – pristatyti įdomiųjų uždavinių rinkinukai „Skritulytė ir Kvadratukas“ bei knygelė „Pasirink“ (R.Samulevičiaus progimnazija), lygčių sprendimas netradiciniu būdu „Gimimo diena kitaip“ (J.Ralio gimnazija), „Simetrija aplink mus“ (Žeimių pagrindinė mokykla), taip pat mokiniai skaitė pranešimus - „Dešimtainių trupmenų veiksmai gyvenime“, „Dantiraštis ir lygtys“, „Pirmasis lietuviškas palydovas „Lituanica SAT-1“, statistikos tiriamasis darbas („Neries“ pagrindinė mokykla), rodė sukurtus filmukus įvairiomis matematinėmis temomis - „Tangrama“, FRO žaidimas („Neries“ pagrindinė mokykla), „Matematika gyvai“ (Panoterių P.Vaičiūno pagrindinė mokykla), „Simetrija“ (Užusalių pagrindinė mokykla).2014-05-12
Dvylikai 7c klasės mokinių įteikti "Projektų vadybos akademijos" baigimo pažymėjimai!

plačiau

1014-05-07,09
Edukacinis projektas

Gegužės mėn. 7-9 dienomis Skrebinų kaimo turizmo sodyboje vyko VII-asis teatro edukacinis projektas „Lygybės medis“.Tikslas – plėtoti kultūrinę edukaciją, įtraukiant probleminius vaikus ir jaunimą į teatrinę kūrybą, ugdant toleranciją kitokiam. Projekte dalyvavo Ruklos Jono Stanislausko, „Neries“ pagrindinių mokyklų, Vaikų globos namų atstovai ir juos lydintys mokytojai. Projektas tęsėsi tris dienas. Baigiamasis renginys, skirtas K.Donelaičio 300- osioms gimimo metinėms paminėti, vyko Santarvės aikštėje. Jame savo kūrybinius darbus pristatė „Lygybės medžio“ projekto dalyviai. Teatro direktorė R. Kestenienė ir režisierius J.Andriulevičius įteikė padėkos raštus projekte dalyvavusių švietimo įstaigų atstovams, prizus – mokiniams.
(Mokytojos V. Tatarūnienė ir D. Stundžienė)2014-05-10
Šeimų krepšinio sporto šventė

2014 metai paskelbti Šeimos metais, Vaikų sveikatos metais. Gegužės 10 dieną Jonavos „Neries“ mokykloje vyko jau tradicine tapusi Šeimų krepšinio sporto šventė. Renginys skirtas Tarptautinei šeimos dienai paminėti. Šventės organizatorės, mokytojos Ž. Laurinavičienė ir J. Kačerauskienė, džiaugėsi, kad šiemet joje dalyvavo 13 komandų (5 klasių berniukų grupė, 5 klasių mergaičių grupė, 6 klasių berniukų grupė ir 7 – 10 klasių mokinių grupė). Kiekvieną krepšininkų komandą sudarė mokinys, mokinio draugas ir šeimos narys. Šventėje dalyvavo ir dvi mamytės: 5 klasės mokinių Arsenijaus Zubkovo mama Regina ir Dominyko Bielskio mama Loreta. Mamos jaudinosi ir juokavo, kad net jų bendradarbiai žino, jog jos kartu su savo vaikais dalyvaus krepšinio varžybose. Šventės programoje krepšinio turnyras „3x3“, konkursai „Baudukas“, „Auksinė ranka“ ir estafetė „Slalomas“. Varžyboms teisėjavo šios sporto šakos entuziastai A. Kačenauskas ir V. Kačerauskas. Turnyro „3x3“ nugalėtojais tapo Eriko Šatavičiaus, Juditos Sabatauskaitės, Ąžuolo Grecovo, Dovydo Apanavičiaus šeimų komandos. Taikliausiais pasirodė šeštokai: „Bauduko“ konkurso nugalėtoju tapo Žygimantas Simovičius, o „Auksinės rankos “ konkurso nugalėtoju tapo Gabrielius Greičius. Estafetės „ Slalomas“ nugalėtoja tapo septintoko Tomo Kildišio šeima. Šventės dalyvius sveikino mažosios mokyklos šokėjos ir jų mokytoja D. Bareikaitė. Nugalėtojams diplomus ir medalius įteikė mokyklos direktorės pavaduotoja J.Vorošilienė. Šiais metais Sporto šventė baigėsi, bet kviečiame visus aktyviai sportuoti, tapti oranžinio kamuolio draugais ir kitamet įsijungti į Šeimų krepšinio šventės dalyvių būrį.


daugiau foto
2013-2014 m. m. 2-os klasės mokiniai baigė vaikų žalingų įpročių prevencijos programą „Įveikiame kartu “, kurios tikslas – ugdant pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimus, užkirsti kelią priklausomybės nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų atsiradimui, kitoms destruktyvaus ir savidestruktyvaus elgesio formoms bei gerinti bendrą emocinę vaiko savijautą. Ši ankstyvosios prevencijos programa skirta 7–9 metų vaikų emocinių sunkumų įveikimo ir socialinių gebėjimų ugdymui. Atlikdami užduotėles vaikai mokėsi suvokti savo jausmus, juos įvardinti, įžvelgti sunkumus sukėlusias priežastis, ieškoti išeičių.
Programą vedė mokyklos socialinė pedagogė A. Skirmantienė
Šių mokslo metų antrajame pusmetyje 6b klasės mokiniai dalyvavo
Europinėje priklausomybės nuo narkotikų prevencijos programoje „Gyvai“.
Ši programa yra mokyklinė tabako, alkoholio, narkotikų vartojimo prevencijos mokykloje programa, skirta 12-14m. paaugliams, kurios pagrindinis tikslas – suteikti vaikams gyvenimo įgūdžių, reikalingų sveikai gyventi ir nepradėti vartoti tabako, alkoholio ir narkotikų. UGDOMI PAGRINDINIAI GEBĖJIMAI: Kritinis mąstymas. Sprendimų priėmimas. Kūrybinis mąstymas. Veiksmingas bendravimas. Gebėjimas užmegzti ir palaikyti santykius. Savęs pažinimas. Empatija. Emocijų valdymas.
Programą vedė mokyklos socialinė pedagogė A. Skirmantienė


2014-05-09

Gegužės 9 d. Europos dienos proga jau penktąjį kartą buvo organizuojamas „Europos egzaminas“. Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai. Šiemet pagrindinės egzamino temos – 10 metų narystės Europos Sąjungoje poveikis Lietuvai ir pasirengimas gyventi su euru.
(Mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)


Mūsų mokyklos auklėtiniai lankė kun. J. Don Bosko relikvijas
Prasidėjus pavasariui, mes, Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos trečios, šeštos ir septintos klasės mokiniai, kartu su tikybos mokytoja Vaida važiavome į Kauną. Kelionė autobusu neprailgo, po gero pusvalandžio buvome prie Kauno Kristaus Prisikėlimo Bažnyčios, kurioje tuo metu buvo kunigo Jono Bosko relikvijos. Dalyvavome labai įdomiose, verčiančiose susimąstyti šv. Mišiose. Apie šv.Joną Boską, našlaičių ir apleistų paauglių globėją, Saleziečių kongregacijos įkūrėją, daug pasakojo kunigas iš Italijos, jo kalbą mums vertė vienuolė. Pasibaigus šv. Mišioms, lipome į Bažnyčios viršų ir stebėjome, kaip išvežė kunigo Jono Bosko relikvijas. Nusileidę žemyn, sėdome į autobusą ir važiavome į Dieviškosios Jėzaus širdies pranciškonių vienuolyną. Ten mus pasitiko vienuolė Donata ir aprodė vienuolyną: biblioteką, valgyklą, salę, kurioje vyksta susitikimai, papasakojo, kaip buvo įkurtas vienuolynas, ir supažindino su vienuolių dienotvarke. Išėję iš vienuolyno, apsilankėme Vaikų dienos centre, kur nepasiturinčių šeimų vaikai ruošia pamokas, žaidžia ir ilsisi. Paskui vienuolės ne tik pavaišino sausainiais, arbata ir sumuštinais, bet ir maloniai su mumis bendravo. Dar tokių šaunių vienuolių nebuvau mačiusi! Apžiūrėję Arkikatedrą, nuvykome į Marijos radiją. Ten mus pasitiko savanorė Genutė - labai šauni moteriškė. Aš Marijos radijuje buvau antrą kartą, tačiau kiti - tik pirmą. Mums papasakojo, kaip dirba savanoriai ir darbuotojai, vėliau patys trumpam tapome radijo diktoriais - kalbėjome per Marijos radiją. Po to apsilankėme Kunigų seminarijoje, kur pirmakursis Karolis papasakojo apie savo dienotvarkę, atsakinėjo į mūsų klausimus, taip pat parodė Bažnyčią, kurioje seminaristai meldžiasi ir aukoja šv.Mišias. Ekskursija visiems patiko.
Simona Bružaitė, 7B klasės mokinė2014-05-06
SVEIKINAME
mokyklinės fizikos olimpiados nugalėtojus!

I vietą užėmė 8 a klasės mokinė Raminta Ramanauskaitė,
II vietą užėmė 8 a klasės mokinys Karolis Šereika,
III vietą užėmė 8 a klasės mokinys Aidas Juškevičius.

Gegužės 6 dieną mokykloje vyko 8-tų klasių mokinių fizikos olimpiada, kurią organizavo fizikos mokytoja metodininkė Violeta Knygauskienė. Joje dalyvavo 16 mokinių. Aštuntokai, dvi valandas spręsdami nelengvus uždavinius, galėjo pasitikrinti savo fizikos žinias.

SVEIKINAME
mūsų mokyklos mokinius - rajoninės 5-8 klasių istorijos olimpados prizininkus!

I-ąją vietą užėmė 5 b klasės mokinys Adomas Marčiukaitis.
II- ąją vietą užėmė 8 a klasės mokinė Raminta Ramanauskaitė.
Olimpiadoje dalyvavę Tadas Rasimavičius, 7 c klasės mokinys, užėmė 4 vietą, o 6 c klasės mokinys Arvydas Krasauskas buvo šeštas.2014-05-05

Tradicinis šventinis vakaras, mokinių koncertas - sveikinimas ,,Aš myliu Tave, Mama".

2014-05-02
PROJEKTINĖ DIENA ,,Tau, mama...“SVEIKINAME
Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo projekto „Kalbų Kengūra 2014“ (rusų kalba) nugalėtojus!

VIKTORIJA KOŽENIAUSKAITĖ, Auksinės Kengūros diplomas
VIKTORIJA MALANOVA, Auksinės Kengūros diplomas
VIKTORIJA SNIEŠKAITĖ, Auksinės Kengūros diplomas
LUKAS PIKELIS, Auksinės Kengūros diplomas
VILMA SANIKOVAITĖ, Oranžinės Kengūros diplomas
EGLĖ JANIONYTĖ, Oranžinės Kengūros diplomasas


SVEIKINAME
respublikinio vertimų ir iliustracijų projekto „Tavo žvilgsnis- 2014“ nugalėtojus!

BALČIŪNAS MATAS, už vertimą iš rusų kalbos
MALANOVA VIKTORIJA, už vertimą iš rusų kalbos
STEPŠYTĖ IRMINA, už vertimą iš rusų kalbos
EIROŠIUS DOMINIKAS, už vertimą iš rusų kalbos
BRUŽAITĖ SIMONA, už vertimą iš rusų kalbos
PUŠKINA JEKATERINA, už vertimą iš rusų kalbos
BATISAITĖ ERIKA, už teksto iliustraciją
RIMAITĖ GINTARĖ, už teksto iliustraciją
GULEVAITĖ GUSTĖ, už vertimą iš vokiečių kalbos
KARALIŪTĖ UGNĖ, už vertimą iš vokiečių kalbos
ZAVISTINAVIČIUS EIMANTAS, už vertimą iš anglų kalbos

2014-05-06
KURI PROFESIJA POPULIARIAUSIA MOKYKLOJE?


2014-05-02

Mokykloje buvo vykdomas projektas ,, Paviršinių vandens telkinių vandens kokybės tyrimas"
Projekto tikslas: siekti paskatinti jaunimą aktyviau rūpintis vandens telkinių taršos mažinimu per biologinius, cheminious ir fizikinius vandens telkinių tyrimus, nustatant ir aprašant pagrindines problemas.
Cheminius vandens tyrimus atliko mokytoja D. Ratautienė su 10 kl. mokiniais,
fizikinius vandens tyrimus atliko mokytoja V. Knygauskienė su 7 c kl. mokiniais,
biologinius vandens tyrimus atliko mokytoja R. Žižienė.
Tyrėme Neries, Varnutės ir mokyklos vandentiekio vandenį, Su gautais rezultatais supažindinti 8-9 kl. mokiniai.

SVEIKINAME MOKYKLINĖS ISTORIJOS OLIMPIADOS'2014 NUGALĖTOJUS
5 KL.
1 vieta - Adomas Marčiukaitis - 5 b kl.
2 vieta- Steponas Baravykas - 5 a kl.
3 vieta- Ernestas Mazūras - 5 b kl.
6 KL.
1 vieta – Arvydas Krasauskas - 6 c kl.
2 vieta - Andriūnaitė Akvilė - 6 b kl.
3 vieta - Greičius Gabrielius – 6 c kl.
7 kl.
1 vieta – Rasimavičius Tomas - 7 c kl.
2 vieta- Kildišis Tomas – 7 c kl.
3 vieta- Bagdonavičiutė Augustė - 7 b kl.
Orlauskaitė Adrija - 7 b kl.
8 kl.
1 vieta – Ramanauskaitė Raminta - 8 a kl.
2 vieta - Prišmantaitė Sonata - 8 a kl.
3 vieta - Gintautė Černiauskaitė, Šereika Karolis – 8 a kl.

RESPUBLIKINIS "SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI" KONKURSAS TRAKUOSE

daugiau foto

2014-04-25
AKCIJA ,,DAROM'2014“
SVEIKINAME
GINTAUTĘ ČERNIAUSKAITĘ,
8A KLASĖS MOKINĘ, RESPUBLIKINIAME EDUKACINIAME LIETUVIŲ KALBOS KONKURSE „OLYMPIS 2014“ UŽĖMUSIĄ I VIETĄ !

I, II, III laipsnio diplomais apdovanoti
8a klasės mokiniai:
R. Ramanauskaitė,
S. Prišmantaitė,
R. Stankevičiūtė,
K. Cirulis,
P. Jaroščenka,
M. Klapovščiuk,
K. Kinderevičius,
M. Kmitas,

6a klasės mokinė
A. Pečiūraitė.

2014-04-22–25
LIETUVIŲ KALBOS SAVAITĖ


Priešpaskutiniąją balandžio savaitę mokykloje vyko tradicinės Lietuvių kalbos savaitės renginiai.
Balandžio 22 d. 5–6 klasių komandos dalyvavo projekto „Naisių vasara“ organizuotame konkurse „Vaikų velykėlės 2014“. Mokiniai susipažino su Velykų tradicijomis bei tradiciniais raštais margino popierinius margučius, kuriais po to dekoravo didžiulį margutį. Margučio nuotraukas galima pamatyti tinklalapyje www.naisiuvasara.lt. Konkurso dalyviai buvo apdovanoti rengėjų prizais – DVD su „Naisių vasaros“ teatro spektakliu. Renginį organizavo lietuvių k. mokytojos D. Eimontienė ir D. Balandienė.

Balandžio 23 d. vyko 5–10 klasių mokinių dailiosios rašysenos konkursas „Jau saulelė...“, kurio metu gražiausiai rašantys klasių atstovai rašė K. Donelaičio tekstus. Mokytojų balsavimu konkurso nugalėtoja tapo 5c klasės mokinė Agnė Zupkevičiūtė. Renginį organizavo lietuvių kalbos mokytoja V. Dubikaitytė.

Balandžio 24 d. 5–8 klasių mokiniai susirinko į popietę „Skaitome Donelaitį“, skirtą lietuvių literatūros pradininko 300 - sioms gimimo metinėms paminėti. K. Donelaitis – pirmųjų lietuviškų pasakėčių ir poemos ,,Metai“ autorius. Mokiniai žiūrėjo filmuką apie K.Donelaitį, atsakinėjo į viktorinos klausimus, ,,atkūrė“ poemos tekstus, piešė iliustracijas, kūrė komiksus, raiškiai skaitė ir deklamavo ir netgi ,,vertė“ poemos ištraukas į dabartinę lietuvių kalbą. Visos penkios popietėje dalyvavusios komandos sėkmingai įveikė užduotis ir buvo apdovanotos saldžiaisiais prizais. Renginį organizavo lietuvių kalbos mokytojos I.Baranauskaitė ir V.Adomėlienė.


Balandžio 25 d. įvairių klasių mokiniai dalyvavo projekte „Donelaitis: žodis po žodžio“. Mokyklos erdves papuošė projekto dalyvių darbai – K. Donelaičio poemos „Metai“ ištraukos, parašytos „žodis po žodžio“. Taip atsirado puiki proga susipažinti su jau žinomomis bei dar neskaitytomis didžiojo lietuvių kūrėjo poemos „Metai“ eilutėmis.
(Lietuvių kalbos mokytojos D. Eimontienė ir I. Baranauskaitė)


2014-04-22
Šventinė popietėBalandžio 22 d. mokykloje vyko popietė „Velykos - vilties ir džiaugsmo šventė“. Joje dalyvavo būrelių „ Aš esu ypatingas, nes…“ ir „Lėlių teatro“ mokiniai, kurie parodė spektaklį „Lapė ir katinas“. Siekiant praturtinti žinias apie Velykų šventės papročius, buvo mokomasi kiaušiniautojų oracijų, aptarta margučių raštų ir salvų reikšmė. Vaikai pasidalino savo Velykų šventės išgyvenimais, dainavo, minė mįsles, rideno margučius, žaidė žaidimą „Pasėjau žilvitį“.Vaikai labiausiai laukė ateinant Velykės, kuri atnešė gražių margučių ir dovanų.
Popietę organizavo būrelių vadovės D. Stundžienė, I. Bereznaja ir specialioji pedagogė V. Tatarūnienė.


2014–04–24
Balandžio 24 d. Jonavos rajono Panoterių P.Vaičiūno pagrindinėje mokykloje jau dešimtą kartą vyko rajono moksleivių kūrybos konkurso, skirto P.Vaičiūno atminimui, baigiamoji šventė. Šiemet savo kūrybinius darbus – eilėraščius ir impresijas - į šį konkursą siuntė 5a klasės mokinė Kamilė Čiubukovaitė, 7c klasės mokinė Bernadeta Gedvilaitė ir 8a klasės mokinė Rugilė Stankevičiūtė. Savo amžiaus grupėse Bernadeta ir Rugilė tapo nominantėmis. Mergaičių kūryba įtraukta į moksleivių kūrybos knygelę „Mylėt – tai grožiui dainą kurti“.
"Mes, lietuvių kalbos mokytojos Daiva Balandienė ir Daiva Eimontienė, džiaugiamės, kad kasmet mūsų mokykloje atsiranda kūrybingų mokinių, kurie mato pasaulį kitomis akimis, pastebi ir moka džiaugtis tuo, „kas gera, kas gražu, kas amžina“. Linkime sėkmės jaunosioms kūrėjoms ir kviečiame visus mokinius patirti kūrybos džiaugsmą..."
(Lietuvių kalbos mokytoja D. Balandienė)


2014-04-14
PAVASARIO STOVYKLA

Mokykloje - informacinių technologijų pavasario stovykla gabiems mokiniams
"Projektų vadybos akademija"
(mokytoja N. Urbonavičienė)
2014-04-11
Paminėjome Jono Biliūno gimimo metinesBalandžio 11 d. paminėjome lietuvių literatūros klasiko Jono Biliūno 135 – ąsias gimimo metines. Į popietę – literatūros skaitymus „Ir atsirado tarp žmonių laimė...“ 5–6 klasių mokinių komandas pakvietė lietuvių kalbos mokytoja D. Balandienė. Skaitykloje susirinkę mokiniai apžiūrėjo mokyklos bibliotekininkės R. Masalskienės paruoštą Jono Biliūno kūrinių parodą, žiūrėjo filmuką apie Jono Biliūno gyvenimą ir kūrybą, atsakinėjo į gudrius klausimus, diskutavo, kas yra „dailos“ mylėtojas ir kodėl taip buvo vadinamas rašytojas. Kol menininko gyslelę turinčios komandų atstovės kūrė aplikaciją „Laimės žiburys“, kiti komandų nariai dėliojo teksto dėlionę. Popietės pabaigoje visi dalyviai raiškiai skaitė savo sudėtas Jono Biliūno pasakos „Laimės žiburys“ ištraukas ir džiaugėsi saldžia, bet, deja, trumpa laimės akimirka – šokoladu. Jonas Bilūnas svajojo, kad žmonės būtų laimingi. Savo mokiniams linkime, kad nuolat tobulėtų, siektų savo laimės ir teiktų laimę kitiems.
(Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Balandienė)


2014-04-08

Susipažinome su bitininko pomėgiu, darbu ir profesija
Balandžio 8 dieną 5c klasėje suorganizuota klasės valandėlė tema „Susipažinimas su bitininko pomėgiu, darbu ir profesija“. Valandėlėje dalyvauti pakviestas svečias – Jonavos bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Rimkus. Šią draugiją vienija apie 34 žmones, kurie laiko apie 440 bičių šeimų. Svečias nustebino mokinius į klasę atsinešęs didžiulį tikrą avilį, kurį leido vaikams išardyti ir vėl sudėti, paaiškino smulkiai, kaip jame vyksta bitučių gyvenimas ir darbas, kuriame avilio aukšte gyvena bičių motinėlė, kuriuose darbuojasi bitelės darbininkės. Kitas įrankis, kurį vaikai galėjo apžiūrėti – dūminė. Svečias papasakojo mokiniams kaip ant jų stalo atsiranda medus, koks didelis yra pačių bičių ir juos laikančių bitininkų indėlis, padovanojo vaikams po gabalėlį tikro bičių vaško. Vaikai sužinojo, kad „bitininkas“ – nebūtinai turi būti profesija, tai gali būti tiesiog pomėgis, laisvalaikio praleidimas šalia kito darbo. Jei nori tapti tikru profesionaliu bitininku, reiktų pabaigti tam skirtus mokslus, pvz. Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykloje baigti bitininkystės darbuotojo mokymo programą, kuri skirta rengti bitininkystės darbuotojus, gebančius saugiai bitininkauti, esant galimybėms gaminti ekologiškus bičių produktus. Bites panaudoti augalų derliaus didinimui. Savamoksliai bitininkai žinių semiasi tiesiog iš knygų, laikraščių, žurnalų ar interneto. Bitininkų draugijoje susirinkę bičių mylėtojai dalijasi gerąja patirtimi, vienas kitam pataria ir padeda. Klasės valandėlės įspūdžius, įgytas žinias ir mintis mokiniai aprašė, papuošė iliustracijomis ir patalpino į savo „karjeros ugdymo planus“.
(Mokytoja Dalė Prochorovienė)


2014-04- 03
Anglų kalbos popietė


Balandžio 3 d. mūsų mokykloje vyko tradicinė 6 klasių anglų kalbos popietė ,,We all live in a yellow submarine“, kurioje dalyvavo 6a, 6b ir 6c klasių komandos. Komandų sudėtyje buvo ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, klasių auklėtojos bei pirmosios mokytojos. Popietės tema buvo susijusi su jūra, gyvenimu, povandeniniu pasauliu. Renginio metu dalyviai atliko daug įvairių užduočių: lankstė jūreiviškas kepures, sugalvojo savo laivo pavadinimą ir jį pristatė, dainavo dainas, vaidino įvairias situacijas, žaidė žaidimus. Pasak tėvelių, renginys buvo smagus. Popietės pabaigoje visos komandos buvo apdovanotos diplomais.
Renginį organizavo anglų kalbos mokytojos D. Turauskienė, D. Černiauskienė, L. Bizokienė ir V. Kubiliūnienė.


2014-04-01
"Diena kitaip 2014"

Balandžio 1 d. mokykloje mokiniai ir mokytojai atrodė neįprastai - dauguma avėjo...šlepetes, vilkėjo chalatus. Ne, jie nesirošė miegui, nėjo praustis - toks buvo mokykloje vykdomos akcijos "Diena kitaip" aprangos kodas. Devintokės Irmina ir Patricija sugalvojo šiek tiek praskaidrinti visiems nuotaiką, pakvietė visus pasijusti mokykloje lyg namie, praleisti dieną kitaip. Pamokų metu - kaip ir įprasta visi mokėsi, o pertraukų metu smagiai šoko, linksmai leido laiką. Tisklas pasiektas - mokiniams buvo smagu, visi buvo draugiški ir užimti per pertraukas. Merginos žadėjo tokias akcijas vykdyti ir dažniau.
Pilietiškumo akcija Lietuvos Neformaliojo Jaunimo Asociacijos (NJA) iniciatyva "Diena kitaip" balandžio 10 d. bus vykdoma ir kitose respublikos mokyklose.
daugiau foto
daugiau foto


2014-04-04

Mokykloje vyko seminaras mokytojams: Mokymasis bendradarbiaujant – efektyvus darbas grupėse. "Pavasarį, kai prasideda kurso kartojimas, visada labai patogu išbandyti ką nors nauja. Mokiniams būna įdomiau kartoti tai, ko jau mokėsi, bet kitomis formomis, kitais metodais. O mokytojai gali daug laisviau eksperimentuoti, pamatyti, kas sekasi, kas ne, ir, per vasarą apmąstę, pasistudijavę prieinamą literatūrą, pasikalbėję su kitais mokytojais, gali numatyti, kaip nuo rudens pradės nuosekliai ir kryptingai taikyti mokymosi bendradarbiaujant strategiją bent vienoje klasėje. Darbas grupėse – pakankamai kietas riešutėlis“
Lektorė Valdonė Verseckienė

daugiau foto


Kovo mėn. 31 d. 10 val.
Atidarytas mokyklos Uolienų ir mineralų muziejus!

Mokykloje vyko mokinių ir mokytojų konferencija „Geologija šiandien: pasaulyje, Lietuvoje ir mokykloje“
Muziejaus įkūrėja - geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė.


daugiau foto

Apie mus rašo (04-01)

Apie mus rašo LGMA


SVEIKINAME


Sveikiname Tarptautinio vaikų, mokinių, pedagogų ir sveikatos priežiūros specialistų konkurso
,,Sveikuolių sveikuoliai" II-o etapo Kauno zonos nugalėtojus:
3 klasės mokinius Eriką Gerasimovaitę, Jogilę Sadzevičiūtę, Luką Mačiulį, Gustą Jaskutį, Edvardą Gerdvilą ir klasės auklėtoją Jolitą Jakaitienę bei 8a klasės mokinius Rugilę Stankevičiūtę, Eveliną Gerasimovaitę, Matą Balčiūną, Dominyką Eirošių, Augustę Statkevičiūtę ir klasės auklėtoją Loretą Bizokienę. Abi komandos laimėjo pirmas vietas savo amžiaus grupėse ir atstovaus mokyklai, rajonui ir Kauno zonai III- ame respublikiniame etape Trakuose. Kartu su klasių auklėtojomis komandas parengė
sveikatos priežiūros specialistė Ingrida Kazokienė, socialinė pedagogė Aldona Skirmantienė, kūno kultūros mokytoja Živilė Laurinavičienė.
daugiau foto


2014-03-22

Kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena. Ją 1992 metais inicijavo Jungtinių tautų Generalinė asamblėja. Nuo 1993 metų pradėtą švęsti Pasaulinę vandens dieną globoja UNESCO. Lietuvoje ši diena, Aplinkos ministerijos iniciatyva, minima nuo 2000 metų. Tokiu būdu siekiama atkreipti dėmesį į vandens išteklių apsaugą ir strateginį tikslą – sumažinti žmogaus ūkinės veiklos įtaką Lietuvos vandenims. Jonavos „Neries“ pagrindinė mokykla visada aktyviai dalyvauja sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo iniciatyvose. Todėl kovo 22d. visuomenės sveikatos specialistė I. Kazokienė kartu su 8a klasės mokinėmis E. Grigaravičiūte, E. Maslauskaite, A.Statkevičiūte visą mokyklos bendruomenę kvietė paminėti Pasaulinę vandens dieną. Visoje mokykloje vyko vandens dalinimo akcija „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Mokyklos valgykloje kiekvieną pertrauką budėjo mokiniai, kurie skatino visus plautis prieš valgį rankas, aiškino rankų higienos reikšmę sveikatai. Visiems, kurie vaišinosi vandeniu ar plovėsi rankas, buvo prisegti simboliniai ,,vandens lašeliai“. Stendai mokyklos koridoriuose dar kartą visiems priminė, kiek vandens reikia išgerti per parą, kuo vanduo naudingas žmogui, kokią žalą patiria organizmas, kai trūksta skysčių... 1-3 klasių mokiniai visus nustebino piešinių paroda „Mūsų vandens pasaulis“. Penktokai klausėsi paskaitos „Vandens reikšmė žmogaus organizmui“, kurioje galėjo pasitikrinti savo žinias apie vandens svarbą žmogui, padiskutuoti. Tikimės, kad ši akcija paskatino visus susimąstyti, koks svarbus vanduo mūsų gyvenime ir priminė, kad saugodami, tausodami jį rūpinamės ne tik savo aplinka, bet ir patys savimi.2014-03-25
Susipažinome su žurnalisto profesija

Kovo 25 dieną 5c klasėje suorganizuota klasės valandėlė tema „Susipažinimas su žurnalisto profesija“. Renginyje dalyvauti pakviestas svečias iš televizijos – populiarus televizijos žurnalistas ir laidų vedėjas Egidijus Knispelis, kuris plačiau supažindino moksleivius su žurnalisto profesija. Tik pradėjus kalbėti žurnalistui, pasirodė mokinių rankų miškas. Mokiniai uždavė svečiui labai daug klausimų ir sužinojo, kad norint tapti aktoriumi, būtina ne tik gerai mokytis (ypatingai lietuvių kalbą), bet ir skaityti daug knygų, viskuom domėtis, kaip sakė žurnalistas – „žinoti truputį apie viską ir žinoti viską apie truputį“, t.y.išbandyti reikia viską, domėtis reikia viskuo, o iš visų įgytų žinių susirasti sritį, kurį tave labiausiai domina, tik tada suprasi, kuo nori būti užaugęs. Žurnalistu ar laidų vedėju dirbantis žmogus turi būti išprūsęs, apsišvietęs, mokėti bendrauti su kitais. Žurnalisto darbas nėra lengvas, o kelias į populiarumą yra ilgas ir sunkus. Darbo diena neribota, nes tenka daug važinėti, filmuotis, kurti. Moksleiviai noriai klausinėjo ir bendravo su renginio svečiu jiems rūpimais klausimais. Vaikai žurnalistą labiausiai atpažino iš populiarios TV3 laidos „TV pagalba“, vėliau sužinojo, kad šis žurnalistas dar ir parašė knygą „Įvykiai sukrėtę Lietuvą“. Žurnalistas mielai nusifotografavo su visais susitikimo dalyviais. Klasės valandėlės įspūdžius, įgytas žinias ir mintis mokiniai aprašė, papuošė iliustracijomis ir patalpino į savo „karjeros ugdymo planus“.
(Mokytoja Dalė Prochorovienė)


2014-03-24-29
„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“
Kovo 24-28 d. mokykloje vyko respublikinė veiksmo savaitė BE PATYČIŲ'2014,
kurią jau 10 metų inicijuoja Vaikų linija.
(Koordinatorė A. Skirmantienė)


daugiau foto


2014-03-24-29


Dalyvaujame tarptautiniame projekte „Get Online Week'2014"

Mokykloje eĮgūdžių savaitė
(Koordinatorė N. Urbonavičienė)

2014-03-26
MATEMATINĖ POPIETĖ ,,MĄSTYK, SKAIČIUOK, SPĖK“

Š.m. kovo 26 d. mūsų mokyklos 5a ir 5c klasių mokinių komandos kartu su savo mokytojomis Edita Miliukiene ir Dale Prochoroviene dalyvavo Jonavos Justino Vareikio progimnazijoje matematinėje popietėje ,,Mąstyk, skaičiuok, spėk“. Ši popietė – tradicija tapęs renginys, kuris vyksta jau ketverius metus, tačiau šiems penktokams pirmasis. Dalyvavę popietėje mokiniai turėjo susipažinti, prisistatyti ir draugiškai atlikti smagias, bet kartu ir nelengvas užduotis, kurias paruošė Jonavos Justino Vareikio progimnazijos matematikos mokytojos. Mokiniai linksmai ir turiningai praleido laiką, todėl kitais metais tikimės dar vieno smagaus susitikimo su Justino Vareikio progimnazijos mokiniais ir jų mokytojomis.
Matematikos mokytoja E. Miliukienė
2014-03-19

Mokykloje lankėsi policijos bičiulis Amsis ir Jonavos r. PK specialistė Raimonda Daunoravičienė. 1-3 klasių mokiniai stebėjo Amsiaus patarimus - filmukus apie vagystę, saugų elgesį kelyje, gatvėje, namuose, apie telefoninius sukčius bei skriaudas. Policijos bičiulis Amsis padovanojo mokiniams skirtukus su patarimais, kaip elgtis įvairiose situacijose. PK specialistė padovanojo klasių mokytojoms kalendorius už teisingai atsakytus klausimus apie saugumą.SVEIKINAME!
Sonatą Prišmantaitę, 8a klasės mokinę,
užėmusią III - ąją vietą Jonavos rajono 6-8 klasių mokinių geografijos olimpiadoje
„Mano gaublys 2014“

(Geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)

2014-03-19
Dalyvavome respublikinėje mokinių ir mokytojų konferencijoje „Žemė mūsų rankose“ Kaune.


Konferencijoje dalyvavo gausus būrys 1-8 klasių mokinių ir mokytojų iš Kauno, Kauno rajono, Vilkaviškio, Elektrėnų ir Jonavos ugdymo įstaigų.
Konferencijos metu mokiniai pristatė 49 pranešimus, kuriuose nagrinėjo globalines Žemės problemas, atkreipė dėmesį į ekologiją ir gamtosaugą, pristatė savo veiklą ir atliktus tiriamuosius darbus. Mokytojai turėjo galimybę pasidalinti gerąja savo darbo patirtimi, pristatyti savo vykdomas veiklas, vedamas netradicines pamokas, įvairių metodų taikymą pamokose ir popamokinėje veikloje
Mūsų mokyklos 6 klasės mokinės Skaistė, Ieva ir Karolina pristatė projektus "Nuodingieji augalai" ir "Labas, aš esu tavo draugas iš miško". Mokinės apdovanotos padėkos raštais.
(Mokytojos D. Ratautienė, N. Urbonavičienė)


Elektroninis moksleivio pažymėjimas

2014-03-14

Kovo 14-ą dieną matematikai švenčia skaičiaus Pi gimtadienį. Ši data skaičiaus Pi paminėjimui pasirinkta dėl jo reikšmės – 3,14. Matematikams jau pavyko nustatyti pi reikšmę bent iki milijono skaičių po kablelio tikslumu, tačiau jo tiksli reikšmė vargu ar kada nors galės būti apskaičiuota, nes šis skaičius neturi pabaigos. Šį gimtadienį paminėjo ir mūsų mokyklos mokiniai, padedami matematikos mokytojų. Penktų klasių mokiniai paruošė piešinių parodą, dekoruodami pi raidę. Vyresniųjų klasių mokiniai bandė kuo daugiau užrašyti skaičių po kablelio.
(Matematikos mokytojos)


plačiauMINIME LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ

Kovo 6 d. penki mūsų mokyklos 8a klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje "Kovų už laisvę kalendorius", kurią organizavo J. Vareikio pagrindinė mokykla.
Mokiniai viktorinoje rungėsi komandose, sudarytose iš skirtingų mokyklų mokinių, todėl visų pasiekimai buvo skirtingi. Raminta Ramanauskaitė su savo komanda užėmė pirmąją vietą, Sonata Prišmantaitė - antrąją vietą, Rugilė Stankevičiutė - trečios vietos laimėtoja.

daugiau fotoKovo 7 d. Jonavos Senamiesčio gimnazijoja pakvietė į pilietinę diskusiją "Lietuva ir aš".
Šeši 8a klasės mokiniai diskutavo grupėse "Lietuvos ateitis- kokia ji mano akimis?" ir "Emigracija - blogybė ar išsigelbėjimas". Diskusijas vedė svečiai : Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantas V.Liepuonius, aktyvus Sąjūdžio dalyvis V.Staniulis, VGTU Kūrybinių industtrijų fakulteto antro kurso studentė Skaistė Petrošiūtė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto magistrantas K.Kilinskas. Mokiniams tai buvo nauja patirtis, tačiau nežiūrint į tai, jie buvo atyvūs diskusjų dalyviai. Diskusijose dalyvavo Gintautė Černiauskaitė, Rugilė Stankevičiutė, Evelina Gerasimovaitė, Vilma Sanikovaitė, Dominykas Eirošius, Matas Balčiūnas.


Kovo 6 d. mokykloje vyko tradicinis bendruomenės vakaras "Neriečių kelionė per Lietuvą_2014".
Šis renginys - protų mūšis vyksta jau trečią kartą. Šiais metais protų mūšyje dalyvavo penkiolika aktyviausių mokinių su savo tėveliais, atskirą komandą sudarė ir septynių mokytojų grupė. Renginyje dalyvavo svečiai: Jonavos "Panerio" mokyklos direktorė O.Šukienė, Jonavos Krašto muziejaus direktorė D.Gustaitė, jonavietė N.Kriučkovaitė ir netikėtas svečias - Vilniaus meras, kandidatas į LR Prezidento postą Artūras Zuokas.


daugiau foto
plačiau

Nepriklausomybės paskelbimo ir Nepriklausomybės atkūrimo dienų minėjimas, šventimas kartu su visa bendruomene mus sutelkia ir suvienija. Tokios bendruomenės, kuriose nuoširdžiai švenčiama ši šventė, sugebės perduoti valstybingumo vertybes jaunąjai kartai.


SVEIKINAME
RAJONINĖS 5 – 8 KLASIŲ MOKINIŲ LIETUVIŲ GIMTOSIOS KALBOS IR LITERATŪROS
OLIMPIADOS NUGALĖTOJUS!


Vaidilauskaitė Emilija, 5b klasė – I vieta
Zubkovas Arsenijus, 5b klasė – III vieta
Prišmantaitė Sonata, 8a klasė – II vieta
Ramanauskaitė Raminta, 8a klasė – III vieta

2014-03-06

Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas, palaikydamas bei plėsdamas iniciatyvą - "Pasaulis taps atviras, jeigu mokėsime bendrauti", kasmet organizuoja projektus ,, Kengūra" ir ,, Tavo Žvilgsnis". Kai esame Europos bendruomenės nariai, ypač svarbi vieta tenka kalbai kaip bendravimo priemonei, kaip tautos identifikavimo ir kultūros raiškai. Mūsų mokyklos mokiniai kasmet aktyviai dalyvauja šiuose projektuose.
2014-02-03 projekte ,, Tavo žvilgsnis" dalyvavo 35 mokiniai: 14 mokinių vertė iš rusų k. į lietuvių k., 7- iš vokiečių k. , 5- mok. vertė iš anglų k. į lietuvių k. Tekstus iliustravo 9 mokiniai. Šiais mokslo metais pirmą kartą dalyvavome kalbų kengūroje. Dalyvavo 25 6-8 kl. mokiniai.
"Gamtos kengūroje" aktyviai dalyvauja 5-8 kl. mokiniai jau ne pirmus metus. Kovo 6 d. projekte dalyvavo 33 5-8 kl. mokiniai. Mokinių darbai vertinimui išsiųsti į VIKF. Nekantriai lauksime gegužės mėnesio, kai sužinosime savo rezultatus.


2014-03-04
Mokykloje KAZIUKO MUGĖ ir UŽGAVĖNĖS!daugiau foto ir videoKarjeros diena
Pristatytas mokinių profesinis informavimas ir veiklinimas:

foto ir video

Pristatytos eTwinning projekto "Profesijų medis" veiklos.
2014-02-21
„Jonavos rajono 2013 Metų aštuntoke“ pripažinta Raminta Ramanauskaitė

Vasario 21 d. mūsų mokyklos 8a klasės mokinė Raminta Ramanauskaitė dalyvavo “Metų aštuntoko“ rinkimuose, kurie vyko Žeimių pagrindinėje mokykloje. Dėl Metų aštuntoko vardo varžėsi 11 rajono mokyklų mokiniai. Renginį stebėjo ir vertino švietimo , kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė D.Ragelienė, Žeimių pagrindinės mokyklos direktorė D.Vazgienė, R.Samulevičiaus progimnazijos mokytoja L.Zvicevičienė, J. Vareikio progimnazijos mokytoja L.Rockina ir Bukonių pagrindinės mokyklos mokytoja A.Pilipavičiūtė. Finale liko du lyderiai: Emilis Kaziukėnas, J.Ralio gimnazijos aštuntokas ir mūsų mokyklos mokinė Raminta. Po keturių žaidimo etapų, surinkusi daugiausiai taškų „Jonavos rajono 2013 Metų aštuntoke“ buvo pripažinta Raminta Ramanauskaitė. Jai buvo įteiktas sertifikatas, Jonavos rajono savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo padėka bei Žeimių ūkininkų įsteigtas piniginis prizas.
(8a klasės auklėtoja L.Bizokienė)
2014-02-13

Projektinė diena ,,SU GIMTADIENIU, LIETUVA”
Dalyvaujame akcijoje „Su gimtadieniu, Lietuva!“


DAINŲ DIENA

daugiau foto


Vasario 14 d. vyko viktorina penktokams, skirta Lietuvos Nepriklausomybės dienai
"Ką žinai apie Lietuvos prezidentus?"

Viktoriną parengė istorijos mokytojai, o pravedė -7 c klasės mokiniai.
Mokiniai žaidė žaidimą internete, o po to atsakinėjo į testo klausimus, naudodami greitojo atsakinėjimo pultelius. Visi mokiniai buvo pasiruošę labai gerai, visi buvo apdovanoti padėkomis.
(Istorijos mokytojai)
2014-02-11
Vasario 11 d. mokykloje vyko atvirų durų diena rajono pradinių mokyklų tėvams.
Tėvai apžiūrėjo mokyklos patalpas, kabinetus, sales. Mokyklos direktorė ir mokytojai supažindino su mokyklos tradicijomis, vykdoma ugdomąja, projektine, kultūrine, sportine ir kitomis veiklomis.
daugiau foto


SVEIKINAME!
I vietą rajono moksleivių olimpinio festivalio šachmatų varžybose laimėjo:
A. Zupkevičiūtė, 5c klasė
Š. Karalius, 6c klasė
G. Greičius, 6c klasė
S. Baravykas, 5a klasė
2014-02-11
Saugesnio interneto savaitė
„Kurkime geresnį internetą kartu“

Pirmą kartą buvo tiesiogiai transliuojama NETradicinė pamoka:
www.litnet.lt/SID2014

Ją stebėjo ir mūsų mokiniai:


Apie mus rašo (02-17)


Kitos Saugesnio interneto savaitės 5-10 klasių mokinių veiklos:
saugesnio interneto dienos 2014 m. videoklipo viešinimas; mokinių piešinių “Pasveikink Saugesnį internetą!” paroda; mokinių kūrybiniai darbai (komiksai, video) „Garbingo elgesio internete kodeksas“ tema; pamokos mokiniams saugesnio interneto tematika; saugesnio interneto testai; mokomųjų filmų peržiūros; diskusijos.
(koordinatorė N. Urbonavičienė)2014-02-6,7
Vasario 6-7 dienomis mokykloje vyko atvirų durų dienos
rajono Panerio ir Bitutės pradinių mokyklų mokiniams.


daugiau foto
daugiau foto


SVEIKINAME!
2014 m. JAUNŲJŲ GEOGRAFŲ OLIMPIADOS PRIZINIŲ VIETŲ LAIMĖTOJUS:

6 klasės
I vietos – Žygimantą Simovičių, 6c kl.
II vietos – Arvydą Krasauską, 6c kl.
III vietos – Skaistę Venckevičiūtę, 6b kl.

7 klasės
I vietos – Dovydą Balčių, 7c kl.
II vietos – Augustę Bagdonavičiūtę, 7b kl.
III vietos – Tomą Kildišį, 7c kl.

8 klasės
I vietos – Ramintą Ramanauskaitę, 8a kl.
II vietos – Sonatą Prišmantaitę, 8a kl.
III vietos – Gustę Gulevaitę, 8c kl.

9-10 klasės
I vietos – Eligijų Zgirską, 9 kl.
II vietos – Irminą Stepšytę, 9 kl.
III vietos – Brigitą Franskiavičiūtę, 9 kl.

Geografijos mokytojos: Eugenija Bieliauskaitė ir Irina Bereznaja2014-02-03

10 klasės mokiniai internetu stebėjo ePamoką „Laužome stereotipus: kas iš tiesų yra IT?“.
Pamokos metu „Barclays“, „SneakyBox“ bei „StartupHighway“ atstovai mokiniams papasakojo apie įdomiausius IT specialistams priskiriamus stereotipus, kompiuterinių žaidimų sąsajas su verslu bei kūryba ir pagrindines idėjas, kodėl po 10 metų kiekvienas iš mūsų turės mokėti programuoti.
Šią ePamoką šalyje stebėjo apie 4400 mokinių iš 177 mokyklų.
ePamokos projektą įgyvendino „Barclays“ technologijų centras Lietuvoje kartu su profesinės savanorystės iniciatyva „Kam to reikia?!”.
(mokytoja V. Knygauskienė)2014-01-31
GARSINIAI SKAITYMAI

Sausio 31 d. mokyklos bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai, skirti lietuvių grožinės literatūros pradininko K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Bibliotekininkė L. Guogienė išradingai ir meniškai pristatė K. Donelaičio kūrybą. 5-9 kl. mokiniai garsiai ir raiškiai skaitė ištraukas iš poemos „Metai“. Dalyviai apžiūrėjo piešinių parodą „Metų laikai“.
Renginį organizavo L.Guogienė, V.Tatarūnienė, D.Stundžienė.
2014-01-27
„Aštuntokų regata“

Sausio 27 dieną vyko protų mūšis „Aštuntokų regata“. Dalyvavo trys komandos:
8a „ Patriotai“, 8 b „ Fantastiškas penketas“, 8c „ Citrinukai“.
„Protų mūšio“ teisėjai istorijos mokytojas Genadijus Kurganovas ir anglų kalbos mokytoja Loreta Bizokienė.
Geriausiai sekėsi „Patriotams“, antri „Citrinukai“ , treti – „Fantastiškas penketas“. Buvo vertinami ir individualūs mokinių gebėjimai: žinios, aktyvumas, organizuotumas, iškalba.
Sveikiname aktyviausius renginio dalyvius:
Ramanauskaitę Ramintą, 8a kl., Songailą Armandą, 8c kl., Batisaitę Eriką, 8b kl..
(Projekto koordinatorės Vilija Rimkevičienė, Vilma Vyčienė)
plačiau


SVEIKINAME
MOKYKLINĖS LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS OLIMPIADOS
NUGALĖTOJUS!


5 KLASĖ
I vieta - Vaidilauskaitė Emilija, 5 b klasė
II vieta - Zubkovas Arsenijus, 5 b klasė
III vieta - Narauskaitė Justina, 5 a klasė

6 KLASĖ
I vieta - Pečiūraitė Austėja, 6 a klasė
II vieta - Andriūnaitė Akvilė, 6 b klasė
III vieta - Rudžinskaitė Airida, 6 a klasė

7 KLASĖ
I vieta - Pocevičiūtė Olivija, 7 c klasė
II vieta - Maleckaitė Ilvika,7 c klasė
III vieta - Gedvilaitė Bernadeta, 7 c klasė

8 KLASĖ
I vieta - Ramanauskaitė Raminta, 8 a klasė
II vieta - Prišmantaitė Sonata, 8 a klasė
III vieta - Stankevičiūtė Rugilė, 8 a klasė

Šie mokiniai atstovaus mūsų mokyklai rajoninėje lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje.
Linkime sėkmės!


DALYVAUJAME TARPTAUTINIAME eTwinning PROJEKTE .
Plačiau apie projektą ir jo veiklas.

2014-01-22
5c klasės mokiniai susitiko su aktoriumi Džiugu Siaurusaičiu.5c klasėje suorganizuota klasės valandėlė tema „Susipažinimas su aktoriaus profesija“. Renginyje dalyvauti pakviestas svečias iš Lietuvos nacionalinio dramos teatro – populiarus ne tik teatro, bet ir televizijos serialų aktorius, televizijos laidų vedėjas, filmų įgarsintojas - Džiugas Siaurusaitis, kuris plačiau supažindino moksleivius su aktoriaus profesija, jo kasdieniu darbu, pasidalino džiaugsmais ir nusivylimais, papasakojo įvairių linksmų nutikimų iš savo darbo. Mokiniai sužinojo, kad norint tapti aktoriumi, nebūtina mokytis puikiai, bet reikia turėti aktorinių sugebėjimų, drąsos, savitumo, būti išprususiu, apsišvietusiu žmogumi, mokėti bendrauti su kitais. Aktoriaus darbas nėra lengvas, o kelias į populiarumą yra ilgas ir sunkus. Aktoriaus darbas neapsiriboja vien vaidinimu spektakliuose teatre. Aktorių darbo sfera gana plati ir labai įdomi. Moksleiviai noriai klausinėjo ir bendravo su renginio svečiu, aktorius mielai nusifotografavo su visais susitikimo dalyviais. Klasės valandėlės įspūdžius, įgytas žinias ir mintis mokiniai aprašė, papuošė iliustracijomis ir patalpino į savo „karjeros ugdymo aplankus“.
(Klasės auklėtoja D. Prochorovienė)


2014–01–17
SVEIKINAME mokyklos Raiškiojo skaitymo konkurso nugalėtojas
Gintautę Černiauskaitę, 8a klasės mokinę ir Akvilę Andriūnaitę, 6b klasės mokinę.
Linkime sėkmės atstovaujant mūsų mokyklai rajoniniame konkurse, kuris vyks 2014 m. sausio 30 d.


2014-01
Dalyvaujame Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamame
respublikiniame projekte "PROJEKTŲ VADYBOS AKADEMIJA".
Projekto dalyviai - 7 klasės mokiniai, mokytoja N. Urbonavičienė.
plačiau
Apie mus rašo (02-17)
2014-01-13
„ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA...”
Sausio 13-oji – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

Renginiai mokykloje, skirti Laisvės gynėjų dienai:
tylos minutė, teminė pamoka;
istorijos pamokos, skirtos sausio 13-osios įvykiams paminėti;
susitikimas su 1991 m. sausio 13 d. įvykių dalyviu, atsargos majoru, Algirdu Daugirdu;
paroda „Lietuva. Sausio 13-oji spaudos puslapiuose“ mokyklos muziejuje;
stendas „Amžina garbė Laisvės gynėjams";
pilietiškumo pamokos, dorinio ugdymo pamokos tema „Laisvė“.
(Istorijos mokytojai )


Mokykloje lankėsi svečias - atsargos majoras Albertas Daugirdas. Mokiniai susidomėję klausė svečio pasakojimo, kuris buvo tiesiogiai dalyvavo 1991 metų įvykiuose. Majoras pasidalijo savo prisiminimais, pademonstravo nuotraukas, to meto savanorių karinę aprangą ir ginklus.


daugiau foto


2014-01-07
8a klasės išvyka į AB „Lietuvos geležinkeliai“

"2014 metų sausio 7 dieną mūsų klasės draugės Evelinos tėtis vyresnysis inžinierius technologas Edgaras Gerasimovas vedė ekskursiją akcinėje bendrovėje „Lietuvos Geležinkeliai“ filialo „Kauno geležinkelių infrastruktūra“, Jonavos mechanizacijos tarnyboje. Nors tuo metu lijo, tačiau tai nesugadino mūsų nuotaikos. Ekskursijos metu susipažinome su įmonėje dirbančių žmonių specialybėmis ir veiklomis. Turėjome galimybę pabuvoti geležinkelio kelio remonto depe (garažuose), matėme geležinkelio kelių sniego valymo, remonto, matavimo ir kitas mašinas, galėjome jas apžiūrėti ir viduje, pasėdėti mašinistų kėdėse ir pamatyti valdymo pultus. Sužinojome apie geležinkeliečių ir jų turimų mechanizmų bei mašinų darbą, papasakojo koks mokslas kuriai specialybei reikalingas, kurios Lietuvos aukštosios mokyklos ruošia gerus geležinkelio specialistus ir daug kitų mums rūpimų klausimų (pvz. ar gerai apmokamas darbas ). Evelinos tėtis papasakojo mums apie privalumus dirbant AB „Lietuvos geležinkeliai“. Ką turėtų žinoti, į kokius mokykloje mokomus dalykus labiausiai turėtų gilintis ruošiantis šiai specialybei, norint ateity pasirinkti geležinkelininko profesiją."
(Sonata Prišmantaitė, 8a klsės mokinė)

2014-01-08
MOKYKLOJE BUS ĮRENGTAS UOLIENŲ IR MINERALŲ MUZIEJUS.
Medinio arklio metai atnešė sėkmę mūsų mokyklai!
Mokykla laimėjo konkursą ir gavo pinigų įrengti uolienų ir mineralų muziejų.
2014 m. sausio 7 dieną gautas atsakymas iš Ramutės Žemionienės, A.P.P.L.E. bendrijos Lietuvos mokytojų fondo (LMF) atstovės, jog mokyklos pateiktas projektas bus finansuojamas ir bus suteikta prašyta 1479,18 Lt suma.
Uolienų ir mineralų muziejų mokyklos bendruomenė planuoja įrengti iki 2014-03-31.
Kviečiame visus norinčius dalyvauti Uolienų ir mineralų muziejaus atidaryme 2013-03-31 14.00 val. registruotis el.p. b.eugenija@gmail.com
Projekto koordinatorė geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė


Mieli Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai,
AČIŪ Jums, kad prisidėjote prie Kalėdinės akcijos vargšams „Padovanok Kalėdas tiems, kurie neturi namų”, kurią organizuoja Šventosios Šeimos bendruomenės jaunimas. Mes labai džiaugiamės, kad išgirdote mūsų kvietimą ir atvėrėte širdis dalintis šiluma su vargšais per labai paprastus ir kasdieniškus dalykus: padovanojant stiklainį uogienės, kojinių, paaukojant pinigų, iš kurių bus nupirkti saldainiai, riešutai, mandarinai. Tada ir mums patiems šventės yra gražesnės, kai padedam ir kitiems jas sukurti. Kalėdų Šventė su benamiais iš Vilniaus m. nakvynės namų bus švenčiama gruodžio 20 d. Tada ir bus išdalintos Jūsų akcijos metu padovanotos dovanos. Gruodžio 17 d. 18 val Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčioje bus aukojamos padėkos mišios už visus prisidėjusius prie akcijos ir visus vargšus, kuriems ši akcija organizuojama.
Jaukaus Jums švenčių laukimo!
Drąsos mums visiems dalintis gerumu kasdien!
(Mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)


Visą lapkričio mėnesį mokykloje vyko gerumo akcija paremiant gyvūnų globos tarnybą „Pifas“.
Gruodžio 20 d. Į mokyklą atvyko organizacijos atstovai padėkoti mokiniams ir nudžiuginti visus jų augintinio pasirodymu.
Aktyviausiai dalyvavusieji turės galimybę nuvykti į Kauno veterinarijos akademiją, kur galės susipažinti su veterinaro profesija ir gyvūnų priežiūros ypatumais.
Akciją organizavo mokyklos tarybos nariai: 7 c klasės mokinės Gretos Antanaitytės tėtis Darius Antanaitis ir mokytoja Loreta Bizokienė.

Pamokų laikas:
1 pamoka 08.00-08.45
2 pamoka 08.55-09.40
Ilgoji pertrauka 20 min.
3 pamoka 10.00-10.45
Ilgoji pertrauka 20 min.
4 pamoka 11.05-11.50
5 pamoka 12.05-12.50
6 pamoka 13.00-13.45
7 pamoka 13.55-14.40
„NERIES" PRADINUKAIWi-Fi BELAIDIS INTERNETAS

Bibliotekoje, II-ame aukšte,
III-ame aukšte prie IT kabineto –
Wi-Fi belaidžio interneto zona.
pagalbos vaikams linija