NAUJIENŲ ARCHYVAS, FOTOGALERIJA


2016 m.


2016-12-23


Dariaus Trivalo kompiuterinės grafikos darbelis (6 kl.)
LINKSMŲ ŠVENČIŲ!


2016-12-21
Valso konkursas
,,Koks elegantiškas, bet kartu jausmingas ir šiltas buvo bendruomenės vakaras - Valso šventė. Kokie gražūs mūsų mokiniai! Nuostabusis Auklėtojų valsas!
Ir nors įvyko konkursas, išrinkti nugalėtojai, manau, visiems kur kas svarbesnis buvo džiaugsmas šokti, mėgautis tuo grožiu, kurį patys sukūrė."
/Pavaduotoja ugdymui V. Adomėlienė/
2016-12-23

Gruodžio 23 d. pasiklausyti ir sekti žiemos pasakų į biblioteką sugužėjo visi pradinių klasių mokinukai.
Nuotaikingą šventinį rytmetį pradėjo pasakų senelė. Su dideliu susidomėjimu mokiniai klausėsi L. Šalčiūtės „Žiemos pasakos“ apie darbštuolius nykštukus, kurie skubėjo Kalėdų seneliui padėti ruošti vaikams dovanėlių. Jaunieji klausytojai aktyviai įsijungė į pasakos siužetą, dalinosi įspūdžiais apie savo slaptas svajones ir laiškus, rašytus seneliui. Po to „Ledo rūmuose“ pasirodė jaunieji artistai: vaikai stebėjo K. Kubilinsko pasakos „Ledinukas“ inscenizaciją, klausėsi eilėraščių apie pūgą, eiliuotos S. Nėries „Senelės pasakos", dainavo kalėdines dainas. Renginio pabaigoje nykštukas Tilis, kaip ir tikroje žiemos pasakoje, su savo pagalbininkais visiems padalino gardžių meduolių ir sausainių. Linksmų švenčių, daug dovanų ir gerų atostogų su knyga palinkėjo pasakų senelė.
(Bibliotekininkė L. Guogienė)2016-12-16
Mokykloje svečiavosi mokyklos - darželio ,,Bitutė" auklėtiniai
Graži draugystė tęsiasi! Gruodžio 16 d. pas mus svečiavosi mokyklos - darželio ,,Bitutė" priešmokykliniai ir ketvirtos klasės mokiniai.
2016-12-16

Gruodžio 16 dieną 8c klasėje vyko klasės valandėlė karjeros ugdymo tema. Svečiuose lankėsi ir apie savo įdomią, pavojingą bei labai atsakingą kariškio profesiją papasakojo Gintarės A. tėtis – Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro žvalgybos kursų ekspertas, štabo seržantas Artūras Aleksa. Mokiniai sužinojo, kad norint tapti kariškiu, neužtenka vien gero fizinio pasirengimo, šiame atsakingame darbe labai svarbios tiksliųjų mokslų žinios, nes, kai nuo atliekamos užduoties priklauso žmogaus gyvybė, apsirikti ar suklysti negali. Mokiniai išgirdo ir dar vieną labai svarbų dalyką – jei mokykloje ir šeimoje jie pripratę vadovautis principu „pirmiau teisės, o po to pareigos“, tai armijoje yra atvirkščiai – aukščiau visko yra pareiga ir atsakomybė. Kad plačiau sužinotų apie kariškio darbą bei kasdienybę, svečias parodė mokiniams įvairios filmuotos medžiagos, nuotraukų. Artėjančių Kalėdų proga mokiniai gavo ir dovanų iš J. Lukšos mokymo centro – po užrašų knygutę bei skirtuką knygoms su kariuomenės atvaizdais.
(Klasės auklėtoja D. Prochorovienė)2016-12
Startuoja MENTEP tyrimas


Gruodžio 7 d. J.Vareikio progimnazijoje vyko rajono 6-8 klasių mokinių rusų (užsienio) kalbos meninio skaitymo konkursas „Mano mėgstamiausias eilėraštis“.
Keturi mūsų mokyklos mokiniai Kamilė Kisieliūtė(6c kl.), Artūr Oganezov (7c kl.), Emilija Puodytė(8b kl.), Paulina Bereišytė (7c kl.) dalyvavo konkurse, apdovanoti diplomais ir prizais.
Labiausiai pasisekė Kamilei ir Artūrui.
DIDŽIUOJAMĖS!
Kamilė Kisieliūtė (6c kl.) 6-tų klasių mokinių grupėje užiemė II vietą (mokytoja Svetlana Putina), Artur Oganezov (7c kl.) 7-8 klasių mokinių grupėje užėmė III vietą (mokytoja Janė Vorošilienė).
Sveikiname ir dėkojame už puikų mūsų mokyklos vardo garsinimą rajone!
2016-12-13
Edukacinė programa ,,Nariuotakojai"
Svečiuose Palangos zoologijos sodas.


(Mokytoja V. Knygauskienė, R. Žižienė)


2016-12-06
Popietė „Advento laukimas“

Gruodžio 6 d. „ Neries “pagrindinėje mokykloje vyko Advento popietė skirta 5-tų klasių mokiniams. Šio renginio tikslas – supažindinti mokinius su mistišku laikotarpiu, prisiminti senolių papročius, tikėjimą, stebuklingos ramybės ir taikos metą. Adventinę programą pristatė integruoto socialinių gebėjimų ir teatro veiklos „Esu ypatingas, nes...“ būrelio dalyviai.
Renginį organizavo spec. pedagogės D. Stundžienė, I. Bereznaja, V. Tatarūnienė ir tikybos mokytoja V. Tamelienė.
2016-12-01

Pažymint Pasaulinę AIDS dieną Jonavos politechnikos mokykloje vyko renginys „Prisiminkime Pasaulinę AIDS dieną“. Šiame renginyje dalyvavo ir „Neries“ pagrindinės mokyklos mokiniai. Renginio tikslas – supažindinti mokinius su AIDS problema, užsikrėtimo ir apsisaugojimo būdais, ugdyti toleranciją sergantiems AIDS. Renginyje dalyvavo ir visuomenės sveikatos biuro direktorė Ina Osauskienė, kuri išsamiai pristatė ŽIV paplitimo situaciją Lietuvoje. Tarptautiniu prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV bei sergančiais AIDS žmonėmis simboliu – raudonais kaspinėliais – mokykloje pasipuošė mokiniai, pedagogai, specialistai bei kiti mokyklos darbuotojai.
Po minėjimo vyko tarpmokyklinės stalo teniso, šachmatų, šaškių varžybos, pasaulinei AIDS dienai paminėti.
Šachmatų varžybose geriausiai pasirodė:
Lukas Koncevičius - I vieta,
Karlas Januška - II vieta,
Leonardas Januška - III vieta.
Šaškių varžybose puikiai pasirodė Rimantas Liepys - I vieta.
Stalo teniso varžybose Lukas Valeiša užėmė II-ąją vietą.
Sporto varžybose dalyvavę mokiniai buvo apdovanoti Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro diplomais, medaliais ir visiems dalyviams įteiktos atminimo dovanėlės.2016-11-29
Sveikatingumo renginys „ Pažink vaisius, uogas ir daržoves“

Lapkričio 29 dieną „Neries“ pagrindinėje mokykloje vyko sveikatingumo renginys „ Pažink vaisius, uogas ir daržoves“. Šio renginio tikslas tai ugdyti sveikos mitybos įgūdžius, gilinti mokinio žinias apie maisto ir mitybos poveikį sveikatai, ypač vaisių, uogų bei daržovių naudą augančiam vaiko organizmui. Renginyje dalyvavo 1-4- tų klasių mokiniai. Renginio metu dalis mokinių varžėsi viktorinoje, kiti mokiniai bibliotekoje kūrė sveikos mitybos piramides. Taip pat renginio pabaigoje buvo apdovanoti piešinių konkurso, panaudojant vaisius ir daržoves nugalėtojai. Viktorinoje dalyvavo 5 komandos, „Citrinukų“, Obuoliukų“, „Serbentukų“, „Ridikiukų“, „Vyšniukų“. Komandos uoliai tarėsi tarpusavyje atsakydamos į testo klausimus, atliko atpažinimo užduotys, komandos kapitonai varžėsi kapitono rungtyje ir kt. Paskutinėje užduotyje komandos susirungė sportinėje rungtyje, kurioje reikėjo netik greitai bėgti, bet ir atpažinti ir suskirstyti vaisius ir daržoves. Už kiekvieną užduotį mokiniai galėjo užsidirbti po 3 obuolius. Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir Jonavos visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais.
Visuomenės sveikatos priežiūros spec. Ingrida KazokienėDIDŽIUOJAMĖS!
Mūsų mergaičių futbolo komanda, vadovaujama Aleksejaus Teslionoko - Lietuvos mokyklų mokinių žaidynių 5*5 merginų futbolo zoninių varžybų nugalėtoja! SVEIKINAME!

2016-12-01
Bendruomenės vakaras ,,Neries" pagrindinėje mokykloje

Jaukus bendruomenės vakaras. Eilės žvakių šviesoje, malda ir nuostabūs muzikos garsai... Svečiuose sesė Pranciška ir tarptautinių konkursų laureatė Sigutė Trimakaitė ( sopranas), Herkus Kunčius ( rašytojas).
DIDŽIUOJAMĖS!
Arsenijus Zubkovas, 8b klasės mokinys, Jonavos rajono šauniausio aštuntoko konkurse užėmė 3 vietą ir tapo BRONZINIU AŠTUNTOKU!​

Lapkričio 30 d. Žeimių daugiafunkciame centre vyko rajoninis konkursas ,,Metų aštuntokas". Mūsų mokyklos 8b klasės mokinys Arsenijus Zubkovas tapo trečios vietos nugalėtoju - "Bronziniu aštuntoku"! Sveikiname Arsenijų ir dėkojame už garbingą mūsų mokyklos atstovavimą rajone.
DIDŽIUOJAMĖS!
Lapkričio 24 d. įvyko tarptautinės KINGS matematikos olimpiados finalas, kuriame dalyvavo 5a klasės mokinys Aleksandras Akramas.


plačiau


2016-11-25
Lapkričio 25 d. mokykloje vyko 5–8 klasių mokyklinė matematikos olimpiada.
SVEIKINAME nugalėtojus:

5 klasė
Vaičaitis Justas, 5b kl.
Akramas Aleksandras, 5a kl.
Pakštaitis Matas, 5c kl.

6 klasė
Garuckas Dovydas, 6a kl.
Šimkus Laurynas, 6b kl.
Paulauskaitė Augustė, 6b kl.

7 klasė
Bulkė Benas, 7a kl.
Baltramėnaitė Estela, 7a kl.
Dzedravičiūtė Miglė, 7a kl.

8 klasė
Zubkovas Arsenijus, 8b kl.
Vaidilauskaitė Emilija, 8b kl.
Meškytė Saulė, 8b kl.

Matematikos mokytojos
DIDŽIUOJAMĖS!
Rajono 5-6 kl. moksleivių žaidynių kvadrato varžybose berniukai užėmė II-ąją vietą.
SVEIKINAME!DIDŽIUOJAMĖS!
Mokyklos mergaičių futbolo komanda - rajoninių mergaičių mažojo futbolo varžybų nugalėtoja.
SVEIKINAME!


2016-11-24
Penktokų krikštynos

Lapkričio 24 dieną mūsų mokykloje vyko tradicinės ,,Penktokų krikštynos“. Šio renginio metu šeštokai ir jų auklėtojos išbandė penktokų ištvermę, kūrybiškumą ir kitus gebėjimus. Jiems teko iškentėti valios patikrinimą, suvalgyti sėkmės vitaminų, sudėlioti dėliones - auklėtojų portretus, apibūdinti savo auklėtojas, suprasti auklėtojų gestų kalbą, pašokti šokį vyriausių mokyklos muitininkų garbei bei duoti priesaiką šeštokams. Po šių išbandymų penktų klasių mokiniams buvo įteikti pilnateisių mokyklos narių pažymėjimai, o auklėtojos gavo ,,mokinio krepšelį“.

2016-11-21
Karjeros savaitė
Integruotos pamokos:


5 kl. mokinių piešinių parodėlė ,,Svajonių profesija":2016-11-21

Mūsų mokykloje apsilankė d/m. „Bitutė“ priešmokyklinės „Nykštukų“ ir “Kačiukų“ grupės vaikučiai. Svečiai su mūsų mokyklos pirmos klasės mokiniais išbandė jėgas Linksmosiose estafetėse. Visi buvo greiti ir vikrūs. Estafetėse nugalėjo draugystė. Visi Linksmųjų estafečių dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir saldžiosiomis dovanėlėmis.
Mokykloje vyko 6 klasių mokinių kvadrato taurės varžybos. Nugalėtojomis tapo 6A klasės mergaičių ir berniukų komandos.
2016-11-17

Lapkričio 17 d. „Neries“ pagrindinėje mokykloje įvyko pirmasis būsimųjų jaunųjų mokyklos paramedikų susitikimas (įvadinė paskaita). Antrus metus iš eilės mūsų mokykla dalyvauja Jaunųjų mokyklos paramedikų rengimo projekte. Susitikime dalyvavo Jonavos rajono Šveicarijos ir Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinių mokyklų mokiniai savanoriai.
2016-11-16
Tolerancijos savaitė

Lapkričio 16 d. mokykloje minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Renginiai skirti Tolerancijos dienai prasidėjo jau prieš savaitę, tai: Jonavos rajono savivaldybės teatro projekto „Lygybės medis“ fotoparodos (aut. G. Tiška) pristatymas, piešinių piešimas ir jų pristatymas, Taikos balandžių gaminimas, „Tolerancijos tiltų" tiesimas į kitas mokyklas ir Neįgaliųjų centrą, tolerancijos temos integravimas visų dalykų pamokose ir dar daug įvairių prasmingų ir įdomių veiklų. Veiklose dalyvavo visi - nuo pirmoko iki dešimtoko!
Tolerancijos savaitę organizavo ir veiklas koordinavo dorinio ugdymo, dailės, istorijos ir pilietiškumo ugdymo mokytojos, socialinė ir spec. pedagogės, psichologe, Neries savanoriai, Mokyklos taryba, pradinių klasių mokytojos.


DIDŽIUOJAMĖS!
2016-11-16
Taptautiniame IT konkurse „Bebras" puikiai pasirodė mūsų mokyklos mokiniai!
Austėja Matuzevičiūtė ir Dovydas Garuckas (6 klasė) tarp 50-ies geriausiųjų mokinių šalyje! SVEIKINAME!

Puikūs rezultatai ir rajone:
6 klasė:
I vieta - Austėja Matuzevičiūtė,
II vieta - Dovydas Garuckas;

7 klasė:
I vieta - Edgaras Trubochinas;

8 klasė:
III vieta - Emilija Vaidilauskaitė.

DIDŽIUOJAMĖS!
2016-11-15
Lapkričio 15 d. JKKSC vyko Jonavos miesto pradinių klasių kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos pradinukų komanda užėmė III vietą. SVEIKINAME!
2016-11-09

2016-ieji metai pavadinti Bendruomenės metais. Lapkričio 9-ąją dieną „Neries“ pagrindinės mokyklos 9-os klasės mokinės dalyvavo Jonavos politechnikos mokyklos Benduomenės dienoje. Renginyje buvo pardavinėjami pyragai, vyko keksiukų aukcionas. Surinkti pinigai paaukoti VŠĮ „Veneris“ . Mergaitės apsilankė „kirpykloje“, „kepykloje“ – puošė keksiukus, pasigrožėjo dūmų šou.
(Mokyklos socialinė pedagogė A. Skirmantienė)2016-11-07

ATOSTOGOS!

2016-10-20
Aplankė Austrijos sostinę Vieną

Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su vokiečių kalbos mokytoja eksperte L. Urbanavičiene ir direktorės pavaduotoja ugdymui J. Vorošiliene bei Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokiniais spalio 20–22 dienomis aplankė Austrijos sostinę Vieną. Išvykos metu apsilankėme „Polgar“ gimnazijoje (Jonavos Senamiesčio gimnazijos vykdyto Comenius projekto partnerė). Šioje gimnazijoje mokosi apie 1200 mokinių, tarp kurių yra ir 2 lietuviai. Apžiūrėjome gimnaziją, kabinetus, jaukią biblioteką. Mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su šios mokyklos mokiniais. Po smagaus pasibuvimo gimnazijoje vykome į Vienos senamiestį, aplankėme Šionbruno rūmus. Išvyka mums visiems labai patiko, lauksime naujų kelionių.
„Lygybės medžio“ parodos kelionė

Jonavos rajono savivaldybės teatro projekto „Lygybės medis“ fotoparoda pradėjo kelionę po rajono įstaigas. Fotomenininko Gintauto Tiškos darbai, įamžinę smagiausias tris dienas trukusio projekto akimirkas, šiuo metu eksponuojami Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje. Parodos atidaryme dalyvavo Jonavos rajono savivaldybės teatro direktorė R. Kestenienė ir režisierius J. Andriulevičius. Mokyklos aktų salėje gausiai susirinkusiems pradinukams režisierius pravedė teatro meno pamokėlę, kuri vaikams labai patiko. „Pasirodo, jūs visi tinkami teatrui“,- konstatavo svečiai. Iš „Neries“ pagrindinės mokyklos iškeliavusi paroda ketina pasiekti ir kitus „Lygybės medžio“ dalyvius.
Parodos organizatorės spec. pedagogės V. Tatarūnienė, D. Stundžienė ir I. Bereznaja.
2016-10-18
Mokinių išvyka į Lietuvos aviacijos muziejų

6c ir 7b klasių mokiniai ekskursiją pradėjo Lietuvos aviacijos muziejuje, edukaciniu užsiėmimu "Kodėl skrenda lėktuvas?" Šio edukacinio užsiėmimo tikslas - supažindinti mokinius su Lietuvos aviacijos istorija, aviacine technika, propaguoti lakūno profesiją ir išmėginti savo jėgas pilotuojant virtualų orlaivį. Vėliau mokiniai Lazertrone dalyvavo lazeriniame komandiniame žaidime.2016-10-20

Europos programavimo savaitė
Projekto tikslas - populiarinti programavimą, supažindinti su šios srities įgūdžiais.
Savaitės metu vyko kūrybinės dirbtuvės 5 kl. mokiniams ir jų tėveliams, veiklų ciklas 6-8 kl. mokiniams.
plačiau


2016-10-17

Spalio 17 d. Jonavos „Neries“ mokykloje jau tapusi tradicija organizuoti linksmąsias estafetes su l/d. „Pakalnutė“ priešmokyklinės grupės vaikučiais. Varžėsi trys komandos „Obuoliukų“, „Peliukų“ ir jungtinė komanda „Ančiukų“ su mūsų mokyklos 1 klasės mokiniais. Visi komandų dalyviai aktyviai dalyvavo estafečių varžybose, buvo apdovanoti prizais ir mokyklos padėkomis. Šiose varžybose nugalėjo draugystė. Po varžybų darželio vaikučiai apsilankė mokyklos valgykloje, kurioje buvo pavaišinti.


Akcija „Apibėk mokyklą“

3–4 klasių mokiniai rugsėjo 19-30 dienomis dalyvavo akcijoje „Apibėk mokyklą“, kurią organizavo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. Akcijos metu kiekvieną dieną mokiniai išbėgo į lauką ir 15 min. bėgo aplink savo mokyklą arba mokyklos stadioną. Jei kai kuriems vaikams dėl jų fizinės būklės netiko bėgimas, galėjo eiti sparčiu žingsniu. Vaikai pabuvę lauke, atsipalaidavo, geriau jautėsi, nes daugeliui patinka bėgioti. Į klases jie sugrįžo žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni. Mokykloje šią akciją organizavo pradinių klasių mokytoja V. Takarevičienė.
2016-10-17
Jungiamės prie tarptautinio "StarT" projekto

(mokytoja N. Urbonavičienė)

DIDŽIUOJAMĖS!
Pavasarį Lietuvoje startavo tarptautinė KINGS matematikos ir anglų kalbos olimpiada.
Mokykloje apsilankė Kings komandos atstovas Simas Jaskutėlis, kuris asmeniškai apdovanojo kingsiečius - pavasario semestro Kings matematikos ir anglų kalbos olimpiadų finalo dalyvius:
Vaidilauskaitę Emiliją (8b kl.),
Trasykytę Augustę (8b kl.),
Pakštaitį Matą (5c kl.),
Akramą Aleksandrą (5a kl.)
2016-10-14
Akcija „AŠ ESU LAIMINGAS“, skirta Pasaulinei psichikos sveikatos dienai

Pasaulinė psichikos sveikatos diena Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje tradiciškai paminėta šių mokslo metų spalio 10–14 d. Akciją organizavo mokyklos psichologė Snieguolė Cėgienė. Akciją organizuoti padėjo bibliotekininkė L. Guogienė, socialinė pedagogė A. Skirmantienė, visuomenės sveikatos specialistė I. Kazokienė, muzikos mokytoja A. Grigaravičiūtė, technologijų mokytoja D. Grinė, tikybos mokytoja V. Tamelienė, technologijų mokytojas P. Teslionokas, 1-10 klasių auklėtojos, mokyklos Savanorių grupė, Mokinių taryba. Visą savaitę mokykloje veikė stendinė paroda su informacija apie psichologiją ir psichikos sveikatą. Mokiniai stenduose rašė mintis apie psichinę sveikatą stiprinančius ir silpninančius veiksnius, apie tai diskutavo su psichologe S. Cėgiene ir socialine pedagoge A. Skirmantiene. Mokiniai sužinojo apie psichologinės pagalbos galimybes mokykloje bei Lietuvoje. Gražiomis mintimis apie žmogų, gyvenimą, gėrį, draugystę, meilę mokyklos bendruomenės nariai užpildė drugelio, obuolio, angeliuko atvaizdus ir jais papuošė stendą. Per pertraukas 1-10 klasių mokiniai sprendė kryžiažodžius, vaidino situacijas, piešė bendrą piešinį, klausėsi muzikos, šoko. Mokiniams patiko su psichologe S. Cėgiene ir mokytoja V. Tameliene žaisti „Linksmuosius žaidimus“. S. Cėgienė ir L. Guogienė su 6-10 klasių mokiniais diskutavo apie žmogaus vidinį pasaulį, paauglystės problemas, aptarė ir kitus klausimus, dominančius jauną žmogų. Norėdami geriau pažinti save, mokiniai atliko ir su psichologe aptarė „Asmenybės pažinimo“ testus. Pasaulinės psichikos sveikatos dienai skirta akcija „Aš esu laimingas“ buvo siekiama atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į asmens psichinę sveikatą bei didėjantį psichikos sutrikimų plitimą visuomenėje.
(Psichologė Snieguolė Cėgienė)2016-10-15

DŽIAUGIAMĖS
Laimėjome VIPT skelbtą IT konkursą ir džiaugiamės prizu!2016-10-10
Pasaulinė košės diena

Košių nauda jau seniai niekas neabejoja. Valgydami įvairias košes, patiekalus iš kruopų, gaunate mažiausiai 15 organizmui būtinų medžiagų: vitaminų, mineralų, aminorūgščių, angliavandenių, augalinių riebalų. Pusryčiams košė tiek vaikams, tiek suaugusiems yra puikus energijos šaltinis, padedantis palaikyti aktyvią fizinę ir protinę veiklą. Pusryčiaujantys vaikai geriau mokosi, lėčiau pavargsta, geriau koncentruoja dėmesį, geresnė jų tiek trumpalaikė, tiek ilgalaikė atmintis.
Antrus metus spalio 10 d. „Neries“ pagrindinė mokyklos pradinukai mini Pasaulinę košės dieną. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė I.Kazokienė supažindino akcijos dalyvius su sveikos mitybos principais ir įvairių kruopų košių nauda vaiko sveikatai. Šokių mokytojos D. Bareikaitės vadovaujami mokiniai visi kartu linksmai atliko mankštą. Po mankštos visi pradinukai buvo vaišinami „Malsenos" avižinių dribsnių greito paruošimo košėmis.
2016-10-07
Prisidėjome prie gerumo akcijos „Parama gyvūnui".Mūsų mokyklos bendruomenė tikrai nuostabi ir kartu mes galime daryti stebuklus!
(Mokyklos mokinių taryba ir mokytoja Dainora Grinė)
Beno Meslino kompiuterinės grafikos darbelis (5 kl.)


2016-09-27
DIDŽIUOJAMĖS!
Jonavos rajono moksleivių Rudens kroso varžybose:

Jauniausių vaikų grupėje (berniukų) – 500 m bėgimas:
EDGARAS MONKEVIČIUS - 1 vieta;

Jauniausių vaikų (mergaičių) grupėje – 500 m bėgimas:
KAROLINA MAŽAJEVAITĖ - 2 vieta;
NOMEDA MOTIEJAITYTĖ - 3 vieta;

Vaikų grupėje - 1000 m bėgimas:
LUKAS SUNGAILA - 2 vieta;
OSKARAS MIGAUSKAS - 3 vieta;

Jaunučių grupėje - 1000 m bėgimas:
STEPONAS BARAVYKAS - 3 vieta.2016-09-26
Projektinė diena.

Europos kalbų diena ,,Kalbos padeda bendrauti ir bendradarbiauti"

plačiau apie renginį

2016-09-20

Rugsėjo 20 d. mokykloje vyko akcija „Diena be automobilio“. Tą dieną bendruomenės nariai į mokyklą stengėsi atvykti pėsčiomis ar kita transporto priemone, bet ne automobiliu. 7b klasės mokinės rūpestingai stebėjo ir fiksavo visus atvykstančius į mokyklą. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad geriausiai pasirodė 5a ir 8b klasės - beveik visi šių klasių mokiniai atvyko į mokyklą pėsčiomis. Mokytojai ir visi atvykę į mokyklą kitomis transporto priemonėmis, apdovanoti Jonavos visuomenės sveikatos biuro prizais.2016-09-14

Integruotos lietuvių kalbos ir matematikos pamokos
Šių mokslo metų prioritetas – skaitymo ir rašymo gebėjimų gerinimas. Tai labai svarbu norint sėkmingai mokytis įvairių dalykų. Rugsėjo 14 d. 5a klasės mokiniams vyko integruotos lietuvių kalbos ir matematikos pamokos. Jas vedė matematikos mokytoja metodininkė Vilija Rimkevičienė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Daiva Balandienė. Per pamokas mokiniai mokėsi taisyklingai žodžiais ir skaitmenimis užrašyti skaičius. Skaitydami tekstus visi stengėsi taisyklingai ištarti, sukirčiuoti skaitvardžius. Atlikdami užduotis penktokai suprato, kad mokėjimas skaityti, rašyti skaičius leidžia geriau orientuotis kasdieniniame gyvenime, spręsti įvairias praktines problemas.


2016-09-19

Į mokyklą su dviračiu

Kasmet Lietuvos aplinkos apsaugos ministerija kviečia savivaldybes rugsėjo 16–22 dienomis prisijungti prie kitų Europos valstybių organizuojant judriosios savaitės renginius. Svarbiausia šios kampanijos idėja – populiarinti aplinkai draugiškas transporto priemones, skatinti išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas.
Rugsėjo 19 d. „Neries“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti nebūti priklausomi vien nuo automobilių, įsijungti į Europos judriosios savaitės kampaniją ir į mokyklą atvykti dviračiu. Ankstyvą rytą į mokyklą ne vienas atmynė dviratį. Artėjant vidurdieniui visi dviratininkai – 76 įvairių klasių mokiniai ir 7 mokytojai - jau rikiavosi mokyklos kieme. Keli akcijos organizatorių, kūno kultūros mokytojos Ž.Laurinavičienės ir sveikatos specialistės I.Kazokienės, sveikinimo žodžiai, smagios nuotraukos ir linksmai nusiteikusi aktyvaus gyvenimo būdo propagavimo grupė pasuko į šalia mokyklos esantį dviračių taką. Trasa tęsėsi vaizdinga Neries pakrante iki pat naujojo tilto per Nerį. Kelionė neprailgo, vaikai nuolat dalijosi įspūdžiais, kai kurie atrado dar vieną vaizdingą maršrutą šeimos išvykoms. Grįžus prie mokyklos jau laukė padėkos akcijos dalyviams, o netrukus Jonavos policijos komisariato pareigūnė Larisa Paklina ir prevencijos poskyrio patrulis Rimantas Dirma ženklino visų pageidaujančių dvirates transporto priemones. Akcijos metu paženklinti 32 dviračiai.
Dviratis – tai ne tik ekologiška, ekonomiška transporto priemonė , bet ir puikus būdas atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, stiprinti sveikatą, aktyviai praleisti laisvalaikį. Kol dar nesibaigė dviračių sezonas, kvieskite draugus šiltą pavakarę pasivažinėti dviračių takais ir pasigrožėti rudenėjančia gamta.
(Mokytoja Daiva Balandienė)


APIE MUS RAŠO
„Vartai į Virtualų Pasaulį“ - projektas skirtas saugaus interneto dienai paminėti

2016-09-19

Dalyvaujame
Europos mokyklų bendruomenės eTwinning programos projekte
"WE ALL SPEAK THE SAME LANGUAGE - ONLINE MAGAZINE"
Projekto dalyviai - 5 kl. mokiniai, mokytoja N. Urbonavičienė.2016-09-16
DŽIAUGIAMĖS

Džiaugiamės šalies gerosios patirties konkurso
„Inovatyvus mokytojas – motyvuotas mokinys: problemų sprendimas bendradarbiaujant“ rezultatais!
plačiau


(Mokinių taryba)
2016-09-08
DŽIAUGIAMĖS

Už dalyvavimą eTwinning projektuose mokyklai suteiktas kokybės ženklelis!
(mokytoja N. Urbonavičienė)
plačiau


Pradeda veikti mokyklos radijas! Pirmasis reportažas!

2016-09-01

Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metai prasidėjo!Tikra vasara yra tuomet, kai tingėjimas yra gerbiamas:)
/Sam Keen/

2016-06-14
MOKYTOJŲ KASMETINĖ GEROSIOS PATIRTIES SKLAIDOS KONFERENCIJA
Programa

daugiau foto
stendiniai pranešimai2016-06-06-10

ANGLŲ KALBOS VASAROS STOVYKLA ,,Buterflies”(,,Drugeliai”)
Dalyviai - 5-8 kl. mokiniai, stovyklos sumanytojos ir vedėjos anglų k. mokytojos L. Bizokienė,
D. Černiauskienė, V. Kubiliūnienė, D. Turauskienė.
Tai jau penktoji vasaros stovykla!


foto


STEM ugdymas. ,,Jaunojo tyrėjo" programa vasaros stovyklos metu
(gamta + fizika + chemija + informacinės technologijos).
Dalyviai - 5-6 klasių mokiniai,
mokytojos R. Žižienė, V. Knygauskienė, D. Ratautienė, N. Urbonavičienė.


foto
2016-06-01-09
,,IT projektų vadybos akademijos" vasaros stovyklėlė2016-06-03
Projektinė diena ,,Vasarėle, labas! Mokykla, sudie!"

PASKUTINIO SKAMBUČIO ŠVENTĖ
Aštuntokų išleistuvės
daugiau foto1
daugiau foto2

2016-05-31
Bendruomenės vakaras „Mokyklos garbė"
Džiaugiamės mūsų mokinukų pasiekimais kartu!
Apie 40% 1-10 kl. mokinių mokslo metus baigė be šešetų, iš jų pirmūnų - 15%!


daugiau foto

DIDŽIUOJAMĖS!
Mūsų mokyklos berniukų komanda -
2015- 2016 m. m. Lietuvos berniukų stalo teniso varžybų II vietos laimėtoja!
Sveikiname laimėtojus - Valeišą L. (8a kl.), Karalių Š. (8c kl.), Butkevičių R.(5a kl.) ir jų trenerę -
kūno kultūros mokytoją Ž. Laurinavičienę.


foto

DIDŽIUOJAMĖS!
2016-05-27
Jaunųjų paramedikų varžybų nugalėtoja - mūsų mokyklos mokinių komanda!


plačiau
daugiau foto
daugiau foto2

APIE MUS RAŠO...
„Jonavos mokyklų vaikai varžėsi jaunųjų paramedikų varžybose" >>>

DIDŽIUOJAMĖS!
Sveikiname Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo projekto „KALBŲ KENGŪRA-2016“
(rusų k.) nugalėtojus!


Auksinės kengūros diplomais apdovanoti:
Anastasija Suchmlinova, 7a kl.
Arsenijus Zubkovas,7b kl.
Emilija Puodytė, 7b kl.
Danil Trots, 7a kl.

Sidabrinės kengūros diplomu apdovanota:
Emilija Vaidilauskaitė, 7b kl.

Oranžinės kengūros diplomu apdovanota:
Viktorija Snieškaitė, 8c kl.

Padėkos raštais apdovanoti:
Viktorija Komkovaitė, 7c kl.
Irma Astreiko, 10 kl.
Kamilė Šatavičiūtė, 10 kl.
Anatolij Astreiko, 6c kl.

DIDŽIUOJAMĖS!

Sveikiname respublikinio vertimų ir iliustracijų projekto „Tavo žvilgsnis- 2016“ nugalėtojus!

Teksto iliustracija:
Agnė Sabinskaitė, 7a kl.
Agnė Zupkevičiūtė, 7b kl.
Žaneta Eismontaitė, 6c kl.

Vertimas iš rusų kalbos:
Austėja Akramaitė, 8b kl.
Erika Eismontaitė, 8b kl.

2016-05-17

Gegužės 17 d. Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje vyko akcija „Pasirūpink savo sveikata – 2016“. Šios akcijos tikslas - atkreipti mokyklos bendruomenės (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą. Ilgos darbo valandos, nepakankamas poilsis, mažas fizinis aktyvumas, stresas, nesubalansuota mityba, nepakankamas dėmesys sveikatai – tai priežastys, lemiančios daugelio sveikatos sutrikimų ir ligų atsiradimą. Labai svarbus visuomenės švietimas apie įvairių ligų profilaktiką. Laiku pasitikrinti sveikatą - turi būti kiekvieno žmogaus rūpestis, nes tik suvienijus gydytojų ir visuomenės pastangas padidėja tikimybė nesusirgti, o susirgus – sėkmingai išgyti.
Akcijos metu mokyklos bendruomenės nariai galėjo pasimatuoti ūgį, svorį, kraujospūdį, plaučių tūrį, pasitikrinti regėjimą, koordinaciją, apskaičiuoti kūno masės indeksą ir atlikti jėgos testą. Akciją organizavo mokyklos sveikatos stiprinimo grupės nariai – mokytojai. Jiems uoliai talkino jaunieji paramedikai ir kiti mokiniai. Visas pertraukas pirmojo aukšto fojė šurmuliavo savo sveikata besirūpinantys mokiniai, mokytojai ir netgi mokinių tėveliai. Antrus metus vykdoma akcija labai naudinga ir patraukli.
Renginio dalyviai dėkingi akcijos sumanytojoms ir rengėjoms sveikatos priežiūros specialistei Ingridai Kazokienei ir kūno k. mokytojai Živilei Laurinavičienei.daugiau foto


2016-05-20
Aplankykite mūsų mokytojos Aurelijos mandalų parodą Jonavos krašto muziejuje!


foto

2016-05-06
Mūsų mokyklos mokytoja Živilė - Jonavos krašto muziejaus pusantrų metų vykdyto projekto "Tradicinių amatų gaivinimas Jonavos rajone" dalyvė.


foto

2016-05-12

Gegužės 12 d. Jonavos „ Neries“ pagrindinėje mokykloje įvyko pakartotinis Jaunųjų mokyklos paramedikų egzaminas. Mokinius egzaminavo Maltos ordino pagalbos tarnybos Pirmosios pagalbos koordinatorė Aleksandra Podosetnikova ir paramedikas Maksim Podosetnikov. Egzamino metu mokiniai atsakinėjo į testo klausimus, analizavo įvairias situacijas, sprendė problemas ir parodė, kaip geba gaivinti žmogų. Džiugu, kad mūsų mokyklos 13 mokinių savanorių komanda pasirodė geriausiai iš visų 6 miesto ir rajono mokyklų.


daugiau foto


2016-05-12
„NERIEČIŲ REGATA"

„Neriečių Regata" mūsų mokykloje, skirta Šeimos dienai paminėti. Tai bendruomenei skirtas tarpklasinis protų mūšis. Nugalėtojais tapo jauniausieji mokyklos mokiniai - „Geltonoji" 5 b klasės komanda! Šiemet bendruomenės vakarą vedė ir vertinimo komisijos nariais buvo mūsų mokyklą baigę dabar J. Ralio ir Senamiesčio gimnazijose besimokantys mokiniai. Nuotaikingas ir prasmingas kartu praleistas laikas.
Renginį organizavo matematikos mokytoja Vilija R. ir istorijos bei etikos mokytoja Vilma V.


daugiau foto


2016-05-06

„Lygybės medis"2016
Gegužės 4-5-6 dienomis nuostabioje Skrebinų (Jonavos r.) sodyboje vyko Jonavos rajono savivaldybės teatro edukacinis projektas "Lygybės medis", teatro raiškos priemonėmis padedantis bendrauti skirtingų poreikių bei socialinės patirties žmonėms. Jame dalyvavo 15 mūsų mokyklos 3-8 klasių mokinių. Situacijų modeliavimas, dalinimasis vaidmenimis, repeticijos, "flašmobai", žaidimai, pokalbiai ir nuostabios gegužės dienos ugdė vaikų tikėjimą ir pasitikėjimą savo jėgomis, padėjo atskleisti gabumus, pažinti aplinką. Projektą, kuris tęsėsi tris dienas, vainikavo bendras Jonavos "Lietavos", "Neries" ir Ruklos mokyklų, Neįgaliųjų veiklos centro bei Vaikų globos namų ugdytinių kūrybinis darbas.
Su mokiniais projekte dalyvavo mokytojos V. Tatarūnienė, I.Bereznaja, S.Ciegienė, A.Skirmantienė.

daugiau foto


2016-05-09
Kompiuterininkų dienos

plačiau

2016-04-29

Balandžio 25-29 dienomis Jonavos „ Neries“ pagrindinėje mokykloje minint Pasaulinę gyvybės dieną buvo vykdomas projektas „Gyvybės stebuklas“, kurio metu mokiniai dalyvavo įvairiuose renginiuose, skirtuose lytiškumo ugdymui. Šio projekto tikslas atkreipti mokyklos bendruomenės (ypač mokinių) dėmesį į šeimą, gyvybės atsiradimą ir jos išsaugojimą, nes šeima ir gyvybė yra dvi neatsiejamos vertybės. Tik suvokdami gyvybę kaip dovaną, mokėsime ją branginti ir saugoti.Balandžio 25 d. Išvyka į Jonavos gimdymo namus (prie Gyvybės langelio). Skrajučių apie Pasaulinę gyvybės dieną dalijimas praeiviams.
(I.Kazokienė, V.Tamelienė, A.Skirmantienė)Balandžio 26 d. Susitikimas su Kauno VšĮ Krizinio nėštumo centro lektoriais G.Urbonu ir J. Visagurskyte. Paskaita „Žmogaus gyvybės vystymasis. Neplanuotas nėštumas ir jo išeitys“.
(I.Kazokienė)


Balandžio 27 d. „Angelų diena“. Gyvybės simbolių piešinių paroda. Stendo ,,Dėkoju už....“ kūrimas.
(V.Tamelienė, D. Grinė, S.Cegienė, V.Vyčienė, R.Kersnauskaitė)


Balandžio 28 d. Susitikimas su Kauno Jaunimo lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programos „Pažink" savanoriais.
(V.Tamelienė)


Balandžio 29 d. Filmų apie gyvybės atsiradimą ,,Ačiū, kad esu“, ,,Tobio nuotykiai“, ,,Gyvybė – stebuklas“ peržiūra ir aptarimas.
(I.Kazokienė, V.Tamelienė, V.Vičienė, A.Skirmantienė)


2016-05-05
Motinos dienai skirtas mokyklos bendruomenės renginys
,,Tau, Mama, pavasario žydėjimas"Prisijungėme prie tarptautinio projekto „Technologijomis grįstos pedagogikos stiprinimas“. Tai didelio masto Europos tyrimų projektas, kuriame bus nagrinėjamas mokymo internetu poveikis mokytojų naudojimosi IKT (informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis) įgūdžiams. Mūsų mokykla yra viena iš nedaugelio vienuolikoje šalių veikiančių mokyklų, kurios buvo atsitiktinai pasirinktos ir pakviestos dalyvauti tyrime.


2016-04-27

Balandžio 27-28 dienomis Trakų sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalis“ įvyko vienas masiškiausių Lietuvos sveikatingumo renginių vaikams - mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finalas. Į finalą atvyko 40 komandų (280 dalyvių) iš visos Lietuvos. Mūsų rajonui atstovavo Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos 5-6 klasių komanda, II etape užėmusi 2-ąją vietą, o finale - 4-ąją vietą (tarp aštuonių komandų).
Šauniai sveikuolių komandai - Jogilei Sadzevičiūtei, Rugilei Gabševičiūtei, Edvardui Gerdvilai, Lukui Mačiulskiui, Gustui Jaskučiui, mokytojai Danguolei Černiauskienei ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Ingridai Kazokienei - teko dar kartą pasitikrinti sveikatos žinias, vikrumą ir judrumą, gebėjimą dirbti grupėje. Konkurso nugalėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti diplomais, piniginiais prizais, padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Visi konkurso dalyviai vasarą dalyvaus akcijoje „Plauk garlaiviu Trakuose“, į kurią pakvietė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė.


foto


Nuo balandžio 18 d. vykdomi Standartizuoti testai.

Mokykla įsipareigoja laikytis bendrosios testavimo vykdymo tvarkos, vadovautis ja ir laikantis nustatyto grafiko administruoti visus pateiktus testus bei užtikrinti testų administravimo patikimumą. Daugiau informacijos apie Standartizuotus testus galite rasti čia: http://www.nec.lt/342/

tvarkaraštis čia
Dalyvaujame tarptautiniame matematikos konkurse PANGEA 2016
Trijuose vykdymo centruose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje įvyko tarptautinio matematikos konkurso Pangea 2016 II turas. Jame dalyvavo virš 1000 Lietuvos 3-10 klasių moksleivių. Tarp jų ir mūsų mokyklos mokiniai:
Janušauskaitė Gabija (4 kl.)
Ramonaitė Emilija (4 kl.)
Davicijonas Titas (5c kl.)
Dzedravičiūtė Miglė (6a kl.)
Trasykytė Augustė Ona (7b kl.) Mazūras Ernestas (7b kl.)
Meškytė Saulė (7b kl.)
Zubkovas Arsenijus (7b kl.)


plačiau

2016-04-23
Lietuvos 6–8 klasių moksleivių matematikos olimpiada

Balandžio 23 d. Šiaulių universiteto Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakultete vyko 6 - 8 klasių Lietuvos moksleivių matematikos olimpiada, kurioje dalyvavo Jonavos rajono mokyklų matematikos 7 kl. olimpiados nugalėtojai Trasykytė Augustė Ona (7b kl.), Zubkovas Arsenijus (7b kl.), Vaidilauskaitė Emilija (7b kl.).


2016-04-22
Šiaurės Lietuvos regiono 5–8 klasių mokinių gamtos mokslų-biologijos olimpiada

Balandžio 22 d. Šiaulių universiteto Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakultete vyko Šiaurės Lietuvos regiono 5–8 klasių mokinių gamtos mokslų-biologijos olimpiada. Į ją buvo pakviesti du mūsų mokyklos mokiniai , tai 5b kl. mokinys Laurynas Šimkus (gamtos, fizikos mokytoja metodininkė V. Knygauskienė) ir 7b kl. mokinė Emilija Vaidilauskaitė (biologijos mokytoja metodininkė R. Žižienė). Olimpiados dalyviai ne tik sprendė užduotis, bet ir dalyvavo įvairiuose renginiuose, organizuotuose ne tik studentų bet ir Šiaulių m. moksleivių sąjungos. Mokiniai grįžo su gera nuotaika, su nauja patirtimi ir naujais tikslais kitiems metams.
Plačiau apie olimpiadą rašoma čia.
(Biologijos mokytoja metodininkė R. Žižienė)


MOKYKLOS 5-10 KL. MOKINIŲ ATLIEKAMŲ APLINKOTYRINIŲ DARBŲ KONFERENCIJA „GAMTA –MŪSŲ NAMAI“
plačiau

foto
2016-04-18-22
TECHNOLOGIJŲ SAVAITĖ


daugiau foto

2016-04-21
KONFERENCIJA „KŪRYBIŠKUMO YGDYMAS“
plačiau

daugiau foto
2016-04-22
ANGLŲ KALBOS POPIETĖ


Balandžio 22 dieną mūsų mokykloje įvyko 5 klasių anglų kalbos popietė ,,Springland“, kurioje dalyvavo 3 ( 5a,5b,5c) klasių komandos. Renginio metu moksleiviai lavino anglų kalbos įgūdžius: pristatė komandų pavadinimus, kūrė eilėraščius apie pavasarį , dainavo bei atliko kitas užduotis. Laikas prabėgo nepastebimai. Visos komandos pasirodė puikiai ir buvo apdovanotos diplomais.
(Mokytoja Danguolė Černiauskienė)
daugiau foto


2016-04- 19
LIETUVIŲ KALBOS SAVAITĖ „SKAITYKIME“
plačiau


daugiau foto

2016-04-21

,,Teises žinau, o pareigas...?" Tokia buvo šiandien vykusios rajono mokyklų 7-9 klasių mokinių etikos konferencijos tema. Šioje konferencijoje dalyvavo ir mūsų mokyklos 7 b klasės mokiniai Arsenijus, Agnė, Meilė, Beata, Mantas, lydimi etikos mokytojos Vilmos V. Mokiniai, dirbdami grupėse, sudarytose iš skirtingų mokyklų mokinių, analizavo vaikų teises ir pareigas, aptarė dažniausiai pasitaikančius vaikų teisių pažeidimus, ieškojo problemų sprendimo būdų. Nepaisant šalčio, kuris mus ,,džiugina" pastarosiomis dienomis, atmosfera salėje buvo jauki ir šilta. Užteko tik 15 min. ir mokiniai, iki tol buvę svetimi, tapo savais. Skambėjo juokas ir plojimai...Įrodyta - svarbiausia visur ir visada būti tiesiog paprastu žmogumi. Tada nereikės galvoti nei apie teises, nei apie pareigas...
Agnė Zupkevičiūtė, 7 b klasė


daugiau foto


APIE MUS RAŠO...
„Susitiko su meru" >>>

2016-04-11
MOKYKLOS SAVANORIŲ SUSITIKIMAS SU MERU

Mokyklos savanorių grupė „Bendraamžiai bendraamžiams“ (vadovė psichologė S. Cėgienė) susitiko su rajono meru Mindaugu Sinkevičiumi.
Pokalbio metu iš mero mokiniai išgirdo nemažai patarimų apie studijas, profesijos pasirinkimą. Mindaugo Sinkevičiaus nuomone, pasirinkimas, ką studijuoti ar dirbti, yra geras, kai klausai savęs, o ne tau peršamos nuomonės, tad studijas reikia rinktis atsakingai. Labai svarbu yra sugebėjimas bendrauti, visuomeniškas aktyvumas, dalyvavimas studentiškose organizacijose, visuomeniniuose judėjimuose ir pan.
Meras taip pat papasakojo apie savo darbą, laisvalaikį, pomėgius. Į klausimą, kokia jo gyvenimo filosofija, M. Sinkevičius atsakė, jog vadovaujasi krikščioniškomis nuostatomis: stengtis gyventi dorai ir nesielgti taip, kaip nenorėtų, kad elgtųsi su tavimi. Meras mokinius padrąsino būti aktyvius ir nebijoti eiti pirmyn, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi siekiant tikslų.
( Psichologė Snieguolė Cėgienė)2016-04-12

Matematikos popietė ,,Mąstyk, skaičiuok, spėk“
Balandžio 12 d. 5a ir 5b klasių mokinių komandos svečiavosi Jonavos Justino Vareikio progimnazijoje, kurioje vyko matematikos popietė ,,Mąstyk, skaičiuok, spėk“. Ši popietė – tradicija tapęs renginys, kuris vyksta jau šeštus metus. Mokiniai turėjo susipažinti, prisistatyti ir draugiškai atlikti smagias, bet kartu ir nelengvas užduotis, kurias paruošė Justino Vareikio progimnazijos matematikos mokytojos L. Nekrošienė ir G. Arcerienė. Puikiai sekėsi 5b klasės mokinių komandai, kuri užėmė I-ąją vietą. Tik dviem taškais atsiliko 5a klasės mokinių komanda, kuriai atiteko II-oji vieta. Penktokai linksmai ir turiningai praleido laiką, todėl kitais metais tikimės dar vieno smagaus susitikimo ,,Neries“ pagrindinėje mokykloje.
(Matematikos mokytojos E. Miliukienė ir D. Prochorovienė)2016-04-08
Netradicinė klasės valandėlė

Balandžio 8 d. 6a klasės mokiniai lankėsi Jonavos rajono Savivaldybėje. Į netradicinę klasės valandą mokinius pakvietė klasės draugės Atėnės mama, Lineta Jakimavičienė - Jonavos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja. Mokiniai gavo progą pabūti mero kabinete, pasėdėti mero kėdėje, ,,pasimatuoti” jo darbo vietą. Nuotaikingai praėjo valanda J. Ralio salėje, kur mokiniai trumpam tapo “tarybos nariais” ir vadovaujami Teisės ir personalo skyriaus vedėjo Justo Budriūno bandė įsivaizduoti mūsų miesto plėtrą ir modernizavimą ,,pagal šeštokus”. Atėnės mama supažindino mokinius su valstybės tarnautojo darbo specifika, paaiškino, kas tai yra strateginis planavimas, kokie veiksniai sąlygoja priimamus sprendimus. Mokiniai sužinojo, kad spręsti svarbius žmonėms klausimus dažnai nėra taip lengva, kaip kartais atrodo iš šalies. Nuoširdus dėkui Atėnės Jakimavičiūtės mamai ir jos komandai už smagią pažintį.
(6a klasės auklėtoja L.Bizokienė)Balandžio 12 d. 6 kl. mokiniai dalyvavo nacionaliniame mokinių pasiekimų tyrime.


Dalyvauk mokinių tarybos apklausoje!
pradėti čia
DIDŽIUOJAMĖS!
Neįtikėtini talentai

Mūsų septintokai stebina savo gebėjimais skaičiuoti mintinai. Šiemet vėl dalyvavę skaičiavimo mintinai varžybose Kaune, pateko į Lietuvos rinktinę, kuri Slovėnijoje vyksiančiame pasauliniame skaičiavimo mintinai varžybų finale atstovaus Lietuvai. Mergaičių grupėje šeštą vietą laimėjo septintokė Emilija Vaidilauskaitė iš 7 b klasės ir Ernestas Mazūras berniukų grupėje taip pat užėmė šeštąją vietą. Šaunuoliai, jie dar ir todėl, kad konkursui pasiruošė savarankiškai!
plačiau


2016-03-31
DIDŽIUOJAMĖS!

Kovo 31 dieną Rokiškyje vyko konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai“ II etapas. Šiame konkurse Jonavos rajonui atstovavo net dvi ,,Neries“ pagrindinės mokyklos komandos: 5a klasės komanda (auklėtoja D. Černiauskienė) bei 8b klasės komanda (auklėtoja I. Baranauskaitė). Kartu su abiem komandomis varžėsi ir sveikatos priežiūros specialistė I. Kazokienė. Konkursas vyko 3 etapais: varžėsi 5–6, 7–8 ir 9 –11 klasių komandos.5-6 klasių amžiaus grupėje varžėsi 8–ios , 7-8-tų - 6-ios, 9-11-tų - 5 komandos. Konkurso pradžioje visos komandos parodė savo sukurtus prisistatymus, po to išbandė jėgas sportinėse rungtyse, atsakinėjo į testo klausimus ir atliko praktines užduotis sveikos gyvensenos tematika. Užduotis atliko komandų kapitonai, mokytojai bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistai.
Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad 8 b klasės komanda užėmė garbingą III vietą , o penktokai iškovojo II vietą, o kartu ir teisę atstovauti mūsų rajonui konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai“ III etape, kuris vyks Trakuose.
Sveikatos priežiūros specialistė Ingrida KazokienėNuo 2016 m. vasario mėn. „Neries“ pagrindinėje mokykloje veikia mokyklos psichologės Snieguolės Cėgienės suburta mokinių savanorių grupė „ Bendraamžiai – bendraamžiams“. plačiau
2016-03-31
Margučių ridenimo turnyras „Ridu margutis“

Kovo 31 d. etnokultūrinio projekto „Sukasi metų ratas“ organizatorės lietuvių kalbos mokytojos Daiva Balandienė ir Irena Baranauskaitė pakvietė 6 klasių mokinius pratęsti velykines linksmybes – paridenti margučių. Pasidalinome lietuviškų Velykų papročiais, paskaitėme, kaip Velykos švenčiamos kitose pasaulio šalyse. Smagu, kad Lietuvoje mes vis dar dažome kiaušinius, puošiame juos įvairiomis technikomis, raštais. Šeštokai atsinešė ne tik svogūnų lukštais dažytų, bet ir vašku margintų, dekupažo technika puoštų margučių. Žinoma, labiausiai visi laukė varžybų. Šį kartą kovoti reikėjo ne už klasę, o kiekvienam už save. Oi, kokios aistros virė: vienam liūdesys - margutį praradus, kitam - džiaugsmas numušus vieną ar net du... Nugalėtojo nustatyti nepavyko net po kelių pratęsimų, todėl teko skelbti, kad turnyrą laimėjo 6a klasės mokinys Arnas Neimantas ir 6b klasės mokinys Karlas Januška. O Velykų bobutė visiems turnyro dalyviams atsiuntė saldžių dovanų.
Margučių ridenimo turnyro organizatorėsAPIE MUS RAŠO...
„Visi kartu mes - Lietuva!" >>>

2016-03-17

Šių metų kovo 17 d. Rokiškyje prasidėjo tarptautinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapas, kuriame dalyvavo 9 savivaldybių komandos, tarp kurių buvo ir mūsų mokyklos 4 klasės mokinių komanda. Sveikuoliams teko pristatyti sukurtą prisistatymą, skirtą konkursui, atsakinėti į testo, viktorinos klausimus sveikos gyvensenos tematika, atlikti praktines užduotis sveikos gyvensenos klausimais. Užduotis atliko komandų kapitonai bei mokytojai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai. Atlikus užduotis visa komanda lankėsi Rokiškio krašto muziejaus edukacinėje pasakoje.
Šiame etape 1-4 klasių amžiaus grupėje mūsų mokyklos komanda užėmė V vietą.
Kovo 31 d. Jonavos rajonui atstovaus mūsų mokyklos 5-6, 7-8, klasių amžiaus grupių komandos. Varžybos vyks Rokiškyje.2016-03-18

Kovo mėn. 14-18 d. mokyklos bendruomenė prisijungė prie respublikinės vaikų linijos inicijuotos veiksmo savaitės BE PATYČIŲ.
Siekiant kurti saugią mokyklos aplinką, buvo vykdomos įvairios veiklos:
per pertraukas mokiniai stebėjo bei aptarinėjo filmukus apie patyčias, draugiškus tarpusavio santykius;
„Savęs pažinimo“ grupės mokiniai, mokyklos savanoriai „Bendraamžiai – bendraamžiams“ (vadovė psichologė S. Cėgienė) per ilgąsias pertraukas mokiniams pristatė „Šviesoforo metodą“, aptarė patyčių situacijas;
judriųjų pertraukų metu mokyklos savanoriai „Bendraamžiai – bendraamžiams“ su pradinukais žaidė įvairius žaidimus;
buvo kuriami „Karšti stendai“.
(parengė soc. pedagogė A. Skirmatienė)

2016-03-17
Sveiki, paukščiai!

Kovo 17 d. mokykloje vyko rajoninė 5–6 klasių integruota lietuvių kalbos ir gamtos popietė „Sveiki, paukščiai!“.
Renginyje dalyvavo svečiai iš Jonavos rajono Šveicarijos pagrindinės mokyklos ir R. Samulevičiaus progimnazijos, taip pat mūsų mokyklos penktokai ir šeštokai. Popietę organizavo lietuvių kalbos mokytojos Irena Baranauskaitė, Daiva Balandienė bei gamtos ir fizikos mokytoja Violeta Knygauskienė. Visos užduotys buvo skirtos pavasario pranašų – paukščių – sutikimui. Mokiniai, susibūrę į „paukščių pulkelius“, spėliojo mįsles, mėgdžiojo paukščių balsus, bandė atspėti sparnuočius pagal nuotraukas ir pagal jų giesmeles, būrė giesmininkus į „paukščių chorą“, sprendė kryžiažodį, baigė piešti nebaigtą paveikslą. Tarp rungčių penktokai ir šeštokai linksmai straksėjo žaisdami žaidimą „Šarka“. Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, jog daugiausia taškų surinko mūsų mokyklos 5b ir 6b klasių komanda „Dagiliai“, nedaug nuo jų atsiliko ir kitos komandos. Visi dalyviai džiaugėsi atminimo dovanėlėmis, vaišinosi saldainiais ir gamtos mokytojos sode užaugintais obuoliais. Renginį baigėme linksma daina „Atskrido paukšteliai“.
Pavasaris įsibėgėja, vis daugiau paukščių sugrįžta į gimtąsias vietas. Pasirūpinkime parskrendančiais paukščiais, pagaminkime ir iškelkime inkilėlį, tegu sparnuočiai mus džiugins savo giesmele.
Popietės rengėjos


foto


2016-03-15
Velykoms artėjant

Kovo 15 d. 5a ir 5b klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytojomis D.Balandiene ir I.Baranauskaite bei 5b klasės auklėtoja D.Turauskiene apsilankė Krašto muziejuje ir dalyvavo netradicinėje edukacinėje pamokoje ,,Velykų papročiai ir tradicijos“. Mokiniai žiūrėjo filmą ,,Margučių marginimas“, pasakojo, kokių tradicijų laikomasi jų šeimose. Tačiau labiausiai visiems patiko marginti kiaušinius - kiekvienas stengėsi, kad jo margutis būtų pats gražiausias. Kol vieni kiaušinius įvairiais raštais margino, kiti iš šiaudų rišo paukščius ir krepšelius, viščiukus ,,perino“. Kiek čia buvo šurmulio ir juoko: juk kiekvienam norėjosi savo darbą parodyti ir juo pasidžiaugti. Dvi valandos prabėgo kaip viena akimirka. Penktokams netradicinė pamoka labai patiko.
Lietuvių kalbos mokytojos


foto


DIDŽIUOJAMĖS!
Rajoninėje 8-tų klasių anglų kalbos olimpiadoje
Cechanoveckas Nojus užėmė garbingą II vietą!
Sveikiname mokinį ir mokytoją V.Kubiliūnienę!

DIDŽIUOJAMĖS!
SVEIKINAME mokyklos merginų futbolo komandą
LIETUVOS MOKYKLŲ FUTBOLO ŽAIDYNĖSE
Kauno apskrityje LAIMĖJUS II VIETĄ.
Komandą ruošė mokytojas A. Teslenokas.2016-03-14-18

e.Įgūdžių savaitė

„Get Online Week'2016“ – Europos šalyse vykdomas projektas.
Savaitės tikslas - atkreipti dėmesį į naujų technologijų ir interneto plačias pritaikymo galimybes, e.įgūdžių poreikį; sudominti mokinius informatika, motyvuoti IT studijoms. Veiklose dalyvavo 5-10 klasės mokiniai: įsivertino darbui reikalingus IKT įgūdžius, dalyvavo e.varžytuvėse, kūrė e.knygeles e.paslaugų tema ir kt.
(IT mokytoja N. Urbonavičienė)Projekto „KamTo!?Reikia" praktikė Alina Batulevičienė, SODRA Jonavos klientų aptarnavimo poskyrio vedėja, 8-os klasės mokiniams vedė turiningą pamoką.
SVEIKINAME mokyklos anglų kalbos 8 klasių nugalėtojus:
I vieta - Airida Rudžinskaitė,
II vieta - Skaistė Venckevičiūtė,
III vieta - Nojus Cechanoveckas.
Šie mokiniai atstovaus mūsų mokyklą rajoninėje olimpiadoje. Sėkmės!

2016-03-15
Atvirų durų diena būsimiems penktokams

2016-03-14
Projektinė diena ,,PI GIMTADIENIS, SKAIČIAI APLINK MUS“


Jau tapo tradicija, kad kiekvienais mokslo metais vieną savaitę skiriame matematikai. Šiais metais nusprendėme matematikos savaitės renginius pradėti kovo 14-ąją, paminint skaičiaus pi gimtadienį. Pirmadienį vyko projektinė diena ,,Pi gimtadienis, skaičiai aplink mus“. Matematikos mokytojos iš anksto sugalvojo veiklas mokiniams. Penktų - šeštų klasių mokiniai susipažino su kinų žaidimu ,,Tangrama“. Mokiniai patys pasigamino figūrėles, kurių pagalba dėliojo paveikslėlius. Septintų klasių mokiniai, matuodami ir skaičiuodami apskritimo ilgį ir skersmenį, atrado skaičių pi, t.y. 3,14... Po šio eksperimento, septintokai dekoravo pi raidę, naudodami geometrines figūrėles. Aštuntų klasių mokiniai pasidalijo į dvi grupeles: vieni mokiniai iš apklijuotų įvairaus dydžio dėžių statė ,,Svajonių miestą“. Kiti mokiniai ruošė skaičiaus pi gimtadieniui šventinius plakatus. Devintokai ir dešimtokai rinko medžiagą, susijusią su matematika ir pristatė plakatus ,,Matematinės įdomybės“.


Konkursas "Skaičiaus π skaitmenų po kablelio rašymas iš atminties"
Pirmą kartą mokykloje organizuotas konkursas, kurio dalyviai varžosi kas daugiau iš atminties parašys konstantos π, begalinės dešimtainės trupmenos, skaitmenų. Jame panoro dalyvauti keturi mokiniai. Jų rezultatai 108,55,32,24 skaitmenys po kablelio. Šaunuoliai!
Arvydas Krasauskas (8c kl.) iš atminties parašė 108 skaitmenis!
Sveikiname!
Kitomis dienomis vyko įvairūs renginiai, populiarinantys matematiką:
penktų klasių mokiniams buvo pravesta viktorina ,,Matematika linksmai“. Geriausiai sekėsi 5a klasės komandai. Šeštų klasių mokinių komandos išbandė jėgas Blic turnyre, kuriame per trumpą laiką reikėjo rasti atsakymus į penkiasdešimt užduočių. Šioje srityje nenugalima buvo 6a klasės komanda. Septintų klasių komandos susirinko į Sudoku turnyrą. Šauniausiai pasirodė 7 b klasės atstovai. 1 - 8 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame matematikos konkurse ,,Kengūra“.


foto


2016-03-01
Kovo 1 dieną mokykloje vyko tarptautinio matematikos konkurso „Pangea 2016“ I turas, kuriame dalyvavo 15 mūsų mokyklos 4-7 klasių mokinių. Lietuvoje konkursą organizuoja viešoji įstaiga ,,VIMS - International Meridian School" II turas vyks balandžio 16 d. Kauno technologijos universiteto gimnazijoje. Į antrąjį turą pakviesti dalyvauti 10 mūsų mokyklos mokinių.
Mokytojos J. Zigmantaitė, V. Rimkevičienė.


plačiau

2016-03-10

Kaune įvyko protų mūšio „Kartu mes Lietuva" apskrities turas.
Mūsų mokyklą jame atstovavo I turą laimėjusi 8c klasės komanda. Neriečių komandą sudarė 6 nariai: Simona Rizgelytė ir jos tėtis, Žygimantas Simovičius su mama, Lurda Bukauskaitė ir Šarūnas Karalius. Protų mūšyje mūsų mokyklos komanda užėmė garbingą 10 vietą (iš 21), pralenkusi tokias mokyklas kaip Kauno "Saulės" gimnazija, Kauno Maironio universitetinė gimnazija, Kauno Simono Daukanto progimnazija ir daugelį kitų. Džiaugiamės ir didžiuojamės!
Renginio koordinatorė Vilma Vyčienė.


foto


2016-03-09
Bendruomenės vakaras „Visi kartu mes - Lietuva"
Kovo 9 dieną vyko bendruomenės vakaras, skirtas Kovo 11-ai paminėti - trišalis projektas kartu su meno mokyklos liaudies instrumentų skyriaus mokytojais ir mūsų mokiniais, KC mišriu choru „Žemyna".

foto


2016-03
Šachmatų pamokėlės mažiesiems atkeliavo ir į mūsų mokyklą!


Europos parlamentas 2012 metų kovo 15 d. patvirtino „Šachmatai mokyklose“ programą. Programa „Šachmatai mokyklose“ šiuo metu vykdoma daugiau nei 30 pasaulio šalių: Švedijoje, Estijoje, Vengrijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV ir t.t.
Projekto esmė – pasitelkus šachmatus lavinti vaikų atmintį, loginį ir erdvinį mąstymą, skatinti jų kūrybiškumą. Tai ne sporto, o švietimo projektas. Vaikai nebūtinai turi tapti profesionaliais šachmatininkais, bet žaidimas šachmatais mokykloje padeda jiems intelektualiai vystytis.
Lietuvoje vis dar gajus įsitikinimas, kad žaisti šachmatais gali būti mokomi tik išskirtinių, privačių mokyklų vaikai. Mūsų mokykla laužo šias nuostatas!


2016-03-04
KARJEROS DIENA

Mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė, kurią tradiciškai iniciavo pradinių klasių mokytojos ir prie kurios prisijungė visa mokykla.
Mokiniai ir jų klasių vadovės pristatė profesinio informavimo ir veiklinimo renginius:


foto

2016-03-03
TĖVŲ DIENA
17.30-20.00

Gydytojo psichiatro, biomedicinos mokslų daktaro, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos psichologijos katedros docento, Sveikatos tyrimų instituto vadovo, Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos nario, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos bei Vysk. M. Valančiaus blaivystės sąjūdžio vadovo Aurelijaus Verygos paskaita „Vaikų psichoaktyvių medžiagų vartojimas ir tėvų vaidmuo jame“, kurią organizavo Jonavos visuomenės sveikatos biuras.
plačiau2016-02-25
Jaunųjų mokyklos paramedikų mokymai

Dalyvaujame Maltos ordino pagalbos tarnybos inicijuotame Jaunųjų mokyklos paramedikų projekte. Mūsų mokykloje tapti jaunaisiais paramedikais pasiryžę 13 7-10 kl. mokinių. Išklausę pirmos pagalbos teorinių žynių, vasario 24 d. Jonavos "Neries" pagrindinėje mokykloje vyko praktiniai Jaunųjų mokyklos paramedikų mokymai, kuriuos organizavo Maltos ordino pagalbos tarnyba. Mokymuose dalyvavo 6 miesto ir rajono mokyklų mokiniai savanoriai.
Kiti praktiniai mokymai įvyks ,,Neries“ pagrindinėje mokykloje 2016 m. kovo 17d.
Sveikatos priežiūros specialistė I.Kazokienė


foto


2016-02-22

Vasario 22 d. mokykloje lankėsi Lietuvos Caritas socialinė darbuotoja Vaida Matusevičiūtė, kuri 9-10 klasių mokiniams skaitė paskaitą apie prekybą žmonėmis. Ši problema labai aktuali dabartiniame pasaulyje – migruojančių žmonių, ieškančių geresnio gyvenimo svetur. Nesaugiausia visuomenės grupė – jaunimas, netgi patiklūs paaugliai, kurie pakliūva į prekybos žmonėmis pinkles. Egzistuoja daugybė prekybos žmonėmis formų. Jos nuolat kinta, atsiranda vis naujų būdų ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais. Paskaita buvo naudinga, nes mokiniai sužinojo apie prekybos žmonėmis būdus, priežastis, psichologines bei materialines pasekmes.
Susitikimą organizavo sveikatos priežiūros specialistė I.Kazokienė2016-02-25
SVEIKINAME MOKYKLINĖS 6-7 KLASIŲ ANGLŲ KALBOS OLIMPIADOS NUGALĖTOJUS!.
6 klasė:
I vieta - Adomas Činčys,
I vieta - Gabija Alienskaitė,
II vieta - Oskaras Migauskas,
III vieta - Benas Bulkė,
III vieta - Alenas Cieška.

7 klasė:
I vieta - Arsenijus Zubkovas,
I vieta - Gabija Zakardonskytė,
II vieta - Mantas Auglys,
III vieta - Meilė Dzimidavičiūtė.


2016-02-29
DIDŽIUOJAMĖS!
Vasario 29 d. J. Ralio gimnazijoje vyko MENINIO SKAITYMO KONKURSAS „VAIKŲ POETO UŽRAŠAI...“ («ЗАПИСКИ ДЕТСКОГО ПОЭТА»),
skirtas poetės Agnijos Barto 110 gimimo metinėms įprasminti.
Konkurse dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai ir visi tapo prizininkais:
D.Vaitkevičiūtė - 7b kl. mokinė užėmė 3 vietą, o 6c kl. mokiniai- A. Oganezov ir P. Bereišytė užėmė 2 vietą.
Mokinius ruošė rusų k. mokytojos S. Putina ir J. Vorošilienė.
SVEIKINAME!

2016-02-29
DIDŽIUOJAMĖS!

Sveikiname mūsų mokyklos 5a ir 7b klasės šokėjus Jonavos rajono šokio šventėje- konkurse,,Valso sūkury.." savo grupėse laimėjusius I-ąją vietą. Šokėjus paruošė choreografijos mokytoja D. Bareikaitė, o jai padėjo klasių auklėtojos.
SVEIKINAME!
2016-02-25
DIDŽIUOJAMĖS!
LMŽ rajono šachmatų varžybų I vietos laimėtojai:
8c klasės mokiniai: Š. Karalius ir G. Greičius,
6b klasės mokinys K. Januška,
7b klasės mokinė A. Zupkevičiūtė.
SVEIKINAME!2016-02-11
DIDŽIUOJAMĖS!
Justino Vareikio progimnazijoje vyko Jonavos rajono 5-8 klasių mokinių matematikos olimpiada.
Sveikiname mokinius, užėmusius prizines vietas:
II vieta - Garuckas Dovydas 5a klasė (mokytoja E. Miliukienė);
I vieta - Trasykytė Augustė Ona 7b klasė ( mokytoja V. Rimkevičienė);
II vieta - Zubkovas Arsenijus 7b klasė (mokytoja V. Rimkevičienė);
III vieta - Vaidilauskaitė Emilija 7b klasė (mokytoja V. Rimkevičienė).
SVEIKINAME!2016-02-18
Projektinė diena ,,Mes mylim Lietuvą"


foto1, foto2

Vasario 18 d. mokykloje vyko projektinė diena „Mes mylim Lietuvą“, kurios tikslas ugdyti sąmoningą, atsakingą ir aktyvų savo tėvynės pilietį.
Projektinę dieną organizavo socialinių mokslų būrelis. Mokiniams buvo pasiūlytos įvairios projektinės veiklos. 6 c klasės mokiniai lankėsi šv. apašt. Jokūbo bažnyčioje. Edukacinės ekskursijos metu aplankė bažnyčios rūsius, diskutavo apie bažnyčios reikšmę žmogaus gyvenimui. 9 ir 10 klasių mokiniai susipažino su dabartinių karių gyvenimu, jų buitimi lankydamiesi Jonušo Radvilos mokomajame pulke. 7a ir 7 c klasės mokiniams kovos menų klubo „Sparta“ atstovai pademonstravo savigynos būdus, Jonavos krašto muziejaus senųjų amatų specialistės kartu su 6a ir 7c klasių mokiniais rišo šiaudinių sodų fragmentus, pynė tautines juosteles. Vaikų folkloro ansamblio „Ramtatukai“ vadovės J. Margevičienė ir L. Ratautienė supažindino 8a ir 7 a klasių mokinius su lietuviškais rateliais, žaidimais. 7 b ir 8 a, 8b klasių mokiniams MPB „Geležinis vilkas“ atstovai papasakojo apie kario profesijos ypatumus, su mokiniais diskutavo Lietuvos gynybos klausimais, pademonstravo šiuo metu Lietuvos kariuomenėje naudojamus ginklus, žvalgų žiūronus ir kt. 7 b ir 8 b klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje „Lyderis be tikslo: Kas tai? Kaip man juo tapti?“, kurią skaitė lektorė Beatričė Bernotienė. 6 a klasės mokiniai bendravo su buvusiais mūsų mokyklos mokiniais, mokslo pirmūnais, dabar Senamiesčio gimnazijos trečiokais Andrejumi Voitovu, Tomu Vyču, Aurelijumi Pūku. Gimnazistai pademonstravo įdomius fizikinius reiškinius, papasakojo apie gimnazijos mokinių gyvenimą. Šiuo metu Andrejus Voitovas yra išrinktas Senamiesčio gimnazijos moksleivių prezidentu.
Projektinės dienos įspūdžiais mokiniai pasidalijo savo sukurtuose plakatuose. Daugumos nuomone projektinės dienos veiklos buvo įdomios, informatyvios, naudingos.
(Socialinių mokslų mokytojų metodinė grupė)
Švietimo įstaigų bendruomenėms skirtą edukacinį konkursą - protų mūšį
,,Kartu mes Lietuva" I etapą laimėjo 8c klasės komanda.

​ SVEIKINAME!
Vasario 17 d. mokykloje vyko Švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos mokinių parlamentu inicijuoto Lietuvos mokyklų bendruomenėms skirto edukacinio konkurso-protų mūšio „Kartu mes Lietuva“ I etapas. Savo jėgas I konkurso etape panoro išbandyti 6 jungtinės mokinių – mokinių tėvelių ir mokytojų komandos. Konkurso dalyviams buvo pateikta 50 klausimų iš įvairių sričių: Lietuvos istorija, kultūra, gamta. Pačių geriausių rezultatų pasiekė 8 c klasės komanda „Ekspromtas“ Simona Rizgelytė, Žygimantas Simovičius, Šarūnas Karalius, Lurda Bukauskaitė, mokytoja Daiva Eimontienė, pavaduotoja Vilija Adomėlienė. II vieta džiaugėsi jungtinė aštuntokų komanda „ABC ir kompanija“ su mokyklos direktore Virginija Guščiuviene ir Jane Vorošiliene, o III vieta atiteko šauniai 7 b klasės komandai „Dioptrija-6“, kurioje mokiniams kompaniją palaikė Liepos tėtis Darius Mockus ir vyresnioji sesė Ieva. Labai džiaugiamės ir kitų tėvelių Jolantos Mazūrienės, Gyčio Giedrio, Ramūno Zdanevičiaus, Astos Kazlauskienės dalyvavimu renginyje, jų puikiomis žiniomis ir mokinių palaikymu. „Ekspromtas“ savo kovą tęs apskrities turnyre, kuris įvyks kovo 10 d.
Už pagalbą ir puikiai atliktus darbus organizatoriai - socialinių mokslų mokytojų būrelis - dėkoja Vilijai Rimkevičienei, Dainorai Grinei, Aleksejui Teslionok, Daivai Balandienei.
(Socialinių mokslų būrelis)


foto


Nuo vasario 1 d. mokykloje vyko paroda ,,IŠSAUGOTA TIESA"
(parodos autoriai - fotografas Klaudijus Driskius, buvęs partizanas Andrius Dručkus ir technikos mokslų daktarė Elena Kazlauskaitė).


2016-02-17
SVEIKINAME MOKYKLOS LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS OLIMPIADOS NUGALĖTOJUS!
5 klasė
I vieta – Gabševičiūtė Rugilė, 5a kl.
II vieta – Kisieliūtė Kamilė, 5c kl.
III vieta – Eigėlytė Greta, 5c kl.

6 klasė
I vieta – Duleckytė Vestina, 6a kl.
II vieta – Baltramėnaitė Estela, 6a kl.
III vieta – Civilkaitė Beatričė, 6a kl.

7 klasė
I vieta – Zupkevičiūtė Agnė, 7b kl.
II vieta – Zubkovas Arsenijus, 7b kl.
III vieta – Meškytė Saulė, 7b kl.

8 klasė
I vieta – Rudžinskaitė Airida, 8a kl.
II vieta – Pečiūraitė Austėja, 8a kl.
III vieta – Kučinskaitė Rūta, 8a kl.

Šie mokiniai atstovaus mūsų mokyklai rajoninėje olimpiadoje. Linkime sėkmės!

2016-02-12


2016-02-09
Užgavėnės mokykloje

Žiema, žiema, bėk iš kiemo

Vasario 9 diena - linksmiausia žiemos šventė – Užgavėnės. Per pertraukas fojė persirengėliai kvietė visus pasidalinti Užgavėnių simboliu - blynais, o kad jų nebūtų per mažai penktokai šoko linksmus šokius ir žaidimus „Oira“, „Pakulinis maišas“, „Kepė boba blynus“ ir kvietė visus vyti žiemą iš kiemo. Daugiausiai susidomėjimo sulaukė Kanapinio ir Lašininio kovos. Penktokai smagiai šokinėjo per žiužį (mokiniai šį žaidimą vadina „Laikrodžiu“). Vijom, vijom, gal išvijom. Belieka laukti pavasario...


plačiau

Kuo baisesnė kaukė, tuo geriau...

Vasario 2 dieną 5c klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje Jonavos krašto muziejuje „Užgavėnių kaukės“. Vaikai žiūrėjo filmuką apie Užgavėnių papročius, sužinojo, kaip seniau buvo gaminamos kaukės, kam jos buvo reikalingos. Daugelis nustebo sužinoję, kad senovėje žmonės stengėsi pagaminti ne kuo gražesnę, o kuo baisesnę kaukę. Persirengėliai norėjo , kad ne tik kaimynai, bet ir dvasios jų neatpažintų. Muziejuje penktokai turėjo galimybę patys pasigaminti Užgavėnių kaukę. Klasėje beliko ją nuspalvinti, priklijuoti plaukus, ūsus, barzdas... Svarbiausia nepamiršti: kuo baisesnė – tuo geriau. Juk taip norisi žiemą išvyti iš kiemo...2016-02-09


Saugesnio interneto savaitė


plačiau


2016-01-26
Dalyvaujame respublikiniame konkurse „Durys į geresnį internetą"
Konkurso dalyviai - 5-7 kl. mokiniai.


Kiek durelių? Kiek durelių?
Su spynelėm ir be jų.
Kur jos veda? Kur jos veda?
Į geresnį internetą!
Kokį? Spartų!
Kokį? Saugų!
Su kaupu naujų minčių.
Kiek durelių! Kiek durelių!
 


Konferencija ,,Tikėjimas ir mokslas‘‘ – du sparnai kilti į tiesą‘‘.

Ar moksliniai tyrinėjimai gali būti suderinami su religiniais žmogaus įsitikinimais? Tai sudėtingas klausimas, tad Lietuvoje tiek mokslo, tiek Bažnyčios atstovai stengiasi jo viešai neaptarinėti. Tik ar iš tikro mokslininkai bei dvasininkai neturi apie ką kalbėtis ir yra atsidūrę priešinguose pažinimo poliuose? Į šiuos sudėtingus klausimus bandė atsakyti konferencijos ,,Tikėjimas ir mokslas – du sparnai kilti į tiesą“, vykusios mūsų gimnazijoje, dalyviai. Pranešimą ,,Antgamtinis pasaulis ir tikėjimas“ skaitė VDU KTF dekanas Benas Ulevičius. VU studentas Kornelijus Pūkas kalbėjo apie fiziką ir tikėjimą. Įdomūs ir mokinių parengti pranešimai: ,,Mokslo pažanga ir dvasingumas“ (Domantas Steponavičius, Tolvinas Kazlauskas, Eimantas Grabliauskas Jonavos ,,Neries“ pagrindinė mokykla), ,,Mokslininkų tikėjimas“ (Justina Kurmelytė, Bukonių pagrindinė mokykla), ,,Švietimas ir mokslas Lietuvai priėmus krikštą“ (Gabrielė Žilevičiūtė, Kristina Lazauskaitė, LSU Kėdainių ,,Aušros“ progimnazija). Ralietė Kamilė Puodžiulaitytė (IVa kl.) kalbėjo apie eutanaziją, o Emilija Juknytė (IIė kl.) – apie mokslą ir tikėjimą. Visus konferencijos dalyvius ir jų mokytojus sveikino Jonavos Šv. Apaštalo Jokūbo parapijos klebonas Audrius Mikitiukas.
Turnyro nugalėtojos - Deimantė ir Aistė. SVEIKINAME!

2016-01-21
Sveikiname mokyklos meninio skaitymo konkurso nugalėtojus!
I vieta - Aušrinė Maja Šmuilytė, 5b klasė (mokytoja V. Dubikaitytė)
II vieta - Edvardas Gerdvila, 5a klasė (mokytoja I. Baranauskaitė)
III vieta - Nojus Cechanoveckas, 8c klasė (mokytoja V. Adomėlienė)
Aušrinė Maja ir Edvardas atstovaus mūsų mokyklai rajono 5–12 klasių mokinių meninio skaitymo konkurse š. m. sausio 28 d.


2016-01-13
„ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA...”
Sausio 13-oji – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

Sausio 13 d. mokinių (seniūnų) taryba ir mokytoja Dainora Grinė dalyvavo akcijoje „Trispalvė“, kuri skirta paminėti Laisvės gynėjų dieną. Santarvės aikštėje puošėme medį Lietuvos valstybės vėliavos spalvų kaspinėliais.
Dalyvaujame respublikiniame konkurse „Mokyklos bendruomenės metai"!
(Mokytojos D. Balandienė, I. Baranauskaitė)
plačiau

2016-01
Mokyklos jaunesniųjų klasių mokinių Kalėdinis robotikos darbų konkursasGražių švenčių Jums linki mūsų mokyklos mokiniai!