NAUJIENOS, FOTOGALERIJA


2015 m.
Gražių švenčių Jums linki mūsų mokyklos mokiniai!

2015-12-16
PROJEKTINĖ DIENA. Valso ritmu.
Sveikiname valso šventės pirmosios vietos laimėtojus 5a klasės, antrosios vietos - 8c klasės ir trečiosios vietos -7b klasės šokėjus!


foto ir video

2015-12-16
Arbatos dienaArbata ne tik sušildo vėsų vakarą ar puikiai atgaivina karštą vasaros dieną. Dauguma augalų turi gydomųjų savybių, todėl tokia arbata geriama kaip vaistas arba profilaktinė priemonė peršalus, sloguojant ir panašiai. Gruodžio 15 d. tarptautinė „Arbatos diena“. Šios dienos proga mokykloje vyko, Lietuvos laukuose ir pievose surinktų žolelių arbatų, degustacija, kurią suruošė mokinių (seniūnų) taryba kartu su mokytoja Dainora Grine. Mokyklos bendruomenės nariai buvo kviečiami ragauti, skanauti ir išsiaiškinti kokią naudą teikia žolelių arbatos. Degustacijai buvo paruošta devynių rūšių arbatos: liepžiedžių, ramunėlių, mėtų, melisų, šalavijų, kmynų, čiobrelių, jonažolių, pelynų. Mokiniai ragavo, skanavo ir sužinojo kokią naudą teikia žolelių arbatos, atrado mėgstamiausią, tai mėtų arbata. Nuostabą kėlė, mokinių noras paragauti pelynų arbatos.


2015-12-15
Mokykloje vyko pradinukų anglų kalbos popietė „Kalėdų belaukiant".
Dalyvavo 2 - 4 klasių mokiniai, juos ruošė mokytojos D.Turauskienė ir L.Bizokienė.


foto

2015-12-10
ADVENTINIS VAKARAS. „Gyvename didžiuoju laukimu“„Duris į namus pravėrė gruodis. Gruodis, atnešęs tylųjį Adventą. Norisi sustabdyti laiką tyliai minties maldai, gerai knygai, pokalbiui su namiškiais, draugais apie viską, kam nerandame laiko skubėjime“. Gruodžio 9 dieną „Neries“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai tradiciškai pakvietė bendruomenę į Adventinį vakarą „Gyvename didžiuoju laukimu“. Laikas iš tiesų atrodo sustojo, kai ant stalų adventiniuose vainikėliuose suliepsnojo žvakių liepsnelės. Posmus keitė dainos ir visi pajuto, kad pasiilgo sniego, žiemos ir Kalėdų. Atsiminimais apie savo vaikystės Kalėdas pasidalino vakaro svečias - Kauno kunigų seminarijos 4 kurso klierikas Vincentas Lizdenis. Susirinkusius užbūrė gitaros garsai ir svečio atliekamos dainos. Šventinę nuotaiką kūrė 5 klasės mokinės Deimantės Šimbaraitės ir jos mamos atliekama Kalėdinė giesmė, o vakaro pabaigoje visą bendruomenę suvienijo daina apie degantį židinį ir jaukius namus. Į juos iškeliavo ir angeliukas su geriausiais mokinių linkėjimais artėjančių švenčių proga. Po renginio svečiai neskubėjo skirstytis – dalijosi didžiąja paslaptimi: „Šiemet tikrai bus Kalėdos. Jos bus širdyje. Bet kiek jos bus baltos, spindinčios ir dvelkiančios vaikyste, priklausys nuo to, kiek savo tikrumo įdėsime į šias Kalėdas“.
(Mokytojos Daiva Balandienė ir Irena Baranauskaitė)
foto2015-12
8-os klasės mokinių kompiuterinės grafikos darbų paroda "Žiema"


(Mokytoja N. Urbonavičienė)

2015-12-15

Gruodžio mėnesio 15 dieną būrelio „Esu ypatingas, nes...“ mokiniai su mokytojomis I.Bereznaja ir V.Tatarūniene aplankė dienos centrą Rimkuose.Susirinkusiems vaikams, mamoms ir senjorams mes pristatėme pasakos „Ožka ir vilkas“ inscenizaciją. Buvome šiltai sutikti, kartu žaidėme judriuosius žaidimus, klausėmės senjorų atliekamų kalėdinių dainų. Su gera nuotaika, susitarę tęsti draugystę, grįžome namo.

2015-12-08
3-4 klasių mokinių viktorina “Gudragalvis”

Gruodžio 8 dieną “Neries” pagrindinėje mokykloje jau antrą kartą vyko 3-4 klasių mokinių viktorina “Gudragalvis”, kurią organizavo pradinių klasių mokytojos J. Jakaitienė ir J. Zigmantaitė. Joje dalyvavo patys smalsiausi ir sumaniausi pradinukai iš Raimundo Samulevičiaus progimnazijos, Jonavos pradinės ir “Neries” pagrindinės mokyklų. Mokinių komandos erdvėlaiviais leidosi į fantastinę kelionę, kurios metu buvo “aplankytos” 3 mokslo ir žinių galaktikos. Jose teko įveikti daugybę nelengvų užduočių. Ervėlaivių kapitonų taip pat laukė išbandymas. Pasibaigus kelionei visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir prizais. Pati didžiausia dovana dalyviams buvo svečių iš KTU Vaikų universiteto moksleivių laboratorijos parodyta programa. Daugelio vaikams įdomių sričių žinovai pademonstravo ir leido viktorinos dalyviams patiems išbandyti ne vieną įdomų eksperimentą, paremtą fizikos ir chemijos mokslų dėsniais. Mokiniai labai susidomėjo bandymais – įvairių energijos rūšių, vakuumo bei cheminių reakcijų demonstravimu. Laimingi vaikai, šypsenos jų veiduose - tai atlygis už darbą, organizuojant šią viktoriną. Dėkojame renginio dalyviams ir svečiams.2015-12-08


Šiemet vėl prisujungėme prie pasaulinės iniciatyvos "Hour of code"! Ja siekiama supažindinti mokinius su kompiuterių mokslu ir programavimu. 192.806 renginių visame pasaulyje, 180-yje šalių!
Projekte dalyvavo mūsų mokyklos jaunesniųjų klasių mokiniai ir mokytoja N. Urbonavičienė.

DIDŽIUOJAMĖS!

Edukacinių konkursų "Olimpis'2015" nugalėtojai:

1 klasė
Nojus Prišmantas (matematika),
Simas Kačerauskas (matematika);

3 klasė
Viltė Kačerauskaitė (lietuvių k.);

6 klasė
Arnas Neimantas (anglų k.),
Estela Baltramėnaitė (lietuvių k.),
Benas Bulkė (IT);

8 klasė
Airida Rudžinskaitė (lietuvių k.),
Austėja Pečiūraitė (fizika).

Dėkojame mokytojoms D. Eimontienei, I. Baranauskaitei, E. Miliukienei, pradinių kl. mokytojoms, organizavusioms mokinių dalyvavimą edukaciniuose konkursuose „Olympis“.
Visi rezultatai čia

2015-11-27

Lapkričio 27 d. 7b klasės komanda „Prezidentai“ Saulė, Emilija V., Liepa, Adomas, Dominykas, Justas ir Ernestas, lydimi mokytojų Vilmos Vyčienės ir Vilijos Rimkevičienės dalyvavo Protų kovų nacionaliniame ture ir iškovojo garbingą aštuntą vietą ( iš 30 dalyvių). „Protų kovos“ yra projekto „2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“ dalis. Šis projektas skirtas didinti informuotumą ir šviesti įvairias jaunimo grupes apie Lietuvos ir Europos sąjungos vystomojo bendradarbiavimo svarbą, tikslus ir aktualijas bei tuo pačiu skatinti Lietuvos visuomenės diskusijas ir dalyvavimą vystomojo bendradarbiavimo politikos įgyvendinime.
„Protų kovos“ – tai Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuotas intelektualus komandinis žaidimas, kurio esminis tikslas – parodyti jaunimui, kokia yra besivystančių šalių realybė. Tikimasi, jog susidūrimas su tam tikrais šokiruojančiais faktais – 16 000 mirčių kas dieną dėl skurdo ir bado; 10 g. mėsos per dieną vienam Ganos gyventojui; 77. 1 % Malio gyventojų, uždirbančių mažiau nei po 2 dolerius per dieną – padės jaunimui įvertinti tai, ką turi, gyvendami Lietuvoje, ir paskatins prisidėti prie pagalbos besivystančioms šalims.
Mokiniai ir mokytojai namo grįžo ne tuščiomis – parsivežė net dviejų ministrų (švietimo ir užsienio reikalų) pasirašytas padėkas, daugybė vertingos literatūros, padėsiančios plėsti akiratį apie mus supantį pasaulį. Tačiau didžiausia vertybė, kurią parsivežė mokiniai, tai patirtis, kurią galimą įgyti dalyvaujant tokio lygio konkursuose.
(Mokytoja Vilma Vyčienė)
plačiau


2015-11-26

Puoselėti pagarbą gimtojo krašto praeičiai
Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos istorijos mokytojos Irma Karnusevičienė ir Vilma Vyčienė surengė Jonavos miesto istorijos olimpiadą, skirtą Jonavos miesto įkūrimo 265-osioms metinėms paminėti. Olimpiada padėjo atsiskleisti geriausiai gimtojo krašto istoriją išmanantiems, ja besidomintiems moksleiviams. Olimpiadoje dalyvavo 5-8 kl. mokiniai, kurie buvo skirstomi į dvi amžiaus grupes pagal mokymosi koncentrus (5-6, 7-8 klasių grupės). Iš kiekvieno koncentro mokykla galėjo deleguoti po tris dalyvius. 5-6 klasių grupėje buvo registruota 17 mokinių, o 7-8 kl. grupėje – 13. Olimpiada vyko 2015 m. lapkričio 26 d. Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje. Olimpiados tematika apėmė: Jonavos gyventojų bendruomenės raidą; Jonavos kultūrinį ir ūkinį gyvenimą; miesto vaidmenį šalies kultūroje, politikoje, ekonomikoje; Jonavos raidą lėmusius karinius procesus; Jonavos kultūros paveldo ypatybes; Jonavos miesto simbolius; su miesto istorija susijusias personalijas. Olimpiados metu mokiniai sprendė keturių tipų užduotis: klausimai su pasirenkamaisiais atsakymo variantais; atviro tipo klausimai, į kuriuos reikia atsakyti vienu – dviem sakiniais; šaltinių analizė; praktinė užduotis (orientavimosi miesto plane ir pan.). Buvo apdovanota po 5 mokinius iš kiekvieno koncentro. 5-6 kl. grupėje geriausiai sekėsi: Estelai Baltramėnaitei („Neries“ pagrindinė mokykla), Laurynui Šimkui („Neries“ pagrindinė mokykla), Laurynui Kočėnui (J.Vareikio progimnazija), Benui Bulkei („Neries“ pagrindinė mokykla), Kamilei Kozlovskajai (R.Samulevičiaus progimnazija). 7-8 klasių grupėje – Skaistei Venckevičiūtei („Neries“ pagrindinė mokykla), Gabijai Navašinskaitei (Užusalių pagrindinė mokykla), Vidui Kraujučiui (R.Samulevičiaus progimnazija), Žygimantui Simovičiui („Neries“ pagrindinė mokykla), Adomui Marčiukaičiui („Neries“ pagrindinė mokykla). Šie mokiniai, kartu su mokytojais buvo pagerbti 2015 m. gruodžio 18 d. vykusiame Tarybos posėdyje, kuriame atminimo dovanėlėmis mokinius ir juos parengusius mokytojus apdovanojo Jonavos miesto meras. Džiugu, kad pirmąkart surengta olimpiada turėjo savo rėmėjų ratą. Ačiū tariame Swedbank Jonavos skyriaus valdytojai Ramutei Valiulienei, Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojui Eugenijui Sabučiui už paramą, pagalbą ir supratimą, kad gimtojo krašto istorija žmogaus gyvenime yra itin svarbi. Jonavos miesto istorijos olimpiada mūsų mieste buvo surengta pirmą kartą, tačiau tikėkimės, kad ne paskutinį... Gal kitąkart savo žinias olimpiadoje galės pasitikrinti visi norintys jonaviečiai?


foto


2015-11-30

Vykdant ilgalaikį sveikos mitybos projektą lapkričio 30 d. mūsų mokykloje lankėsi Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė. 8a, 8c, 8b klasės mokiniams ir mokyklos bendruomenės nariams vyko edukacinė pamoka – degustacija „Aliejų nauda maistui ir grožiui“. Mokiniai sužinojo daug naujų dalykų apie aliejus, jų naudą sveikatai ir grožiui.
Susitikimą organizavo sveikatos priežiūros specialistė I.Kazokienė2015-11-24
Šių metų lapkričio 24 d. mokykloje vyko 5–8 klasių mokyklinė matematikos olimpiada.

SVEIKINAME MOKYKLINĖS MATEMATIKOS OLIMPIADOS NUGALĖTOJUS!

5 klasė
I vieta – Garuckas Dovydas, 5a kl.
II vieta – Šimkus Laurynas, 5b kl.
III vieta – Sakalauskas Nedas, 5b kl.

6 klasė
I vieta – Baltrėmėnaitė Estela, 6a kl.
II-III vieta – Dzedravičiūtė Miglė, 6a kl.
II-III vieta – Alianskaitė Gabija, 6b kl.

7 klasė
I vieta –Trasykytė Augustė Ona, 7b kl.
II vieta – Zubkovas Arsenijus, 7b kl.
III-IV vieta Vaidilauskaitė Emilija, 7b kl.
III-IV vieta – Lukošenkin Nikita, 7c kl.

8 klasė
I-II vieta – Mackevičiūtė Urtė, 8b kl.
I-II vieta – Garuckaitė Ugnė, 8a kl.
III vieta – Venckevičiūtė Skaistė, 8b kl.

Matematikos mokytojos

2015-11-30
„Draugų diena"

Lapkričio 29 diena - tarptautinė draugo diena. Mūsų mokykloje mokinių (seniūnų) taryba kartu su mokytoja Dainora Grine šią dieną minėjo lapkričio 30 dieną. Pagrindinė „Draugo dienos“ taisyklė buvo: privalai apkabinti visus savo draugus ir pasakyti, kokie jie tau svarbūs ir kaip stipriai juos myli. Tą dieną mokykloje veikė draugo dienos paštas. Visa mokyklos bendruomenė buvo raginama prisiminti ir pasveikinti savo draugus laiškais. Per antrą ir trečią pertraukas didžiojoje salėje mokinių (seniūnų) tarybos nariai organizavo judrius ir smagius žaidimus. 2 aukšto fojė kiekvieno laukė draugų siena. Prie sienos fotografavosi visi norintys įsiamžinti su savo geriausiais draugais.


video
daugiau foto


2015-11-23-27

Nacionalinė karjeros savaitė

Siekiant suteikti galimybę moksleiviams susipažinti su profesijų įvairove, globojant Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, lapkričio 23-27 d. Lietuvos mokyklose organizuojama Nacionalinė karjeros savaitė.
Šią savaitę mūsų mokykloje mokytojai vedė integruotas ugdymo karjerai - dalykų pamokas, projektus, vyko tikslinės klasių valandėlės, buvo įgyvendinamas projektas „Šok į tėvų klumpes". Vyko kiti renginiai.

„Profesijų gausa ir įvairovė“

Lapkričio 26 d. Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje 1-2 klasės mokiniams vyko profesinio informavimo renginys „Profesijų gausa ir įvairovė“. Renginį vedė Jaunimo darbo centro vyr. specialistė S. Bulkė. Po klausimo „Kuo tu būsi užaugęs?“ pasigirdo drąsios vaikų mintys apie ateities planus. Vaikai noriai įsitraukė į diskusijas, pamąstymus apie savęs pažinimo, karjeros kompetencijų ugdymo svarbą, tačiau surasti savo gyvenimo kelią tokioje gausybėje profesijų tikrai nėra lengvas uždavinys. Su profesijų gausa, jų įvairove vaikai susipažino žaisdami protų mūšio žaidimą „Ar gerai pažįsti profesijas?“. Daug teigiamų emocijų moksleiviams sukėlė ir geometrinių figūrų testas, atskleidžiantis stipriąsias charakterio puses bei nusakantis asmenybės tipą.


daugiau foto„Lapkričio 27 dieną mes, 6a klasės mokiniai, lankėmės Jonavos jaunimo darbo centre. Į šį centrą mus pakvietė vyr. specialistė Sigita Bulkė, mūsų klasės draugo Beno mama. Ji mums papasakojo daug įdomių dalykų: sužinojome, kad Lietuvoje yra apie 5000 profesijų, kad prieš pasirenkant profesiją labai svarbu įvertinti savo būdo bruožus, charakterio ypatumus ir sugebėjimus. Labai smagu ir naudinga buvo dalyvauti protmūšyje. Buvome suskirstyti į komandas, turėjome sugalvoti savo komandoms pavadinimus ir atsakinėti į klausimus apie profesijas. Nė vienas vaikas neliko neapdovanotas, o pirmą vietą laimėjusi komanda gavo diplomą. Mums labai patiko viešėti pas Beno mamą darbe."
(6a klasės mokinė E.Baltramėnaitė)


daugiau fotoLapkričio 27 dieną 7c klasėje suorganizuota klasės valandėlė „Susipažinkime su turizmo specialisto bei fotografo profesija“. Svečiuose dalyvavo Jonavos krašto muziejaus turizmo specialistė Renata Kilinskaitė. Viešnia labai įdomiai mokiniams papasakojo apie turizmo specialisto darbą, kuris, pasirodo, nėra vien tik kelionių organizavimas ar dalyvavimas jose. Be viso to, tai dar ir sunkus bei dažnai nuobodus darbas prie kompiuterio ar popierių. Kaip savo mėgstamiausią pomėgį viešnia įvardino fotografiją. Mokiniai sužinojo, kad fotografavimas gali tapti ir pragyvenimo šaltiniu, tai gali būti ir tiesioginis žmogaus darbas. Abi šios profesijos įdomios tuo, kad daug keliaujama, bendraujama su žmonėmis, fotografavimui ieškoma gražių vaizdų. Mokiniams klasės valandėlė labai patiko.
(Mokytoja D. Prochorovienė)
„Technologijos ant aukštakulnių"
Projekto „KamTo!?Reikia" praktikė Lina Strelkauskienė iš Vilniaus, AB TEO LT, 7-os klasės mokiniams vedė labai turiningą ir įdomią pamoką „Technologijos ant aukštakulnių".
Integruotos ugdymo karjerai - IT pamokos 5-10 klasės mokiniams2015-11-26
TĖVŲ DIENA
2015-11-23
AKCIJA ,,Už gyvybę''
(Mokytoja V. Tamelienė)2015-11-20
Renginys "Gyvoji biblioteka", skirtas tarptautinei Tolerancijos dienai.
(Mokytojos V. Vyčienė, A. Skirmantienė)
plačiau

2015-11-19
Dalyvavo konferencijoje „Etnografinių Lietuvos regionų ypatumai“

Lapkričio 19 d. Šveicarijos pagrindinėje mokykloje vyko Jonavos ir Kaišiadorių rajonų 5 – 8 klasių mokinių konferencija „Etnografinių Lietuvos regionų ypatumai“, skirta etnografinių regionų metams. Joje dalyvavo ir pranešimus apie Vilniaus krašto verbas bei aukštaičių smulkiąją tautosaką pristatė 5c klasės mokinės Karolina Lukošenkinaitė, Greta Eigėlytė ir Karolina Šimbaraitė. Mokines paruošė lietuvių kalbos mokytoja D.Balandienė ir dailės mokytoja R.Kersnauskaitė. Po konferencijos visi dalyviai galėjo susipažinti su Jonavos krašto muziejaus Šveicarijos etnografinio skyriaus ekspozicija.DIDŽIUOJAMĖS!

Respublikinio mokinių, mokytojų ir sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ pirmame etape dalyvavo visų rajono mokyklų atstovai. Mūsų mokyklai pirmame etape atstovavo visų amžiaus grupių komandos: 1-4 klasių komanda (mokytoja Jūratė Zigmantaitė), 5-6 klasių komanda (mokytoja Danguolė Černiauskienė), 7-8 klasių komanda (mokytoja Irena Baranauskaitė), 9-10 klasių komanda (vadovė Aldona Skirmantienė) ir mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ingrida Kazokienė. Konkurso dalyviai turėjo atlikti įvairias teorines, fizines ir praktines užduotis. Įveikę visus varžovus mūsų mokyklos 1-4,5-6,7-8 klasių komandos užėmė pirmąsias vietas, o 9-10 klasių komanda – antrąją vietą. Pirmąsias vietas užėmusios komandos atstovaus Jonavos rajonui antrajame konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ etape, kuris vyks kitų metų pradžioje Kėdainiuose.daugiau fotoDIDŽIUOJAMĖS!
Tarptautiniame informatikos konkurse "Bebras" puikiai pasirodė mūsų mokyklos 6-8 kl. mokiniai!
Titas Spūdis - tarp 50 geriausių mokinių šalyje!

Puikiai pasirodė ir kiti konkurso dalyviai:
8 klasė:
Titas Spūdis - I vieta rajone,
Austėja Pečiūraitė - II vieta rajone,
Gabrielius Greičius - III vieta rajone;
7 klasė:
Arsenijus Zubkovas - II vieta rajone;
6 klasė:
Estela Baltramėnaitė - I vieta rajone,
Alenas Cieška ir
Benas Bulkė - III vieta rajone.2015-11-16

„Tautosakos skrynią atvėrus”
Lapkričio 16 d. lietuvių kalbos mokytojos I.Baranauskaitė ir D.Balandienė pakvietė 6–tų klasių mokinius į tautosakinę popietę „Tautosakos skrynią atvėrus”. Šeštokai sugalvojo smagius komandų prisistatymus, o atvėrę tautosakos skrynią rado daug smagių užduočių: spėjo mįsles, savo išradingumą galėjo parodyti kurdami ir rodydami pasirinktų daiktų reklamas. Pasitarus nesunkiai sekėsi suskirstyti lietuvių patarles pagal temas ir paaiškinti jų reikšmę, o anekdotą šį kartą teko suvaidinti. Kokia popietė be žaidimų? Mokytojų pasiūlytas liaudiškas žaidimas išjudino visus. Renginio pabaigoje visų laukė padėkos ir saldūs prizai.
2015-11-12
Penktokų krikštynos!


daugiau foto

2015-11-06
Mokykloje - Pyragų diena!

Mokykla prisijungė prie TV3 paskelbtos iniciatyvos „Pyragų diena“. Mokinių taryba kartu su mokytoja Dainora Grine iškepė 3 pyragus ir stengėsi juos parduoti mokyklos bendruomenės nariams. Džiugi netradicinė akcija visus subūrė itin kilniam tikslui – padėti likimo nuskriaustiems vaikams. „Išsipildymo akcijai 2015“ surinkome ir paaukosime 32 eurus. Akcijos akimirkomis, gera nuotaika pasidalinome ir specialiame Pyragų dienos žemėlapyje.

2015-11
Tęsiamas šalies projektas "Projektų vadyba ir komandinis darbas"Mokiniai mokosi dirbti komandoje, mokosi projektų valdymo – ieško idėjų, planuoja ir įgyvendina projektus ir visų svarbiausia - kurs internetines svetaines pasirinkta tema.
(Mokytoja N. Urbonavičienė)

Mokyklos lėlių teatro spektakliai pirmokams
Prieš rudens atostogas būrelis „Esu ypatingas, nes...“ (vad. I. Bereznaja) pakvietė pirmokus su mokytoja J.Jakaitiene į lėlių teatro spektaklių premjeras. Vaikai žiūrėjo pasakas „Ropė“ ir „Pirštinė“, atsakė į klausimus, žaidė. Aktyviausieji pirmokai laimėjo saldžius prizus. Šventę stebėjo „korespondentai“ iš būrelio „Mano takas“ (vad. D.Eimontienė). Mūsų „aktoriai“: Erika (8b), Emilija (8a), Ema (8a),Aušra (8c), Žaneta (6c), Samanta (6c) puikiai įgarsino ir valdė lėles. Pagrindinė pasakų mintis: „Mums kartu smagu, mes kartu - jėga...“ Tik bendras darbas duoda puikius rezultatus!

BALSUOJAME UŽ MŪSŲ MOKYTOJŲ KOMANDĄ!
MES GERIAUSI!balsuoti čia


2015-10-22
Edukacinio projekto ,,Tautų tiltas“ renginys ,,Būkime kartu“ mūsų mokykloje

Spalio 22 dieną Jonavos ,,Neries“ pagrindinėje mokykloje įvyko 4 mokyklų, dalyvaujančių edukaciniame projekte ,,Tautų tiltas“, susitikimas, kurį pavadinome ,,Draugystės maratonas“. Čia susitiko Vilniaus Lazdynų vidurinės mokyklos, Vilniaus P. Skorinos gimnazijos ir Bezdonių J. Slovackio gimnazijos komandos. Projektą ,,Tautų tiltas“ inicijuoja ir finansuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, o organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Mes jau trečius metus dalyvaujame projekte ir kaskart labai laukiame šio susitikimo, kuriame bendraujame baltarusių, lenkų, rusų ir lietuvių kalbomis. Renginį vedė 8c kl. mokiniai, kuruos parengė lietuvių k. mokytoja V. Adomėlienė. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė V. Guščiuvienė, o renginį pristatė direktorės pavaduotoja ugdymui ir renginio kuratorė J. Vorošilienė. Mūsų mokyklos mokiniai, vadovaujami muzikos mokytojos E. Merkelienės ir lietuvių k. mokytojos D. Balandienės, dainavo liaudies dainas, mokė žaidimų, į kuriuos įsijungė visi ,,maratono“ dalyviai. 7b kl. mokinys E. Mazūras pasekė sakmę, o 7a kl mokinė A. Sabinskaitė pagrojo akordeonu. Mokytojos D. Bareikaitės šokėjai pašoko ir šiuolaikinį šokį. Žaidėme žaidimus, dainavome dainas, ragavome įvairiausių kepinių ir vaišinomės arbata.2015-10-22
„Beždžioniukų diskoteka“

Visada prieš atostogas norisi „nusiteikti“ atostogoms ir prieš išsiskiriant su draugais kaip reikiant pašėlti. 7 b klasės mokinės Emilija V. ir Rusnė sukvietė klasiokus į „Beždžioniukų diskoteką“. Vakarėlio metu pasirodė keturi „beždžioniukų“ kolektyvai, kuriuos vertino ir komentavo komisija Livija, Gabija, Lukas, Joris, klasės auklėtoja. Pasirodė „Gagos“- tai Saulė ir Augustė Ona, „ Juonis ir Džordana Butkutė“ - tai Gabrielės ir Deimantės M. duetas, lenkų kolektyvas „Būk mano ku-kū“ - tai Evaldas, Arsenijus, Justas, Adomas, Dominykas ir Dovydas, na ir magijos meistras „Mantas Wizard“- Mantas Auglys. Pirmąją vietą užėmė triukus su kortomis atlikęs Mantas, dvi antrąsias vietas pasidalijo „Gagos“ ir „ Juonis su Džordana Butkute“, trečioji vieta atiteko lenkų kolektyvui. Visi buvo apdovanoti diplomais ir saldžiomis dovanomis. Po to žiūrėjome įdomų filmą ir vakarą užbaigėme trankia diskoteka.
Klasės metraštininkė Agnė Zupkevičiūtė2015-10-21

Jonavos rajono apylinkės teisme
7 b klasės mokiniai dalyvavo išvykoje į Jonavos rajono apylinkės teismą. Susipažino su teisininko profesija, Lietuvos teismų sistema, pagrindiniais jos veiklos principais, Jonavos rajono apylinkės teismo veikla, teismo struktūra, teisėjų darbu bei teismų simbolika, kokios bylos yra nagrinėjamos apylinkių teismuose. Įdomu buvo tai, kad klasei teisėja leido pažaisti ir suvaidinti tikrą teismo procesą. Mokiniai nedelsiant suskirstė vaidmenimis: aštuonetas berniukų tapo „teisiamaisiais“, Justas – „nukentėjusiuoju“, „prokurorų“ vietas užėmė Ernestas, Joris ir Deimantė M., „advokatais“ tapo Emilija V., Saulė ir Augustė Ona. Bylą iš esmės nagrinėti ėmė teisėja Banga Bartkienė. Teismas vyko pagal visas taisykles, tačiau „nuteistieji“ nebuvo nuteisti, nes dėl duomenų trūkumo byla buvo grąžinta tyrimui...Šis žaidimas buvo naudingas tuo, kad mokiniai realiai pajuto ką reiškia teisėjo darbas, ką reiškia sėdėti už grotų – būti nuteistaisiais. Pasipylė daugybė klausimų, mokiniai išsiaiškino, kad norint sėkmingai studijuoti teisę, nepakanka puikiai išlaikyti lietuvių kalbos, anglų kalbos, istorijos egzaminus, kad būtina puikiai mokėti ir matematiką. Sužinojo, kad siekiant tapti teisėju, baigus studijas reikia išlaikyti labai sudėtingą kvalifikacinį egzaminą ir gauti LR Prezidento leidimą dirbti tesėju. Išvyka visiems patiko, nes buvo turininga ir prasminga.
Klasės metraštininkė Agnė Zupkevičiūtė2015-10

Jungiamės prie STEM ugdymo mokykloje - robotika jaunesniųjų klasių mokiniams.


(Mokytoja N. Urbonavičienė)

2015-10

Tęsiasi
Europos mokyklų bendruomenės eTwinning programos projektas
„Career counselling and opportunities“
Projekte dalyvauja septynių Europos šalių mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai.


Projekto dalyviai ir mūsų mokyklos 10-os klasės mokiniai,
mokytojos N. Urbonavičienė, V. Dubikaitytė.2015-10-19
Tautosakos popietė penktokams

Spalio 19 d. Mažojoje salėje vyko nuotaikinga popietė 5-tų klasių mokiniams ,,Tautosakos skrynią atvėrus“. Popietės dalyviai ne tik įdomiai pristatė savo komandas, raiškiai skaitė patarles ir priežodžius, pamėgdžiojo paukščių balsus, reklamavo senovinius daiktus, bet ir klausėsi liaudiškos muzikos ir žaidė linksmus liaudiškus žaidimus: „Grybų raut“, „Skrisk, skrisk, bitute“... Visos komandos pasirodė labai šauniai, todėl buvo apdovanotos ir Pagyrimo raštais, ir saldžiaisiais prizais.
DIDŽIUOJAMĖS!
Jonavos rajono moksleivių Rudens kroso varžybose
8a klasės mokinys D. Galimovas užėmė II-ąją vietą,
6a klasės mokinys L. Sungaila užėmė III-ąją vietą.2015-10-20
Ugdymo karjerai valanda mokykloje2015-10-09
Paminėta Pasaulinė „Košės diena“
Spalio 9 d. mokykloje pirmą kartą buvo minima Pasaulinė „Košės diena“. Siekdama skatinti sveikos mitybos įpročius ir akcentuoti košės pusryčių naudą mityboje, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su viena didžiausių Lietuvos grūdų perdirbimo įmonių UAB „Malsena Plius“, organizavo akciją, kurios metu pradinių klasių mokiniai noriai ragavo įvairių rūšių greito paruošimo košes. Mokiniams buvo įteiktos užduočių knygelės. Akciją vainikavo linksma ir judri Pirato Flinto mankšta.
(Informaciją parengė I. Kazokienė)


daugiau foto


2015-10-08
Spalio 8 d. mokykloje viešėjo Maltos ordino pagalbos tarnybos atstovai iš Vokietijos - Jörg Baumann - Hamburgo grupės Pagalbos Lietuvai koordinatorius ir Benjamin Borngräber - Stormarn'o miesto (Hamburgo Vyskupijos) grupės vadovas. Svečius atlydėjo Jonavos savivaldybės sveikatos biuro atstovės Irena Pradkelienė ir Livija Griniova.
Būrys mūsų mokyklos mokinių – savanorių nutarė dalyvauti Jonavos visuomenės sveikatos biuro projekte „Jaunieji mokyklos paramedikai“. Mokinius vienija kilnus tikslas - išmokti suteikti pirmąją pagalbą. Kadangi mokykloje jau kelerius metus vyko pirmosios pagalbos varžybos ,,Ištiesk pagalbos ranką“, tad buvo nuspręsta susitikimą su maltiečiais organizuoti mūsų mokykloje. Susitikimo metu svečiams buvo pristatyta mokyklos veikla organizuojant ir įgyvendinant pirmosios pagalbos teikimo renginius. Be to, svečiai susipažino su moksleiviais, pareiškusiais norą tapti jaunaisiais paramedikais. Mokiniai pademonstravo pirmosios pagalbos teikimo įgūdžius. Jiems buvo įteikta Jaunojo paramediko kuprinė, kurioje yra visos pirmosios pagalbos priemonės.
Susitikimą organizavo mokyklos Sveikatos stiprinimo veiklos grupės narės Ingrida Kazokienė ir Živilė Laurinavičienė.


daugiau foto


2015-10-09-16
Akcija „GYVENU IR DŽIAUGIUOSI“ pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti

Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos bendruomenė, minėdama Pasaulinę psichikos sveikatos dieną ( spalio 10 d.), vykdė akciją „Gyvenu ir džiaugiuosi“. Akcija mokykloje vyko 2015 m. spalio 9 - 16 d. Ją organizavo mokyklos psichologė Snieguolė Cėgienė. Psichologei padėjo 1-10 klasių auklėtojos, mokytojai, specialistai: V. Adomėlienė, A. Aksinavičienė, I. Baranauskaitė, L. Bizokienė, D. Eimontienė, A. Grigaravičiūtė, J. Jakaitienė, A. Kačenauskas, I. Kazokienė, Ž. Laurinavičienė, E. Merkelienė, D. Ratautienė, A. Skirmantienė, V. Takarevičienė, V. Tamelienė, A. Teslionokas, D. Turauskienė, N. Urbonavičienė, V. Vyčienė, J. Zigmantaitė, R. Žižienė.
Akcijoje noriai talkino 10 klasės mokiniai (klasės auklėtoja V. Dubikaitytė), 7b klasės mokiniai (klasės auklėtoja V. Vyčienė). Filmuką apie mokykloje vykusią akciją sukūrė tos pačios klasės mokinė D. Mikutovskytė. Papasakoti apie mokyklos bendruomenės narių nusiraminimo būdus ir atsakyti į klausimą, ar jie yra laimingi, paprašė 8b klasės mokinės V. Prišmantaitė ir U. Mackevičiūtė (klasės auklėtoja I. Baranauskaitė).
Visą savaitę mokykloje vyko renginiai: 1- 4 klasių mokiniai šoko „Džiaugsmo šokį“, mokytoja D. Ratautienė ir psichologė S. Cėgienė, padedant 10 klasės mokiniams, paruošė stendą „Psichikos sveikata“. Tai suteikė mokiniams ir mokytojams šviečiamojo pobūdžio psichologinės informacijos, žinių apie pagalbos galimybes. Per pertraukas „Karštuose stenduose“ 3-10 klasių mokiniai rašė savo mintis „Ką daryti, kai man liūdna?“, sprendė kryžiažodžius, piešė bendrą piešinį, vaizdavo savo baimes, diskutavo su mokyklos specialistais šiomis temomis. 5 - 6 klasių mokiniai dalyvavo „Dailės/ muzikos terapijoje “ ( S. Cėgienė ir A. Grigaravičiūtė). Per pertraukas žiūrėjome mokyklos mokinių ir mokytojų sukurtus filmukus „Gražiausios klasės/mokyklos gyvenimo akimirkos“. Sporto salėje per pertraukas vyko „Judrieji žaidimai“ (A. Kačenauskas, Ž. Laurinavičienė). 7b klasės mokinai aptarė susitikimą su Katalikų teologijos dekanu B. Ulevičiumi. Mokiniams patiko su spec. pedagoge A. Skirmantiene, psichologe S. Cėgiene ir tikybos mokytoja V. Tameliene žaisti „ Linksmuosius žaidimus“ , klausytis muzikos, šokti. Mokyklos psichologė S. Cėgienė 9 - 10 klasių mokiniams skaitė paskaitą „Renkuosi gyvenimą“. Ši paskaita suteikė žinių, kaip padėti draugui, kur kreiptis pagalbos, kaip atpažinti, jog tavo draugui yra sunku. Mokiniai turėjo galimybę prie arbatos puodelio padiskutuoti su psichologe jiems aktualiais klausimais. Pamokų metu vyko diskusijos, kas yra psichikos sveikata, kaip ją reikia stiprinti.
Mokiniams akcijos metu organizuojami užsiėmimai patiko, jie noriai žaidė žaidimus, linksminosi, diskutavo.daugiau foto


2015-10-06

Spalio 6 d. mūsų mokyklos 8c kl. mokiniai – A. Barysaitė, S. Rizgelytė, D. Stanionytė, A. Krasauskas, V. Snieškaitė, L. Bukauskaitė, E. Savikevičiūtė su pavaduotoja ugdymui J. Vorošiliene vyko į Vilniaus raj. J. Slovackio gimnazijoje vykusį edukacinio projekto ,,Tautų tiltas“ renginį ,,Būkime kartu“. Renginyje dalyvavo ir Lazdynų vidurinės mokyklos komanda. Projekto partnerės pristatė savo mokyklas, pasidžiaugė jau trečius metus besitęsiančia draugyste. Visų mokyklų komandos aktyviai įsijungė į menų konkursą, kuriame iš pateiktų medžiagų mokiniai kūrė paveikslą ,,Tautų tiltas“. Po renginio dalyvių apdovanojimo apžiūrėjome nedidelę, bet labai jaukią mokyklą, padėkojome mokyklos direktorei Veslavai Voinič už jaukų priėmimą ir ... susitiksime mūsų mokykloje spalio 22 d.
2015-10-12-16

ES programavimo savaitė

Savaitės veiklos:
kūrybinės programavimo dirbtuvės, atviros IT pamokos 5 kl. mokinių tėveliams;
„Bebro” uždavinių treniruotės, varžytuvės (6-8 kl.);
programuotojo darbo pristatymas vyresniųjų kl. mokiniams.

Spalio 8 d. 17 val. TĖVŲ DIENA
Spalio 5 d. švenčiama tarptautinė mokytojų diena. Penktadienį ji buvo paminėta Jonavoje, kultūros centro didžiojoje salėje. Už gerus ugdymo rezultatus, jaunatvišką bendravimą su mokiniais, aktyvumą bendruomenės veikloje mero padėka buvo įteikta ir mūsų anglų kalbos mokytojai metodininkei Loretai Bizokienei. SVEIKINAME!2015-10-01

Spalio 1 d. minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės diena. Tęsdami gražią mokyklos tradiciją mokinių (seniūnų) tarybos nariai kartu su mokytojomis D. Grine ir V. Tameliene suorganizavo akciją „Pasibelsk". Prie akcijos prisidėjo visa mokyklos bendruomenė. Buvo surinkta labai daug dovanėlių, kurios kartu su linkėjimais išdalintos Jonavos miesto senjorams prie Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios, Jonavos turgavietės, VšĮ ,,Jonavos ligoninė“. Senjorai labai džiaugėsi netikėtu dėmesiu ir maloniomis dovanėlėmis. Nuoširdžiai dėkojo mokiniams, linkėjo sėkmės moksluose. Malonu buvo matyti nudžiugusius senjorus ir laimingus mokinius, dalijančius gerumo dovanėles.
(Mokytojos D.Grinė, V.Tamelienė)


daugiau foto2015-09-29
Projektinė diena ,,Gamta mums - mes gamtai"

Rugsėjo 29 d. mokykloje vyko tradicinė Rudens projektinė diena „Gamta mums – mes gamtai“, kurią organizavo gamtos mokslų ir kūno kultūros mokytojai. Projektinės dienos metu mokiniai, padedami klasių auklėtojų, kūrė rudeninę kompoziciją ir plakatą gamtos apsaugos tema, kurie buvo demonstruojami mokyklos fojė. Vadovaujami dailės mokytojos R. Kersnauskaitės piešė nuotaikingus rudens piešinius, su choreografijos mokytoja D. Bareikaite mokėsi šiuolaikinio šokio paslapčių, galėjo susipažinti su mažaisiais augintiniais parodoje. Mažojoje salėje mokiniai dalyvavo sportinėje veikloje „Saugus krūvis ir sveika širdis“. Jie galėjo pasitikrinti savo fizinius rodiklius. Po to sveikatos priežiūros specialistė I. Kazokienė stebėjo mokinių sveikatos būklę. Nuotaikingas veiklų pristatymas baigėsi linksma klasių eisena.Projektinės dienos metu 5-10 klasių mokiniai paminėjo Pasaulinę širdies dieną akcija “Širdis ir saugus krūvis”. Akcijos metu mokiniai intensyviai sportavo, matavo kraujospūdį ir pulsą prieš krūvį ir po jo, stebėjo ir aptarė pokyčius. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė I. Kazokienė mokiniams papasakojo apie fizinio krūvio ir sveikos gyvensenos įtaką širdies veiklai. Mokiniai turėjo galimybę padiskutuoti apie savo gyvenimo būdą ir įpročius, kaip pakeisti juos, kad išlikti sveikiems.
10 klasės mokiniai


2015-09-29

Mokykloje vyko LR Konstitucijos egzamino I-asis etapas.


2015-09-25

Rugsėjo 25 d. mokykloje vyko renginiai, skirti Europos kalbų dienai paminėti. Pradinių klasių mokiniai ir penktokai sulaukė svečių iš Senamiesčio gimnazijos. Gimnazistai vedė pamokas, kurių metu mokė mokinukus kalbėti vokiškai ir gilino anglų kalbos žinias.
Mūsų mokyklos užsienio kalbų mokytojos pravedė viktoriną „Kalbos atveria duris“ šeštų, septintų ir aštuntų klasių mokiniams. Viktoriną pradėjo 6a klasės mokinė Vestina Duleckytė. Ir tada trys mišrios mokinių komandos(2 šeštokai, 2 septintokai ir du aštuntokai) kibo į darbą. Viktorinos dalyviai turėjo atspėti, kokiomis Europos kalbomis atliekamos dainos ir parašyti pasisveikinimai, įvardinti įžymias Europos vietas ir žymius Europos žmones. Viktorina vyko nuotaikingai. Geriausiai pasirodė Airidos Rudžinskaitės ir Ievos Plančiūnaitės komanda. Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais, o nugalėtojų komanda pasipuošė boružėlėmis.
(Anglų kalbos mokytojos)


daugiau foto


2015-09-21
Mokykloje - Europos judėjimo savaitė

,,BEACTIVE” Europos sporto savaitė – tai nauja Europos Komisijos iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje. Europos sporto savaitė – tai europietiška iniciatyva su visoje Europoje vykstančiais renginiais. Sporto savaitės sėkmę užtikrina dalyviai ir partneriai iš Europos valstybių, dalyvaujantys “BEACTIVE” projekte. Jonavos “Neries” pagrindinė mokykla prisijungė prie “Beactive” projekto ir aktyviai dalyvavo sporto savaitės renginyje.
,,BEACTIVE” tikslas – įtraukti kuo daugiau europiečių į sporto ir fizinio aktyvumo veiklas.
,,BEACTIVE” Europos sporto savaitė skirta skatinti visus žmones, nepriklausomai nuo jų amžiaus, profesijos ar sportiškumo, būti aktyviais. Kampanija siekiama suburti gyventojus, valdžios institucijas, įvairius sporto judėjimus, pilietinės visuomenės organizacijas ir privatųjį sektorių aptarti idėjas ir bendradarbiauti, kad kuo daugiau europiečių sportuotų ir būtų fiziškai aktyvūs.


daugiau foto

,,Beactive - judėk šokio ritmu".
Judriojoje pertraukoje dalyvavo 5-10 kl. mokiniai.


video


2015-09-11
Svečias mokykloje
Šiandien mokyklos Uolienų ir mineralų muziejų bei geografijos kabinetą aplankė Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas Rytas Šalna.
(Geografijos vyresnioji mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)2015 m. rugsėjo 8 d. nuo 16 iki 18 val. vyks papildomas mokyklinių uniformų užsakymas.
Bus atvežtos anksčiau užsakytos ir pasiūtos uniformos.

RUGSĖJO 1-osios ŠVENTĖ


2015-06-17
MOKYTOJŲ KASMETINĖ GEROSIOS PATIRTIES SKLAIDOS KONFERENCIJA


Įdomiausiu pranešimu išrinktas D. Eimontienės pranešimas ,,Skaitytų knygų pristatymas 5 klasėse".
video
Stendiniai pranešimai


2015-06-10
Mokykloje - angų kalbos stovykla.2015-06-11

Mūsų mokykloje vyko Jonavos rajono bendrojo ugdymo mokyklų technologijų mokytojų pleneras ,,Vilnos paslaptys 2015", kuriame dalyvavo mokytojai iš septynių rajono mokyklų. Plenero dalyviai sukūrė tekstilės dirbinį iš vilnos pluošto, kuris papuoš mokyklos interjerą.
(Mokytoja R. Kersnauskaitė)


daugiau foto


2015-06-08-12

Mokykloje - Projektų vadybos akademijos vasaros stovyklėlė.
Dalyvaujame Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamo respublikinio projekto ,,Patrauklios informacinių technologijų inovacijos kuria ateitį (PaTInKA)" II etape.
Projekto dalyviai 5-8 klasių mokiniai, mokytojos N. Urbonavičienė, E. Bieliauskaitė.

2015-06-05
PASKUTINIO SKAMBUČIO ŠVENTĖ MŪSŲ DEŠIMTOKAMS.
Linkime sėkmės!


daugiau foto


Aštuntokų išleistuvės

daugiau foto2014-2015 mokslo metų užbaigimo šventė ,,Mokyklos garbė"


daugiau foto


METŲ MOKINĖ
Augustė Trasykytė, 6b klasė
METŲ KOMPIUTERININKAS
Dovydas Baltrimavičius, 6b klasė2015-06-04
„Ištiesk pagalbos ranką“
Birželio 4 d.mokykloje vyko Jonavos rajono savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų mokinių konkursas „Ištiesk pagalbos ranką - 2015“. Šis konkursas organizuojamas kartu su Jonavos visuomenės sveikatos biuru. Konkurse dalyvavo 7 rajono komandos iš: J.Ralio gimnazijos, Ruklos J.Stanislausko pagrindinės mokyklos, Panoterių P.Vaičiūno pagrindinės mokyklos, Šveicarijos pagrindinės mokyklos, Žeimių mokyklos - daugiafunkcio centro, R.Samulevičiaus progimnazijos, „Neries“ pagrindinės mokyklos.
Po konkurso dalyvių pasveikinimo, organizatoriai visus pakvietė į mokyklos kiemą, kur jau laukė gelbėjimo tarnybos. Susirinkusiems buvo pademonstruota parodomoji programa: automobilio avarijoje nukentėjusio žmogaus gelbėjimo ir vėliau užsidegusios transporto priemonės gesinimo operacija. Smalsuoliai galėjo pamatyti ir įvertinti, kaip savo veiksmus koordinuoja gelbėjimo tarnybos.
plačiau


daugiau foto2015-06-03
Edukacinė pamoka „Nuo grūdo iki stalo“
Gražų birželio 3-iosios rytą grupelė 5-10 kl. mokinių aplankė Jonavos AB „Jonavos grūdai“. Vaikai susipažino su Lietuvoje auginamų pagrindinių javų rūšimis, išmoko atskirti grūdų rūšis, susipažino su elevatoriaus veikla, paskanavo kepinių. Visi džiaugėsi ir dėkojo už šiltą priėmimą, dovanėles. Grįždami pėsčiomis namo susėdo gražioje laukymėje ir draugiškai papietavo. Tęsdami kelionę aplankė žydų genocido ir partizanų sušaudymo vietas. Grožėjosi sutvarkytomis „Neries“ pakrantėmis, sportavo naujai įrengtose aikštelėse. Visi liko patenkinti įdomia išvyka.
Vaikus lydėjo mokytojos Dalia Stundžienė, Vidutė Tatarūnienė, Irina Bereznaja.


daugiau foto2015-05
Dalyvaujame
Europos mokyklų bendruomenės eTwinning programos projekte
„Career counselling and opportunities“


Projekto dalyviai - 10 klasės mokiniai , mokytoja N. Urbonavičienė.Šiais mokslo metais 1-os klasės mokiniai dalyvavo tarptautinėje ankstyvosios prevencijos programoje „Zipio draugai“. Šios programos tikslas – padėti 5–7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos. Programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdienius sunkumus įvairiais būdais, suvokti ir kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti, pasakyti tai, ką norisi pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektį ar netgi mirtį.
Programą vedė socialinė pedagogė metodininkė Aldona Skirmantienė.


daugiau foto3-ios klasės mokiniai dalyvavo tarptautinėje ankstyvosios prevencijos programoje „Obuolio draugai“. Tai ilgai lauktas programos „Zipio draugai“ tęsinys, Lietuvoje pradėtas įgyvendinti 2012m. Dalyvaudami programoje „Obuolio draugai“ vaikai praktikuojasi praktiškai taikyti sunkumų įveikimo gebėjimus naujose probleminėse situacijose, apmąsto, reflektuoja sunkumų įveikimo gebėjimų taikymo patirtį. Tuo būdu, programa padeda vaikams įveikti kasdienius sunkumus ir stresines situacijas; padeda mažinti smurtą ir patyčias vaikų tarpe; moko ieškoti būdų susitvarkyti su jausmais. Ši programa ugdo vaikų atsparumą įvairioms gyvenimo krizėms, didina asmeninius ir socialinius gebėjimus: susivokti savo jausmuose; įžvelgti sunkius jausmus sukėlusias situacijas ar priežastis; įveikti nemalonių jausmų sukeltą įtampą, juos išreiškiant, įvardinant, pripažįstant, taikant specialius atsipalaidavimo būdus; savo jėgomis pozityviai spręsti kilusias problemas ar kreiptis aplinkinių pagalbos, ugdosi empatija.
Programą vedė socialinė pedagogė metodininkė Aldona Skirmantienė.


daugiau foto


2015-05-29

Smagios paskutinės mokslo metų dienos pramogos
Gegužės 29 rytą mokykloje penktokų laukė ne tik jų auklėtojos ir smagios paskutinės mokslo metų dienos pramogos, bet ir „sunkūs“ išbandymai, kuriuos paruošė šeštokai.
Pirmiausia teko aplink mokyklą bėgti, eiti, striksėti ir panašiai, šeštokų paruoštose stotelėse teko nusilenkti ir prisiekti, kad per vasaros atostogas nepamirš savo mokyklos, draugų, o svarbiausia auklėtojos ir mokytojų. Tik apkeliavę aplink mokyklą, ją pašlovinę ir visko prisižadėję penktokai galėjo drąsiai žengti į mokyklos salę, kur laukė nė kiek ne mažesni išbandymai. Pirmiausia - penktokų išmonės patikrinimas - linksmoji viktorina. Mokiniams reikėjo atsakyti į šeštokų parengtus klausimus: Ką daryti, jeigu nesusirišai plaukų? Ką daryti, jeigu neparuošei namų darbų? Kuri mokytoja, kai Jūs vaišinate saldainiais, sako: „Man geriau silkės“? Kuriai mokytojai priklauso frazė: „Jeigu aš pasakiau , taip ir bus!”? Penktokai buvo išradingi ir šmaikštūs, tačiau iš dešimties taškų nė viena komanda nesurinko daugiau nei penkių taškų.
Antrasis išbandymas - panaudojant duotus žodžius sukurti eilėraštį, šlovinantį mokyklą, mokytoją, mokslą. 5b klasė sukūrė tokį eilėraštį:

Mokytoja gerbiama,
Dėkojame Jums visada
Už dvejetą ir dešimtuką,
Už ketvertą ir šešetuką.
Nešu gėlytę į mokyklą,
Klasėje lenta nenuvalyta,
Linksmas draugas nedrausmingas,
Mokytoja vėl liūdna...


Linksmos ir nuotaikingos šventės pabaigoje šeštokai įteikė penktokų klasėms mokyklos piliečių diplomus ir pakvietė smagiam šokiui. Linksmai prabėgo pirmoji paskutinės mokslo metų dienos pamoka. Pirmuosius išbandymus penktokai įveikė. Taigi linkime visiems gerų atostogų. O prieš tai...
PRISIEKITE, KAD PUIKIAI PAILSĖSITE IR RUGSĖJO 1 – ĄJĄ GRĮŠITE Į MOKYKLĄ!!!
Šeštokai ir jų auklėtojosdaugiau foto


DIDŽIUOJAMĖS!
2015-05-25


Gegužės 25 d., pirmadienį, 16 val. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje salėje vyko iškilmingas renginys, skirtas Lietuvos jauniesiems talentams – gabiausiems šalies vaikams – pagerbti.
Jo metu vyko pirmojo Lietuvoje mokinių autobiografinio žinyno „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ pristatymas. Šiame autobiografinių apybraižų rinkinyje rasite pasakojimą ir apie mūsų mokyklos 6b klasės mokinę Augustę Trasykytę.
SVEIKINAME!
plačiau 1
plačiau 2


2015-05-21
Bendruomenės renginys „Neriečių Regata“

Mūsų mokykloje gyvuoja graži tradicija kasmet susitikti mokiniams, jų tėveliams ir mokytojams ir linksmai praleisti vakarą žaidžiant „Neriečių regatos“ protų mūšyje.
Šiemet, gegužės 21 d., renginyje dalyvavo septynios komandos: „3+3“, „Pelėdžiukai“, „Trečiuliai“, „Tūzai“, „5+1“ , ,,Žiniukai“, „Liepos“. Komandose žaidė mokiniai, jų mamos, tėčiai, kiti šeimos nariai, o „Liepų“ komandoje - vien mokytojos. „Neriečių regatoje“ dalyviai atsakinėjo į įvairiausius klausimus, turėjo atpažinti politikų balsus, pažymėti reikšmingiausias Lietuvos vietoves žemėlapyje. „Regata“ vyko permainingai. I ture labai gerai sekėsi „Liepų“ komandai, tačiau vėliau jas prisivijo ir vos vieno taško persvara laimėjo komanda „5+1“.
Nugalėtojų komanda ypatinga tuo, kad jos nariai protų mūšyje dalyvauja jau ketvirtą kartą. Tai Greta Antanaitytė ir jos mama Aušra Antanaitienė, Justas Litvinovas ir jo mama Jolanta Litvinovienė, Skaistė Venckevičiūtė ir jos mama Dalia Venckevičienė.
Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti originaliais saldžiaisiais „Neriečių regatos“ simboliais – meduoliniais laiveliais.
Teisėjų taryba - pirmininkė Virginija Guščiuvienė, Genadijus Kurganovas ir buvusi mūsų mokyklos mokinė, dabar Jonavos Senamiesčio gimnazijos I klasės mokinė Raminta Ramanauskaitė - nominavo pačius šauniausius „Regatos“ dalyvius. Nominaciją ,,Neriečių nerietis“ teisėjai skyrė šeštokui Arsenijui Zubkovui, mamai Jolantai Litvinovienei, tėčiui Kęstučiui Janioniui.
Štai tokius šiltus atsiliepimus apie „Neriečių regatą“ išsakė renginio dalyviai:
„Labai puikus renginys, gera nuotaika visam vakarui, lengvas būdas sužinoti ką nors naujo ir įdomaus. Ačiū.“
„Patiko klausimas dėžėje.“
„Mes ir toliau dalyvausime, mums labai patiko.“
„Pakviesti daugiau dalyvių, pailginti renginio laiką iki 4 val. trukmės.“

(Mokytojos Vilma Vyčienė, Vilija Rimkevičienė)


daugiau foto
plačiau


2015-05-18
Užsienio kalbų savaitė
foto galerija

Gegužės 18 dieną vokiečių k. besimokantys 6-10 kl. mokiniai iliustravo brolių Grimų pasakas (Grimms Märchen). Mokiniai pasirinko tokias pasakas, kurios žinomos visiems, tai: „Brėmeno miesto muzikantai", „Raudonkepuraitė", „Miegančioji gražuolė", „Batuotas katinas" bei „Kiškis ir ežys". Su jomis buvo galima susipažinti ketvirtame mokyklos aukšte surengtoje parodėlėje.Gegužės 20 dieną 5-10 kl. mokiniai, dalyvavę konkursuose „Kengūra“ ir „Tavo Žvilgsnis“, vyko į Trakus. Kelionės tikslas - paskatinti mokinius dalyvauti konkursuose, gilinti istorines žinias. Mokiniai aplankė Trakų pilį, plaukiojo laiveliu Galvės ežere, paskanavo Trakų gyventojų karaimų patiekalų – kibinų.

Gegužės 20 dieną 5 kl. mokiniai dalyvavo anglų k. popietėje „Spring is here.“ Mokiniai atliko įvairias užduotis : kūrė eilėraščius, kryžiažodžius; dainavo daineles; sakė greitakalbes apie pavasarį. Popietės dalyviai apdovanoti popietės organizatorių padėkos raštais.
Gegužės 21 dieną 7 kl. mokiniai dalyvavo rusų k. popietėje „ Skaitau ir piešiu apie pavasarį“. Mokiniai 2 savaites per dailės pamokas iliustravo rusų poetų eilėraščius, o ketvirtadienį po pamokų dalyvavo raiškiojo skaitymo konkurse, kur skaitė gražiausius eilėraščius apie pavasarį.

Gegužės 22 dieną vyko 8 kl. rusų k. olimpiada. 1-2 pamokų metu 23 geriausi aštuntokai dalyvavo rusų k. olimpiadoje. Rezultatai bus paskelbti gegužės 25 d., o geriausiai pasirodžiusius mokinius apdovanosime prizais ir padėkos raštais.

Gegužės 22 dieną vyko 7 kl. raiškaus skaitymo konkursas „Signs of Spring.“ Mokiniai skaitė pasirinktus eilėraščius ar kūrinius. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais.2015-05-14

Apdovanoti rajoninio piešinių konkurso laureatai
Kasmet jaunųjų miško bičiulių klubas „Medeinė“ organizuoja rajoninį piešinių konkursą, skirtą pasaulinei Žemės dienai. Konkurse dalyvauja rajono ikimokyklinių įstaigų ir bendrojo lavinimo mokyklų ugdytiniai. Šiemet konkurse dalyvavo 9 mūsų mokyklos mokiniai. Konkurso laureatų piešiniai puošė parduotuvės „Iki“ langus. Jonaviečiai jais galėjo pasigrožėti iki Šv. Velykų.
Į gegužės 14 d. Jonavos urėdijoje vykusią piešinių konkurso-parodos „Pavasario spalvos“ baigiamąją šventę buvo pakviestos ir 3 mūsų mokyklos moksleivės. Už gražius, meniškus, originalius piešinius vertinimo komisija padėkos raštais apdovanojo 6a klasės mokines Militą Lianą Palaimaitę ir Agnę Sabinskaitę (dailės mokytoja Rasa Kersnauskaitė) ir 3 klasės mokinę Gretą Liaukšaitę (mokytoja Jūratė Zigmantaitė). Šventės dalyvius ir svečius linksmino klounai iš vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro. Po apdovanojimų šventės dalyvių laukė vaišės.Mokinių tarybos nariai kviečia!
Gegužės 13 d. (šį trečiadienį) mokykloje „Šlepečių diena".
Gegužės 14 d (šį ketvirtadienį) „Kino popietė". 15 val. aktų salėje bus rodomas filmas „Divergentė" (filmo trukmė 2 val. 11 min.).


2015-05-08

Edukacinis projektas „Lygybės medis“
2015 m. gegužės mėn. 6-8 dienomis Skrebinų kaimo turizmo sodyboje vyko VIII-asis teatro edukacinis projektas „Lygybės medis“. Tikslas – plėtoti kultūrinę edukaciją, įtraukiant vaikus ir jaunimą į teatrinę kūrybą, ugdant toleranciją kitokiam. Projekte dalyvavo Ruklos Jono Stanislausko, „Neries“, „Lietavos“ pagrindinių mokyklų, Vaikų globos namų, neįgaliųjų veiklos centro atstovai ir juos lydintys mokytojai. Renginio atidarymo metu mūsų mokyklos mokiniai pristatė literatūrinę - muzikinę kompoziciją „Pavasario belaukiant“, kurią parengti jiems padėjo mokytojos V. Tatarūnienė, D. Stundžienė, A. Grigaravičiūtė, I. Bereznaja. Projektas tęsėsi tris dienas. Mokiniai linksmai ir turiningai praleido laiką: kūrė vaidinimus, žaidė, atliko kūrybinius darbus, bendravo. Baigiamajame renginyje, skirtame Etnografinių regionų metams, savo kūrybinius darbus pristatė „Lygybės medžio“ projekto dalyviai. Teatro direktorė R. Kestenienė ir režisierius J. Andriulevičius įteikė padėkos raštus projekte dalyvavusių švietimo įstaigų atstovams, prizus – mokiniams.
(Mokytojos V. Tatarūnienė ir D. Stundžienė)daugiau foto


2015-05-11

Kompiuterininkų dienos
Tradiciškai gegužės antrą-trečią savaitę mokykloje vyksta kompiuterininkų dienos:
5-10 klasių mokiniai pristatė savo IT kūrybinius darbus,
vyko įvairūs konkursai - „Aprenk Informiką", 5 klasių mokinių animacijų konkursas.
8 klasės mokiniai pristatė projektus „Mano verslo planas".
Vyko kompiuterinio raštingumo konkursas, IT projektų paroda.
Šiemet pirmą kart vyko virtuali tarprajoninė kūrybinių darbų mugė.


plačiau


2015-05-07
Rajono mokinių ir mokytojų matematikos konferencija „Kūrybiškumo ugdymas“

Gegužės 7 dieną mokykloje vyko rajono mokinių ir mokytojų matematikos konferencija „Kūrybiškumo ugdymas“, kurioje dalyvavo mūsų mokyklos 5-10 klasių mokiniai bei jų matematikos mokytojos, taip pat svečiai iš kitų rajono mokyklų: J.Ralio gimnazijos, R.Samulevičiaus progimnazijos, J.Vareikio progimnazijos, Užusalių, Bukonių, Upninkų ir Šveicarijos pagrindinių mokyklų, Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinės mokyklos. Konferencija prasidėjo pradinukų šokiu (vad. D.Bareikaitė) bei mokyklos pavaduotojos ugdymui J.Vorošilienės pasveikinimu.
Taip pat konferencijoje dalyvavo svečių iš KTU: Kristina Lukoševičiūtė - KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto matematinio modeliavimo katedros docentė bei Marius Šumanas – KTU Rinkodaros ir komunikacijos departamentas, Rinkodaros ir studijų informacijos centras, Studijų informacijos skyrius, Studijų informacijos koordinatorius.
Konferencijos metu vyko mokytojos V.Rimkevičienės bei mokyklos bibliotekininkės L.Guogienės suorganizuota parodėlė „Matematikos vadovėlis anksčiau ir dabar“, mokinių darbų paroda – 8 kl. kūrybinis darbas - knygelės „Kuriame matematikos uždavinius“ bei 9-10 kl. stendai „Įdomioji matematika“ („Neries“ pagrindinė m-kla), pristatyti 7 kl. mokinių darbeliai „Spalvotos juostos“ bei 8 kl. „Verpstės, dekoruotos geometrinėmis figūromis“ (R.Samulevičiaus progimnazija), įdomus geometrinių figūrų perimetrų bei plotų skaičiavimas netradiciniu būdu 5 klasėse „Mes mylime Lietuvą“ (R.Samulevičiaus progimnazija), „Įdomiosios erdvinės figūros“ (J.Vareikio progimnazija), pristatymas sienlaikraštis „Jonavos kraštas“ matematiškai (Užusalių pagr. m-kla). Taip pat mokiniai skaitė pranešimus - „Simetrija ir jos taikymas“, „Septintokų sportiniai pasiekimai“, ‚Šventinės nuolaidos“, „Simetrija aplink mus“ („Neries“ pagr. m-kla), „Geometrinės figūros ir simegrafija“ (Panoterių P.Vaičiūno pagrindinė mokykla), „Pažink mane“ (Šveicarijos pagr. m-kla), „Mokyklos renovacija“ (Upninkų pagr. m-kla), „Kūrybiškumo mokymosi pavyzdžiai matematikos pamokose“ (Bukonių pagr. m-kla).
(Matematikos mokytoja D. Prochorovienė)daugiau foto


2015-05-04

Gegužės 04-30 d. mokykloje vyko akcija “GEGUŽĖS MĖNUO BE SMURTO - “SAUGI MOKYKLA” , kurios tikslas - kurti saugią mokyklos aplinką. Akcijos uždaviniai: ugdyti nepakantumą smurtui. Skatinti mokinių gerumą, draugiškumą, toleranciją. Aktyvinti mokinių dalyvavimą įvairioje, asmeniškai ir visuomeniškai prasmingoje veikloje. Siekti netinkamo elgesio prevencijos ir saugios aplinkos skatinant moksleivių socializaciją. Akcijoje dalyvavo 1-10 klasių mokiniai, mokyklos bendruomenė, specialistai.
Vyko įvairi veikla:
Peticijos „Patyčioms mokyklose - NE!“ pasirašymas adresu: http://peticijos.lt/visos/71737/ (mokytojai ir mokiniai per IT pamokas).
Popierinių gėlių gaminimas (klasių auklėtojos, popamokinės (meninės) veiklos būrelių vadovai).
Klasių valandėlės patyčių, tolerancijos, socialinių įgūdžių - bendravimo, klausymosi, pagalbos suteikimo, pagalbos prašymo ir kt. temomis (integruotos į pamokas).
Vaidybinės situacijos klasėse „Iš klasės gyvenimo...“ (šeimos narių tarpusavio santykiai, visuomeniniai santykiai ir pan.) (integruotos į pamokas).
Gegužės 27 d. popierinių gėlių sodinimas mokyklos teritorijoje.
Gegužės 21 d. popierinių gėlių sodinimas Ramybės skvere (A. Skirmantienė).
Draugiškiausio, šauniausio, paslaugiausio klasės mokinio (-ės) rinkimai (klasių auklėtojos).
Mokslo metų užbaigimo šventėje balionų su draugiškiausių mokinių vardais paleidimas į dangų.


daugiau foto


2015-05-04

Gegužės 4 d. Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje buvo paminėta saugaus eismo savaitė. Pagrindinis šio renginio tikslas – visomis saugaus eismo priemonėmis, teikiamomis žiniomis įdiegti mokiniams, kaip saugoti savo ir kitų gyvybę ir sveikatą. Jos metu 8-ų klasių mokiniams buvo skaitomos paskaitos apie saugų elgesį kelyje ir apie tai, kaip padėti sužalotam asmeniui po ištiktos traumos. Praktinių užsiėmimų metu mokiniai galėjo pasipraktikuoti, kaip teisingai sutvarstyti sužeistą vietą (galūnę, galvą). Renginio pabaigoje mokiniai savo kuprines pasipuošė Jonavos visuomenės sveikatos biuro dovanotais atšvaitais.
Paskaitas ir praktinius užsiėmimus vedė sveikatos priežiūros specialistė I.Kazokienė ir saugos mokytoja D. Bareikaitė.2015-04-29
Mokyklos Didžiojoje salėje vyko tradicinė šventė
,,Aš myliu Tave, Mama".DIDŽIUOJAMĖS!
2015-04-17
Laimonas Vailenka buvo pakviestas į Šiaurės Lietuvos 5-8 klasių mokinių gamtos-biologijos olimpiados III turą!

"2015 m. balandžio 17 d. Šiaulių universiteto Edukologijos fakultete vyko 5-oji Šiaurės Lietuvos regiono 5-8 klasių mokinių gamtos mokslų-biologijos olimpiada, į kurią buvau pakviestas. Ankstų rytą kartu su kitais mūsų rajono mokiniais išvykome į Šiaulių universitetą. Pirmiausia visus dalyvius pakvietė į Edukologijos fakulteto didžiąją amfiteatrinę auditoriją, kur sveikinimo žodį tarė olimpiados organizatoriai. Šioje auditorijoje ir vyko 5-6 klasių mokinių gamtos olimpiada. Užduotys buvo gana sudėtingos. Po įtempto darbo vykome į ekskursiją, į Naisius. Ten aplankėme muziejų, žemaitukų žirgyną, kur daug sužinojome apie šios veislės arklius. Pasirodo, kad šiuo metu Lietuvoje yra 800-900 žemaitukų, visi turi skirtingus vardus. Jei gimsta kumelaitė, tai jos vardo pirmoji raidė yra paimama iš kumelės vardo, o jei kumeliukas - iš eržilo vardo pirmosios raidės. Mus Naisiuose užklupo ledų kruša, todėl negalėjome aplankyti Baltų dievų muziejaus po atviru dangumi. Iš Naisių vykome į Šiaulių apskrities televiziją, kur darbuotojai supažindino su jos veikla, pasakojo, kaip kuriama ir kam reikalinga reklama. Supratau, kad kiekvienam darbuotojui reikia turėti labai daug žinių iš įvairių sričių, kad galėtų dirbti televizijoje. Po įdomių ekskursijų, grįžus į universitetą, vyko 1-3 vietų nugalėtojų apdovanojimai. Iš mūsų rajono buvo apdovanotos dvi mokinės iš R. Samulevičiaus progimnazijos. Ruošimasis olimpiadai, dalyvavimas joje man suteikė daugiau žinių, pasitikėjimo, drąsos . Tai buvo įdomi ir naudinga patirtis."
5a klasės mokinys Laimonas Vailenka
apie mus rašoDIDŽIUOJAMĖS!
2015-04-29

Balandžio 29 dieną Jonavos Krašto Muziejus organizavo viktoriną „Ar pažįsti gimtąjį kraštą?", skirtą 265 - osioms miesto įkūrimo metinėms. Mūsų mokyklai atstovavo 9 klasės mokiniai, kurie užėmė I vietą. Sveikiname Eimantą Grabliauską, Tolviną Kazlauską, Jaroslavą Matlak, Moniką Nemiraitę, Kamilę Šatavičiūtę.
(Mokytoja Irma Karnusevičienė)


2015-04-24

Mokykloje vyko rajoninis 8-okų chemijos konkursas ,,Mokykimės chemijos linksmai ir išradingai“. Dalyvavo keturių rajono mokyklų: J. Vareikio progimnazijos, ,,Neries“ , Bukonių ir Panoterių P. Vaičiūno pagrindinės mokyklos, komandos. Mokiniai rungėsi komandinėse, judėjimo, linksmojoje kūrybinėje užduotyse, sprendė kryžiažodžius, galvosūkius, kapitonai varžėsi individualiose rungtyse. Suvedus rezultatus I vietą laimėjo ,,Neries“ pagrindinės mokyklos 8c kl. mokinių komanda, II vietą užėmė J.Vareikio progimnazijos aštuntokai. O III vieta pasidalino Bukonių ir P. Vaičiūno mokyklų aštuntokai.


daugiau fotoDalyvaujame Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamo respublikinio projekto "Patrauklios informacinių technologijų inovacijos kuria ateitį (PaTInKA)" II etape.
Projekto dalyviai 5-8 klasių mokiniai, mokytoja N. Urbonavičienė.

2015-04-22

Paminėjome knygos dieną
Balandžio 22 d. į „Neries“ pagrindinės mokyklos salę atšvęsti Knygos dienos ir paminėti H. K. Anderseno 210 - ąsias gimimo metines sugužėjo 1-5 klasių mokiniai. Šiai sukakčiai mokiniai ruošėsi kovo - balandžio mėn.: skaitė knygas, piešė pagrindinius pasakų herojus, gamino knygų skirtukus, kūrė knygeles.
Jaunieji skaitytojai, pasiklausę mėgiamo pasakininko biografijos ir kūrybos pristatymo, atliko įvairias užduotis, sprendė kryžiažodžius, klausėsi eilėraščių. Bibliotekininkų būrelio „Aš – jaunasis kūrėjas“ mokiniai suvaidino inscenizaciją „Raidžių ginčas“.
Jau tapo tradicija, kad trečiosios klasės mokiniai per Knygos dienos šventę padovanoja bibliotekai savo kūrybos knygelę. Šiais metais savo pasakų knygelę „Paskaityk pasakėlę“ pristatė trečiokai ir jų mokytoja Jūratė Zigmantaitė.
Renginio pabaigoje geriausi bibliotekos skaitytojai buvo apdovanoti padėkos raštais, būrelio mokinių gamintais knygų skirtukais, saldainiais. Pasveikinti skaitytojų atvyko ir šokių grupė „Manama“.
„Skaityti –tai keliauti“ - užrašas stende kvietė visus keliauti po nuostabią Knygos šalį.
(Bibliotekininkė Laima Guogienė)


daugiau foto


2015-04-21
Rajoninė konferencija "Gamta - mūsų namai"

Mūsų mokykloje vyko Jonavos rajono bendrojo lavinimo mokyklų 5-12 klasių mokinių aplinkotyrinių darbų konferencija ,,Gamta – mūsų namai“. Konferenciją pradėjo mokyklos direktorė V. Guščiuvienė ir mokinių šokių kolektyvas ,,Manama“. Lietuvos edukoligijos universiteto docentė dr. R. Lazauskaitė perskaitė labai įdomią paskaitą ,,Kosminiai pavojai“. Mokiniai savo darbus pristatė sekcijose. Konferencijai buvo pristatyta 16 darbų. Dalyvavo: Senamiesčio gimnazijos, R. Samulevičiaus ir J. Vareikio progimnazijų, ,,Neries“ pagrindinės ir Jaunimo mokyklos mokiniai.
apie mus rašo


daugiau foto


DIDŽIUOJAMĖS!
Rajoninėje 8 klasių anglų kalbos olimpiadoje 8c klasės mokinys Paulius Artiškevičius laimėjo III vietą (mokytoja Loreta Bizokienė).
SVEIKINAME!

DIDŽIUOJAMĖS!

Respublikiniame dainų užsienio kalbomis konkurse "X-FACTORY" 1-6 klasių grupėje mūsų mokyklos 4-tos klasės ansamblis (14 mokinių) atlikęs vokiečių liaudies dainą "Grün, grün, grün sind alle meine Kleider ..." užėmė I vietą.
Kolektyvą parengė vokiečių kalbos mokytoja ekspertė Lilita Urbanavičienė, muzikos vyresnioji mokytoja Eglė Merkelienė, šokių mokytoja Dovilė Bareikaitė, instrumentinę grupę (2 fleitos ir fortepionas) - muzikos vyresnioji mokytoja Aurelija Grigaravičiūtė, mokinius papuošė technologijų mokytoja Dainora Grinė su mokiniais.
SVEIKINAME!2015-04-20

Matematinė popietė ,,Mąstyk, skaičiuok, spėk“
Balandžio 20 d. mūsų mokykloje vyko matematinė popietė ,,Mąstyk, skaičiuok, spėk“, kurioje svečiavosi Jonavos Justino Vareikio progimnazijos šeštų klasių mokiniai kartu su savo matematikos mokytoja Lina Nekrošiene. Ši popietė – tradicija tapęs renginys, kuris vyksta jau penktus metus, o šiems šeštokams antrasis. Dalyvavę popietėje mokiniai turėjo susipažinti, prisistatyti ir draugiškai atlikti smagias, bet kartu ir nelengvas užduotis, kurias paruošė Jonavos ,,Neries“ pagrindinės mokyklos matematikos mokytojos Edita Miliukienė ir Dalė Prochorovienė. Mokiniai linksmai ir turiningai praleido laiką, todėl kitais metais tikimės dar vieno smagaus susitikimo su Justino Vareikio progimnazijos mokiniais ir jų mokytoja.
(Matematikos mokytojos E. Miliukienė ir D. Prochorovienė)2015-04-20


DIDŽIUOJAMĖS!
2015-04-20

Sveikiname Agnę Zupkevičiūtę (6b klasė), kurios piešinys „Žvilgsnis į pasaulį“ Barbaros Petchenik vardo vaikų žemėlapio konkurse „Mano vieta šiandienos pasaulyje“ iš beveik 1000 darbų yra išrinktas tarp geriausių darbų ir bus eksponuojamas parodoje.
Š. m. gegužės 9 d. 11 val. Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g. 43, Vilnius) vyks vaikų žemėlapio konkurso apdovanojimų šventė ir parodos atidarymas, kurią organizuoja Lietuvos kartografų draugija. Šioje šventėje yra kviečiama dalyvauti Agnė Zupkevičiūtė, jos tėveliai ir mokytoja.
(Geografijos vyresnioji mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)DIDŽIUOJAMĖS!
2015-04-18

Balandžio 18 dieną Kaunes vyko 2015 metų „Matmintinio“ finalas. Tarp šešių geriausiųjų, kurie pateko į tarptautinį finalą 4-6 klasių mokinių grupėje, - ir mūsų mokyklos 6b klasės mokiniai Ernestas Mazūras ir Emilija Vaidilauskaitė. Adomas Marčiukaitis (6b kl.) užėmė 8 vietą. Tarptautinio „Matmintinio“ (tarptautiniame lygyje jis vadinamas „Pranglimine“) finalas vyks Rygoje (Latvija).
SVEIKINAME!
(Matematikos mokytoja V.Rimkevičienė)


plačiau


2015-04-17

Mokinių tarybos nariai su mokytoja Eugenija Bieliauskaite, ragindami visus labiau šypsotis, surengė akciją „Arbata už šypseną“. Akcijos metu buvo kviečiami mokyklos bendruomenės nariai ateiti į valgyklą po 2 arba 3 pamokų nusišypsoti ir pasivaišinti arbata. Džiaugiamės, jog akcijoje dalyvavo daug bendruomenės narių.
(Geografijos vyresnioji mokytoja Eugenija Bieliauskaitė​)2015-04-17

Barbaros Petchenik vardo vaikų žemėlapio konkurse „Mano vieta šiandienos pasaulyje“ panoro dalyvauti 13 mokinių iš 6, 7 ir 10 klasių. Visi mokinių darbai pristatyti konkurso organizatoriams - Lietuvos kartografų draugijai.
(Geografijos vyresnioji mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)DIDŽIUOJAMĖS!
2015-04-16
Rajoniniame istorijos konkurse „Ar pažįsti gimtąjį kraštą?", kurį organizuoja Jonavos Krašto muziejus, 5-6 klasių tarpe III vietą pelnė mūsų mokyklos komanda „Istorikų penketas": Rokas Takarevičius, Adomas Marčiukaitis, Arsenijus Zubkovas, Ernestas Mazūras ir Justas Šlepikas.
Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės kitoms 7-8 kl., 9-10 kl. mūsų mokyklos komandoms, kurios šiame konkurse dalyvaus artimiausiomis dienomis.
(Mokytoja Vilma Vyčienė)2015-04-16
Rajoninė etikos konferencija „VERTYBĖS – VISŲ PAREIGŲ PAGRINDAS (J.Girnius)“

„Išmintingiausios“ - tokią nominaciją pelnė 7b klasės merginos Urtė Mackevičiutė, Vesta Prišmantaitė, Ieva Plančiūnaitė, Eglė Jankovska, dalyvavusios rajoninėje etikos konferencijoje ir pristačiusios savo projektą „Šeima kaip didžiausia vertybė“. Tai filmuotas videodienoraštis, kuriame pristatomas projekto kūrimas, jo eiga ir gauti rezultatai. Konferencijoje dalyvavo šešios 7-10 klasių komandos iš įvairių miesto ir rajono mokyklų. Dalyvavimas šioje konferencijoje – tai galimybė mokiniams išbandyti save įvairiose situacijose, pamatyti savo bendramokslių sugebėjimus, sumaniai pristatyti savo atliktus darbus, sužinoti naujų dalykų, reprezentuoti savo mokyklą.
„Man šioje konferencijoje patiko, kad čia buvo organizuojamos įvairios veiklos“,- refleksijos metu sakė Ieva. „Čia nebuvo nuobodu, dvi valandos visai neprailgo“, - pritarė jai Vesta. „Džiaugiuosi, kad projekto kūrimui pasirinkau būtent šias mergaites – jos labai darbščios, atsakingos, pareigingos ir nuoširdžios!"
(Etikos mokytoja Vilma Vyčienė)
2015-04-15

Prisiminkim Hansą Kristianą...
Šiemet balandžio 2 d. viso pasaulio pasakų mylėtojai paminėjo 210–ąsias Hanso Kristiano Anderseno gimimo metines.
Balandžio 15 d. pasivaikščioti po žymaus danų rašytojo ir pasakininko gyvenimo bei kūrybos pasaulį pakvietė lietuvių kalbos mokytojos D. Balandienė, D. Eimontienė ir bibliotekos vedėja L. Guogienė. Rajoninėje literatūrinėje - kūrybinėje popietėje „H. K. Anderseno pasakų pėdsakais“ dalyvavo Jonavos Justino Vareikio progimnazijos, Jonavos rajono Bukonių pagrindinės mokyklos ir mūsų mokyklos 5 – 6 klasių mokinių komandos.
Savo komandas pavadinę pasirinktų H. K. Anderseno pasakų pavadinimais, mokiniai kūrė smagius prisistatymus, spėliojo eilėraščiuose pasislėpusius pasakų veikėjus. Daugelis nustebo sužinoję, kad rašytojas apkeliavo beveik visą Europą, buvo Afrikoje ir Azijoje. Dėliodami valstybių pavadinimus, pakartojo abėcėlę ir smagiai H. K. Anderseno keliais „pakeliavo“ žemėlapyje. Nors rašytojo aistra buvo karpymas, komandoms teko įminti origamio paslaptis: ir į viršų pakilo visas būrys laukinių gulbių (gal tarp jų buvo ir bjaurusis ančiukas?). Tiesiog neįtikėtina, kad prieš tapdamas žymiu rašytoju H. K. Andersenas išbandė save Kopenhagos teatre. Karalaitė ant žirnio, karalius, besirenkantis audinį savo naujiems drabužiams, mažoji Coliukė, bjaurusis ančiukas ir mergaitė su degtukais – tai dar ne visi vaidmenys, kurie teko popietės dalyviams.
Kelionė buvo nepaprasta: kiek naujų, nežinomų dalykų apie tokį, atrodo, gerai pažįstamą rašytoją sužinojome. Tikiu, kad šis susitikimas su H. K. Andersenu tapo paskatinimu dar kartą atsiversti jo pasakų knygą...
(Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Balandienė)


daugiau foto


2015-04-14
Ilgalaikio projekto „Neriečių regatos" šeštų klasių etape
nugalėtojais tapo 6b klasės komanda „Tie - geriausi“: Mazūras Ernestas, Baltrimavičius Dovydas, Zubkovas Arsenijus, Bielskis Dominykas, Takarevičius Rokas, Marčiukaitis Adomas.
Sveikiname!
II vieta – 6b klasė - „3/6 akinių“: Dzimidavičiutė Meilė, Mockutė Liepa, Kolesnikovaitė Beata, Zupkevičiutė Agnė, Valantaitė Ugnė, Paškevičiutė Gabija
III vieta – 6c klasė - „Citrinukai“: Ževtunovas Viktoras, Komkovaitė Viktorija, Eismontaitė Gintarė, Martinaitytė Kamilė.


Sveikiname mokyklinės istorijos olimpiados nugalėtojus:
5 klasės:
I vieta - Bulkė Benas – 5a klasė
II vieta - Baltramėnaitė Estela- 5a klasė
III vieta - Vailenka Laimonas – 5a klasė
III vieta - Bereišytė Paulina - 5c klasė

6 klasės:
I vieta – Marčiukaitis Adomas - 6b klasė
II vieta – Mazūras Ernestas – 6b klasė
III vieta - Šlepikas Justas - 6b klasė
III vieta- Darvydaitė Julija - 6b klasė

7 klasės:
I vieta – Krasauskas Arvydas – 7 c klasė
I vieta- Simovičius Žygimantas - 7c klasė
II vieta – Dzimidavičius Stanislovas – 7c klasė
III vieta - Venckevičiūtė Skaistė- 7b klasė
III vieta- Deksnys Vytenis – 7a klasė

8 klasės:
I vieta – Kmitas Lukas – 8a klasė
II vieta- Tadas Rasimavičius – 8c klasė
III vieta – Bagdonavičiutė Augustė – 8b klasė


2015-04-07
Akcija „Pasirūpink savo sveikata”

Pasaulinė sveikatos diena kasmet minima balandžio 7-ąją, tai puiki proga priminti, kad brangiausias turtas – SVEIKATA! Šiam, kaip ir bet kuriam kitam, turtui išsaugoti, reikia investicijų. Geriausia investicija – nuolatinis sveikatos puoselėjimas, stiprinimas: taisyklinga mityba, judėjimas ir sportas, grūdinimasis, ligų profilaktika….
Pasaulinę sveikatos dieną „Neries” pagrindinės mokyklos sveikatos priežiūros specialistė I. Kazokienė ir gamtos mokslų metodinės grupės mokytojai pakvietė mokyklos bendruomenę į neįprastą ir smagią vienos dienos akciją “Pasirūpink savo sveikata”. Šiemet gausia mokomąja vaizdine medžiaga ir įranga akciją parėmė Jonavos visuomenės sveikatos biuras, todėl visą dieną pertraukų metu kiekvienas norintis galėjo įsivertinti savo pusiausvyrą vadinamuoju Flamingo testu, o kvėpavimo sistemos pajėgumą naudojant Štangės testą. Nemažai mokinių ir mokytojų norėjo pasimatuoti kraujospūdį, pasisvėrę ir pasimatavę ūgį sužinoti savo KMI. Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė kiekvienam norinčiam padėjo įsivertinti kūno masės raumeninę ir riebalinę masę. Visiems mokiniams pravartu buvo dar kartą paklausyti patarimų apie kasdieninę burnos higieną ir pasitikrinti, ar taisyklingai prižiūri savo dantis. Juk kartojimas – mokslų motina.
Džiaugiamės, kad jau ne pirmus metus mūsų mokyklos sveikatos specialistė I. Kazokienė ir kūno kultūros mokytoja Ž. Laurinavičienė pakviečia mokyklos bendruomenę įdomiai, neįprastai paminėti Pasaulinę sveikatos dieną. Įpročiai susiformuoja tik nuolat kartojant išmoktą veiksmą. Jam susidaryti svarbu, kad atliekamas veiksmas turėtų teigiamą emocinį poveikį. Aktyviosios pertraukos ir įvairios sveikatingumo akcijos formuoja jaunosios kartos įprotį kasdien rūpintis savo sveikata.
(Mokytoja D. Balandienė)


daugiau foto


DIDŽIUOJAMĖS!


Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos globojamame Afrikos šalių kultūrų įvairovei skirtame piešinių, instaliacijų, fotografijų bei video darbų projekte-konkurse
„UBUNTU – aš esu, nes esi tu“ mūsų mokyklos mokinių Agnės Sabinskaitės ir Agnės Zupkevičiūtės darbai išrinkti tarp laureatų!

Kovo 29 dieną Lietuvos vaikų ir jaunimo centras pakvietė į projekto - konkurso „UBUNTU – aš esu, nes esi tu“ baigiamąjį renginį. Šį projektą, skirtą Afrikos šalių kultūrų įvairovei išsaugoti, globoja UNESCO. Konkursui buvo pateikta daugiau nei 800 piešinių. Konkurso laureatėmis tapo ir į baigiamąjį renginį kartu su dailės mokytoja Rasa Kersnauskaite buvo pakviestos mūsų mokyklos šeštokės Agnė Sabinskaitė ir Agnė Zupkevičiūtė. Renginį pradėjo ir gražia lietuvių kalba visus pasveikino iš Etiopijos kilusi, bet Vilniuje gyvenanti drabužių ir aksesuarų dizainerė bei parduotuvės „Matihan“ savininkė Eskedar Tilahun. Konkurso laureatams, mokytojams ir svečiams buvo pristatyta moksleivių kurtų afrikietiškų drabužių kolekcija. Mokiniai apžiūrėjo laureatų darbų parodą, galėjo nusifotografuoti su Eskedar Tilahun. Restorano „Maghrib“ virėjai visus dalyvius nustebino marokietiškomis vaišėmis. Projekto „UBUNTU – aš esu, nes esi tu“ laureatai turėjo galimybę geriau susipažinti su Afrika dalyvaudami afrikietiškose dirbtuvėse: galėjo pasimokyti Afrikos tautų kalbų arba mokytis mušti afrikietiškus būgnus, pabandyti piešti ant kūno arba susipažinti su Afrikos vabzdžiais, dainuoti afrikietiškas dainas. Renginys baigėsi Viktoro Diawaros ir dainavimo dirbtuvių dalyvių koncertu. Šis projektas tai puiki proga paskatinti mokinių domėjimąsi mažai pažįstamos šalies daile, geografija, gamta, tradicijomis, skatinti saviraišką, kūrybiškumą.


daugiau foto


2015-04-08

Jonavos rajono logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinė diena
Balandžio 8d. mokykloje vyko Jonavos rajono logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinė diena „SUP mokinių socialinių įgūdžių ugdymas organizuojant neformaliojo švietimo veiklą“. Renginyje dalyvavo net 30 specialistų iš įvairių rajono mokyklų. Etnokultūrinę programą parengė ir gražiai pasirodė 2-10 kl. SUP mokiniai, vadovaujami Dalios Stundžienės. Mokytojai talkino mokytojo padėjėja Irina Bereznaja, specialioji pedagogė Vidutė Tatarūnienė, muzikos mokytoja Aurelija Grigaravičiūtė.
Mokyklos specialistai parengė ir pristatė pranešimus: psichologė S. Cėgienė „Socialinių įgūdžių ugdymas savęs pažinimo grupėje“, specialioji pedagogė logopedė V. Tatarūnienė „Mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, raidos sutrikimai ir teikiama specialistų pagalba“, specialioji pedagogė D. Stundžienė „Gyvenimo įgūdžių ugdymas įgyvendinant neformaliojo ugdymo programą „Aš esu ypatingas, nes…“ .
Dalyvavę svečiai labai šiltai įvertinto renginį.


daugiau foto


2015–04–09


Respublikinis konkursas „Vaikų Velykėlės 2015“

Jau antrus metus mūsų mokyklos 5–6 klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytojomis Daiva Eimontiene ir Daiva Balandiene dalyvauja respublikiniame konkurse „Vaikų Velykėlės“, kurį organizuoja ir globoja „Naisių vasaros“ projektų sumanytojas Ramūnas Karbauskis. Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną.
5–6 kl. atstovai dekoravo Didžiojo margučio muliažą (2 m aukštis, 1 m plotis) istoriniais margučių marginimo raštais, prieš tai prisiminę Velykų tradicijas ir kiaušinių marginimo būdus. Dekoruotas margutis fotografuotas įvairiose mokyklos erdvėse. Klasių komandos apdovanotos Padėkų raštais ir saldžiaisiais prizais. Dekoruoto margučio nuotrauka dalyvauja miestų konkursantų kategorijoje. Konkurso organizatoriai apdovanoja kiekvieną vaiką, kuris dalyvauja marginant Didijį margutį, specialiai konkursui išleistu garsių Lietuvos dainuojamosios poezijos dainininkų atliekamų dainų CD „Bardų dainos vaikams“.
Su visų respublikos konkursantų nuotraukomis bus galima susipažinti socialinio tinklalapio FB paskyroje: Naisių vasaros konkursai Vaikams.
(Lietuvių kalbos mokytojos D. Eimontienė, D. Balandienė)


daugiau foto
VEIKSMO SAVAITĖ ,,Be patyčių

Kovo 19-23 d. mokykloje vyko akcija „Savaitė be patyčių“, kurios metu buvo formuojama nuostata, kad patyčios nėra normalus reiškinys, skatinama tolerancija, draugiškumas, pagarba vienas kitam, lavinamas gebėjimas atpažinti sėkmingą ir nesėkmingą bendravimą. Šios savaitės metu buvo kalbama apie patyčias ir būdus, kaip jų išvengti.
Kiekvieną dieną mokykloje vykdyta vis nauja veikla: filmukų apie patyčias peržiūra, situacijų aptarimas, vaidmenų žaidimai, „karštieji stendai“.
Mokyklos socialinė pedagogė A. Skirmantienė ir psichologė S. Cėgienė su mokiniais diskutavo, apie tai, kaip galima išvengti patyčių.
6 c klasės mokiniai N. Lukošenkin ir E. Maleckas (jiems padėjo pasiruošti mokyklos psichologė S. Cėgienė) paruošė ir pravedė pamokėlę 1 klasės mokiniams „Sakyk patyčioms –NE“.


daugiau foto


2015-03-28
Šeštadienį – kovo 28 d. Arsenijus Zubkovas (6b klasė), Arvydas Krasauskas (7c), Lukas Kmitas (8a) su mokytoja Eugenija Bieliauskaite dalyvavo XV Nacionalinio mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkurse, kuris vyko Lietuvos Edukologijos universitete. Konkurso metu mokiniai sprendė įvairias geografines užduotis ir kūrė atvirukus, skirtus Žemės dienai. Tuo tarpu mokytoja dalyvavo prof. Arūno Bukančio paskaitoje „Pasaulio klimato kaita: įrodymai ir padariniai“.
(Geografijos vyresnioji mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)DIDŽIUOJAMĖS!
2015-03-23
J. Vareikio progimnazijoje vyko Jonavos rajono 5-8 klasių mokinių gamtos mokslų-biologijos olimpiados II turas , kuriame dalyvavo 4 mūsų mokyklos mokiniai.
Didžiuojamės mokinių pasiekimais:
Laimonas Vailenka, 5a kl.- I vieta,
Ilvika Maleckaitė, 8c kl. – II vieta.
Laimonas Vailenka buvo pakviestas į Šiaurės Lietuvos 5-8 klasių mokinių gamtos- biologijos olimpiados III turą.
SVEIKINAME!
Biologijos mokytoja R. Žižienė

Profesinio informavimo valandos
Mokykloje lankėsi profesinių mokymo įstaigų atstovai ir pristatė savo mokymo programas.


daugiau foto


2015-03-24
SVEIKINAME aštuntokų mokyklinės anglų k. olimpiados nugalėtojus!
I vieta - Diana Butkevičiūtė, 8b klasė,
II vieta - Paulius Artiškevičius, 8c klasė,
III vieta - Tomas Kildišis, 8c klasė, ir Augustė Bagdonavičiūtė, 8b klasė.
(Anglų kalbos mokytojos)2015-03-23

eĮgūdžių savaitė mokykloje

Registruokis, kad esi interneto vartotojas!
„eSkills for Jobs 2015“ – 22 Europos šalyse vykdoma akcija.
Savaitės tikslas - atkreipti dėmesį į naujų technologijų ir interneto plačias pritaikymo galimybes, eįgūdžių poreikį bei lavinimą.
Veiklose dalyvavo 5-10 klasės mokiniai: kūrė „Pavasario gėles", dalyvavo e.varžytuvėse, kūrė e.knygeles e.paslaugų tema, diskutavo tema „e.Knyga?!", įsivertino darbui reikalingus IKT įgūdžius.
(IT mokytoja N. Urbonavičienė)2015-03-16-20
Matematikos savaitė mokykloje

Matematinės savaitės renginius pradėjome švęsdami skaičiaus PI gimtadienį. Kadangi šiais metais kovo 14 d. buvo šeštadienis, tai jau penktadienį 9-10 klasių mokiniai paruošė stendus šiai dienai paminėti. Kovo keturioliktoji šio skaičiaus paminėjimui pasirinkta dėl jo reikšmės - 3,14, reiškiantis apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį.
Pirmadienį, t.y kovo 16 d. buvo paskirta septintų klasių mokiniams. Kiekvienos klasės komanda išbandė jėgas ,,Sudoku" turnyre. Geriausiai sekėsi 7b klasės mokinių komandai, kuri ir užėmė pirmąją vietą.
Antradienį, t.y. kovo 17 dieną, buvo pravestos matematikos popietės 5 ir 6 klasėse: 5 kl. popietė „Žaidžiame matematiką“ bei 6 klasių popietė-konkursas „Blic-turnyras“. Penktokai popietėje sprendė ne tik galvosūkius, bet dar turėjo sukurti ir [matematinį eilėraštį. Geriausiai sekėsi 5b klasės komandai ,,Skaičiuotojos". 6 klasių blicturnyre mokinių komandoms per tą patį laiką teko atlikti po 40 užduočių. Greičiausiai visas užduotis atliko ir daugiausiai taškų surinko 6b klasės komanda. 6c ir 6a klasių komandų jėgos buvo apylygės, komandas teskyrė 1 taškas.
Trečiadienį, kovo 18 dieną, 9-10 klasių mokiniai papildė stendus „Matematinėmis įdomybėmis“.
Ketvirtadienį, t.y. kovo 19 dieną, mokykloje vyko tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra“, kuriame dalyvavo visi norintieji 1-10 klasių mokyklos mokiniai.
Penktadienį, t.y. kovo 20 dieną, 8 klasių mokiniai pristatė visą savaitę kurtą kūrybinį darbą „Kuriame matematikos uždavinius“. 8 klasių mokinių pagamintos knygutės buvo eksponuojamos mokyklos bibliotekoje.
Visą savaitę mokyklos bibliotekoje veikė parodėlė ,,Matematikos vadovėlis anksčiau ir dabar“.
(Matematikos mokytojos E. Miliukienė, D. Prochorovienė, V. Rimkevičienė, V. Knygauskienė)


daugiau foto


DIDŽIUOJAMĖS!
2015-03-17
R.Samulevičiaus progimnazijoje vyko rajoninė 4-tų klasių tikybos viktorina „Irkis į gilumą".
Mūsų mokyklos ketvirtokai puikiai pasirodė ir užėmė III vietą.
Sveikiname mokinius ir komandą parengusią mokytoją Ingą Petrikonienę!

2015-03-23Mokykloje buvo vykdoma akcija „Aš renkuosi vandenį“, skirta Pasaulinei vandens dienai paminėti.
Per pertraukas mokiniai ir mokytojai buvo vaišinami vandeniu ir dalijamos skrajutės su rekomendacijomis apie tai, kiek ir kada reikia gerti vandens. Taip pat parengta stendinė medžiaga apie vandens poveikį žmogaus organizmui.
Akciją organizavo sveikatos priežiūros specialistė I.Kazokienė, 8c klasės mokinės Agnė Tamošiūnaitė ir Ilvika Maleckaitė.
2015-03-20
SAULĖS UŽTEMIMAS!
Fizikos mokytojos V. Knygauskienės paraginti, šį reiškinį stebėjo ir mūsų mokyklos mokiniai!

Dalyvaujame Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos globojamame Afrikos šalių kultūrų įvairovei skirtame piešinių, instaliacijų, fotografijų bei video darbų projekte-konkurse
„UBUNTU – aš esu, nes esi tu“.
2015-03-19
Projektinė diena "SU GIMTADIENIU, LIETUVA"


daugiau VIDEO
daugiau foto

2015-03-18
Atvirų durų diena būsimiems penktokams.

daugiau foto

DIDŽIUOJAMĖS!

2015-03-13
Jonavos suaugusiųjų švietimo centre vyko Jonavos rajono 6-8 klasių mokinių geografijos olimpiada „Mano gaublys 2015“.
Sveikiname mokinius, užėmusius prizines vietas:
I vieta - Arsenijus Zubkovas, 6b kl.
I vieta - Arvydas Krasauskas, 7c kl.
II vieta - Žygimantas Simovičius, 7c kl.
III vieta - Augustė Bagdonavičiūtė, 8b kl.
(Geografijos vyresnioji mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)

DIDŽIUOJAMĖS!

2015-03-13
Didžiuojamės puikiai pasirodžiusiais mūsų mokyklos mokiniais! plačiau
Mokinius konkurse dalyvauti paskatino mokytojos Daiva Eimontienė, Edita Miliukienė, Eugenija Bieliauskaitė, Jolita Jakaitienė, Jūratė Zigmantaitė.

Dvidešimt keturi 6-10 klasių mokiniai dalyvavo geografijos konkurse "Olympis 2015".
Puikiai pasirodė:
šeštokas Arsenijus Zubkovas, kuris surinko 82% iš 100%;
septintokė Austėja Pečiūraitė, kuri surinko 87% iš 100%;
aštuntokė Augustė Bagdonavičiūtė, kuri surinko 84% iš 100%;
dešimtokas Eligijus Zgirskas, kuris surinko 69% iš 100%.
Linkime visiems sėkmės kituose konkursuose!
(Geografijos vyresnioji mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA
2015-03-13

JONAVOS RAJONO BENDROJO LAVINIMO MOKYKLŲ MOKINIŲ, MOKYTOJŲ KONFERENCIJA „SENOSIOS JONAVOS IR APYLINKIŲ ISTORIJOS“,

Su konferencjos dalyvių pranešimais, nuotraukomis galite susipažinti čia.


daugiau foto


2015-03-05
Kovo 5 d. mokykloje vyko projektas "Geografijos Kengūra 2015".
Projekte pareiškė norą dalyvauti ir išbandyti savo jėgas dvylika mokinių.


2015-03-04
KARJEROS DIENA

Mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė, kurią tradiciškai iniciavo pradinių klasių mokytojos ir prie kurios prisijungė visa mokykla.

daugiau foto

Mokiniai ir jų klasių vadovės pristatė profesinio informavimo ir veiklinimo renginius:

daugiau foto


Vyko amatų valandos.

daugiau foto

2015-03-04
LIETUVIŲ KALBOS SAVAITĖ, SKIRTA ETNOGRAFINIŲ REGIONŲ METAMS


daugiau foto

Vasario 25 d. – kovo 4 d. mokykloje vyko Lietuvių kalbos savaitė, skirta Etnografinių regionų metams. Savaitės renginių tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi lietuvių kalba, tarmėmis, tradiciniais papročiais; plėsti mokinių suvokimą apie savitą Lietuvos etnografinių regionų kultūrą; ugdyti mokinių kūrybiškumą, kalbos ir rašto kultūrą.
Savaitės renginių metu mokiniai dalyvavo popietėje „Gavėnas bliūdan žiūri“, kurios metu susipažino su gavėnios laikotarpio papročiais, dėliojo senovinių lietuvių liaudies įrankių ir prietaisų dėlionę, piešė Užgavėnių kaukes.
Dailiosios rašysenos konkurse „Rašome tarmiškai“ mokiniai rašė tekstus žemaitiškai ir aukštaitiškai. Vertinusių mokytojų nuomone, dailiausiai žemaitišką tekstą parašė Augustė Kalpokaitė, 8d klasės mokinė.
Pertraukų metu mokiniai žiūrėjo filmą apie etnografines šventes bei žaidė lietuviškus žaidimus. Kaziuko mugės dieną mokykloje viešėjo Krašto muziejaus darbuotojai, kurie pradinių klasių ir 5 – 6 klasių mokinius mokė marginti margučius, pinti juostas, rišti verbas, supažindino su medžio drožyba. Savaitės renginius organizavo lietuvių kalbos mokytojos D. Balandienė, D. Eimontienė, I. Baranauskaitė, V. Dubikaitytė, V. Adomėlienė.
Dalyvaujame nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“.
Konkursas vyks kovo 10 d.

DIDŽIUOJAMĖS!


2015-02-26

Mokykloje vyko mokyklinė 5-8 kl. jaunųjų gamtininkų olimpiada.
Joje dalyvavo 40 mokinių. Mokiniai, užėmę pirmąsias prizines vietas, dalyvaus rajoninėje jaunųjų gamtininkų olimpiadoje, kuri vyks kovo 23 dieną Justino Vareikio progimnazijoje.

Sveikiname mokyklinės jaunųjų gamtininkų olimpiados nugalėtojus!
5 klasė:
I vieta - Vailenka Laimonas, 5a kl.
II vieta - Duleckytė Vestina, 5a kl.
III vieta - Visokinskaitė Austėja, 5b kl.

6 klasė:
I vieta - Lukošenkin Nikita, 6c kl.
IIvieta - Kazlauskaitė Medeina, 6a kl.
IIIvieta - Mazūras Ernestas, 6b kl.

7 klasė:
I vieta - Venckevičiūtė Skaistė, 7b kl.
II vieta - Garuckaitė Ugnė, 7a kl.
III vieta - Greičius Gabrielius, 7c kl.

8 klasė:
I vieta - Maleckaitė Ilvika, 8c kl.
II vieta - Butkevičiūtė Diana, 8b kl.
III vieta - KontautaitėUgnė, 8a kl.

(Biologijos mokytoja R. Žižienė)


DIDŽIUOJAMĖS!
Rajono 5 – 8 klasių mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados prizininkėmis tapo:
Vestina Duleckytė, 5a klasė – II vieta,
Austėja Pečiūraitė, 7a klasė – II vieta,
Rūta Kučinskaitė, 7a klasė – III vieta,
Julija Liadnova, 8a klasė – III vieta.
SVEIKINAME!

2015-02-25
DIDŽIUOJAMĖS!
Jonavos rajono moksleivių olimpinio festivalio
šachmatų varžybų I vietos laimėtojai

A. Zupkevičiūtė, A. Činčys, Š. Karalius, G. Greičius:
SVEIKINAME!


Dovilės Bareikaitės ir klasių auklėtojų parengtos šokėjų grupės - 5a, 6b, 8a - sėkmingai dalyvavo J.Ralio gimnazijoje įvykusiame tarptautinime renginyje - Valso konkurse. Sveikiname ir dėkojame mokytojoms ir mokiniams už šaunų atstovavimą mokyklai.
(Direktorės pavaduotoja Vilija Adomėlienė)
daugiau foto

10 klasės mokinių kompiuterinės grafikos darbų virtuali paroda ,,Atspindžiai"2015-02-26

Vasario 26 d. Raimundo Samulevičiaus progimnazijoje vyko Jonavos miesto pagrindinių mokyklų ir progimnazijų 6 klasių mokinių matematikos konkursas „LIK-as“. Konkurse dalyvavo „Neries“ pagrindinės mokyklos ir ,,Lietavos“ pagrindinės mokyklos, Justino Vareikio progimnazijos ir Raimundo Samulevičiaus progimnazijos šeštų klasių komandos. Dalyviams teko klausimus rinktis iš keturių sričių: trikampis, kvadratas, stačiakampis, skaičiai, kur kiekvieno klausimo vertė 100, 200, 300, 400 arba 500 taškų. Komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, o kiekvienas dalyvis gavo po medalį (saldų prizą).
(matematikos mokytoja Vilija Rimkevičienė)

2015-02-19


Anglų kalbos popietė ,,We all live in a yellow submarine”

,,We all live in a yellow submarine”- taip buvo pavadinta anglų kalbos popietė, vasario 19 d. įvykusi Jonavos ,,Neries” pagrindinėje mokykloje, kurioje rajono mokyklų 6-tų klasių komandos - ,,įgulos” smagiai keliavo povandeniniu laivu (,,We all live in a yellow submarine” pagal The Beatles dainą ,,Mes visi gyvename geltoname povandeniniame laive”) įveikdamos kliūtis: inscenizavo, dainavo, mokėsi greitakalbių, kūrė bendrą vaidinimą (žinoma, anglų kalba) ir netgi išmoko jungų šokį. Nuotaikinga kelionė prasidėjo tradiciškai - komandų pavadinimo kūrimu ir prisistatymu. Pirmoji užduotis buvo kiek neįprasta – iš laikraščio pasigaminti jūreivišką kepurę. Atliekant kitas užduotis teko kūrybiškai taikyti anglų kalbos žinas ir įgūdžius. Popietė buvo linksma ir dinamiška, šauniai varžėsi Bukonių ir Lietavos pagrindinių mokyklų, R.Samulevičiaus ir J.Vareikio progimnazijų bei ,,Neries” pagrindinės mokyklos šeštokai. Na, o pati drąsiausia ir daugiausia teigiamų emocijų sukėlusi, kaip ir dera, buvo mokytojų ,,įgula”. ,,Geriausiai dainuojanti įgula", ,,Kūrybiškiausia įgula", ,,Išmintingiausia įgula", ,,Novatoriškiausia įgula, ,,Meistriškiausia įgula", ,,Linksmiausia įgula" – tokias nominacijas ir ,,saldžius” prizus pelnė varžytuvių dalyvės. Nebuvo nugalėtojų nei pralaimėjusiųjų, nes svarbiausias renginio tikslas - skatinti mokinius suprasti, kad anglų kalba gali būti puiki bendravimo, susidraugavimo priemonė.
Popietę organizavo anglų kalbos mokytojos D. Černiauskienė, L. Bizokienė, D. Turauskienė, V. Kubiliūnienė.

daugiau foto 1
daugiau foto 2

The Beatles daina “Mes visi gyvename geltoname povandeniniame laive":


2015-02-12
DIDŽIUOJAMĖS!
Jonavos rajono 5-8 klasių mokinių matematikos olimpiada.
Vasario 12 d. Raimundo Samulevičiaus progimnazijoje vyko Jonavos rajono 5-8 klasių mokinių matematikos olimpiada.
Sveikiname rajono matematikos olimpiados I - III vietų laimėtojus:
Gabiją Alianskaitę (5b kl.), – III vieta;
Arsenijų Zubkovą (6b kl.), – I vieta;
Augustę Oną Trasykytę (6b kl.), – II vieta;
(matematikos mokytojos Dalė Prochorovienė ir Vilija Rimkevičienė)

2015-02-11
Tėvų diena


Jonavos "Neries" pagrindinė mokykla prisijungė prie akcijos
"Vasario 16 d. švęsk išradingai"!


Vasario 10 d. - projektinė diena "Mano Lietuva", kurios metu kuriamos spalvingos instaliacijos, mokiniai gaminosi trispalves apyrankes, taip prisidėdami prie LR prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos pilietiškumo akcijos "Lietuvai ir man".
Projektinės dienos metu - mokinių dailiosios rašysenos konkursas "Laiškas Lietuvai".

daugiau foto 1
daugiau foto 2

Vasario 12 d. - svečiuose LR Seimo narė Dalia Teišerskytė.

daugiau foto

Vasario 13 d. - penktokų viktorina "Ką žinai apie Lietuvos prezidentus?"

Viktoriną parengė istorijos mokytojas Genadijus Kurganovas, vedė 8b klasės mokinės Augustė, Rebeka, Aistė, Gabrielė, Adrija. Viktorinoje dalyvavo 5a, b, c klasių mokiniai. Geriausiai sekėsi 5a klasės komandai, pasivadinusiai "Tautos vaikais". Šauniai pasirodė, buvo susikaupę ir draugiški 5b klasės "Lietuviai", bei 5c klasės komanda "Auksinis protas".
(Metraštininkė Agnė Zupkevičiutė)


daugiau foto2015-02-20
Prisijungėme
prie Europos mokyklų bendruomenės eTwinning programos projekto
„Vartai į Virtualų Pasaulį"
Projekto dalyviai - 5-6 klasės mokiniai, mokytoja N. Urbonavičienė.


2015-02-09-13

Saugesnio interneto savaitė mokykloje

Savaitės tikslas - prisijungti prie Tarptautinės Saugesnio interneto dienos – vasario 10 d. – paminėjimo, skatinti mokinius saugiai ir atsakingai naudoti IKT, atkreipti mokinių dėmesį į pavojus, tykančius virtualioje erdvėje.
IT pamokų metu 5-6 klasės mokiniai sprendė kryžiažodžius, kūrė piešinukus "Pavojai Internete. Virusai!" tema, surengė parodėlę. 7-8 klasės mokiniai sprendė testus "Ar internete esi saugus", vyko teminės pamokos, diskusijos, mokiniai stebėjo mokomuosius filmus. Vyresniųjų klasių mokiniai kūrė animacinius filmukus tinklo etiketo tema.


daugiau foto

Mokiniams paskaitas apie kompiuterio ir bevielio interneto poveikį sveikatai bei priklausomybę nuo kompiuterio skaitė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ingrida Kazokienė ir psichologė Sneguolė Cėgienė, socialinė pedagogė Aldona Skirmantienė.plačiau


2015-02-11
Vasario 11 dieną grupė Jonavos “Neries” pagrindinės mokyklos 5a ir 5c klasių mokinių, vadovaujamų mokytojų R. Žižienės ir V. Knygauskienės, vyko į Jonavos jaunimo mokyklos klubą “Medeinė”, į viktoriną “Ar žinai, kas gyvena miške”. Pirmiausia, mokiniai susipažino su gyvojo kampelio gyvūneliais, laikė rankose, domėjosi jų gyvenimu, priežiūra. Apie gyvojo kampelio augintinius pasakojo “Medeinės” klubo vadovė Z.Venckienė. Biologijos kabinete vyko viktorina. Viktorinoje dalyvavo gamtininkų būrelio nariai iš R. Samulevičiaus progimnazijos. Mokiniai susiskirstė į tris komandas, išsirinko komandos pavadinimą, kapitonus. Organizatoriai pateikė užduotis, kurios buvo ir žaismingos, ir įdomios, ir praktiškos. Ne tik nugalėtojų komanda buvo apdovanota, bet ir visi viktorinos dalyviai. Renginio pabaigoje, mokiniai vaišinosi mėtų arbata su pyragu. Nors diena buvo apniukusi, bet visų nuotaika liko pakili.
(Biologijos mokytoja R. Žižienė)


daugiau foto


Sveikiname mokyklinės lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados nugalėtojus ir linkime sėkmės vasario 26d. vyksiančioje rajoninėje lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje!
I vieta - Činčys Adomas, 5a klasė
II vieta - Duleckytė Vestina, 5a klasė
III vieta - Alianskaitė Gabija, 5b klasė

I vieta - Zakardonskytė Gabija, 6a klasė
II vieta - Dzimidavičiūtė Meilė, 6b klasė
III vieta - Zubkovas Arsenijus, 6b klasė

I vieta - Pečiūraitė Austėja, 7a klasė
II vieta - Rudžinskaitė Airida, 7a klasė
III vieta - Kučinskaitė Rūta, 7a klasė

I vieta - Maleckaitė Ilvika, 8c klasė
II vieta - Pocevičiūtė Olivija, 8c klasė
III vieta - Liadnova Julija, 8a klasė
(Lietuvių kalbos mokytojos)2015-02-04

Mokykloje buvo vykdytas respublikinis projektas „Gamtos kengūra 2015“. Dalyvavo 49 mokiniai iš 5-8 klasių. Sėkmingiausiai projekte dalyvavę mokiniai bus apdovanojami ir kviečiami į Lyderių turą.
Mokykloje projekto vykdymą organizavo gamtos mokytojai: D. Ratautienė, V. Knygauskienė ir biologijos mokyt. R. Žižienė.2015-02-04

Mokykloje vyko mokyklinė 6-10 kl. Jaunųjų geografų olimpiada. Joje dalyvavo 46 mokiniai. Visi prizines vietas užėmę mokiniai dalyvaus rajoninėje geografijos olimpiadoje. Užėmę I-asias vietas prizinikai dalyvaus ir XV Nacionaliniame Česlovo Kudabos geografijos konkurse, Vilniuje.
Sveikiname Jaunųjų geografų olimpiados prizininkus!
6 klasė
I vieta – Arsenijus Zubkovas, 6b kl.
II vieta – Meilė Dzimidavičiūtė, 6b kl.
III vieta – Adomas Marčiukaitis, 6b kl.

7 klasė
I vieta – Arvydas Krasauskas, 7c kl.
II vieta – Titas Spūdis, 7c kl.
III vieta – Stanislovas Dzimidavičius ir Žygimantas Simovičius, 7c kl.

8 klasė
I vieta – Dovydas Balčius, 8c kl.
II vieta – Tomas Kildišis, 8c kl.
III vieta – Augustė Bagdonavičiūtė, 8b kl.

9-10 klasė
I vieta – Domantas Steponavičius, 9 kl.
II vieta – Eligijus Zgirskas, 10 kl.
III vieta – Brigita Franskiavičiūtė, 10 kl.

(Geografijos vyresnioji mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)


2015-02-02
DIDŽIUOJAMĖS!

Vasario 2 d. Jonavos rajono 5–12 klasių mokinių meninio skaitymo konkurse, vykusiame mūsų mokykloje, 5c klasės mokinys Gustas Dzevaltauskas užėmė III vietą
5 – 8 klasių grupėje.
Sveikiname Gustą ir jo lietuvių kalbos mokytoją Virginiją Dubikaitytę!DIDŽIUOJAMĖS!
šv.Jokūbo parapijos tikybos žinių konkurse
mokytojos I.Petrikonienės parengta ketvirtokų komanda laimėjo I vietą ir rungsis III etapo rajono ture.
2015-01-28
Sveikiname mokyklos meninio skaitymo konkurso nugalėtojus!
I vieta – Gabrielė Čekanavičiūtė, 8c klasė
II vieta – Gustas Dzevaltauskas, 5c klasė
III vieta – Jonas Beras, 5b klasė
III vieta - Erika Eismontaitė, 7b klasė

Gabrielė ir Gustas atstovaus mūsų mokyklai rajono 5 – 12 klasių mokinių meninio skaitymo konkurse š. m. vasario 2 d.


2014-01-27
Startuoja "Regatos"!

Ilgalaikio projekto "Neriečių regatos" penktų klasių etape nugalėtojais tapo 5 c klasės komanda "Auksinis protas" . Šaunuoliai mokiniai: Majauskaitė Deivina, Bereišytė Paulina, Eismontaitė Žaneta, Kazlauskas Klaudijus, Dzevaltauskas Gustas, Martusevičius Justas. II v. pelnė 5 a kl. komanda "Juoda orchidėja", o III v. 5 b klasės komanda"Žalgiriečiai".
Renginį organizavo ir vedė mokytojos Vilija Rimkevičienė ir Vilma Vyčienė.
Vertintinimo komisijoje dirbo Loreta Bizokienė ir Jolanta Kačerauskienė.
plačiau


Sausis - profesinio veiklinimo mėnuo mokykloje

Sausio mėnesį mokyklos mokiniai pažintinių vizitų metu aplankė daugelį rajono įmonių: 5b klasės mokiniai, lydimi klasės vadovės Ž. Laurinavičienės, apsilankė AB "Jonavos šiluminiai tinklai", 8c ir 6a klasės mokiniai (klasių vadovės V. Knygauskienė ir D. Balandienė) - ,UAB "Jonavos vandenys", 8d klasės mokiniai (klasės vadovė D. Černiauskienė) - Jonavos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, 6b klasės mokiniai (klasės vadovė V. Vyčienė) - UAB "VetPet" Jonavos veterinarijos centre, 9 klasės mokiniai (klasės vadovė V. Dubikaitytė) - Jonavos policijos komisariate, 5b klasės mokiniai - AB "AVIVA Lietuva" .
Pažintinius vizitus padėjo organizuoti Daiva Zolubaitė - Deksnienė, profesinio veiklinimo organizatorė iš Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro.


daugiau foto


daugiau foto


Sausio 14 d. 7b klasės mokiniai (20 mokinių ir mokytojos I. Baranauskaitė ir E. Bieliauskaitė) dalyvavo profesinio veiklinimo išvykoje į Jonavos rajono Policijos komisariatą. Pirmiausia susipažino su budėtojų darbu, monitoriuje stebėjo miesto gatvės. Vėliau mokiniai buvo supažindinti su policijos tyrėjo profesija. Pareigūnas T. Akramas išsamiai papasakojo apie tyrėjo profesiją ir pademonstravo, kaip imami įtariamųjų pirštų atspaudai, DNR mėginiai, sudaromas fotorobotas. Mokiniai patys aktyviai dalyvavo ,,tyrime“ (tyrinėjo pirštų atspaudus, sudarė fotorobotą). Didžiausią įspūdį mokiniams paliko susitikimas su pareigūnu R.Zdanavičiumi, kuris papasakojo apie specialiąsias priemones (lazdos, antrankiai, šaunamieji ginklai), taikomas suimant įtariamuosius.
(Mokytojos I. Baranauskaitė ir E. Bieliauskaitė)


daugiau foto


2015-01-05

Taisyklinga laikysena - tai ne tik gamtos dovana mums, bet ir paties žmogaus įdirbis ir pasiekimas. Netaisyklinga kūno laikysena - viena iš dažniausiai pasitaikančių patologijų tarp mokyklinio amžiaus vaikų. Taisyklinga kūno laikysena svarbi ne tik išvaizdai, bet ir bendrai žmogaus savijautai, normaliai vidaus organų veiklai. Gruodžio 5 d. Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje įvyko renginys, kuriuo buvo siekiama atkreipti dėmesį į taisyklingos vaiko laikysenos svarbą. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė skaitė paskaitą apie žmogaus stuburo sandarą, patarė, kokią kūno padėtį reikėtų išlaikyti miegant, sėdint, keliant sunkius daiktus ir vaikščiojant. Buvo aptartos taisyklingos laikysenos profilaktinės priemonės. Mokiniai kartu su mokytoja atliko mankštos pratimus, gerinančius kūno laikyseną. Renginio pabaigoje atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti mokiniai, teisingai atsakiusieji į pateiktus klausimus.
Renginį vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ingrida Kazokienė ir mokytoja Danutė Sasnauskienė

daugiau foto2015-01-13

Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija"
plačiau

2015-01-13


10 klasės mokinės Kristina Skirgailaitė, Indrė Stakeliūnaitė, Miglė Onaitytė pradinių klasių (1-4) mokiniams vedė klasės valandas apie rūkymo žalą. Sveikatos priežiūros specialistė Igrida Kazokienė demonstravo mokiniams muliažus, vaizdines priemones. Aptarta administracinė atsakomybė už rūkymą viešoje vietoje, rūkalų pirkimą bei pardavimą nepilnamečiams. Veiklą organizavo mokyklos socialinė pedagogė Aldona Skirmantienė.
daugiau foto


2015-01-05
Akcija „Susipažinkime su Euru“

2015 metų sausio 5 dieną, iškart per pirmą pamoką po Kalėdinių mokinių atostogų, mokykloje vyko matematikos mokytojų – E. Miliukienės, D. Prochorovienės, V. Rimkevičienės ir V. Knygauskienės – suorganizuota akcija „Susipažinkime su Euru“. Akciją mokykloje pravedė 8a kl. mokinės - V. Malanova ir E. Janionytė, 8c kl. mokinės – I. Maleckaitė ir G. Antanaitytė, 10 kl. mokiniai – E. Vaikšnoraitė, E. Zgirskas, 7b kl. mokinės – I. Plančiūnaitė, E. Cekanoveckaitė, U. Mackevičiūtė ir V. Prišmantaitė. Akcijos metu mokiniai buvo plačiau supažindinti su naująja Lietuvos valiuta – euru: jo nauda, vartojimo galimybėmis, kursu, esamais monetų bei banknotų nominalais ir pan. Mokiniai pažaidė žaidimą „Atspėk kainą“, kuriame iš dviejų pateiktų prekių kainų eurais arba litais reikėjo atskirti, kuri kaina yra didesnė.


daugiau fotoMokykloje pasibaigė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ . Jos metu bibliotekos skaitytojai praturtino biblioteką 52 naujomis knygomis.
Daugiausiai knygų padovanojo 7a kl. mokinys Šarūnas Kuizinas Biblioteka pasipildė knygomis:
V. Šukytė. Laimės formulė
V. Račickas Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais
Linksmosios lietuvių pasakos
V. Račickas. Šeštoji šlepetė: Misija neįmanoma
V. V. Landsbergis. Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes
V. Kavaliauskaitė. Istorijos apie meilę, stebuklus ir ilgesį
A. Karosaitė. Asilėlis Benas svajonių žirgyne
E. Malūkas. Migla
S L. Marmaitė-Snitkienė. Paklausyk, ką šnara vėjas.
S. Obelevičius. Kas po kojomis žaliuoja ir kt.
(Bibliotekininkė R. Masalskienė)

Pamokų laikas:
1 pamoka 08.00-08.45
2 pamoka 08.55-09.40
Ilgoji pertrauka 20 min.
3 pamoka 10.00-10.45
Ilgoji pertrauka 20 min.
4 pamoka 11.05-11.50
5 pamoka 12.05-12.50
6 pamoka 13.00-13.45
7 pamoka 13.55-14.40
„NERIES" PRADINUKAIWi-Fi BELAIDIS INTERNETAS

Bibliotekoje, II-ame aukšte,
III-ame aukšte prie IT kabineto –
Wi-Fi belaidžio interneto zona.
pagalbos vaikams linija