NAUJIENOS, FOTOGALERIJA


2013 m.2013-12-20
Projektinė diena ,,Kalėdos jau čia"

2013-12-17
Adventinė vakaronė

daugiau foto

2013-12-18
Gerumo akcija “Pasibelsk”

"Gruodžio 18 d. mes, 7b ir 7c klasės mokinės, kartu su anglų k. mokytojomis D.Černiauskiene ir L.Bizokiene dalinome dovanėles ir linkėjimus vienišiems seneliams, kuriuos prižiūri Jonavos socialinių paslaugų centro darbuotojos. Prieš savaitę septintokės, padedamos mokytojos D. Turauskienės, pagamino kalėdines atvirutes – besmegenius su nuoširdžiais linkėjimais nuo mūsų mokyklos bendruomenės. Tą dieną mes aplankėme 11 senelių. Jie labai džiaugėsi mūsų apsilankymu, patys linkėjo mums sėkmės moksluose, dėkojo ir net deklamavo eilėraščius. Buvo malonu matyti tokius nudžiugusius senelius. Mums patiko dalintis šiluma ir džiaugsmu artėjant pačioms gražiausioms metų šventėms."
A.Bagdonavičiūtė, 7b klasės mokinė.


daugiau foto


2013-12-16-20
Kitokia savaitė mokykloje ,,Dalinkis gerumu”

Nebūtina daryti žygdarbių, visai pakanka mažų dalykėlių, atliktų su didele meile.
Motina Teresė

Gruodžio 16 d. ,, Angelų diena“. Dalinomės geru žodžiu.
Mokiniai aktyviai sveikinosi su visais, dovanojo šypseną ir gerą žodį. Stende mokiniai rašė kalėdinius sveikinimus (stendas 4 aukšte). Mokinių ir mokytojų aprangoje dominavo balta spalva. Renkama ,,balčiausia“ klasė. Balčiausios buvo dvi klasės: 6c ir 5b . Tačiau ir kitose klasėse buvo daug ,,Baltųjų angelų" . Aktyvūs buvo 8a, 8b, 8c, 9 klasių mokiniai.
(Savaitės iniciatorė - tikybos mokytoja V. Tamelienė)
daugiau foto


UGDYMO KARJERAI SKIRTOS EDUKACINĖS PAMOKOS – EKSKURSIJOS
T. IVANAUSKO ZOOLOGIJOS MUZIEJUJE IR ZOOLOGIJOS SODE AKIMIRKOS

Gruodžio 17 d. su 6-7 kl. mokiniai ir mokytojos Rima Žižienė ir Eugenija Bieliauskaitė aplankė T. Ivanausko zoologijos muziejų ir Kauno zoologijos sodą. Mokiniai susipažino su muziejų istorijomis, eksponatais ir jų istorijomis. Zoologijos sode mokiniai ne tik pamatė gyvūnus, pabendravo su kalbančia papūga, bet ir tie kas norėjo palaikė vabzdžių būrio atstovę gyvalazdę. Mokiniai susipažino su šiomis profesijomis: gido, muziejaus specialisto, gamtininko, jaunojo gamtininko, zoologo, gyvūnų prižiūrėtojo, veterinaro. Mokiniai, remdamiesi išgirstais mokytojų ir gidų pasakojimais T. Ivanausko zoologijos muziejuje ir Kauno zoologijos sode, atliko užduotis. Visos kelionės metu vyravo puiki nuotaika.
(Geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)

daugiau fotoDALYVAUJAME TARPTAUTINIAME PROJEKTE eTwinning.
Projekto dalyviai - visi mokyklos 5-10 klasės mokiniai,
projekto koordinatorė mokytoja N. Urbonavičienė.


plačiau

2013-12-16

„Septintokų regata“
Gruodžio 16 dieną vyko protų mūšis „Septintokų regata“. Dalyvavo penkios komandos iš septintų klasių : 7a (dvi komandos), 7b, 7c ir 7d.
„Septintokų regatos“ dalyviai pasivadino „Mokslinčių“ - 7a klasė, „Šaunučių“ -7a klasė, „7 b“ – 7b klasė, „Būrys“ – 7 c klasė, „Laiko mašinos“ – 7d klasė.
Septintokai kūrė prisistatymus, kurių metu pristatė ne tik savo komandą, bet ir save patį. Štai keletas mokinių minčių: “Aš labai myliu Lietuvą, nes čia gimiau ir gyvenu“, „Aš suprantu, kad reikia žinoti savo praeitį tam, kad ateityje išvengti klaidų“, „Aš domiuosi naujovėmis, nes noriu tobulėti“. Septintokams buvo pateikta 30 greitųjų klausimų, į kuriuos jie atsakinėjo naudodami aktyvaus balsavimo pultelius. Čia geriausia sekėsi Janionytei Eglei (7a klasė) ir Zokaitytei Linai (7c klasė).
Protų mūšį mokiniai užbaigė atsakinėdami į klausimus, reikalaujančius ne tik žinių, bet ir loginio mąstymo, greitos reakcijos. Mokiniai rinko įdomiausius klausimus. Vienu iš įdomiausių klausimų buvo penktoko Dovydo Baltrimavičiaus (filmuotas) klausimas apie Euroviziją, taip pat klausimai apie šv. Onos bažnyčią, kiaušinius ir troleibusus. (Primename, kad dar tebevyksta įdomiausio klausimo konkursas ir mes laukiame įdomių klausimų.) Nugalėtojus išaiškinti padėjo fizikos ir matematikos mokytoja Violeta Knygauskienė ir istorijos mokytojas Genadijus Kurganovas.
„Septintokų regatoje“ nugalėtojais tapo 7c klasės „Būrys“: Bartusevičius Rokas, Kildišis Tomas, Maleckaitė Ilvika, Zokaitytė Lina, Pocevičiutė Olivija.
Buvo vertinami ir individualūs mokinių gebėjimai: žinios, aktyvumas, organizuotumas, iškalba. Sveikiname aktyviausius renginio dalyvius: Bieliauskaitę Malviną (7a klasė), Janionytę Eglę (7a klasė), Pupelytę Rebeką (7b klasė), Zokaitytę Liną (7c klasė), Kalpokaitę Augustę (7d klasė).
(Projekto koordinatorės Vilija Rimkevičienė, Vilma Vyčienė)

plačiau


2013-12-09,13
Matematikos ir IT savaitė
Gruodžio 9-13 dienomis mokykloje vyko matematikos ir IT savaitė. Kiekvieną dieną mokiniai buvo įtraukti į veiklą, susijusia su matematika.
Vyko 6 klasių mokinių matematikos popietė konkursas ,, Blic-turnyras“,
5-8 klasių mokinių matematikos olimpiada.
Be tradicija jau tapusių, šiais metais vyko ir nauji renginiai:
pirmą kartą mokykloje svečiavosi KTU fundamentaliųjų mokslų fakulteto prodekanė Živilė Rutkūnienė ir šio fakulteto lektorė Kristina Lukoševičiūtė.
8 klasių mokiniai įdėmiai klausėsi paskaitos apie matematinius galvosūkius ir paradoksus.
7 klasių mokinių komandos dalyvavo žaidime ,,Taip ir ne“ , kurį organizavo mokykloje atliekanti praktiką Lietuvos edukologijos universiteto studentė Irma Rodaitienė.
Matematinėje popietėje ,,Matematinės pinklės“ dalyvavo mūsų mokyklos ir Raimundo Samulevičiaus progimnazijos penktų klasių moksleivių komandos.
Mokyklos bibliotekoje vyko mokinių kompiuterinės grafikos darbelių parodėlė.


plačiau

SVEIKINAME MOKYKLINĖS MATEMATIKOS OLIMPIADOS NUGALĖTOJUS
5 klasė
I vieta - Trasykytė Augustė Ona, 5b
II vieta - Zubkovas Arsenijus, 5b
III vieta - Ladauskas Tautvydas, 5a

6 klasė
I vieta - Venckevičiūtė Skaistė, 6b
II vieta - Pečiūraitė Austėja, 6a
III vieta - Mackevičiūtė Urtė, 6b

7 klasė
I vieta - Kildišis Tomas, 7c
II vieta - Maleckaitė Ilvika 7c, II vieta
III vieta - Bagdonavičiūtė Augustė, 7b
III vieta - Janionytė Eglė, 7a

8 klasė
I-II vieta - Prišmantaitė Sonata, 8a
I-II vieta - Šlepikas Paulius, 8c
III vieta - Ramanauskaitė Raminta, 8a


2013-12-12

Gruodžio 12 dieną Senamiesčio gimnazija pakvietė mus į 10-12 klasių mokinių meninio skaitymo konkursą, skirtą rusų poeto Fiodoro Tiutčevo 210 metų jubiliejui .Labai smagu buvo susitikti su mūsų mokyklos buvusiais mokiniais-gimnazistais Modestu, Indre, Kipru, Ernestu ,Piotru, Andriejumi, kurie vedė konkursą, o Sigita Bakaneckaitė ir Jevgenijus Griniovas tapo konkurso prizininkais. Eiles skaitė ir mūsų mokyklos mokinė Viktorija Koženiauskaitė (8b). Mokinių puikų skaItymą , rusų kalbos mokėjimą ,meniškumą aukštai įvertino gimnazijos svečias Vitalijus Asovskis-žinomas Lietuvoje poetas,dramaturgas, vertėjas.
(Rusų kalbos mokytojos S.Putina, J. Vorošilienė)


2013-12-04
Gruodžio 4 dieną Jonavos sporto centre vyko rajono moksleivių olimpinio festivalio 5-6 klasių mergaičių ir berniukų kvadrato varžybos. Dalyvavo 8 mokyklų komandos.
Šiose varžybose mūsų mokyklos berniukų komanda užėmė II vietą,
mergaičių komanda taip pat užėmė II vietą.
(Mokytoja Ž. Laurtinavičienė)


daugiau foto2013-12-10
Projektinė diena „Žiemos sodas"


Rajono konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ dalyvavo mūsų mokyklos pradinių klasių komanda,
5-8 klasių kategorijoje - 5b ir 8a klasių komandos,
9-10 klasių kategorijoje - 9 klasės komanda.
8a klasės mokinių komanda iškovojo garbingą I-ąją vietą ir teisę dalyvauti apskrities „Sveikuolių sveikuoliai“ konkurse.
(Mokytoja Ž. Laurinavičienė)2013-12-06
Gruodžio 1-oji - Pasaulinė AIDS diena. Raudonas kaspinas - simbolinis solidarumo su visais sergančiais ŽIV/AIDS ženklas. Šiai dienai paminėti 2013 m. gruodžio 6 d. Jonavos politechnikos mokykloje vyko viktorina „Mes prieš AIDS”. Joje dalyvavo 3 komandos: JPM 1-2 gimnazijos klasės mokiniai, Jonavos ,,Neries“ pagrindinės mokyklos 9-10 kl. mokiniai, Jonavos r. Šveicarijos pagrindinės mokyklos 9-10 klasių mokiniai.
Šio konkurso tikslas:
1. Atkreipti dėmesį į ŽIV/AIDS problemas Lietuvoje ir pasaulyje.
2. Suteikti mokiniams žinių formuojant teisingas nuostatas ir įgūdžius ugdant mokinių toleranciją, pagarbą vienas kitam, sveikos gyvensenos principus.
Mokiniai turėjo atlikti šias užduotis:
Komandos prisistatymas iki 3 min.
Brėžinio - kryžiažodžio sprendimas.
,,AIDS Protų mūšio“ užduotys.
Namų užduoties rengimas ir pristatymas – tema “Aš moku pasakyti NE“.
Mūsų mokyklos mokiniai tapo nugalėtojai ir užėmė pirmą vietą.
(Socialinė pedagogė A. Skirmantienė)2013-12-03
„Susipažink su veterinaro profesija“.

Gruodžio 3 dieną 5c klasėje suorganizuota klasės valandėlė tema „Susipažinimas su veterinaro profesija“. Renginyje dalyvauti pakviestas svečias iš Jonavos veterinarijos centro - UAB VetPet veterinarijos gydytoja Vaida Velykytė, kuri plačiau supažindino moksleivius su veterinarijos gydytojo profesija, jo kasdieniu darbu, pasidalino džiaugsmais ir nusivylimais, papasakojo įvairių nutikimų iš savo darbo. Mokiniai sužinojo, kokių mokslų reikia, norint įgyti veterinaro profesiją, kur galima studijuoti, kiek metų reikia mokytis, kokiomis savybėmis ir gebėjimais turi pasižymėti žmogus, norintis tapti veterinarijos gydytoju. Moksleiviai noriai klausinėjo ir bendravo su renginio svečiu jiems rūpimais klausimais, netgi galėjo susipažinti ir pabendrauti su svečio atsivestu augintiniu. Klasės valandėlės įspūdžius, įgytas žinias ir mintis mokiniai aprašė, papuošė iliustracijomis ir patalpino į savo „karjeros ugdymo aplankus“.
(Klasės auklėtoja D. Prochorovienė)
2013-12-01

Gruodžio 1 dieną vaikų rašytojui Viktorui Dragunskui sukako 100 metų. Ta proga mokyklos aštuntokai susipažino su rašytojo biografija ir kūryba. Mireta Jurgelevičiūtė (8a), Karolina Bielskytė (8a), Rugilė Stankevičiūtė(8a), Viktorija Koženiauskaitė (8b), Martynas Jaroščenka (8b), Paulius Šlepikas (8c), Armandas Songaila (8c), Tadas Petrauskas (8c) skaitė rusų kalba šmaikščias, nuotaikingas dviejų draugų pirmokų Deniskos ir Miškos gyvenimo istorijas. Skaitymuose dalyvavo ir Senamiesčio gimnazijos gimnazistai Indrė Ugonauskaitė , Piotras Degtiariovas ir mokytoja V.Vareikienė.
(Rusų kalbos mokytojos S.Putina, J. Vorošilienė)
2013-11-30

NMA matematikos olimpiada
Lapkričio 30 d., šeštadienį, Kaune pirmą kartą vyko Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) organizuojama matematikos olimpiada 5–8 klasių mokiniams. Užduotis olimpiadai parengė NMA matematikų komanda ir Kauno technologijos universiteto profesorius, habil. dr. V. Pekarskas. Olimpiadoje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai: Ladauskas Tautvydas, 5a kl.
Trasykytė Augustė Ona, 5b kl.
Vaidilauskaitė Emilija, 5b kl.
Pečiūraitė Austėja, 6a kl.
Venckevičiūtė Skaistė, 6b kl.
Greičius Gabrielius, 6c kl.
Kildišis Tadas, 7c kl.
Maleckaitė Ilvika, 7c kl.
Šlepikas Audrius, 7d kl.
Prišmantaitė Sonata, 8a kl.
Ramanauskaitė Raminta, 8a kl.
Šlepikas Paulius, 8c kl.
(Matematikos mokytoja V.Rimkevičienė)
2013-11-29
Penktokų krikštynos!

Lapkričio 29 d. dieną mokykloje vyko tradicinis renginys „Penktokų krikštynos“. 5a, 5b ir 5c klasių mokinukai bei jų auklėtojos Daiva Balandienė, Vilma Vyčienė, Dalė Prochorovienė buvo iškilmingai palydėti į mokyklos Didžiąją salę, kurioje ir vyko penktokų „krikšto“ apeigos. Penktokai turėjo sudėlioti savo klasės dėlionę, nupiešti auklėtojos portretą bei gražiai ir vaizdingai ją apibūdinti. Netikėtas išbandymas laukė ir auklėtojų: jos turėjo supjaustyti obuolį į tiek dalių, kiek klasėje auklėtinių. Penktokai nuotaikingai atliko vaidybinę užduotį - padainuoti ir inscenizuoti „Du gaidelius“. Daugiausiai juoko sulaukė „Mobiliojo choro“ užduotis. Jos metu visi penktokai turėjo dainuoti ir tūpčioti, išgirdę jų klasei skirtus dainos „Išėjo tėvelis“ žodžius. Penktokų vienybę įrodė puikiai atlikta užduotis „Siūlai, siūlai, susivykit!“. Įveikę išbandymus penktokai iškilmingai prisiekė priesaiką ir tapo pilnateisiais mokyklos bendruomenės nariais. Šventę vedė šeštų klasių mokiniai, jiems padėjo mokytojos I. Baranauskaitė, D. Eimontienė, V. Kubiliūnienė.


daugiau foto


2013-11-27

Lapkričio 27 d. su mokiniais Karoliu Šereika (8a), Luku Kmitu (7a) ir Vygintu Brokoriumi (7a) dalyvavome pirmajame „Skaitmeninių žemėlapių kūrimo konkurse“, Aerogeodezijos institute Kaune. Renginys buvo skirtas Geografinių informacinių sistemų (GIS) dienai paminėti. Konkurse dalyvavo daug Kauno mokyklų 7-8 klasių mokinių ir mūsų mokyklos trys 7-8 klasių mokiniai. Mokiniai kūrė įvairių temų skaitmeninius žemėlapius. Konkursas vyko dviem etapais. Pirmajame etape mokiniai skaitmeninius žemėlapius kūrė namuose ir mokykloje, kurdami žemėlapius mokiniai konsultavosi su geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaite. Vėliau visų trijų mokinių žemėlapiai buvo atrinkti. Mokiniai su mokytoja buvo pakviesti į baigiamąjį renginį. Aerogeodezijos institute mokiniai pristatė savo darbus. Po darbų pristatymo „Hnit-Baltic“ ir instituto specialistai mokinius ir mokytojus supažindino su GIS panaudojimo galimybėmis Lietuvoje ir pasaulyje. Buvo pristatytas prieš 400 metų Mikolojaus Kristupo Radvilos-Našlaitėlio sukurtas tiksliausias LDK žemėlapis. Finalinio etapo dalyviai buvo apdovanoti įmonės „Hnit-Baltic“, leidyklos „Šviesa“ ir Aerogeodezijos instituto įsteigtais prizais bei atminimo dovanomis. Po apdovanojimų buvo ekskursija instituto muziejuje, kuriame susipažinome su senaisiais kartografavimo būdais ir priemonėmis. Tarp šešių geriausių darbų buvo ir visi trys mūsų mokyklos mokinių darbai.
Puikieji mūsų mokyklos žemėlapių kūrėjai: Karolis Šereika (8a), Lukas Kmitas (7a) ir Vygintas Brokorius (7a):

daugiau foto

Čia galite susipažinti su mūsų mokyklos mokinių darbais:
• Karolio Šereikos (8a) - Žuvusiųjų avarijose ES šalyse statistika 2012 m. (http://bit.ly/I4GhuE)
• Luko Kmito (7a) - Ilgiausios pasaulio upės (http://bit.ly/1aRNKmL)
• Vyginto Brokoriaus (7a) - Giliausi Lietuvos ežerai (http://bit.ly/1cNYPIO)

Apie konkursą ir mūsų mokyklos mokinius rašoma ir šioje svetainėje:
http://geografija.lt/2013/12/kaune-pirmasis-skaitmeniniu-zemelapiu-kurimo-konkursas/#more-12114
(Geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)


2013-11-27
„Puota daržovių lysvėje"

Lapkričio 27 dieną, išlydint rudenėlį, mokyklos bibliotekoje vyko tikra puota Violetos Palčinskaitės jubiliejui paminėti. Bibliotekininkė Laima sukvietė pasipuošusias „daržoves". Pradinukai inscenizavo „Puotą daržovių lysvėje". Daržovės ginčijosi ir pūtėsi viena prieš kitą, kuri iš jų svarbesnė ir protingesnė... Mokinukai ne tik susipažino su rašytojos knygomis, biografija, bet ir stebėjo „gyvą“ pokalbį su rašytoja bei klausėsi knygos "Muzika Troliui" pristatymo. Puota baigėsi vaišėmis iš tikros daržovių lysvės. Rudenėlis pakvietė vaišintis - sveikai maitintis.2013-11-28
Mokykloje vyko 5 klasių berniukų ir mergaičių kvadrato varžybos.
Dalyvavo 5a,5b ir 5c klasių komandos.
Mergaičių tarpe I-ąją vietą iškovojo 5b klasė,
II-ąją -5c klasė,
III-ąją- 5a klasės komanda.
Berniukų tarpe I-oji vieta atiteko 5 a klasės komandai,
II-oji - 5c klasei,
III-oji -5b klasės komandai.2013-11-25
„Penktokų regata“

Lapkričio 25 dieną vyko „Penktokų regata“. Dalyvavo 5a, 5c ir dvi komandos iš 5b klasės. „Penktokų regatos“ dalyviai pasivadino „Mokslinčių“ - 5a , „ Geltonųjų“ - 5b, „Puponautų“ – 5b, „Violetinė spalva“ – 5c , pavadinimais. Mokiniai kūrė prisistatymus, atsakinėjo į greituosius klausimus naudodami pultelius, sprendė galvosūkius, minė mįsles ir atsakinėjo sudėtingus klausimus. Nugalėtojus išaiškinti padėjo direktorės pavaduotojos Vilija Adomėlienė, Janė Vorošilienė ir mokytojos Dalė Prochorovienė, Daiva Balandienė.
„Penktokų regatoje“ nugalėtojais tapo 5b klasės „Geltonųjų“ komanda:
Joris Lapinskas, Dovydas Baltrimavičius, Liepa Mockutė, Gabija Paškevičiutė, Justas Šlepikas.
Buvo vertinami ir individualūs mokinių gebėjimai: žinios, aktyvumas, organizuotumas, iškalba.
Sveikiname aktyviausius renginio dalyvius:
Steponą Baravyką 5a, Adrijų Kazlauską 5a, Dovydą Baltrimavičių 5b, Emiliją Vaidilauskaitę 5b, Gabiją Paškevičiutę 5b, Augustę Trasikytę 5b, Nikitą Lukošenkin 5c.
(Projekto koordinatorės Vilija Rimkevičienė, Vilma Vyčienė)


plačiau


2013-11-21
Mokykloje vyko 6 klasių berniukų ir mergaičių kvadrato taurės varžybos.
Dalyvavo 6a, b ir c klasių mergaičių ir berniukų komandos.
Varžyboms teisėjavo mokytojos Ž. Laurinavičienė ir J. Kačerauskienė.

Mergaičių tarpe III–oji vieta atiteko 6a klasės komandai,
II-oji -6c klasės komandai,
I-oji vieta ir pereinamoji taurė - 6b klasės komandai.

Berniukų tarpe III –ąją vietą iškovojo 6b klasės komanda,
II-ąją -6a klasės komanda.
I-oji vieta ir pereinamoji taurė, kurią įteikė septintokas Dovydas, atiteko 6c klasės komandai.2013-11-21

Mūsų mokyklos devintos klasės mokinių komanda dalyvavo tarptautiniame mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“, kurio tikslas ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą. Parodę savo gebėjimus ir žinias, grįžome su trečios vietos diplomu, tik dviem taškais atsilikę nuo Jeronimo Ralio gimnazijos mokinių komandos.
(Klasės auklėtoja E. Miliukienė)
2013-11-15
Mokykloje paminėta Tarptautinė Tolerancijos diena.
Tarptautinės komisijos iniciatyva Tarptautinė Tolerancijos diena Lietuvoje minima jau vienuoliktus metus,
ir šiemet ją paminėjo rekordinis dalyvių skaičius - 870 bendrojo ugdymo įstaigų.


Mokykloje pilietinė iniciatyva vyko nuo lapkričio 4 d. iki lapkričio 15 d. Joje dalyvavo 1-10 klasių mokiniai. Mokiniai dorinio ugdymo, istorijos, pilietiškumo pagrindų, lietuvių ir užsienio kalbų, kitų dalykų pamokose, klasių valandų metu prisiminė tolerancijos dienos sąvoką, aptarė tolerancijos / netolerancijos atvejus mūsų mokykloje, savo klasėse, šeimoje, viešose vietose (sporto varžybose, koncerte, gatvėje, transporte, parduotuvėje ir pan.).
Kūrybiškai pasirinkdami įvairias medžiagas, kiekviena klasė dekoravo ir gamino plakatą „Tolerancijos gėlė“.
(Koordinatorė A. Skirmantienė)
2013-11-12
Prasidėjo „Neriečių regata“!
Lapkričio 12 dieną pirmieji „Neriečių regatą“ pradėjo šeštokai. Visų šeštų klasių komandos
antradienį kovėsi protų mūšyje.


plačiau2013-11-11-15

Lapkričio 11-15 dienomis Lietuvoje organizuota Nacionalinė karjeros savaitė. Akciją rengė Profesinės savanorystės iniciatyva „Kam to reikia?!“, globojo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nacionalinės karjeros savaitės tikslas – supažindinti mokinius su profesijų įvairove ir taip juos paskatinti dar mokykloje pradėti ruoštis sėkmingai karjerai. Mūsų mokykla irgi įsijungė į šios savaitės veiklas:


Pradinukų „Profesijų abėcėlė"
1 klasės mokiniai susipažino su bibliotekininko profesija lankydamiesi mokyklos bibliotekoje. Pirmokams apie bibliotekininko profesiją kalbėjo Laimutė Guogienė ir Ramualda Masalskienė.
(Mokytoja Virginija Takarevičienė)


Lapkričio 13 dieną pirmokai lankėsi Jonavos veterinarijos centre „ VetPet Lt“. Veterinarijos centro direktorė Viktorija Lokianskienė mokiniams papasakojo apie savo vaikystės svajonę tapti veterinare. Taip pat supažindino su veterinarijos centro patalpomis, pacientais. Mokiniai grįžo iš centro labai laimingi.
(Mokytoja Virginija Takarevičienė)


5c klasėje vyko klasės valandėlė,„Susipažinimas su gydytojo profesija“. Į svečius atvyko VŠĮ Jonavos ligoninės gydytoja terapeutė D.Vilkaitienė, kuri plačiau supažindino moksleivius su gydytojo profesija, jo kasdieniu darbu. Mokiniai sužinojo, kokių mokslų reikia, norint įgyti gydytojo profesiją, kur galima studijuoti, kiek metų reikia mokytis, kokiomis savybėmis ir gebėjimais turi pasižymėti žmogus, norintis tapti gydytoju. Moksleiviai noriai klausinėjo ir bendravo su renginio svečiu.
(Mokytoja D. Prochorovienė)


Integruotas projektas „Modeliuotojo ir modelio profesijos iš arti"
5b klasės mokiniai technologijų pamokų ir klasės valandėlės metu, naudodami įvairias antrines žaliavas, dirbdami grupelėse ir individualiai, kūrė mokyklinę uniformą pagyvinančius aksesuarus, papuošalus, kaklaraiščius ir kitas aprangos detales ir pademonstravo savo sukurtus modelius klasės draugams. Projekte aktyviai dalyvavo ir mergaitės ir berniukai. Mokiniai sukūrė 18 įvairių modelių bei detalių, aksesuarų, papuošalų, kuriomis pagyvino savo mokyklines uniformas. Vyko improvizuota fotosesija. Mokiniai susipažino su modeliuotojo ir modelio profesijomis.
(Mokytojos V. Vyčienė, D. Grinė)daugiau foto


„Susipažinimas su gaisrininko profesija“.
5c klasės mokiniai klasės valandėlės metu susitiko su svečiu iš Jonavos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos – Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresniuoju inspektoriumi Sauliumi Vencevičiumi, kuris plačiau supažindino moksleivius su gaisrininko profesija, jo kasdieniu darbu, papasakojo įvairių nutikimų iš šio sunkaus darbo. Mokiniai sužinojo, kokių mokslų reikia, norint įgyti gaisrininko profesiją, kur galima studijuoti, kiek metų reikia mokytis, kokiomis savybėmis ir gebėjimais turi pasižymėti žmogus, norintis tapti gaisrininku. Moksleiviai noriai klausinėjo ir bendravo su renginio svečiu jiems rūpimais klausimais Sužinojo, kad gaisrininko darbas yra ne tik gesinti kilusius gaisrus, bet ir gelbėti užspaustus automobiliuose žmones avarijų metu, gelbėti įlūžusius lede ir visur, kur reikalinga speciali gelbėjimo įranga ar ilgos kopėčios.
(Mokytoja D. Prochorovienė)


,,Profesijų naktis“

,,Mokykloje praleidžiame daug dienų, tačiau naktis mokykloje – tai įvykis, kurį ilgai prisiminsime. Lapkričio 8 d. vakare į mokyklą sugužėjo beveik visa mūsų 7a klasė. Su auklėtoja Dalia Turauskiene, technologijų mokytoja Modesta Stakėliūnaite ir bibliotekininke Laima Guogiene surengėme ,,Profesijų naktį“. Mes susirinkome bibliotekoje, susiskirstėme grupėmis, sukūrėme pavadinimus ir šūkius, pasiskirstėme užduotimis. Per visą naktį nuveikėme labai daug: gaminome valgius ir serviravome stalą, žaidėme žaidimus, kuriuos parengė auklėtoja ir bibliotekininkė, žiūrėjome ir aptarėme filmą - teatro vaidinimą, klausėmės puikios muzikos ir šokome, kalbėjomės ir net truputį nusnūsti suspėjome. Susipažinome „kitaip“ su režisieriaus, aktoriaus , scenografo, DJ-ėjaus, virėjo, padavėjo, tyrėjo ir kt. profesijomis. Projektas ,,Profesijų naktis mokykloje“ mūsų klasei labai patiko.
NUOŠIRDŽIAI DĖKOJAME PADĖJUSIOMS IR VISĄ NAKTĮ SU MUMIS PRALEIDUSIOMS MOKYTOJOMS."
(Eglė Janionytė, Julija Liadnova, 7a klasės mokinės)

daugiau foto
,,Ketvirtadienį turėjome netradicinę Tikybos pamoką. Mūsų pamokoje svečiavosi kunigas Giedrius. Jis pasidalino savo patirtimi su mokytojais ir mokiniais, mielai atsakė į jų klausimus, papasakojo apie savo pašaukimą, kodėl pasirinko būtent kunigo tarnystę. Supažindino su studijų metais patirtais įspūdžiais, pomėgiais ir kasdienine kunigo diena. Pamokos metu pasisėmėme gerumo, širdies šilumos, paprastumo ir atvirumo vienas kitam.
Pamokoje dalyvavo tikybos mokytoja Vaida, pavaduotoja ugdymui V. Adomėlienė, mokytojos R. Sabinskienė ir D. Stundžienė."
(G. Černiauskaitė, 8a klasės mokinė)


Nuošalyje neliko ir 10 klasės mokiniai - lapkričio 15 d. ekonomikos pamokoje apsilankė svečiai iš SEB banko.
Šio banko atstovė, Jūratė Pašukonienė, supažindino mokinius su SEB banko sukūrimo istorija, papasakojo apie vykdomas veiklas, teikiamas banko paslaugas. Mokiniai aktyviai dalyvavo parengtoje viktorinoje, atsakinėjo į klausimus.
(Mokytoja E. Miliukienė)


Lapkričio 14 d. 7b,7c ir 8b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių "Rūtos" šokolado fabrike, kur ne tik susipažino su konditerio specialybe, pamatė, kaip gaminami saldainiai, bet ir patys gamino ir ragavo...
(Mokytojos E. Bieliauskaitė, V. Knygauskienė, Ž. Laurinavičienė, R. Žižienė)


daugiau foto


8c klasės mokinių projektas "Kuo norėčiau būti?"
(Mokytoja V. Dubikaitytė)

Mokyklos psichologė S. Cėgienė su 8a klasės mokiniais pildė LPIK testą.daugiau foto


9-10 klasių mokiniai vykdė projektą "Pasivaikščiojimas po ateitį".
(Mokytoja N. Urbonavičienė)
„Susipažinimas su policininko profesija“
5c klasės mokiniai klasės valandėlės metu susitiko su Nepilnamečių reikalų inspektore Raimonda Daunoravičiene, kuri plačiau supažindino moksleivius su policininko profesija, jo kasdieniu darbu kontoroje ir kelyje, papasakojo įvairių nutikimų iš šio sunkaus darbo. Mokiniai sužinojo, kokių mokslų reikia, norint įgyti policininko profesiją, kur galima studijuoti, kiek metų reikia mokytis, kokiomis savybėmis ir gebėjimais turi pasižymėti žmogus, norintis tapti policininku. Moksleiviai noriai klausinėjo ir bendravo su renginio svečiu jiems rūpimais klausimais, netgi galėjo apžiūrėti iš arčiau kai kuriuos policininko darbo įrankius: policininko lazdelę, antrankius, pistoletą, šovinių dėklus, keletas mokinių pasimatavo ir policininko liemenę.
(Mokytoja D. Prochorovienė)


daugiau foto

Dalyvaujame tarptautiniame projekte „Visuotinė švietimo savaitė".
(5b klasės mokiniai, mokytoja V. Vyčienė,
5b klasės mokiniai, mokytoja D. Grinė,
6-7 klasės mokiniai, mokytoja N. Urbonavičienė)

„Dega Vėlinių žvakelė“

Spalio 23 d. 5-9 klasių mokinių grupė lankėsi Jonavos krašto muziejuje. Mokiniai klausėsi pasakojimų apie Vėlines, mirusiųjų minėjimo papročius, degančios ant kapų žvakės simboliką. Lipdė Vėlinių žibintus iš molio ir puošė įvairiais raštais. Edukacinė programa vyko draugiškoje aplinkoje, visi džiaugėsi patirtais įspūdžiais bei pačių pagamintais dirbiniais.
Mokinius lydėjo specialioji pedagogė V. Tatarūnienė ir būrelio vadovė D. Stundžienė.
daugiau foto


Projektas “Super vaikai 2013”

Projektas “Super vaikai 2013” finansuojamas Lietuvos respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos ir VšĮ „D&DM” lėšomis, 2013 m. spalio 22 d. įvyko mūsų mokykloje. Jame dalyvavo pradinių klasių mokiniai.
Užsiėmimus vedė sveikatos edukolgė, VšĮ „D&DM” lektorė, šio projekto koordinatorė - Daiva Marazienė ir mokyklos psichologė Snieguolė Cėgienė.
Mokiniai klausėsi paskaitėlių, žaidė žaidimus buvo supažindinti su sveikos mitybos principais (saikingumas, įvairumas, subalansavimas) bei taisyklėmis. Sveika mityba ir gyvensena be žalingų įpročių – ypač svarbūs sveikos gyvensenos komponentai, kurie turi susiformuoti jau vaikystėje. Užsiėmimuose pabrėžta „vaikiško šampano“ žala. Vaikai paskaitos metu buvo skatinami vartoti daugiau daržovių ir vaisių, buvo rodomi populiariausių vaisių bei daržovių dešimtukai.
Visiems pirmų, antrų ir trečių klasių mokiniams įteikta dovana – pratybų lapas su užduotimis, kad jie užvirtinų įgytas žinias bei perduotų tėveliams, nes žiniasklaidoje pilna įvairiausių dietų, kurios visiškai nesuderinamos su mokslu, dažnai yra klaidingos.

daugiau foto
2013-10-25


Apie mus rašo "Naujienos" .
Šoka mūsų mokinių tėveliai (1) , (2)


2013-10-21
Dalyvavome "Lietuvos tūkstantmečio vaikai".

daugiau foto

2013-10-17
Mokykloje spalio 16-17 dieną 19 mokinių, iš 6-9 klasių, dalyvavo Viešosios įstaigos „Edukacijos akademijos“ surengtame internetiniame konkurse „Pažink Kiniją“.
Konkurso tikslas buvo skatinti moksleivių domėjimąsi Kinijos istorija, kultūra ir geografija.
(Geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)

2013-10-18
„IT – tavo rytdienai“

Spalio 18 dieną mūsų mokyklos 10 klasės mokiniai dalyvavo viešos asociacijos „Langas į ateitį“ organizuojamame informacinių technologijų renginyje „IT – tavo rytdienai“.
Renginyje mokiniai patys galėjo pasirinkti temas: kaip hobis gali tapti verslu, kaip pradėti savo verslą turint mažai pinigų, įvaizdis internete, mobiliųjų aplikacijų ir žaidimų kūrimas ir kitos temos. Taip pat mokiniai mėgavosi žaidimu KINECT, dalyvavo viktorinose bei gavo atsakymus į kitus jiems rūpimus klausimus. Renginys vyko Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje ir jame dalyvavo vyresniųjų klasių moksleiviai iš viso Jonavos rajono.
(Mokytojos R. Sabinskienė, D. Ratautienė)


2013-10-17
Etnokultūrinė vakaronė “Kultūrų spalvos”

Mokykla dalyvauja šalies mokymo įstaigų bendrų edukacinių veiklų projektų konkurse”Būkime kartu”. Projekto iniciatorė yra Vilniaus Lazdynų vidurinės mokyklos pavaduotoja V. Kisielienė. Praeitą pavasarį “T- klasės” projekto dalyviai – mokytojai turėjo galimybę stažuotis Italijoje. Kelionės metu mokytojai dalinosi savo patirtimi, mezgė naujas pažintis. Taip gimė projektas “Tautų tiltas”. Šiame projekte dalyvauja 3 Vilniaus raj. lenkų, rusų mokyklos ir mūsų lietuvių “Neries” pagrindinė mokykla. Šio projekto tikslas - skatinti šalies mokyklų skirtingomis mokomosiomis kalbomis mokinių bendravimą. Projekto renginių metu mokiniai turi galimybę susipažinti su lietuvių, rusų ir lenkų papročiais, puoselėti tradicijas ir atskleisti savo mokyklos bei tautos savitumą ir unikalumą. Šis projektas taip pat ugdo mokinių pagarbą kitų tautų atžvilgiu, toleranciją, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, padeda plėtoti mokinių saviraišką. Vienas iš šio projekto renginių vyko mūsų mokykloje ir tai buvo etnokultūrinė vakaronė “Kultūrų spalvos”. Į šią vakaronę atvyko mokytojai ir mokiniai iš Vilniaus Lazdynų vidurinės mokyklos, Mostiškių pagr. mokykl., Bezdonių J. Slovackio vidurinės mokyklos. Prieš renginį mokytoja Danguolė svečius supažindino su Jonava, jos istorija ir parodė gražiausias lankytinas vietas. Renginio metu visi turėjo galimybę susipažinti su trijų tautų papročiais, šokiais ir dainomis bei paragavo įvairių tautiškų patiekalų. Šokti ir dainuoti kartu buvo taip smagu , kad niekas nenorėjo skirstytis. Renginį organizavo ir jame dalyvavo mokytojos L.Bizokienė, D.Turauskienė, E.Merkelienė, D.Bareikaitė, D.Černiauskienė, E. Bieliauskaitė, patiekalus pagaminti padėjo mokytojos M.Stakėliūnaitė ir D. Grinė, o taip pat renginyje dalyvavo 7a ir 8a klasės mokinės.
(Projekto koordinatorė mokytoja Loreta Bizokienė)2013-10-11

Mokyklos 5-6 kl. mokiniai dalyvavo rajoninėje šventėje ,, Mano augintinis", skirtą gyvūnų globos dienai. Mokiniai atsinešė ir savo augintinius. Buvo renkamas simpatiškiausias augintinis. Jonavos kinologai rodė savo dresuotus šunis ir jų vykdomas komandas. Visi, ir mokiniai, ir mokytojai, labai smagiai praleidome laiką.
(Biologijos mokytojos)
daugiau foto

2013-10-11


Dalyvaujame tarptautiniame projekte ,,Best Content for Kids".
(9 klasės mokiniai, mokytoja N. Urbonavičienė)2013-10-10
TĖVŲ DIENA

2013-10-09


Finansinio raštingumo olimpiada – organizuojama iniciatyva Lietuvos moksleiviams, skatinanti pademonstruoti finansinio raštingumo žinias, kūrybiškumą, bendruomenės vienybę ir turimus asmeninius lėšų valdymo įgūdžius. Finansinio raštingumo olimpiadą organizuoja „Danske Bank“ su partneriais: Švietimo ir mokslo ministerija, Finansų ministerija ir Lietuvos bankas. Šiemet olimpiados startas buvo tikrai ypatingas. FRO užduotį specialios tiesioginės vaizdo konferencijos metu spalio mėn. 9 d. visiems moksleiviams paskelbė Lietuvoje viešintis Danijos karališkojo sosto įpėdinis princas Frederikas, o visi šalies moksleiviai turėjo galimybę tiesiogiai jam užduoti klausimų. 5b klasės mokiniai dalyvauja olimpiadoje ir stebėjo šią video konferenciją.
( mokytoja V.Rimkevičienė)


daugiau foto


2013-10-05

Spalio 1 dieną mūsų mokykloje buvo paminėta Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena.
Šiai dienai 7a, 7d ir 8a klasės mokiniai pagamino skirtukus knygoms. Dalį paruoštų dovanėlių nuvežėme į Jonavos rajono socialinių paslaugų centrą, kurias centro darbuotojos perdavė vienišiems seneliams. Likusias dovanėles mokiniai ir mokytojos spalio 1 dieną įteikė pagyvenusiems žmonėms, sutiktiems Jonavos miesto gatvėse, palinkėdami jiems sveikatos, ilgų metų, daug gražių saulėtų dienų. Akciją organizavo mokytojos L. Bizokienė, D. Turauskienė, D. Černiauskienė. Šiais metais prie akcijos prisidėjo ir tikybos mokytoja V. Tamelienė.
(Mokytojos D. Černiauskienė ir L. Bizokienė)

daugiau foto


2013-10-04

daugiau foto

2013-10-03


Dalyvaujame Konstitucijos egzamine.
SVEIKINAME
LR Konstitucijos egzamino I turo nugalėtojas
Bagdonavičiutę Augustę 7b kl.– 25 taškai
Ramanauskaitę Ramintą 8a kl.- 28 taškai.

Šios mokinės pateko į II Konstitucijos egzamino turą, kuris vys spalio 15 d. 9 val.

2013-09-26
Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 dieną mes švenčiame Europos kalbų dieną. Ši diena kasmet minima nuo 2001 m.
Europos kalbų diena yra skirta paraginti visus europiečius mokytis kalbų.
Šią dieną pirmos pamokos metu 8a klasės mokinės apsilankė pas 6-10 klasių moksleivius. Mergaitės pasveikino juos su Europos kalbų diena, pristatė jos paminėjimo siekius bei pateikė keletą faktų apie kalbas. Vienas iš jų - Europoje kalbama apie 225 vietinėmis kalbomis.
Patiems mažiausiems mūsų mokyklos mokiniams (1-5 kl.) užsienio kalbos pamokėles vedė Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokiniai. Jų mes sulaukėme jau antrus metus.
Taip pat šią dieną užsienio kalbos pamokos metu mokiniai ant balto popieriaus lapo pavaizdavo kokioje Europos šalyje yra pabuvoję ar kokioje norėtų apsilankyti. Mokinių parengtais darbeliais papuoštas Europos kalbų dienai skirtas stendas.
(Užsienio kalbų mokytojai)

daugiau foto 1
daugiau foto 2


2013-09-25
PROJEKTINĖ DIENA ,,Gamtos ir širdies ritmu."Paskutinį rugsėjo sekmadienį pasaulyje minima Pasaulinė širdies diena. Ją 1999 m. paskelbė Pasaulinė širdies federacija. Ši diena minima 90 – yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvenimo būdą. Šių metų šūkis - „Rinkis kelią į sveiką širdį“.
Rugsėjo 25 dieną „Neries“ pagrindinėje mokykloje vyko Pasaulinei širdies dienai skirtas renginys "Gamtos ir širdies ritmu". Renginio tikslas - paskatinti kiekvieną rūpintis, saugoti savo sveikatą ir aplinką, kurioje gyvename. Visose mokyklos erdvėse judėjo knibždėjo mokiniai ir mokytojai. Kiekvienas galėjo rasti savo širdžiai mielą veiklą.

Nuo ankstaus ryto mokytoja R. Žižienė kartu su mokiniais ir tėveliais gražino aplinką - sodino mokyklos kieme medelius ir dekoratyvinius krūmelius.

Mokyklos stadione, vadovaujant kūno kultūros mokytojui S.Jefimenkai, 5 – 8 klasių berniukai ir mergaitės dalyvavo estafetės bėgime „Iš širdies į širdį“.

Mažojoje aktų salėje 8 klasių mokiniai klausėsi sveikatos priežiūros specialisčių I. Kazokienės ir L.Griniovos patarimų, kaip išsaugoti sveiką širdį, mokėsi matuoti kraujospūdį.

Mokyklos psichologė S. Cėgienė ir socialinė pedagogė A. Skirmantienė pertraukų metu kvietė mokinius prie stendo „Aš myliu savo širdį“. Jame visi galėjo pasidalinti savo mintimis apie sveikatą.

1 – 10 klasių mokiniai kartu su klasių auklėtojomis, pažvelgę į savo širdies gelmes, paruošė pristatymus “Kas telpa mano širdyje“, o mokyklos foje papuošė išradingai paruoštos rudeninės puokštės ir kompozicijos „Rudens džiaugsmas“ iš paskutinių rudeninių žiedų, vaisių, daržovių ir kitų rudens gėrybių...

Kokia gi šventė be dainos? Juk ji gali pagydyti, paguosti,suvirpinti kiekvieną širdį. Dainingiausius visų klasių mokinius muzikos mokytojos A.Grigaravičiūtė ir E.Merkelienė sukvietė į repeticiją. Ir popietės pabaigoje per mokyklos kiemą nuvilnijo dainos melodija, siūbavo rankų jūra.
Nors danguje visus džiugino rudeninė saulė, šiaurys vėjas kvietė susiburti arčiau – širdį prie širdies. Tad visi visi susispietėme į vieną didelę ŠIRDĮ. Dar akimirka ir mus įamžino fotoaparato blykstė. Ši nuotrauka tapo šventės akcentu.


Iš mokyklos kiemo ir mokiniai ir mokytojai skirstėsi linksmai nusiteikę, dalindamiesi įspūdžiais, reiškė nuomonę, tarėsi kaip gerinti sveikatą.

daugiau foto 1
daugiau foto 2
daugiau foto 3
Karštas stendas “Aš myliu savo širdį“.
9, 10 klasių susitikimas su sveikatos priežiūros specialiste „Išsaugok sveiką širdį".2013-09-24
SVEIKINAME!
Jonavos rajono moksleivių rudens kroso varžybose vaikų grupėje
II vietą užėmė 5c klasės mokinys Eimantas Boženok,
II vietą užėmė 6a klasės mokinys Lukas Valeiša,
II vietą užėmė 7 klasės mokinė Vita Akelaitytė.
(Mokytoja Ž. Laurinavičienė)

,

2013-09-24
Projektas "Tautų tiltas"
Dalyvaujame Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuotame šalies mokymo įstaigų bendrų edukacinių veiklų projekte "Būkime karu".
Projekto iniciatoriai - Vilniaus Lazdynų vidurinė mokykla, projeko vadovė - direktorės pavaduotoja V.Kisielienė.
Projekte taip pat dalyvauja Mostiškių pagrindinė mokykla, Bezdonių J.Slovackio vidurinė mokykla, Vilniaus Lazdynų vidurinė mokykla.
(Projekto koordinatorė L.Bizokienė)

2013-09-23
6-os klasės mokiniai vykdo mokyklinį projektą ,, Medžio pasas" - kad mokiniai geriau pažintų medžius, juos tyrinėtų, būtų gamtos bičiuliais, o ne tik naudotojais.
(Mokytoja D. Ratautienė)

Mokykloje vykdyto Europos paramos projekto T-klasė
KOMPETENCIJŲ APLANKAS

2013-09-12
Piligriminė kelionė į ŠiluvąSaulėtą rugsėjo 12-osios dienos rytą mes, 6 ir 7-os klasės mokiniai, nukeliavome į Šiluvą, į Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidus. Miestelyje pirmiausia aplankėme Šiluvos muziejų. Čia sesuo vienuolė papasakojo, kada buvo pastatyta Šiluvos bazilika ir koplyčia . Sužinojome, kad Apreiškimo koplyčia pastatyta 1924 m. Švč. M. Marijos apsireiškimo vietoje, o Bazilikos didžiajame altoriuje yra stebuklais garsėjantis Švč.Marijos paveikslas. Apsireiškimo koplyčioje matėme akmenį, ant kurio, kaip pasakojama, pasirodė Marija. Koplyčioje meldėmės už savo šeimas. Prieš šv. Mišias Skaistė, Simona, Evelina ir Viktorija meldėsi Rožinį, jas girdėjo visi, kas tą dieną klausėsi Marijos radijo. Po šv. Mišių apsilankėme Bazilikoje, Ligonių sveikatos koplyčioje meldėmės už artimųjų sveikatą. Pasivaišinę koše ir atsigėrę skanios arbatos, pasivaikščiojome po miestelį ir kupini įspūdžių grįžome namo.
Evelina Cekanoveckaitė, 6b klasės mokinė


2013-09-02
Į mokyklėlę!

2013-05
Teisininko profesija. Kas tai?

Gegužės paskutinę savaitę, 7a klasės valandėlėje dalyvavo teisininkas - prokuroras, Paulinos Jaroščenkos tėtis Vitalijus. Jis mokiniams papasakojo daug įdomių dalykų: kaip svarbu gyvenime žinoti įstatymus, savo teises ir pareigas, kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių ir kas žinotina renkantis teisininko profesiją, kokias charakterio savybes turi turėti asmuo norintis dirbti teisinėje sistemoje, kokius dalykus studentai mokosi studijuodami teisę ir t.t.. Mokiniai vaidino įvairias gyvenimiškas situacijas ir iš jų mokėsi, kaip teisingai pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje.
(Klasės auklėtoja L.Bizokienė)


2013-06-26
Jungiamės prie projekto ,,PATINKA!‘‘
(PATrauklios INformacinės technologijos Kuria Ateitį!)2013-06-18

Vasaros atostogų metu, birželio 10-18 dienomis, mūsų mokyklos anglų kalbos mokytojos: V.Kubiliūnienė, D.Turauskienė, J.Kačerauskienė, L.Bizokienė ir D.Černiauskienė organizavo dieninę anglų kalbos stovyklą "Rainbow" (Vaivorykštė). Stovykloje mokiniai gilino anglų kalbos žinias kurdami dialogus, dainuodami, žaizdami, ieškodami informacijos, kurdami plakatus, spręsdami kryžiažodžius ir vaidindami. Stovyklautojams labiausiai įsiminė lobių ieškojimo diena. Paskutinę dieną mokiniai vyko į Kauno miesto muziejų, kur dalyvavo edukacinėje anglų kalbos pamokėlėje " Mano miesto herbas".2013-06-17
MOKYTOJŲ GEROSIOS PATIRTIES SKLAIDOS KONFERENCIJA ,,METŲ PATIRTIS‘‘


Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje jau tapo tradicija mokslo metus baigti mokytojų gerosios patirties sklaidos konferencija. Šiemet mokyklos Metodinės tarybos inicijuotos konferencijos tema – pamoka: pamokos uždavinio formulavimas ir įgyvendinimas, ugdymo turinio diferencijavimas ir individualizavimas, integruotos pamokos, aktyvūs ugdymo(si) būdai ir metodai, pamokos refleksija. Dalykų mokytojai konferencijos metu pristatė įdomiausias, sėkmingiausias šių mokslo metų pamokas, įvairią metodinę medžiagą, pasidalino savo mintimis apie šiuolaikinę pamoką. Kolegų rate aptarę savo sėkmes ir nagrinėdami problemas, semiamės patirties, mokomės vieni iš kitų, siekiame ugdymo(si) kokybės.
(Daiva Balandienė, mokyklos Metodinės tarybos narė)
Konferencijos programa


2013-06-06
Paskutinio skambučio šventė.


2013-06-04
Kelionė po Anykščius

Birželio 4 d. už vaikų socializacijos projekto „NERIAM“ laimėtas lėšas 5-10 klasių mokinių grupė kultūringai ir linksmai leido laisvalaikį Anykščių apylinkėse. Mokiniai aplankė J. Biliūno tėviškę, Arklio muziejų, pasivažinėjo po Niūronių kaimą brička. Grįžtant į namus, vaikai užlipo į aukštą kalną ir aplankė J. Biliūno kapą. Paskutinis kelionės akcentas buvo Puntuko akmens apkabinimas. Kupini džiaugsmo ir gražiausių įspūdžių sugrįžome namo.
Mokinius lydėjo mokytojos D. Stundžienė, V. Tatarūnienė, I. Bereznaja, R. Sabinskienė.2013-05-31
Išvyka į Didžiojo Lietuvos Etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką

Grupė mūsų mokyklos 5-10 klasių mokinių dalyvavo partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos renginyje. Dalyviai stebėjo iškilmingą karių priesaikos Lietuvos Respublikai ceremoniją, karinių veiksmų parodomąją programą. Labiausiai vaikus sudomino ginkluotės ir technikos paroda. Turiningai praleisto laisvalaikio įspūdžiai dar ilgai neišblės mokinių atmintyje.
Mokinius lydėjo mokytojos Ž. Laurinavičienė, J. Kačerauskienė, D. Stundžienė.2013-05-30
Gegužės 30 d. mokykloje vyko tradicinė šventė ,,Mokyklos garbė 2013",
kurios metu buvo pagerbti mokslo pirmūnai, aktyvūs mokiniai ir tėveliai, draugiškiausi klasės mokiniai.Mokyklinių uniformų užsakymas
vyks gegužės 23-24 d. 17.00 val. 320 kab. 3 aukšte
(turėti 50 Lt. avansą). 435 kab. vyks padėvėtų uniformų ,,turgelis“.
Kitas užsakymas numatomas birželio 10 d. 17.00 val.

GEGUŽĖS MĖNUO BE SMURTO - ,,SAUGI MOKYKLA”
Veiklos:
1. Paskaitos, diskusijos saugios aplinkos temomis 5-8 kl. mokiniams (gaisro atveju, pajustus dujų kvapą, prie vandens telkinių, gatvėje, viešoje vietoje, namuose
(soc. pedagogė A. Skirmantienė).
2. Klasės valanda – paskaita 9 kl. mokiniams “Prekybos žmonėmis ir prostitucijos teisiniai, socialiniai, psichologiniai aspektai”, “Lytiniu būdu plintančios ligos”
(soc. pedagogė A. Skirmantienė, sveikatos priežiūros specialistė I. Kazokienė).
3. Paskaitos – diskusijos teisine tematika 7 kl., 9 kl. mokiniams
(soc. pedagogė A. Skirmantienė, Jonavos r. PK PP specialistė J. Pališkienė).
4. Pokalbiai – diskusijos 8 kl. mokiniams savižudybės tematika
(soc. pedagogė A. Skirmantienė, psichologė S. Cėgienė).
5. Klasės valandos- diskusijos apie rūkymo poveikį žmogaus organizmui 1-4 kl. mokiniams
(soc. pedagogė A. Skirmantienė, sveikatos priežiūros specialistė I. Kazokienė, psichologė S. Cėgienė).
5. Draugiškiausio, paslaugiausio mokinio (-ės) klasėje rinkimai.
6. Mokslo metų užbaigimo šventėje balionų su draugiškiausių mokinių vardais paleidimas į dangų.2013-05-22

Mokykloje vyko 7 klasių viktorina „Kelionė aplink pasaulį“. Viktorinos tikslas - patikrinti ir pagilinti mokinių žinias apie pasaulio objektus. Komandos aktyviai, kūrybingai ir linksmai atsakinėjo ir atliko įvairias užduotis. Taip mokiniai prisiminė ir praplėtė savo turimas žinias. Septintokai parodė puikias žinias ir gražų bendradarbiavimą komandose. 7 klasių viktorinoje „Kelionė aplink pasaulį“ I – ają vietą užėmė 7a klasės „Geografių“ komanda, II – ąją vietą – 7c „Aborigenų“ komanda, III – ąją vietą – 7b „Keliauninkių“ komanda. Visos komandos buvo apdovanotos padėkomis. Viktoriną stebėjo, vertino komandų darbą, surinktus taškus skaičiavo, nugalėtojus išrinko ir pasveikino vertinimo komisija: Janė Vorošilienė (komisijos pirmininkė), Violeta Knygauskienė ir Violeta Lubova.
Organizatorė - geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė


2013-05-21
Rajono moksleivių kūrybos konkurse ,,Vai daug noriu ir labai maža: kurti save",
skirtame rašytojo Petro Vaičiūno atminimui, dalyvavo mūsų mokyklos 6c klasės mokinė
Bernadeta Gedvilaitė ir tapo laureate!.
Sveikiname ir linkime neprarasti kūrybinės gyslelės!
Visus mokyklos kūrėjus - rašytojus, poetus - kviečiame jau rinkti savo kūrybinius darbus kitų metų konkursui.
(Lietuvių k. mokytoja Daiva Balandienė)2013-05-21

Mokykloje vyko 6 klasių viktorina „Žemė – žmonių planeta“. Viktorinos tikslas - skatinti moksleivius domėtis Žeme, joje gyvenančiais žmonėmis, gyvenvietėmis. Viktorinoje dalyvavo keturios 6 klasių komandos. Mokiniai sugalvoję savo komandoms pavadinimus ir sukūrę šūkius toliau aktyviai atsakinėjo ir kūrybingai atliko įvairias užduotis. Taip mokiniai prisiminė ir praplėtė žinias geografijos, istorijos, kultūros srityje, sustiprino darbo komandoje įgūdžius. Šeštokai parodė puikias žinias ir gražų bendradarbiavimą komandose. 6 klasių viktorinoje „Žemė – žmonių palneta“ po įnirtingos kovos I – ają vietą užėmė 6c klasės „Europidų“ komanda, II – ąją vietą – 6a „Žemiukų“ komanda, III – ąją vietą – 6b „Žemiečių“ komanda, IV – ąją vietą – 6d „Geografijos vaikų“ komanda. Visos komandos buvo apdovanotos padėkomis. Viktoriną stebėjo, vertino, komandų surinktus taškus skaičiavo, nugalėtojus išrinko ir pasveikino vertinimo komisija: Vilija Adomelienė (komisijos pirmininkė), Vilma Vyčienė ir Romualda Masalskienė. Organizatorė - geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė


Rajono moksleivių olimpinio festivalio svarsčių kilnojimo varžybos. Užimta II vieta.2013-05-21
Gegužės 8 dieną 5b, 6a ir 7a klasių mokiniai dalyvavo,,Šeimos šventėje“
Jonavos rajono socialinių paslaugų centre.
Mokiniai, centro lankytojams parodė paruoštą programėlę: dainavo, sakė eiles apie mamą, jos meilę ir pasiaukojimą. Programą paruošė mokytojos D. Turauskienė, L. Bizokienė, I. Baranauskaitė.
Renginyje dalyvavo ir mokytojų D. Bareikaitės bei S. Jefimenkos paruošti šokėjai.
(Anglų k. mokytoja D. Černiauskienė)2013-05-20
Dalyvavome projekte „Lygybės medis“

Gegužės 6-8 dienomis grupė mūsų mokyklos 5-10 klasių mokinių buvo pakviesta penktą kartą dalyvauti projekte „Lygybės medis“. Projektas buvo skirtas vaikams, kuriems labai svarbu turėti tvirtus socializacijos įgūdžius ir gebėjimą tinkamai integruotis į dabartinę visuomenę, kurioje nemažai problemų. Dalyvavo darželio - mokyklos „Bitutė“, „Neries“ pagrindinės mokyklos, Vaikų globos namų, Ruklos Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos atstovai ir juos lydintys mokytojai. Baigiamasis renginys vyko Jonavos kultūros centro Mažojoje salėje.Visi dalyviai pristatė sukurtus trumpus vaidinimus. Įvairios veiklos vyko be galo draugiškoje aplinkoje, visi džiaugėsi geru oru, naujais draugais, patirtais įspūdžiais.
„Neries“ pagrindinės mokyklos mokinius lydėjo mokytojos V.Tatarūnienė ir D.Stundžienė.


2013-05-18
Šeimų krepšinio sporto šventė.

Sveikas žmogus – pats brangiausias gamtos kūrinys. 2013m. paskelbti Sveikatingumo metais, gegužės mėnuo prasideda Motinos diena, o baigiasi Tėvo diena , tai tarsi išeina, kad laikotarpis tampa šeimos mėnesiu. Siekiant atkreipti dėmesį į šeimos svarbą žmogaus gyvenime, paskatinti šeimas laisvalaikį leisti kartu, paraginti pavienes šeimas drąsiau ir aktyviau dalyvauti bendruomenės veikloje, „Neries“ pagrindinėje mokykloje gegužės 18 dieną vyko Šeimų krepšinio sporto šventė. Komandą sudarė mokinys, jo šeimos narys ir draugas arba vien tik šeimos nariai. Šventės programa: krepšinio žaidimas 3x3, konkursai „Baudukas“, „Auksinė ranka“, „Mes komanda“. Šventėje dalyvavo 10 šeimų komandos dviejose amžiaus grupėse. Dalyvius sveikino ir sėkmės linkėjo mokyklos direktorės pavaduotojos Vilija ir Janina, mokytojos Dovilės šokių kolektyvai . 5-6 klasių grupėje I vietą laimėjo Vilčiauskų šeimos komanda, II-ąją –Matonių šeimą, III-ąją –Česų šeima. 7-8 klasių grupėje I-ąją vietą laimėjo Pūkų šeimos komanda, II-ąją – brolis ir sesuo Franskiavičiai, III-ąją –Balčiūnų šeimos komanda. „Bauduko konkurso nugalėtojas – Rokas Vilkaitis. Konkursą „Auksinė ranka“ laimėjo Matas Zvicevičius. Konkurse „Mes komanda“ buvo nepralenkiama Mato, Rolando ir Tomo Balčiūnų šeimyna. Komandos buvo apdovanotos medaliais, prizais ir padėkos raštais.
(Kūno kultūros mokytoja Ž. Laurinavičienė)


2013-05-17
Sveikiname mokinius,
rajoninėje istorijos olimpiadoje pasiekusius puikių rezultatų:
1. Tadą Rasimavičių, 6c klasė - III vieta;
2. Ramintą Ramanauskaitę, 7a klasė - III vieta;
3. Aurelijų Pūką, 8a klasė - III vieta.


2013-05-16
Kompiuterininkų dienos mokykloje

2013-05-09

Mokykloje vyko 8 klasių viktorina „Europos valstybės ir jų sostinės“. Viktorina buvo skirta Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą ir Europos dienos įprasminimui – Gegužės 1-ai ir 9-tai. Viktoriną sudarė du etapai. 2013 gegužės mėn. 07 d. I – ojo etapo metu prieš viktoriną į mokyklą buvo pakviestas svečias, Jaunimo Europos komandos atstovas, Jonavos Senamiesčio gimnazijos abiturientas Matas Grabauskas. Matas paskaitos metu įdomiai, interaktyviais metodais, pristatė įvairias su Europos Sąjunga susijusias temas. Aktyviausi mokiniai, kurie teisingai atsakė į pranešėjo klausimus, gavo specialias pranešėjo dovanėles. Aštuntokai džiaugėsi įdomia ir informatyvia paskaita.
Po paskaitos prasidėjo viktorina. Mokiniai pristatė savo klasių komandas, atsakinėjo į mokytojų pateiktus testo klausimus naudodami interaktyvią balsavimo sistemą Optivote. Viktorinos „Europos valstybės ir jų sostinės“ I – ojo etapo pabaigoje po įnirtingos kovos I – ąją vietą užėmė 8a klasės „Europinių“ komanda, II – ąją – 8c klasės „Ponų demokratų“ komanda, III - ąją – 8b klasės „Europiečių“ komanda.
Gegužės 09 d. mokiniai individualiai dalyvavo viktorinos „Europos valstybės ir jų sostinės“ II – ajame etape. Šiame etape mokiniai sprendė atsiųstą testą iš Europos viktorinos organizatorių. II – ojo etapo viktorinoje I – ąją vietą užėmė Ignė Jasukaitytė 8a klasės mokinė, II – ają – Eligijus Zgirskas 8a klasės mokinys, III – ąją – Aurelijus Pūkas 8a klasės mokinys, IV – ąją – Rytis Janionis 8b klasės mokinys.
Viktroną organizavo geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė ir istorijos mokytoja metodininkė Vilma Vyčienė.


2013-05-06
Mokykloje vyko mokyklinė istorijos olimpiada.
Sveikiname nugalėtojus:
5 KLASĖS:
I VIETA - Venckevičiūtė Skaistė, 5b klasė
II VIETA - Rudžinskaitė Airida, 5a klasė
II VIETA - Pečiūraitė Austėja, 5a klasė
III VIETA - Matonis Darius, 5a klasė

6 KLASĖS:
I VIETA - Tadas Rasimavičius, 6c klasė
II VIETA - Litvinovas Justinas, 6d klasė
III VIETA - Gecevičiūtė Saulė, 6d klasė

7 KLASĖS:
I VIETA - Raminta Ramanauskaitė, 7a klasė
II VIETA - Prišmantaitė Sonata, 7a klasė
III VIETA - Černiauskaitė Gintautė, 7a klasė

8 KLASĖS:
I VIETA - Aurelijus Pūkas, 8a klasė
II VIETA - Tomas Vyčas, 8b klasė
III VIETA - Eligijus Zgirskas, 8a klasė


2013-05-07
Gegužės 7 dieną mokykloje vyko 8-tų klasių mokinių mokyklinė fizikos olimpiada,
kurią organizavo fizikos mokytoja metodininkė Violeta Knygauskienė. Joje dalyvavo 15 mokinių.
Aštuntokai, dvi valandas spręsdami nelengvus uždavinius, galėjo pasitikrinti savo fizikos žinias.
Sveikiname 8-tų klasių fizikos olimpiados nugalėtojus:
I vietą užėmė 8a klasės mokinys Aurelijus Pūkas,
II vietą užėmė 8b klasės mokinys Modestas Jakaitis,
III vietą užėmė 8c klasės mokinys Taurius Litvinavičius.

Sveikiname nugalėtojus!


2013-05-02
Šventė ,,Tau, mamyte"

Gegužės 2 d. vakare sausakimšoje mokyklos salėje sukosi šokėjai ir šokėjos, aidėjo skambios dainos, eilės, audringi plojimai, juokas - vyko šventė ,,Tau, mamyte". Tarsi gaivališkas pavasaris būtų įsiveržęs į salę - tiek čia buvo šypsenų, šilumos, šviesos, gėlių... Visus šventės dalyvius vienijo Meilės ir Dėkingumo Mamai nuotaika. Kiekvienos mamos, močiutės širdį (be abejo, ir tėčio) suvirpino vaikų rankų darbeliai (atvirutės, ,,siluetai", gėlės ir kt), nuoširdus apkabinimas. Renginys baigėsi vaikų, mamų, mokytojų - visų dalyvių atliekama daina ,,Aš labai myliu savo mamą".
Koncertui mokinius parengė mokytojai I.Baranauskaitė,D.Bareikaitė, S.Jefimenka, J.Jakaitienė, V.Takarevičienė, J.Zigmantaitė, E.Merkelienė, V.Knygauskienė, Ž.Laurinavičienė, L.Bizokienė, D.Prochorovienė, A.Grigaravičiūtė, R.Sabinsklienė, D.Stundžienė. Mokinių darbų ,,Siluetai" parodą parengė V.Daukšienė ir R.Butiškis.


2013-04-30
Projektinė diena „Žydėjimas"


Veiklos: renginys - konkursas „Dainuoju mamai, dainuoju apie mamą";
technologijų projektas „Padovanok mamai savo siluetą".
daugiau foto
2013-04-29

Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos 6-8 klasių mokinių komanda su fizikos mokytoja metodininke Violeta Knygauskiene dalyvavo Jonavos rajono astronomijos viktorinoje „Visatos platybėse“. Ji vyko J.Ralio gimnazijoje. Po gražių organizatorių sveikinimų ir išradingų komandų prisistatymų, mokiniai sprendė užduotis. Jos buvo labai įdomios ir gana sudėtingos. Mokiniai turėjo žinoti astronomijos sąvokas, nuotraukose atpažinti kosmoso objektų vaizdus, reiškinius, turėjo mokėti atpažinti keletą žvaigždynų Pabaigoje viktorinos, komisijai suskaičiavus rezultatus, paaiškėjo, kad mūsų mokyklos komanda, iš septynių dalyvavusių komandų, surinko daugiausia taškų ir buvo pirmieji. Komanda buvo apdovanota padėkos raštu ir tortu.
Sveikiname nugalėtojus!

Mūsų komanda nugalėtoja:
1. Bartusevičius Rokas, 6c kl.
2. Maleckaitė Ilvika, 6c kl.
3. Rasimavičius Tadas, 6c kl.
4. Tamošiūnaitė Agnė, 6c kl.
5. Pūkas Aurelijus, 8a kl.
6. Jakaitis Modestas, 8b kl.
7. Vyčas Tomas, 8b kl.
8. Ugonauskaitė Indrė, 8c kl.


2013-04-27

Š. m. kovo 21 d. – balandžio 26 d. mokykloje vyko Lietuvos ir Lenkijos moksleivių dailės darbų konkursas „Mūsų Žemė – praeityje, šiandien ir ateityje", tema „Pavojinga Žemė“. Norintys dalyvauti konkurse visų 6 klasių mokiniai atnešė dailės darbus. Geografijos ir dailės mokytojos išrinko iš visų dalyvaujančių mokinių 3 (ir 3 „Santarvės skyriaus) originaliausius, atitinkančius temą ir formą dailės darbus, kurie buvo išsiųsti į Lietuvos geologijos tarnybą. Atrinktų darbų autoriai: Marija Gaidukevičiūtė, 6c kl., Adrija Orlauskaitė, 6b kl. ir Alvydas Liepys, 6b kl.
Konkurso vykdytojos geografijos mokytojos Eugenija Bieliauskaitė ir Irina Bereznaja


2013-04-23

Balandžio 23 d. mokykloje vyko šventinis rytmetys ,,Mes kuriame pasaką‘‘. Renginį pradėjo būrelio ,,Aš jaunasis kūrėjas‘‘ dalyviai. 1-8 kl. mokiniai vaidino ištraukas iš perkurtų pasakų ,,Coliukė‘‘, ,,Pelenė‘‘, ,,Lapės gudrumėliai‘‘. Skaitė eiles skirtas knygai.
Lėlių teatro vadovė I. Bereznaja su būrelio nariais parodė pasaką ,,Coliukė‘‘. Neformaliojo ugdymo vadovė D. Stundžienė su grupe mokinių pristatė savo kūrybos knygelę ,,Svajonių traukinys‘‘. Renginio pabaigoje organizatorė L. Guogienė geriausiems skaitytojams įteikė padėkos raštus.
(Bibliotekininkė L. Guogienė, būrelio vadovė D. Stundžienė)


2013-04-22
Veiksmo tyrimas mokykloje

Mūsų mokykla dalyvauja Nacionalinio egzaminų centro veiksmo tyrime
„Standartizuotų testų taikymas mokyklose 2013 m.", kurio tikslas – išsiaiškinti, kaip standartizuotus testus galima racionaliai panaudoti mokyklų darbo gerinimui. Tyrime bus naudojami projekto „Standartizuotų mokinių pasiekimų vertinimo ir įsivertinimo įrankių bendrojo ugdymo mokykloms kūrimas" įgyvendinimo metu sukurti pradiniam ir pagrindiniam ugdymui skirti testai: lietuvių gimtosios kalbos skaitymo ir rašymo bei matematikos – 4 klasei; lietuvių gimtosios kalbos skaitymo ir rašymo, matematikos ir istorijos – 8 klasei. Taip pat bus naudojami nacionaliniuose mokinių pasiekimų tyrimuose naudojami mokinio klausimynai.
Tyrimas vykdomas:
Ketvirtose klasėse 2013 m. balandžio 22-24 d.
Aštuntose klasėse 2013 m. balandžio 29-30 d., gegužės 2-3 d.


2013-04-18

10 mokinių iš 6-8 kl. dalyvavo atvirame tarptautiniame projekte,
geografijos internetiniame konkurse „TELLURIS 2012-2013“.
(Geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)

2013-04-17

Mokykloje vyko Viešosios įstaigos „Edukacijos akademijos“ ir Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos surengtas internetinis konkursas 6-9 kl. mokiniams „Pažink Prancūziją“. Konkurso tikslas buvo skatinti moksleivių domėjimąsi Prancūzijos istorija, kultūra ir geografija. Šiame konkurse dalyvavo 21 mokyklos mokinys.
(Geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)


2013-04-12

R.Samulevičiaus pagrindinėje mokykloje vyko rajoninė konferencija, skirta Žemės dienai. Vadovaujamos fizikos mokytojos V.Knygauskienės 6a kl. mokinės R.Ramanauskaitė, V.Sanikovaitė, K.Bielskytė ir S.Prišmantaitė paruošė du darbus, 10 kl. mokiniai su mokytoja D.Ratautiene pristatė tris savo darbus. Santarvės skyriaus 8 kl. mokinė M.Cripunova ir mokytoja I.Bereznaja konferencijai pristatė vieną darbą. Mokiniai ir mokytojai už paruoštus darbus buvo apdovanoti padėkos raštais. Po konferencijos visi mokiniai nusifotografavo bendrai nuotraukai ir iškėlė inkilėlį.


daugiau foto


2013-04-12

Šiaulių universitete vyko respublikinė 5-8 kl. mokinių gamtos mokslų olimpiada, kurioje dalyvavo mūsų mokyklos 6b kl. mokinė Diana Butkevičiūtė ir 8a kl. mokinys Aurelijus Pūkas. Mokinius paruošė biologijos mokytoja Rima Žižienė.
Mokytoja Dalia Ratautienė lydėjo mokinius į Šiaulų universitetą ir dalyvavo vertinimo komisijos darbe.


daugiau foto


2013-04-19
Profesinis informavimas

Kovo - balandžio mėn. mūsų mokykloje lankėsi Jonavos politechnikos mokyklos, Kauno ryšininkų mokyklos, Kauno taikomosios dailės mokyklos, Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro atstovai, kurie supažindino 10 klasės mokinius su savo mokyklų mokymo programomis, mokymo baze, priėmimo tvarka, karjeros galimybėmis baigus šias mokyklas. Vyko profesijos pamokos, buvo atsakyta į mokinius dominančius klausimus.


2013-04-18
Matematinė popietė ,,Mąstyk, skaičiuok, spėk“Š.m. balandžio 18 d. mūsų mokykloje vyko Jonavos Justino Vareikio pagrindinės mokyklos aštuntų klasių mokinių, lydimų matematikos mokytojų L. Nekrošienės ir I. Jakovlevienės, ir Jonavos ,,Neries“ pagrindinės mokyklos aštuntų klasių mokinių matematikos popietė ,,Mąstyk, skaičiuok, spėk“ . Tai jau tradicija tapęs renginys. Pirmą kartą tų pačių klasių mokiniai susirinko į matematikos popietę būdami šeštokai. Praėjusiais mokslo metais, būdami septintokai, mes keliavome į Justino Vareikio pagrindinę mokyklą. Kadangi aštuntokai jau pakėlę sparnus į gimnaziją, turės naujus klasės draugus, taigi ir komandos buvo sudarytos atsitiktine tvarka. Šitaip sudarytos komandos turėjo per penkias minutes sugalvoti pavadinimą, emblemą ir trumpą prisistatymą. Šios popietės metu mokiniai turėjo galimybę išbandyti ne tik matematines žinias, bet ir gebėjimą bendrauti. Tad dar kartą visi įsitikinome, kad draugaudami su matematika galime linksmai ir įdomiai praleisti laiką.
Popietę organizavo matematikos mokytojos Edita Miliukienė ir Dalė Prochorovienė.


2013-04-16

SVEIKINAME RAJONO LIETUVIŲ KALBOS OLIMPIADOS
PRIZINIŲ VIETŲ LAIMĖTOJAS:

AUSTĖJĄ PEČIŪRAITĘ (5a klasė) - I VIETA,
AKVILĘ ANDRIŪNAITĘ (5b klasė) - III VIETA,
RŪTĄ KUČINSKAITĘ (5a klasė) - III VIETA.

2013-04-10
KREPŠINIO TAURĖS VARŽYBŲ NUGALĖTOJAI - 7 KLASĖS MOKINIŲ KOMANDA.2013-04-06
Mūsų mokyklos mokiniai
Augustė Bagdonavičiūtė - 6b klasės mokinė, Sonata Prišmantaitė - 7a klasės mokinė ir
Aurelijus Pūkas - 8a klasės mokinys -
dalyvavo XIII Nacionaliniame mokinių Č. Kudabos geografijos konkurse,
Lietuvos edukologijos universitete. Po konkurso mokiniai turėjo edukacinę pamoką –
ekskursiją Vilniaus universiteto geologijos muziejuje.
(Geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)

Akimirkos iš konkurso ir VU geologijos muziejaus:2013-03-15
6-8 klasių mokinių rajoninėje geografijos olimpiadoje „MANO GAUBLYS”
dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai:
Adrija Orlauskaitė, 6b kl., Augustė Bagdonavičiūtė, 6b kl., Guoda Tiškaitė, 6d kl.,
Sonata Prišmantaitė, 7a kl., Raminta Ramanauskaitė, 7a kl., Jovita Valčiukaitė, 7b kl.,
Erika Batisaitė, 7b kl., Aurelijus Pūkas, 8a kl., Andrejus Voitovas, 8b kl., Tomas Vyčas, 8b kl.

SVEIKINAME PRIZINIŲ VIETŲ LAIMĖTOJUS :

8 klasių
I vietos – Aurelijų Pūką, 8a kl.;

7 klasių
II vietos – Sonatą Prišmantaitę, 7a kl.;

6 klasių
III vietos – Augustę Bagdonavičiūtę, 6b kl.
(Geografijos mokytoja Eugenija Bieliauskaitė)


SVEIKINAME 2013 m. MOKYKLOS JAUNŲJŲ GEOGRAFŲ OLIMPIADOS (6-10 KLASIŲ)
PRIZINIŲ VIETŲ LAIMĖTOJUS:
6 klasių
I vietos – Guodą Tiškaitę, 6d kl.;
II vietos – Augustę Bagdonavičiūtę, 6b kl. ir Adriją Orlauskaitę, 6b kl.;
III vietos – Juliją Liadnovą 6a kl. ir Dovydą Balčių 6c kl.

7 klasių
I vietos – Sonatą Prišmantaitę, 7a kl. ir Ramintą Ramanauskaitę, 7a kl.;
II vietos – Jovitą Valčiukaitę, 7b kl.;
III vietos – Eriką Batisaitę, 7b kl.;

8 klasių
I vietos – Andrejų Voitovą, 8b kl.;
II vietos – Aurelijų Pūką, 8a kl.;
III vietos – Tomą Vyčą, 8b kl.;
9-10 klasių
I vietos – Miglę Urbutytę, 10 kl.;
II vietos – Danielių Abukavičių, 10 kl. ir Eimantą Zavistanavičių, 9 kl.;
III vietos – Justiną Jefiševaitę, 9 kl.;
(Geografijos mokytojos Eugenija Bieliauskaitė ir Irina Bereznaja).


2013-03-18

Veiksmo savaitė „Be patyčių' 2013"
Veiksmo savaitės tikslas - kurti saugią mokyklos aplinką.
Savaitės renginuose dalyvavo 1-10 kl. mokiniai, mokytojai, specialistai.
Mokykloje vyko:
Mažosios salės „Atvirų durų“ dienos -
pertraukų metu buvo rodomi filmai apie patyčias,
vyko aptarimai, diskusijos, teigiamų išeičių ieškojimas. (soc. pedagogė A. Skirmantienė, psichologė S. Cėgienė);
situacijų vaidinimai, aptarimai. (soc. pedagogė A. Skirmantienė, psichologė S. Cėgienė).
Vyko klasės valandos apie draugystę. Visą savaitę mokiniai klasėse kūrė plakatus „Padėka draugui“ .
Vyko integruotos etikos ir tikybos pamokos apie patyčias, smurtą, priekabiavimą ir pan.(etikos mokytoja V. Vyčienė, tikybos mokytoja I. Petrikonienė- Kuuzeorg).JUNKIS!


2013-04-05
Mokyklos bendruomenei pristatoma mokytojų parengta
metodinė priemonė „Ugdymas karjerai. Integruotos pamokos. Projektai"

Leidinyje savo gerąja patirtimi dalijasi mokytojos D. Černiauskienė, E. Miliukienė,
D. Eimontienė, V. Knygauskienė, D. Ratautienė, R, Žižienė, N. Urbonavičienė.
2013-04-02
Karjeros konsultavimą mokykloje vykdo psichologė Snieguolė Cėgienė.
Kiekvienas mokinys atlieka LPIK testą ir individualių konsultacijų metu
supažindinamas su šio testo rezultatais, išvadomis.SVEIKINAME
už geriausiai parodytas žinias ir gebėjimus rajoninėje gamtos mokslų olimpiadoje:
1. Aurelijų Puką (8a klasė) - I vieta,
2. Ramintą Ramanauskaitę (7a klasė) - III vieta,
3. Dianą Butkevičiūtę (6b klasė) -III vieta
(Biologijos mokytoja metodininkė R. Žižienė)

2013-03-25
Dalyvaujame respublikiniame pilietinių iniciatyvų projekte „Esu saugus mokykloje".
Projekte dalyvauja 8-9 kl. mokiniai, projekto koordinatorės Vilma Vyčienė ir Aldona Skirmantienė.

2013-03-18
Projektinė savaitė „Žemė - visų planeta"

2013-03-22


Dalyvaujame tarptautiniame projekte „Get Online Week'2013"2013-03-21

SVEIKINAME
Indrę Ugonauskaitę (8c klasė)-
2-os vietos nugalėtoją rajono 7-9 klasių moksleivių raiškaus skaitymo konkurse,
skirto rusų poeto S.Michalkovo 100-sioms gimimo metinėms paminėti.
(Rusų k. mokytoja metodininkė S. Putina)


2013-03-15


Kovo 12-18 dienomis 6b klasės mokinės Gretos tėvelio Dariaus Antanaičio, PIFO (gyvūnų gerovės tarnybos) bičiulio, iniciatyva jau antrą kartą buvo organizuojama gerumo akcija PIFO beglobiams gyvūnams paremti. Akciją mokykloje organizavo mokytojos R.Žižienė ir L.Bizokienė. Mokiniai (dėkojame tėveliams) ir mokytojai paaukojo 492 litus ir keliolika kilogramų sauso maisto šuniukams ir kačiukams. Nuoširdus ačiū visiems, prisidėjusiems prie akcijos ir parodžiusiems, kad esame jautrūs, gailestingi ir neabejingi kiekvienai gyvybei Žemėje.
(Angų k. mokytoja metodininkė L.Bizokienė)


2013-03-15
,,Gyvoji biblioteka“


Multikultūrinis savanorytės centras (MSC) - tai projektas, skatinantis kitų kultūrų pažinimą ir užsienio šalių piliečių diskriminacijos mažinimą. Viena iš MSC veiklų - ,,Gyvoji biblioteka“, kurios metu besidalydami patirtimi, grodami, diskutuodami afrikiečiai moksleivius supažindina su Afrikos kultūra ir tarpkultūriniu bendravimu. Kovo 15d. MSC atstovai viešėjo mūsų mokykloje. Mokiniai su afrikiečiais, M.Riomerio universiteto studentais, bendravo anglų kalba, kartu smagiai pamuzikavo improvizuodami afrikietiškus ritmus.

2013-03-13
Bendruomenės vakaras „Neriečių kelionė per Lietuvą""

Kovo 13 d. Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje vyko bendruomenės vakaras, skirtas Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Vakaro metu vyko nuotaikinga viktorina ,,Protų mūšis“, kurioje dalyvavo jungtinės mokinių, tėvelių ir mokytojų komandos „Puntukėliai“, „Gedimino pilies vilkai“, „Pasaga“, „Jonavos valdovai“, „Kulviečio anūkai“, „Vytauto ainiai“. Nugalėjo komanda „Puntukėliai“. Šią komandą sudarė Virginija Guščiuvienė – mokyklos direktorė, mokiniai Justinas Litvinovas (6d kl.), Raminta Ramanauskaitė (7a kl.), Sonata Prišmantaitė ( 7a kl.), tėveliai Gitana Gulevienė, Aldona Skaisgirytė - Gedvilienė, Kęstutis Janionis.
„Neriečių kelionės per Lietuvą“ vertinimo komisija, kurios narės buvo Jonavos rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Danguolė Deikienė, Panerio pradinės mokyklos direktorė Ona Šukienė, vaikų lopšelio - darželio ,,Pakalnutė‘‘ direktorė Zita Gudonavičienė paskyrė nominacijas aktyviausiems dalyviams: Eglei Janionytei, 6a kl. mokinei, Virginijai Guščiuvienei – „Mokytojų mokytojai“, Aušrai Antanaitienei – tėvelių atstovei. Tris valandas trukęs renginys neprailgo.
Vakaro pabaigoje visų laukė tautinėmis spalvomis papuoštas vaišių stalas. Dalyviai ir svečiai vaišinosi mokinių iškeptais meduoliais ir kvapnia arbata. “Neriečių kelionė per Lietuvą” dar kartą subūrė draugėn visą bendruomenę.
Dažnai tenka girdėti kitų mokyklų pedagogų nusiskundimus, jog yra sunku prisikviesti tėvelius į mokyklas, įtraukti juos į mokyklos gyvenimą. Mūsų mokyklos patirtis byloja ką kita – bendruomenės vakaruose visada noriai ir aktyviai, ir gausiai dalyvauja visų klasių mokinių tėveliai, seneliai ir kiti šeimos nariai. Stebėdamos tėvų, mokinių, mokytojų nuotaikas vakaro metu, supratome, kad mokyklos bendruomenę vienija įdomi ir prasminga veikla ir bendras tikslas – ugdyti darnią, pilietišką, turinčią tvirtas vertybines nuostatas, pasirengusią tolimesniam sėkmingam mokymuisi ir gyvenimui asmenybę.
(Istorijos ir etikos mokytoja metodininkė Vilma Vyčienė, matematikos mokytoja metodininkė Vilija Rimkevičienė)

daugiau foto1
daugiau foto2
Balsuok "Patinka"!

Apie mus rodė AVVA televizija: http://www.avva.lt/AVVA3.html2013-03-20
Mokyklos 8 klasės mokiniai ir mokytojai dalyvavo
tarptautiniame kompiuterinio ir informacinio raštingumo tyrime.2013-03-11
Masiškiausiai dalyvavome Kovo 11-osios bėgime!

Mokyklos bendruomenė netradiciškai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kovo 11-ąją per 270 ,,neriečių" dalyvavo 2km. bėgime miesto gatvėmis ir pelnė gausiausio ir darniausio kolektyvo vardą. Mokykla apdovanota Jonavos KKSC taure, padėka ir prizu, o kiekvienas dalyvis gavo atminimo medalį. Tarp klasių patys šauniausi buvo pirmokai - jų daugiausia dalyvavo bėgime. Lyderiavo dar dvi klasės- 6a ir 7a. Visus bendruomenės narius, taip gausiai atstovavusius mokyklai, vienijo gera nuotaika ir siekis nugalėti. Garbingai nešėme valstybės ir mokyklos vėliavą. Ačiū visiems renginio dalyviams ir organizatoriams.
(V.Adomėlienė)


2013 m. kovo 4–29 d.
mūsų mokykloje eksponuojama Genocido aukų muziejaus parengta kilnojamoji paroda -
„PO SVETIMU DANGUM - LIETUVOS GYVENTOJAI SOVIETŲ LAGERIUOSE IR TREMTYJE
1940–1958 m.“

Paroda supažindina su sovietinio totalitarinio režimo 1940-1958 m. vykdytais nusikaltimais – Lietuvos gyventojų trėmimais ir kalinimu lageriuose. Parodoje eksponuojami dokumentai ir nuotraukos pasakoja apie mūsų šalies gyventojų ir piliečių trėmimų organizavimą, politinius areštus, sunkias ir sudėtingas tremtinių bei politinių kalinių gyvenimo, buities ir darbo sąlygas. Teminiu principu parengti stendai nušviečia įvairius mūsų žmonių kasdienybės tremtyje aspektus – maistą, aprangą, tikėjimą, kartu išryškindami tremties ir kalinimo lageriuose skirtumus.

Parodos vieta: Pirmoji dalis/pradžia – antrojo aukšto fojė (prie direktorės kabineto).
Antroji parodos dalis/parodos tęsinys - ketvirto aukšto fojė.

Paroda pristatoma: 2013 m. kovo 4–29 dienomis.2013-03-07
"Protų mūšis" - žaidimas - „AŠ – LIETUVOS PILIETIS“
Jonavos miesto Raimundo Samulevičiaus pagrindinėje mokykloje vyko
"Protų mūšis" - žaidimas - „AŠ – LIETUVOS PILIETIS“.
Šiame renginyje dalyvavo aštuonios mūsų rajono mokyklos. Mūsų mokyklos komanda - Vygintas Brokorius (6a kl.), Julija Liadnova (6a kl.), Viktorija Malanova (6a kl.), Ilvika Maleckaitė (6c kl.), Tadas Rasimavičius (6c kl.) - iškovojo antrąją vietą !
Nuo pirmąją vietą iškovojusios šeimininkų komandos, surinkusios 30 taškų, mūsų komanda atsiliko dviem su puse taško, t.y. surinko 27,5 taško!
Mokinius ruošė istorijos mokytojai - Linas Tatarūnas ir Genadijus Kurganovas.
Sveikiname laimėtojus !2013-03-06
LIK-o konkursas

Mūsų mokyklos 6c klasės mokinių komanda su matematikos mokytoja V.Knygauskiene, dalyvavo matematikos LIK-o konkurse, kuris vyko Jonavos Raimundo Samulevičiaus pagrindinėje mokykloje.
Konkurse dalyvavo keturios miesto komandos: Raimundo Samulevičiaus pagr. mokyklos, „Neries“ pagr. mokyklos, „Lietavos“ pagr. mokyklos, Justino Vareikio pagr. mokyklos.
Po gražių organizatorių sveikinimų ir išradingų komandų prisistatymų, mokiniai sprendė užduotis. Jos buvo labai įdomios, siejamos su sveika gyvensena ir mityba, ir gana sudėtingos.
Pabaigoje konkurso, komisijai suskaičiavus rezultatus, paaiškėjo, kad mūsų mokyklos komanda ir Raimundo Samulevičiaus pagr. mokyklos komanda surinko vienodai taškų ir buvo pirmieji.
Komandos buvo apdovanotos padėkos raštais ir „saldžiomis“ dovanėlėmis.
Sveikiname šeštokus!
2013-03-04
Karjeros diena

Karjeros dienos metu vyko Kaziuko mugė, buvo vedamos integruotos ugdymo karjerai-dalykų pamokos,
projektai, kūrybiniai darbai:
biologijos pamokos 5-ose klasėse „Svečiuose pas medikus" (R. Žižienė),
istorijos pamoka 8a ir 8c klasėse "Pažintis su istoriko profesija" (V. Vyčienė),
chemijos pamoka 10 klasėje ,,Ateities profesijos. Biochemikas. Suvirintojas" (D. Ratautienė),
matematikos pamokos (V. Rimkevičienė),
lietuvių kalbos pamoka 7 klasėje „Veikiamųjų ir neveikiamųjų dalyvių vartojimas apibūdinant profesijas"
(D. Eimontienė),
IT pamokos 6-ose klasėse „Grafinių objektų įterpimas. Socialinis tinklas" (N. Urbonavičienė),
anglų kalbos pamokos 5-ose klasėse (D. Černiauskienė) ir kt.

Pradinukai piešė „Profesijų traukinį", vyko 7 klasės mokinių infografikos darbelių „Darbas. Profesija. Karjera" parodėlė.


2013-02-28

Jonavos rajono Ruklos Jono Stanislausko pagrindinėje mokykloje vyko tarpmokyklinė viktorina - "Pažink savo kraštą", kurią organizavo šios mokyklos bibliotekininkės L. Stepšienė ir D. Šimaitienė. Šeštų klasių mokiniams skirtoje istorijos viktorinoje dalyvavo penkių Jonavos rajono pagrindinių mokyklų komandos - Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos komanda su mokytoja V. Ivinskaite, Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos komanda, Jonavos r. Užusalių pagrindinės mokyklos komanda su mokytojomis I. Nomeike ir A. Lukomaite, Jonavos r. Bukonių pagrindinės mokyklos komanda su mokytoja J. Stankaitiene ir mūsų - Jonavos "Neries" pagrindinės mokyklos komanda, lydima istorijos mokytojo Lino Tatarūno. Pirmąją vietą viktorinoje iškovojo Ruklos Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos šeštokai, surinkę 25 kaupiamuosius balus. Mūsų mokyklos atstovai - Eglė Janionytė, Julija Liadnova, Viktorija Malanova ir Vygintas Brokorius (6A klasės mokiniai), surinko 23 įskaitinius balus ir iškovojo antrąją vietą !
Sveikiname laimėtojus !

2013-02-25
Sveikatingumo savaitė „Mūsų mitybos įpročiai"

2013-02-20
Mokykloje vyko 5-8 kl. Jaunųjų gamtininkų olimpiada. Joje dalyvavo 40 mokinių.

SVEIKINAME MOKYKLINĖS 2013 m. 5-8 KL. JAUNŲJŲ GAMTININKŲ OLIMPIADOS NUGALĖTOJUS

5 kl.
1. Andriūnaitė Akvilė- 5b kl. I vieta
2. Simovičius Žygimantas 5c kl. II vieta
3. Prišmantaitė Vesta 5b kl. III vieta

6 kl.
1. Maleckaitė Ilvika 6c kl. I vieta
2. Butkevičiūtė Diana 6b kl. II vieta
3. Tiškaitė Goda 6d kl. III vieta
4. Bagdonavičiūtė Augustė 6b kl. III vieta

7 kl.
1. Prišmantaitė Sonata 7a kl I vieta
2. Sanikovaitė Vilma 7a kl. II vieta
3. Ramanauskaitė Raminta 7a kl. III vieta

8 kl.
1. Pukas Aurelijus 8a kl. I vieta
2. Chripunova Milena 8 kl. II vieta
3. Janionis Rytis 8b kl. III vieta

Šie mokiniai dalyvaus rajoninėje jaunųjų gamtininkų 5-8 kl. mokinių olimpiadoje,
kuri vyks kovo 15 d. Jonavos “Neries” pagrindinėje mokykloje.

Biologijos mokytoja R. Žižienė

2013-02-20
Popietė „Mus šildo geras žodis“
Šių metų vasario 20 d. būrelių „Aš esu ypatingas, nes...“ ir „Lėlių teatro“ mokiniai dalyvavo popietėje „Mus šildo geras žodis“. Vaikai kepė širdelės formos blynus, vaišinosi arbata, rašė palinkėjimus bei sakė vienas kitam komplimentus. Mokiniams buvo pateikta įvairiausių klausimų. Popietės pabaigoje dalyvius nudžiugino saldžios dovanėlės. Mus visus šildė geras žodis.
Popietę organizavo būrelių vadovės Dalia Stundžienė ir Irina Bereznaja.2013-02-15

Paminėjome Lietuvos Valstybės atkūrimo dienąProjektas "Ugdymas Karjerai" mokiniams, tėvams ir mokytojams visoje Lietuvoje!
JUNKIS!


2013-02-13
RAJONINĖJE LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS OLIMPIADOJE
MŪSŲ MOKYKLAI ATSTOVAUS:

5 KLASĖ:
1. Pečiūraitė Austėja, 5a klasė
2. Andriūnaitė Akvilė, 5b klasė
3. Kučinskaitė Rūta, 5a klasė

6 KLASĖ:
1. Pocevičiūtė Olivija, 6c klasė
2. Maleckaitė Ilvika, 6c klasė
3. Liadnova Julija, 6a klasė

7 KLASĖ:
1. Prišmantaitė Sonata, 7a klasė
2. Ramanauskaitė Raminta, 7a klasė
3. Stankevičiūtė Rugilė, 7a klasė

8 KLASĖ:
1.Paliulytė Vestina, 8c klasė
2. Linkevičiūtė Simona,8c klasė
3. Vyčas Tomas, 8b klasė

SVEIKINAME LAIMĖTOJUS IR LINKIME SĖKMĖS
RAJONINĖJE LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS OLIMPIADOJE


2013-02-04

Saugesnio interneto savaitė

2013-02-05 TELETILTAS „Junkis pagarbiai ir atsakingai!”

2013-01-29
Jonavos “Neries” pagrindinės mokyklos 34 mokiniai (5-8 klasių) dalyvavo Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuotame Gamtos Kengūros konkurse. 8a kl. mok. Pūkas Aurelijus , 8 kl. mok. Milena Chripunova apdovanoti Auksinės Kengūros diplomais, 7a kl. mokinės Sonata Prišmantaitė ir Mireta Jurgelevičiūtė apdovanotos Oranžinės Kengūros diplomais, o visi kiti dalyviai - Padėkos raštais.
Mokytoja Rima Žižienė

2013-01-30
Projektas ,,T klasė".
TELETILTAS ,,Vilnius-Jonava-Švenčionys-Panevėžys-Rokiškis-Mažeikiai-Druskininkai“
,,Bendruomenė vaikui“

2013-01-30
Sausio 30 d. „Neries“ pagrindinės mokyklos bibliotekoje 1-4 kl. mokiniai paminėjo vaikų literatūros kūrėjo Anzelmo Matučio 90-metį. Renginio organizatorė L. Guogienė su būrelio „Aš- jaunasis kūrėjas“ dalyviais vaizdingai pristatė A.Matučio gyvenimą ir kūrybą.
Specialioji pedagogė V. Tatarūnienė su grupe 5-10 kl. mokinių skaitė eiles, pristatė iliustruotus darbus iš A.Matučio kūrinių.
(Spec. pedagogė V.Tatarūnienė, bibliotekininkė L.Guogienė)2013-01-22
Rajono moksleivių olimpinio festivalio stalo teniso varžybų
II vietos laimėtoja - mokyklos berniukų komanda - L. Valeiša, J. Dundulis, E. Zavistanavičius, R. Bartusevičius;

III vietos laimėtoja - mokyklos mergaičių komanda - G. Jeremičiūtė, S. Zaičenko, K. Skirgailaitė.2013-01-24
Miško pamoka


Būrelis mokyklos jaunųjų gamtininkų su Jonavos Jaunimo mokyklos „Medeinės“ klubo nariais, nepabūgę sniego ir žiemos šaltuko, sausio 24 d. išsiruošė į mišką.
Šios kelionės tikslas : aplankyti keletą gyvūnų šėryklų ir palikti jiems maisto, išmokti atpažinti gyvūnų pėdsakus ir iškilmingai „įšventinti“ naujus „Medeinės“ klubo narius.
Keliavome dviem autobusiukais. Mus pasitiko miškininkai. Pirmiausia aplankėme pirmąją šėryklą. Ten pabėrėme bulvių lupenų, džiovintos duonos, grūdų, morkų, burokėlių, obuolių, keletą jų pakabinome ant šakelių. Antroji šėrykla buvo papildyta morkomis, kopūsto lapais. Apie šėryklas buvo matyti įvairių gyvūnų pėdsakų.
Toliau mūsų maršrutas vedė prie laužo. Prie laužo jaunieji gamtininkai buvo suskirstyti į dvi grupes, duotos užduotys, surasti ir atpažinti gyvūnų pėdsakus. Pirmajai grupei vadovavo gimnazistė Viktorija (beje buvusi mūsų mokyklos jaunoji gamtininkė), o kitai- miškininkai.
Buvo smagu klampoti per purų sniegą, stebėti aplinką, ieškoti gyvūnų pėdsakų, spręsti, kas galėjo prašuoliuoti, kada ir kokio amžiaus. Pėdsakai - daug ką pasako, tik reikia mokėti juos skaityti. Miškininkai mums padėjo tai daryti: pirmiausia prie upelio pamatėme laputės pėdsakus, kiek tolėliau - stirnaitės, šerno klampota, bebro sniege padarytą „uolą“ ir jo apgraužtą juodalksnį, miško tankmėje - buvo matyti kiškio paliktų pėdsakų.
Visi sugrįžę prie laužo pasidalijo įspūdžiais, pasišildė karšta arbata, visų nuotaika pakili – mus filmuoja AVVA! Toliau buvo iškilmingai priimti į „Medeinės“ klubą nauji nariai, o jų „krikštatėviais“ tapo Senamiesčio gimnazistė Viktorija ir būsimas elektros specialistas Lukas (Jonavos Politechnikos mokykla).
Šioje nepakartojamoje miško pamokoje dalyvavo 5a kl. mokiniai: Ema ir Darius, 6b kl. mokiniai: Adrija, Eiviltas, Arnas, Martynas, Deividas, Vilius, Edvinas, Karolis. Jų, gyvūnėliams palikti gardėsiai, tikrai padės lengviau iškęsti šaltą žiemos naktį.
Jaunųjų gamtininkų būrelio „Žalioji stotelė“ vadovė R. Žižienė


Apie mus rodė AVVA televizija: http://www.avva.lt/AVVA3.html

2013-01-23
Rajono pradinių mokyklų atvirų durų vakaras "Neries" pagrindinėje mokykloje, skirtas pradinukų tėvams.2013-01-21
Lietuvių kalbos savaitė

Sausio 21–25 d mokykloje vyko Lietuvių kalbos savaitė. Jos metu 5–10 klasių mokiniai dalyvavo įvairiuose renginiuose. Nacionalinio dailiosios rašysenos konkurso „Rašom!“ mokyklos etape mokiniai demonstravo dailią rašyseną ir gražiausiai parašiusiųjų tekstai keliaus į respublikos etapą. 7–8 klasių komandos rungėsi dėl „Išminčių“ titulo, kurį laimėjo 7c klasės komanda. Lietuvių kalbos olimpiadoje savo žinias parodė geriausi 5–8 klasių lietuvių kalbos ir literatūros žinovai. I–III vietų laimėtojai atstovaus mūsų mokyklai rajoninėje lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje. 5–6 klasių mokiniai savo kūrybinius sugebėjimus rodė kūrybinėje laboratorijoje „Žiemužės raštai“. Raiškiojo skaitymo konkurso nugalėtojos E. Cekanoveckaitė (5b) ir G. Černiauskaitė (7a) dalyvaus rajoniniame raiškiojo skaitymo konkurse.
(Lietuvių kalbos savaitę organizavo lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė)
2013-01-17
Netradicinės pamokos
Vienas iš įvykusių ugdymo karjerai renginių - sausio 17 dieną dorinio ugdymo (tikybos) pamokose svečiavosi Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių antrosios rinktinės Jonavos Justino Vareikio11 kuopos šauliai. „Mes - vienas kumštis“, - pabrėžė jaunosios šaulės Evelina Zvicevičiūtė ir Rūta Bagdonavičiūtė bei Andrius Juozelskis (Jeronimo Ralio gimnazijos trečiokai). Netradicinėse tikybos pamokose svečiai pasakojo apie savo kareiviškąjį kelią, fizinį ir dvasinį pasirengimą, parodė keletą video reportažų iš įvairių pratybų, mokė kariškos drausmės. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti Šlovės tako ir Vilko kelio trasų istorijas.
(Tikybos mokytojos)2013-01-18
DIARCHY koncertas mokykloje.
Puikūs artistai - magai Diana ir Arvydas, įdomūs triukai, gera muzika ir puiki nuotaika -
tai viskas ko reikia gero savaitgalio pradžiai!


2013-01-17
Atvirų durų diena Panerio ir „Bitutės" pradinukams.

2013-01-11
Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija"

Dalyvaujame aplinkosaugos projekte ,,AŠ - ŽALIAS"


Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos mokiniai prisijungė prie Lietuvos Respublikos ministerijos inicijuojamo projekto „Aš žalias“, kuriuo siekiama skatinti antrinių žaliavų rūšiavimą.
Mokykloje, „Žaliosios dienos“ metu, buvo surengta mokinių darbų iš atliekų paroda, ketvirtokų mini spektakliuko veikėjas „Šiukšliukas“ mokė teisingai rūšiuoti atliekas, 5-6 klasių mokiniai piešė, rašė rašinėlius : “Vieno miestelio istorija“, „Laiškas Merui“, ruošė medžiagą stendams.
Spalio 1 d. į mokyklą atvyko Panevėžio dramos artistai, kurie 1-6 klasių mokiniams parodė nuotaikingą spektakliuką apie rūšiavimo naudą ir visų norą gyventi sveikoje, švarioje aplinkoje. Mokiniai buvo apdovanoti Jeronimo Lauciaus „Žaliojo miško aidas“ knygelėmis, ženkliukais, lipdukais su „Aš žalias“ logotipu, edukaciniais stalo žaidimais. Buvo kviečiami pasirašyti Žaliąją deklaraciją, kuri skatina kiekvieną iš mūsų įsipareigoti saugoti gamtą, rūšiuoti atliekas ir mokyti tai daryti kitus. Mokiniams paliko didelį įspūdį šis edukacinis renginys. (koordinatorė biologijos mokytoja metodininkė R. Žižienė)